MasterKadr 2014 - edycja jesienna
Co to znaczy oscylować w górnych granicach odgadywalności? :D Dla mnie trudne.
"Byłem królem traktorzystów przy wyrębie lasu na cały Oregon i sąsiednie stany, a królem szulerów od powrotu z Korei i nawet królem opielaczy groszku na farmie w Pendleton - więc pomyślałem sobie, że skoro już mam być wariatem, to też muszę być pierwszym i najlepszym." Randle McMurphy

Odpowiedz
To znaczy, że każdy odgadł – tak na oko – co najmniej 80% kadrów. Ale nie dołuj się, tylko żartowałem, tak naprawdę nie dostałem jeszcze żadnych odpowiedzi.

Odpowiedz
Ufff... już się wystraszyłem, bo dla mnie jest bardzo trudno:D

Odpowiedz
Szanowni moi.
Niewiele osób zagrało, bo tylko siedem, ale dobre i to, może być. Pozamiatał Persona non grata, który nie odgadł tylko dwóch kadrów (nr 10 i 24), za to rozpoznała je, jako jedyna z całej gromadki, Donia Agata, brawo. Pozostali gracze uzbierali po kilkanaście punktów, w tym Crash, który jest podobno zalatany i to widać, bo wylądował dopiero na piątym miejscu od końca. ;)

Persona non grata – 25
Crash – 18
patyczak – 16
krysiron – 14
Donia Agata, Lawrence – 12
Berus – 6

........... 1. Boys Don't Cry
Na obrazku żaden młody zdolny, tylko pani Hilary-Mam-Dwa-Oscary. Persona początkowo myślał, że go w konia zrobiłem, bo najpierw widział tu Jamesa Marshalla. Ale zgadł, a nie dali rady patyczak, Berus i Lawrence ze swoim "The Virgin Suicides".
........... 2. Thor: The Dark World
To Stellan i Natalie tak stoją. Tylko Donia bez odpowiedzi.
........... 3. Cat People
Jeśli warto obejrzeć, to na pewno dla Nastassji Kinski (dobrze, że niepodobna do tatusia). Poznali wszyscy, tylko Berus bez strzału, a Donia i krysiron postawili na "Blue Velvet" – zapewne sądzili, że to Isabella Rossellini (nie oglądałem, nie wiem, czy się rozbierała).
........... 4. The Poseidon Adventure
Gienek wisi, więc pewnie zaraz utonie. Rozpoznano bez kłopotów, wyłamał się tylko Berus. A film do dziś lubię i w plebiscycie lat 70. dałem go na 12. miejscu (w sumie jednak za wysoko).
........... 5. King Ralph
To scena, w której "popieściło" całą królewską rodzinę. Niedawno oglądałem, wciąż bardzo fajna komedia z wybornymi rolami O'Toole'a i Hurta. Zgadli Persona i patyczak, a Donia pocelowała w "Dyktatora" z Cohenem.
........... 6. Lara Croft: Tomb Raider
Artefakt, o zdobycie którego była cała awantura w tym śmiesznym filmiku. Crash dość nieśmiało obstawił część pierwszą, ale udało się, a nie zgadli Donia, Berus i krysiron z "Człowiekiem ze stali".
........... 7. Killing Them Softly
Dwóch fajtłapowatych opryszków marzy o skoku na wielką kasę, a takie rzeczy najlepiej omawiać na krześle stojącym na ulicy. Cztery dobre odpowiedzi, Berus postawił na "Her", a Lawrence i krysiron nie strzelali.
........... 8. Captain Phillips
Tu jest komplet, choć Personie z początku wydawało się, że to jakiś bardzo stary film.
........... 9. Miś
Chyba oczko się odkleiło temu Crashu, bo nie zgadł! Lawrencu, Berusu i patyczaku zresztą tak samo.
......... 10. Jack Strong
"Do pieca z nim!" – mocny początek niezłego filmu. Jak już wspomniałem, tylko Donia Agata poznała.
......... 11. Escape from Alcatraz
Kwiat, który Clint zostawił naczelnikowi więzienia na pożegnanie. Pamiętał tylko Persona, Crash spróbował z "Mgłą" Carpentera, patyczak z "Incepcją", Berus z "Noem", a Lawrence z "Motylem i skafandrem".
......... 12. Speed
Chłopaki znają (z wyjątkiem Berusa), a Donia miała nadzieję, że to "Wróg publiczny", też wysokooktanowe kino akcji.
......... 13. Universal Soldier: Day of Reckoning
Na pierwszym planie obaj kopacze, więc banalne, ale też i męskie kino, bo Donia, patyczak, Berus i Lawrence się nie poznali.
......... 14. The Secret Life of Walter Mitty
Sean Penn mówi: zgadliście wszyscy oprócz Lawrence'a ("The Weight of Water").
......... 15. The Zero Theorem
Waltz bawi się słońcem jak piłką. Jak zawsze zbyt dziwaczny film od Gilliama, nie podobał mi się. Persona jako jedyny dostaje punkt, Donia przysłała "Źródło", krysiron "Mumię", Berus "Prometeusza", a Lawrence "Into the Sun".
......... 16. American Hustle
Bale uznał, że jest aktorskim kameleonem i wyhodował sobie na potrzeby tej roli takie oto coś. Wszyscy trafili, tylko Agatka bez strzału.
......... 17. Gravity
Z kosmosem ta scena mało się kojarzy, ale i tak nikt nie miał kłopotu – oprócz Berusa i Lawrence'a, który dał "Cienką czerwoną linię".
......... 18. Enter the Dragon
Trochę już zapomniałem, to jest chyba wymienna kończyna głównego złego faceta. Panowie znają, pani spróbowała z "Tajne przez poufne", a patyczak i Berus nie mieli pomysłu.
......... 19. Blue Steel
Oczywista oczywistość, no ale co ja mogłem dać z takiego filmu. Jamie Lee jak zawsze w tych latach bardzo fajna, film już mniej. Crash, Donia i Persona punktują.
......... 20. Obława
Młodego Stuhra bliskie spotkanie z drzewem. Oglądałem prawie rok temu, więc już nie pamiętam, czy junior przeżył. Tak czy siak, cała siódemka bezbłędnie.
......... 21. The Adventures of Baron Munchausen
Nie jestem fanem urody Umy, ale przyznaję, że jako Wenus zaprezentowała się obłędnie. Wszyscy koledzy też znają to ujęcie, koleżanka i Berus niestety nie.
......... 22. Top Secret!
Drużyna niemieckich sportsmenek nie postawiła się Lawrence'owi, Personie i Crashowi, choć ten ostatni wyznał, że tylko strzela, bo nie kojarzy tego kadru.
......... 23. Prisoners
Największy ekranowy wpierdol ostatnich lat zaliczył Paul Dano. Wszyscy gracze na tak.
......... 24. Poziţia copilului
Czyli "Pozycja dziecka", rumuński zwycięzca Berlinale sprzed roku – nie mogłem nie dać! Nie oglądałem, to przypadkowe ujęcie złapane w tv, ale wyglądało na Bardzo Ważną Scenę, więc… oto jest. Donia Agata oczywiście zna, Persona postawił na "Jacka Stronga" (bo tam dużo ujęć z wnętrza samochodu), Berus na "Układ zamknięty", a Crash "rozpoznał" na zdjęciu Petera Stormare, ale w jakim filmie, to już nie wiedział.
......... 25. Edge of Tomorrow
Pojedynek Toma z głównym przeciwnikiem. Tylko Persona i patyczak są na bieżąco, Crash popróbował z "Prometeuszem", Lawrence z "Final Fantasy", a Berus z "Transcendencją".
......... 26. The Lady
Początkowa masakra w filmie Luca Bessona (później już takich nie było). Jak zwykle zgadł Persona, krysiron i Lawrence dali "Kill Billa" i "12 małp", a Crash uznał kadr za fajny, ale spudłował z tytułem "Raid 2".
......... 27. Carrie
Porąbana mamusia próbuje się wyrwać. Oryginał De Palmy był taki sobie, ale i tak lepszy, a już na pewno Sissy zjada Chloe na śniadanie. Kto zgadł? Raczej nie Donia, Berus i Crash ani też krysiron i Lawrence, którzy postawili na "Lśnienie" i "Martwe zło".

Zestaw do drugiej rundy dam wieczorem.

Jest wieczór. Tak wygląda runda 2.

Odpowiedzi zbieram do soboty, godz. 17:00.

Odpowiedz
Kilka kadrów rozpoznaję:D

Odpowiedz
Ja też. Kilka...

Odpowiedz
Podobno trudna ta runda. Nie wiem czemu…
Na razie mam jedną odpowiedź.

Odpowiedz
Czołem wszystkim, II runda za nami. Tym razem zagrało pięć osób. Interesująco się zrobiło w generalce, bo mamy dwóch liderów, ponadto dwie inne osoby także mają po tyle samo punktów. Najciekawsze skojarzenia tym razem zaprezentował krysiron. W trzeciej rundzie będzie się działo!

Tak wygląda tabela II rundy:

patyczak – 19
Crash – 17
Berus – 11
krysiron – 8
Donia Agata – 5

A tak klasyfikacja ogólna:

Crash, patyczak – 35
Persona non grata – 25
krysiron – 22
Berus, Donia Agata – 17
Lawrence – 12

........... 1. Revolver
Jak Statham z długimi włosami, to musi to być ten dziwny film od Ritchiego. Donia nie zna.
........... 2. The Grand Budapest Hotel
Dość świeża rzecz, więc znają Crash, patyczak i krysiron.
........... 3. Lifeforce
To ten film, w którym znana aktorka (tzn. mniej więcej od tego filmu znana) przez cały czas chodzi nago. Jest na co popatrzeć. Punktują Crash i patyczak. Krysiron pamięta coś takiego z "Akademii Policyjnej" (ja niestety nie).
........... 4. Sur un arbre perché
"Zawieszeni na drzewie". Fajne, ale tym razem ksiądz zjada de Funesa na kolację. Powinien mieć własny film. Jest komplet poprawnych odpowiedzi.

[Obrazek: Roland_Armontel.jpg]

........... 5. The Paperboy
Mateusz McCośtam w pełnej krasie. Od razu widać, że ma zadatki na Oscara. Jako jedyny zgadł patyczak, brawo. Donia dała "Chłopców z sąsiedztwa" (nawet nie znam, to pewnie ten film z '85), Crash skojarzył ten kadr z "Jade" Friedkina, krysiron z "Blue Ruin", a Berus z "Grą wstępną" Miikego.
........... 6. Elysium
Matt Damon i jego pamiątkowy zegarek, kompas czy co tam. Na wysokości zadania stanęli patyczak i Berus. "Wodny świat" krysirona to ciekawe skojarzenie, pewnie sam bym się nabrał.
........... 7. The Peacemaker
Takie sobie ujęcie z takiego sobie sensacyjnego filmu zna tylko Crash.
........... 8. Jobs
Aszton Kuczer tyłem do widza, żeby było trudniej. Bez problemu, jeśli nie liczyć Berusa.
........... 9. The Edge
Czyli "Lekcja przetrwania", rzetelny film przygodowy z oscarową rolą (tzn. ja sądzę, że zasłużył) miśka. Ależ on miał paskudną mordę, co za bydlę! Zgadli Crash i Berus, a Krysiron w tym monstrum widzi "Niedźwiadka".
......... 10. Trading Places
Jedna z najlepszych komedii w historii tego gatunku. Krysiron trochę wyczuł te klimaty, bo dał "Kevina w Nowym Jorku", Donia postawiła na "Hair", a patyczak na "Fisher Kinga". A odgadli znowu Crash i Berus.
......... 11. Pokłosie
Taka płonąca szopa była u Pasikowskiego, a nie w "Days of Heaven" Berusa ani w "Ofiarowaniu" według krysirona. Reszta dostaje punkty.
......... 12. Being John Malkovich
Cusack jako swoja własna kukiełka. Tylko patyczak miał pojęcie, reszta bez strzału.
......... 13. August: Osage County
Film dobry, choć opinie na ten temat były na tym forum różne, a już na pewno świetnie zagrany. Na obrazku Meryl ucieka w szczere pole, a Julia ją goni (i dopada!). I znów tylko patyczak.
......... 14. The Delta Force
Crash i patyczak łapią punkty, a krysiron wybrał skojarzenie najprosztsze z możliwych: "Czy leci z nami pilot?".
......... 15. Blue Jasmine
Alec Baldwin zdradza swoją Jasmine. Berus, patyczak i krysiron bardzo dobrze, a Donia spróbowała z "Przypadkowym turystą".
......... 16. Transcendence
To jest to takie coś, co zamieniało się w molekuły czy jakoś tak. Berus, patyczak i Crash zdobywają punkty.
......... 17. Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa
Polski efekt specjalny. Niestety słaby film z beznadziejnym udźwiękowieniem (prawie nie słychać dialogów), ale przynajmniej laseczka była fajna. Crash dość pomysłowo strzelił w "Facetów w czerni 3", a krysiron uznał, że na obrazku jest "Krwiożercza roślina" (no, przytulanką to ona rzeczywiście nie była). Jako jedyny – nie po raz pierwszy – patyczak.
......... 18. Robocop 2
Po lewej Tom Noonan, a scena bardzo pamiętna, oczywiście dla tych, którzy kochają męskie kino z lat 80. Wychodzi na to, że kocha tylko Crash.
......... 19. Dead Calm
Baba na żołnierzu to nie jest, ale Nicole na Billym jak najbardziej. Fajna kiedyś była ta rudzieńka, a tego samego zdania są Crash i patyczak.
......... 20. Jagten
Znakomity duński dramat ze świetną rolą Mikkelsena, dość solidnie omówiony na tym forum. Tym razem tylko Crash nie miał pojęcia.
......... 21. Noah
Łatwe, tylko Dońka nie strzelała.
......... 22. The Amazing Spider-Man 2
Wyznanie spiderka dla ukochanej. Krysiron nie podołał.
......... 23. Dangerous Liaisons
Jak to podsumował Crash: "nice boobs" – zgadzam się, ale to za mało, aby zaliczyć punkt. Znowu Uma w tym konkursie, tym razem pokazuje to, co ma najlepszego, szkoda, że tylko przez moment. Aha, nikt nie próbował strzelać, kadr pozostaje nieodgadnięty.
......... 24. The Hitchhiker's Guide to the Galaxy
Bajecznie kolorowy kadr w kosmicznej scenerii patyczakowi skojarzył się z "W ciemność. Star Trek", a krysironowi z "Godzillą". Punkt dostaje tylko Crash.
......... 25. Singin' in the Rain
Słynne taneczne kilka minut duetu geniusza tańca Gene'a Kelly'ego i olśniewającej Cyd Charisse. Crash prawie trafił, bo dał "Amerykanina w Paryżu", czyli także potańcówkę z Kellym, nie są to też "Czerwone trzewiki", jak sądził krysiron (pewnie też jakiś musical). Podsumowując: "Deszczowa piosenka" pozostaje nieodgadnięta.
......... 26. Out of the Furnace
Bale celuje w Harrelsona, całkiem ciekawy, mniej znany film. Donia nie zna.
......... 27. Trance
I oto pojawia się… no, nie powiem co, bo chyba wszyscy wiedzą, jak nie z filmu (zagmatwany do potęgi), to z opowieści kolegów. Nie mogłem pójść na całość, bo byłoby to zbyt łatwe i dosłowne. Crash spróbował z "Nagim instynktem", reszta – żadnych prób.

Kadry do trzeciej rundy zaprezentuję ok. 20:30.

No to runda 3.

Deadline: wtorek, godz. 17:00.

To wy sobie poodgadujcie, a ja idę oglądać mecz. :)

Odpowiedz
Proszę się ze mnie nie nabijać:) Zawsze warto przecież coś strzelić.

Odpowiedz
Ech... Rozchorowałem się i nie miałem za bardzo sił bawić się w zgadywanki. Muszę spróbować zmobilizować się na tę rundę, chociaż już i tak bez szans na najwyższy stopień podium. :(
"Byłem królem traktorzystów przy wyrębie lasu na cały Oregon i sąsiednie stany, a królem szulerów od powrotu z Korei i nawet królem opielaczy groszku na farmie w Pendleton - więc pomyślałem sobie, że skoro już mam być wariatem, to też muszę być pierwszym i najlepszym." Randle McMurphy

Odpowiedz
Mówiłem, że będzie się działo – i dzieje się! Po pierwsze Persona wrócił z chorobowego i od razu wykręcił najlepszy wynik w tej rundzie. Druga sprawa jest natomiast o wiele ciekawsza, bo oto Crash i patyczak, którzy mieli po tyle samo punktów, tym razem także uzyskali identyczny wynik! Oznacza to, że wszystko rozstrzygnie się w czwartej i ostatniej rundzie, a obaj liderzy stoczą – mam nadzieję – korespondencyjny, zacięty pojedynek, w którym każda wpadka będzie miała konsekwencje. O ile któryś z nich się nie rozchoruje… Remis mamy wciąż także nieco niżej, bo Donia i Berus również idą łeb w łeb.

Tabela III rundy:

Persona non grata – 24
Crash, patyczak – 19
krysiron – 16
Berus, Donia Agata - 13

i klasyfikacja ogólna:

Crash, patyczak – 54
Persona non grata – 49
krysiron – 38
Berus, Donia Agata – 30
Lawrence – 12

........... 1. Working Girl
Ripley w zupełnie innej roli niż zwykle. Znają wszyscy oprócz Berusa.
........... 2. The Crucible
Tu prawie bez problemów, bo krysiron obstawił "Jane Eyre".
........... 3. Divergent
Żeby się dostać do jakiejś frakcji, stowarzyszenia czy czegoś tam, trzeba się publicznie pociachać i posłuchać, jak biją brawo. Poznali tylko krysiron i Persona, Berus dał "47 roninów", a patyczak "Tylko kochnkowie przeżyją".
........... 4. Sabotage
Wideo, które było horrorem i traumą Arnolda. Persona burknął, ze kadr jest chujowy (i że to może "Ostra randka"), no i miał rację, ale mogłem dać jeszcze chujowszy. Jeszcze tylko patyczak spróbował z "Savages" Stone'a, poza tym – pierwszy trudniak rundy.
........... 5. The Best Offer / La migliore offerta
Prawie jak "Nagi instynkt". Odgadnięte, tylko Donia spróbowała z "Szamanką", a Berus się nie odzywał.
........... 6. Hitchcock
Ciekawe, czy napis Miss Leigh pomógł komuś rozpoznać ten kadr. Tak czy owak, mały problem miał krysiron, który dał "Mój tydzień z Marilyn".
........... 7. 12 Years a Slave
Na paluszkach. Tak tańczy niewolnik ze stryczkiem na szyi i na zbyt krótkim sznurze. Wiedzą patyczak, krysiron i Persona, Crash spróbował z "Robin Hoodem", Donia z "Django", a Berus bez strzału.
........... 8. Paradise Road
Nieznana jeszcze wtedy Cate Blanchett w filmie o obozie jenieckim dla pań. Okazuje się, że tylko Persona, patyczak i Donia znają.
........... 9. Hard Eight / Sydney
Hoffman w epizodycznej, ale rewelacyjnie zagranej roli. Gramy w numerki, bo kadr nr 9, film nazywa się 8, a zgadło 6 osób, czyli wszyscy.
......... 10. Spring Breakers
James Franco i trzy głupie małolaty. Tu wyłamał się tylko Berus z "Wielkim błękitem".
......... 11. Drogówka
Nie po raz pierwszy wszyscy znają polskie kino.
......... 12. Valhalla Rising
Berus dał "Black Death", reszta na plus.
......... 13. The Monuments Men
To tutaj tatuś Clooneya zagrał starszą wersję synka. Jako jedyny zna Persona, jeszcze tylko Berus spróbował z "Batman Begins".
......... 14. Mulholland Dr.
Naomi Watts i ta druga. Donia i krysiron nie wiedzieli.
......... 15. The Wolf of Wall Street
Samochód, którym totalnie naćpany Leo wrócił do domu. Tylko patyczak postawił na "Szybkich i wściekłych", a Berus na "G.I. Joe: The Rise of Cobra".
......... 16. Marathon Man
Roy Scheider w opałach. Skośnooki za jego plecami zmylił Personę, który obstawił "Wściekłe pięści", zgadli natomiast Berus, Crash, krysiron i Donia.
......... 17. Byzantium
Była tam wyspa, na wyspie góra, a w górze grota, w której działy się tajemnicze rzeczy. I to wszystko pewnego razu spłynęło krwią. O dziwo, bez kłopotów, tylko Donia dała "Aguirre, gniew boży", a krysiron i Berus ani mru mru.
......... 18. Big Fish
Znakomite kino Burtona (bez Deppa!), któremu nic nie ujmuje nawet golizna Danny'ego DeVito. W tle oczywiście Ewan McGregor. Taka pamiętna du… scena, a rozpoznał ją tylko Berus, brawo. Persona pocelował w "Nagą broń 2½", a krysiron w "Blue Ruin".
......... 19. The Family
"Porachunki", film Luca Bessona, a na obrazku Robert De Niro właśnie spuścił łomot jakiemuś frajerowi. Punktuje Persona, a Donia dopatrzyła się tam kina skandynawskiego i Madsa Mikkelsena.
......... 20. Łuk Erosa
Na obrazku Grażyna Trela i Henryk Bista. Skąd wy w ogóle znacie ten film? Ja aż do maja tego roku zupełnie nie miałem o nim pojęcia. Wszyscy bardzo ładnie, tylko krysiron zauważył tu "MASH", a Berus nic.
......... 21. Ender's Game
Persona i patyczak łapią punkty, krysiron postawił na "Riddicka", a Berus na "The Philosophers".
......... 22. Her
W tym telefoniku siedzi Scarlett Johansson. Donia nie wiedziała.
......... 23. Don Jon
Cała szóstka bez problemów.
......... 24. The Croods
Dobra, zabawna, bardzo przyjemna animacja, oglądałem, więc polecam także Donii, bo punktu nie dostanie.
......... 25. A Few Good Men
Kiepski obrazek, ale nie miałem pomysłu, co dać z tego świetnego filmu. Mimo to odgadnięte, tylko patyczak nie strzelał.
......... 26. Beverly Hills Cop III
Słabiutki ten trzeci gliniarz, ale przynajmniej sobie poskakał w lunaparku tak, że ładne ujęcie chwyciłem. Donia postawiła na "Nieobliczalnych".
......... 27. Godzilla
Bryana Cranstona nie poznała Donia, która dała "Wakacje Jasia Fasoli".

Ostatnia runda pojawi się po godzinie 20.

Czas na rundę ostatnią.

Odpowiedzi zbieram do piątku, godz. 17:00.

Tym razem zapadną najważniejsze rozstrzygnięcia, więc – życzę powodzenia. :)

Odpowiedz
W końcu jakaś łatwa runda;)
Na pierwszy rzut oka mam 18 pewniaków. Eat this, Patyczak!:D

Odpowiedz
O kurde, u mnie na pierwszy rzut oka jest cieniutko :/

Odpowiedz
Ale byłby numer, jakby Personalny was przeskoczył. Wy se znowu równiutko po 18 czy 19, a on komplecik i bach, gasimy światło. :)

Odpowiedz
Jakby co to chętnie zorganizauję kolejną edycję. W tej już brać nie będę, kilka kadrów bym jednak rozpoznał :P

Odpowiedz
Co Ty masz z tymi męskimi tyłkami Cassel? :///

Odpowiedz
No przecież Donii Agacie też się coś należy. Dla was, panowie, są numery 10 i 22. ;)

Odpowiedz
Cytat: 6. Hitchcock
Ciekawe, czy napis Miss Leigh pomógł komuś rozpoznać ten kadr.

Przyznaję się - tak, jak najbardziej, bo filmu jeszcze nie widziałam.

Cytat: No przecież Donii Agacie też się coś należy. ;)
:)

Serdeczne dzięki za pamięć :) Ale co z tego, skoro nie rozpoznaję do kogo należą. :(
"Ludzie biorą mnie za intelektualistę. Chyba dlatego, że noszę okulary" /Woody Allen/

http://www.babkafilmowa.blogspot.com/

Odpowiedz
I oto stało się tak, że zaledwie jeden punkt zdecydował o zwycięstwie! Crash odgadł 20 kadrów, a jego główny rywal 21, dlatego też on – czyli patyczak – zostaje zwycięzcą MasterKadra. Patyczak pewnie ucieszy się podwójnie, bo pamiętamy, że w poprzednim MK w ostatniej rundzie spadł z podium i zajął dopiero czwarte miejsce. A teraz – victory! Odnotujmy dla porządku, że rundę wygrał – jak zwykle, kiedy nie choruje – Persona non grata, choć tym razem bardzo nieznacznie. Wystarczyło to do zajęcia miejsca na podium w klasyfikacji generalnej, a przy dobrych wiatrach mógł nawet wygrać cały konkurs w trzech rundach, co byłoby wynikiem zaiste sensacyjnym. W dole tabeli także jeden punkt zdecydował o tym, że Donia zajęła przedostatnie miejsce, a Berus ciut wyżej. Krysiron zaś uplasował się w samym środku stawki.

Wyniki IV rundy:

Persona non grata – 22
patyczak – 21
Crash – 20
krysiron – 9
Berus – 7
Donia Agata – 6

Klasyfikacja ogólna:

PATYCZAK – 75 (na 108 możliwych)
Crash – 74
Persona non grata (3) – 71
krysiron – 47
Berus – 37
Donia Agata – 36
Lawrence (1) – 12

........... 1. The Congress
Niełatwy, specyficzny film, którego nie polecam ani nie odradzam. Zgadli tylko patyczak i Persona, a Crashowi kadr ciekawie skojarzył się z "Kontaktem".
........... 2. Mud
Zdjęcie tej łódki pewnie fani wieszają sobie nad łóżkiem, bo nie stanowiła ona dla nikogo problemu.
........... 3. Brunet wieczorową porą
Niespodziewany promienny akcent w tym dość mrocznym filmie. Persona, Crash i patyczak dali radę.
........... 4. Oldboy
Josh Brolin udowadnia byłej żonie (Diane Lane), że też jest sexy i że nie tylko ona może się rozbierać w filmach. Persona także udowodnił, że zna ten film.
........... 5. Ile waży koń trojański?
Obrazek ujawnia tytuł, co za zdrajca. Donia, Crash, krysiron i Persona dostają punkty, a Berus miał ciekawe skojarzenie, bo obstawił "Kingsajz".
........... 6. Air America
Skoro wszyscy mówią, że to Downey junior wisi na linie przywiązanej do helikoptera, to widocznie tak jest. Tylko krysiron dał jakiś dziwny tytuł: "Podrywacz artysta".
........... 7. Switch
Wiele razy to u nas leciało w tv, a to jedna z kluczowych scen. Ellen Barkin totalnie aseksualna, komedia trochę toporna, ale jednak czasem można się uśmiechnąć. Nikt z szóstki graczy nie próbował nawet strzelać.
........... 8. RoboCop
Oldman jako naukowiec, a te sztuczne ręce przyprawił jednemu ze swoich podopiecznych. Patyczak, krysiron, Crash i Persona zgadują.
........... 9. Mission to Mars
Scena z najciekawszego i najbardziej emocjonującego fragmentu tego filmu. Marsjańska sceneria zmyliła Berusa, który dał "Pamięć absolutną", a krysirona jeszcze bardziej, bo dał "Apollo 13". Donia także nie wie.
......... 10. Movie 43
Co za ohyda. Najgorsza i najobleśniejsza komedia, jaką widziałem. Straszne gówno, którego tylko Donia i krysiron nie znają (i w sumie bardzo dobrze).
......... 11. Przyjaciel wesołego diabła
Polskie fantasy, nie polecam nikomu, kto nie oglądał tego jako dziecko. Ale widelec z powyginanymi ząbkami bardzo fajny. Patyczak i Crash znają, krysiron spróbował z "Willow".
......... 12. Borat
...i reszty tytułu nie pamiętam. Donia w uroczy sposób dopatrzyła się tu "Czasu Cyganów" Kusturicy, ale dacię zaprzężoną w konie przypomniał sobie tylko patyczak.
......... 13. The World's End
Donia i krysiron jako jedyni nie mieli pojęcia.
......... 14. Fargo
Tutaj już nikt nie miał niepojęcia, że się tak wyrażę – z wyjątkiem krysirona.
......... 15. Cutthroat Island
Film, który wpędził do grobu wytwórnię Carolco. Geena jako piratka jest taka sobie, ale całość nawet da się oglądać. Crash, krysiron i patyczak punktują, Berus wyczuł klimat łotrzykowskiej przygody, ale uznał, że to "Robin Hood: Książę złodziei", z kolei Personie wyraźnie coś się pomyliło, bo wstawił tu "Enemy".
......... 16. Seksmisja
Polska komedia wszech czasów bez tajemnic dla dużego P i małego p oraz dla krysirona i Crasha.
......... 17. Sliver
Blodynka i wieżowiec to nie to samo co "Księżniczka i wojownik" według Crasha, a pojęcie miał tylko Persona.
......... 18. Take This Waltz
Michelle W. pokazuje (bo ma) to, czego nigdy nie pokazała Michelle P. (bo prawie nie ma). Persona, krysiron i patyczak stanęli na wysokości zadania.
......... 19. The Bling Ring
Emma Watson z nóżkami jak u sarenki. Nie jest to "No Strings Attached" według Berusa, zgadli P, p, k i C.
......... 20. About Time
Donia nie dała rady.
......... 21. Beginners
Plakat polskiego filmu (jeden z kilku w tym mieszkaniu) mógł być mocno mylący, ale nie dla takiej gromady znawców kina jak wy. Jest komplet.
......... 22. Enemy
Ten porąbany film znają Crash i patyczak.
......... 23. The Machine
Mniej znany, ale niegłupi i intrygujący film s-f. Znają Crash i Persona, a Berus dał "Kundun".
......... 24. A Million Ways to Die in the West
Może to Neeson, a może jego dubler (dupler?), nie wiem niestety. Crash spróbował z "Trainspotting", Berus z "The Fault in Our Stars", a jako jedyny dobrze odpowiedział P.n.g.
......... 25. Match Point
Berus spróbował z "Love Actually", krysiron nie strzelał, poza tym obrączka tańcząca na barierce nie stanowiła dla nikogo problemu.
......... 26. The Blues Brothers
Na tym moście zaraz będzie pierwsze spotkanie braci Blues (oraz ich samochodu) z neonazistami. Hitlerowskie klimaty to dla Berusa "Kabaret", zgadli zaś P, p i C.
......... 27. The Hudsucker Proxy
Niespecjalnie doceniony, ale znakomity – i mój ulubiony – film Coenów. Nie jest to druga część "Sherlocka Holmesa", jak sądził Berus, a punkty dostają wcześniej wymienieni trzej panowie.

No i to koniec. Niewielu was było w tej grze, ale dziękuję wszystkim za udział (i za pozdrowienia), za to, że wam się chciało i że się jednak zmobilizowaliście. Doceniam to i zapewniam, że to wy zrobiliście mi dobrze, a nie ja wam. ;)

Od razu zapowiadam, że raczej już nie zrobię następnego MK, nie mam chęci znowu zbierać przez rok kolejnych kadrów. Sądzę, że formuła quizu już się wyczerpała, na co wskazuje coraz mniejsza liczba graczy i ogólna drętwota w temacie. Ale może to tylko tak u mnie, może innym pójdzie lepiej. Ja mam dość zabawy w obrazki. Bywajcie!

Odpowiedz
Niech Cię szlag trafi, Patyczak! Ale mimo to gratulacje;)
Casselowi dziękuję za ten trzymający w napięciu MK, a reszcie zawodników za wspólną grę.
A pluć w brodę mogę sobie za tego Neesona - filmu nadal nie widziałem, ale o samej scenie z kwiatkiem w dupie słyszałem od kumpla.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon