MasterKadr 2014 - edycja jesienna
No nieźle. Poza Jesus Christ Superstar jak czegoś nie zgadłem, to nie widziałem.

Odpowiedz
Kadr 19 nie był piekielnie trudny. Nie poznać Pris?...

Za to czwarta tura to taka, że proszę się położyć i nie wstawać. Personie trzeba pogratulować umiejętności ułożenia rund tak, żeby każda następna była trudniejsza od poprzedniej. Symboliki i enigmatyczności niektórych kadrów po prostu nie ogarniam.

Ale jeden punkt powinienem mieć. :P

Odpowiedz
Jest mi wstyd, nie odgadłem Pris z mojego ulubionego filmu:(

I jeszcze chciałem wspomnieć, że ja nawet nie strzelałem w przypadku 9 kadru i nawet teraz gdy wiem kim jest ta kobieta, to nie powiedziałbym, że to Orleańska:P

Odpowiedz
Żałuję, że nie odgadłem 13 - "Confessions" widziałem, ale nie mogłem skojarzyć.
O dziwo czwarta runda widzę, że będzie łatwiejsza, przynajmniej dla mnie;)

Odpowiedz
Ja odgadłem trzy, z tego pewnych jestem za to dwóch i jakoś nie wydaje mi się, żebym do środy rozgryzł dużo więcej:P

Odpowiedz
(28-09-2014, 09:34)Cassel napisał(a): Kadr 19 nie był piekielnie trudny. Nie poznać Pris?...

Kadr po chamsku prześwietlony, rysy rozmazane, dla mnie nic oczywistego, ale wiem, że Sci-Fi to Wasza specjalność. :D

(28-09-2014, 10:16)patyczak napisał(a): I jeszcze chciałem wspomnieć, że ja nawet nie strzelałem w przypadku 9 kadru i nawet teraz gdy wiem kim jest ta kobieta, to nie powiedziałbym, że to Orleańska:P

No tak. Błąd przy pisaniu komentarza. Chodziło mi o PropJoe. :)
"Byłem królem traktorzystów przy wyrębie lasu na cały Oregon i sąsiednie stany, a królem szulerów od powrotu z Korei i nawet królem opielaczy groszku na farmie w Pendleton - więc pomyślałem sobie, że skoro już mam być wariatem, to też muszę być pierwszym i najlepszym." Randle McMurphy

Odpowiedz
Znowu miałem mało czasu. Cóż, trudno. Ale tu zaskoczenie, że jest 4. runda, tym razem się przyłożę, choć wyraźnie poziom harcorowy kadrów.

Kadr z Łowcy Androidów zdecydowanie najłatwiejszy w poprzedniej rundzie. chyba tylko zdjęcie Forda byłoby łatwiejsze:P

Szkoda, że Gene'a Kelly nie rozgryzłem, bo wiedziałem, że skądś go znam. Chyba ten kapelusz mnie zmylił.

Cieszy, że pojawiły się klasyki, że jest kino europejskie, zobaczymy co tym razem:)

Odpowiedz
Przetasowania i ciasnota! Dosłownie jeden punkt może zadecydować o miejscu w szeregu! Przypominam, że jeszcze przez niecałe dwie godziny można nadsyłać i UZUPEŁNIAĆ rozwiązania czwartego zestawu, który faktycznie okazał się chyba łatwiejszy niż zestaw trzeci! :)
"Byłem królem traktorzystów przy wyrębie lasu na cały Oregon i sąsiednie stany, a królem szulerów od powrotu z Korei i nawet królem opielaczy groszku na farmie w Pendleton - więc pomyślałem sobie, że skoro już mam być wariatem, to też muszę być pierwszym i najlepszym." Randle McMurphy

Odpowiedz
Czekałem na Donię Agatę, czekałem, ale się nie doczekałem niestety. Wielka szkoda.

Otóż, moi mili, czas ogłosić rozwiązania i wyniki rundy ostatecznej! Bardzo się cieszę, że praktycznie wszyscy wytrzymali do końca tego prawdopodobnie najpotworniejszego MasterKadra w historii. Przyznam szczerze, mam poczucie, że przesadziłem nieco z poziomem, jednak wiem, że przyczyna w rzeczywistości nie leży w zbyt wymyślnych kadrach, lecz w naprawdę dziwacznych filmach, których większość pewnie nie widziała. Z drugiej jednak strony, pomimo wysokiego poziomu trudności, był to jeden z najbardziej wyrównanych pojedynków, w którym do samego końca liczyło się kilku zawodników - niestety zwycięzca mógł być tylko jeden. Ale przejdźmy do rzeczy.

Standardowo zacznijmy od poprawnych odpowiedzi:

A teraz czas na punktację z ostatniej rudny:

I wyniki ostateczne, choć kto umie kalkulować już wie:

Wielkie gratulacje dla zwycięzcy! Powiedzmy sobie szczerze - nie miałeś w tym roku łatwo! Mam nadzieję, że nie obrzydziłem Wam MasterKadra na zbyt długo. :D Aha i nie bójcie się, następny organizowany przeze mnie najszybciej za dwa lata. :D

Odpowiedz
No super, 5 pkt. to i tak powyżej moich oczekiwań. A quiz fajny, choć trudny i pełen tak niszowych tytułów, że raz po raz się dziwiłem, co wy za gówna oglądacie. :) Niniejszym Persona dołącza do zasłużonych masterkadrowców. Dzięki za konkurs.

Cytat:niestety zwycięzca mógł być tylko jeden

Dlaczego? Remis był całkiem możliwy, już raz kiedyś dwóch graczy wygrało MK ex aequo.

Jak już dałem do zrozumienia, też szykowałem MK. Nie wiem, czy ktoś ma ochotę znowu na googlanie obrazków, ale szkoda, żeby się zmarnowały, chcę się ich wreszcie pozbyć. Może za kilka dni, w niedzielę, zrobię I rundę i zobaczymy, czy ktoś przyjdzie. U mnie będzie łatwiej, zapewniam. ;)

Odpowiedz
Yeah...!
Łatwo nie było, ale warto. Personie dziękuję za niewiarygodnie wysoki poziom rozgrywki, połączony z jego dziwacznymi upodobaniami filmowymi. Rywalom za wspólną grę. Sobie za cierpliwość;)
Do zobaczenia przy okazji następnego MK.

Odpowiedz
Dzięki za konkurs, był przesrany :P

Odpowiedz
U mnie porażka w tej rundzie:) Bardzo trudny konkurs.

Dziękuję organizatorowi i gratuluję zwycięzcom.

Odpowiedz
O nie, spadłem z podium:D

Bardzo ciężki był ten MasterKadr, ale fajny, więc - dzięki Persona:)

Cassel, czekam na twojego MasterKadra:D

Odpowiedz
Podium! W tej rundzie poszło mi zaskakująco dobrze, chociaż nie odgadłem kilku kadrów z filmów, które widziałem (Following, Pelham). Za to trafiłem kilka, które kojarzyłem z trailerów lub innych fragmentów (MirrorMask, Korowód, Hamlet!). A ostatni tytuł trafiłem tylko dzięki rozszyfrowaniu podpisu po tym jak rozpoznałem polski film i Zapasiewicza. Swoją drogą, warto obejrzeć? Zanussiego nawet lubię i od lat gdzieś tam daleko na liście do obejrzenia ten film jest.

Dzięki Persona za organizację i reszcie za udział.

Odpowiedz
(02-10-2014, 08:27)Cassel napisał(a):
Cytat:niestety zwycięzca mógł być tylko jeden

Dlaczego? Remis był całkiem możliwy, już raz kiedyś dwóch graczy wygrało MK ex aequo.

Jakby nie było zwycięzcy, to zrobiłbym dogrywkę. :D

Crash napisał(a):Personie dziękuję za niewiarygodnie wysoki poziom rozgrywki, połączony z jego dziwacznymi upodobaniami filmowymi.

Mój kumpel z świata realnego twierdzi, że oglądam te filmy za karę i z powodu ukrytych skłonności masochistycznych, bo znakomita większość tych filmów jest naprawdę marna.

PropJoe napisał(a):A ostatni tytuł trafiłem tylko dzięki rozszyfrowaniu podpisu po tym jak rozpoznałem polski film i Zapasiewicza. Swoją drogą, warto obejrzeć? Zanussiego nawet lubię i od lat gdzieś tam daleko na liście do obejrzenia ten film jest.

Niestety nie jest to film specjalnie wart uwagi. :D

Odpowiedz
Chwila szczerości. Persona, przykro mi, że na darmo czekałeś. Ale prawdę mówiąc nie miałam z czym startować. Nie odgadłam żadnego kadru, mimo, że sporo filmów z listy widziałam, polskie wszystkie. Nawet "Korowód", fakt, bardzo słaby. Jeśli tylko gdzieś widzę pytanie "wolisz Jerzego Stuhra jako aktora czy reżysera?" zawsze głośno krzyczę "aktora!". Zobaczymy, czy najnowszy "Obywatel" kolejny raz potwierdzi tę opinię. No cóż, ma się swoje lata i mnóstwo filmów zaliczyłam już bardzo dawno, taki "Negocjator" na przykład, no i co tu dużo gadać, żebym nie zwariowała, pamięć obrazy z nich, a i fabułę często, po prostu wyrzuciła ze swoich zasobów. Natomiast wstyd mi bardzo, że nie rozpoznałam Lubosa, czy Zamachowskiego. Przecież są moimi faworytami. Ale nie myślcie, ze Donia Agata się załamała, gram dalej, a na pewno spróbuję. Gratuluję wygranym, osiągnąc takie wyniki przy takim stopniu trudności, to jest coś! No i uścisk dłoni dla Persony za wyśrubowanie poziomu i wiarę, że damy mu rade, a także za uwzględnienie kinematografii polskiej. :)
"Ludzie biorą mnie za intelektualistę. Chyba dlatego, że noszę okulary" /Woody Allen/

http://www.babkafilmowa.blogspot.com/

Odpowiedz
Nie ma potrzeby zakładania nowego tematu, w końcu jesień wciąż trwa.

MASTERKADR – październik 2014

Będą 4 rundy, w każdej po 27 kadrów.
Mój konkurs na pewno nie będzie tak potworny jak ten, który przygotował Persona. Nie mam parcia na to, żeby dawać jakieś niestworzone rzeczy, ale… mam jednak nadzieję, że uda mi się zrobić wam kilka świństw. :P
Tradycyjnie już u mnie będzie kilka polskich akcentów, a nawet parę nietypowych.
Kilka filmów niestety się powtórzy względem MK sprzed kilku dni. Oczywiście mowa o tytułach, a nie kadrach.
Około 40 obrazków to będą nowe filmy z ostatniego roku, reszta – nieco dawniejsze, ale bez przesady, żadne tam retro.
Jak zwykle nie stopniuję poziomu trudności poszczególnych rund, zdjęcia układam "jak leci" (no, prawie).
Jednym słowem: łatwizna.

Zasady są doskonale znane, a jeśli nie, to są dostępne u Persony, w pierwszym poście tego tematu.

Oto runda 1.

Termin nadsyłania odpowiedzi upływa w środę, godz. 17:00.

Tak więc jeśli ktoś chce, to proszę bardzo, rozerwiemy się trochę. Konkurs jest łatwy, ale może trafi się kilka spektakularnych wpadek.

Odpowiedz
Jest troszkę prościej. Ale tylko troszkę:D

Odpowiedz
Na razie nieźle, mam już 8 odpowiedzi i wszystkie oscylują w górnych granicach odgadywalności. Chyba za łatwe kadry dałem, ale co tam, później na pewno niektórzy zaliczą jakieś wpadki.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon