MasterKadr 2016
Rozpoczynamy sezon konkursów 2016. :)

Słuchajcie, zasady są tak dobrze znane, że nie ma sensu ich przypominać, prawda?

Oto runda nr 1.

Odpowiedzi zbieram do środy, godz. 17:00.

Przypominam oczywiście o takim układzie listy odpowiedzi:

1.
2. yyy
3. xxx
4.
5.
6. qqq
7.

Odpowiedz
Nie jest źle. Na pierwszy rzut oka kojarzę 10-11 kadrów, więc chyba wezmę udział. :)
Terminator 3: Rise of the Machines  7/10
Terminator Salvation  5/10
Terminator Genisys  4/10
Terminator: Dark Fate  . . . ?

Odpowiedz
Przyjąłem i ruszam do walki!

Odpowiedz
Na szybko kojarzę 14 tytułów i tyle spodziewam się zebrać w tej rundzie. ;) Brak czasu na dłuższe poszukiwania.
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
yy u mnie słabo 5 raczej. Na pierwszy rzut oka 5 raczej pewniaków i 5 być może...

Odpowiedz
Na razie kojarzę 10, a więc chyba nieźle jak na początek? Zwłaszcza, że zawsze gdzieś w środku lądowałem w tych zabawach. Taki przeciętniak ze mnie ;)
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
Cytat:więc chyba wezmę udział

Największy masterkadrowy maruda ogłasza, że weźmie udział. Alleluja! A wy drżyjcie, bo Juby wkracza do gry. :)

Cytat:Brak czasu na dłuższe poszukiwania

Oj tam, dlatego daję tyle czasu, bo wiem, że niektórzy uwielbiają wypruwać sobie żyły podczas przeszukiwania internetu za obrazkami. :)

Odpowiedz
U mnie jest lepiej, ale daleko do kompletu a jak znam życie w czołówce będą wyniki typu 25-27 :)

Odpowiedz
Od dawna jestem raczej czytelnikiem niż aktywnym uczestnikiem forum ale kolejny konkurs to coś obok czego nie potrafię przejść obojętnie:) część kadrów rozpoznaje a niektóre kojarzę więc trzeba będzie się z tym przespać, tyłeczek z nr.9 jakby już gdzieś widziałem:)
get ready for suprise...

Odpowiedz
(04-01-2016, 22:03)Cassel napisał(a): Największy masterkadrowy maruda ogłasza, że weźmie udział. Alleluja! A wy drżyjcie, bo Juby wkracza do gry. :)

Que?

Wysłane już dziś, bo w środę nie będę miał za bardzo czasu dojść do kompa.
Terminator Genisys  4/10

Odpowiedz
Dobra, tym razem i ja sprobuje. Na razie kojarzę może z 5-7 kadrow :) Ale powalczę kierwa!!!!11111111
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Cytat:Que?

Wydaje mi się, że ostatnio u Mierzwiaka trochę marudziłeś. :)

Cytat:Od dawna jestem raczej czytelnikiem niż aktywnym uczestnikiem forum

Nie martw się, nie tacy artyści tu bywali (vide: Nick_the_prick).

I ponieważ nikt dotąd nie spytał, z dobrego serca informuję, że rund będzie 4. ;)

Odpowiedz
Dzięki za udział, całkiem sporo osób się zgłosiło. Pewnie dlatego, że łatwe było. :)

Mamy dwóch zwycięzców, którzy nie poradzili sobie tylko z sześcioma kadrami. Chyba nieźle. Nie było ani jednego nieodgadniętego kadru – najtrudniejszy okazał się nr 4 – jak również kompletu odpowiedzi – najbliżej tego był nr 16. Dodam, że poważną wpadkę zaliczył nawrocki, który wyraźnie zamienił miejscami odpowiedzi nr 11 i 12, co skończyło się dla niego utratą punktu. Mefisto natomiast podszedł do gry wybitnie rekreacyjnie, czego rezultatem był zarówno raczej skromny wynik, jak i ogromna ilość komentarzy, uwag i złotych myśli, z których kilka upubliczniam. :) Jak widać w poniższej tabeli wyników, wielu graczy dzieli dosłowinie punkt różnicy, jest więc o co walczyć.

Na razie tabela wygląda tak:

Craven, Dr_Bakier – 21 pkt.
Karan – 17
nawrocki – 16
Juby – 15
SonnyCrockett – 14
Lawrence, smackey – 13
Mefisto – 12
krysiron – 10
Szaman – 9
patyczak – 8
Berus – 7

I lista odpowiedzi:

........... 1. Get Hard
Will Ferrell i jego zadek w typowej dla niego roli. Głosów trafionych było nieco więcej niż brak głosu, z tym że patyczak zaszalał i umieścił tu „Jeszcze dłuższe zaręczyny”, a krysiron „Cedar Rapids”.
........... 2. Tomorrowland
Scena, kiedy młodsza wersja Clooneya wysiada z windy na targach techniki czy co to tam było. Smackey postawił na najnowsze „Mission Impossible”, krysiron na nową „Godzillę”, a Lawrence na „Moon”. Jedynymi punktującymi są Craven, Karan i Dr Bakier.
........... 3. From Russia with Love
Stare, dobre kino, które kojarzy większoć graczy, pozostali zaś ani be, ani me itd..
........... 4. Spy
Tutaj gruba agentka zrzuca gościa z dachu i rzyga na niego. Smackey popróbował z „Tylko strzelaj”, a jedynym wygranymi są Karan i Dr Bakier, brawo.
........... 5. Heartbreak Ridge
Posągowego Clinta zgadli Juby, Dr Bakier, Craven i Sonny. Karan dał „Coriolanusa”, krysiron „Furię”, a smackey „Niezłomnego”.
........... 6. Cop Car
Tu pozwoliłem sobie na mały hardkor (w moim mniemaniu), bo słyszałem, że niektórzy tutaj lubią takie. Mefisto genialnie dopatrzył się w tym sznurówki od buta, ale tytuł zgadli tylko patyczak, Szaman i nawrocki, a smackey dał „Monachium”.
........... 7. Pieniądze to nie wszystko
To nie było problemem, choć smackey zaszalał i rzekł „Metropolis”, Lawrence „Bandyci czasu”, Dr Bakier całkiem pomysłowo „Pokłosie”, a Craven, patyczak, Berus, krysiron i Szaman bez głosu.
........... 8. It Follows
Panienka z prologu. Zgadła większość graczy.
........... 9. Under the Skin
Mefisto przytomnie zauważył, że jest to goła dupa i że nie da sobie wmówić, że to cokolwiek innego. A dupa ta należy do Scarlett, o czym wiedzieli Dr Bakier, nawrocki, Juby, Craven, Lawrence i Karan. Strzał smackeya to „Wiek Adaline”.
......... 10. Into the Woods
Lekko licząc, trzysta sześćdziesiąta czwarta filmowa twarz Johnny'ego Deppa raczej bez problemu, choć Juby pocelował w „Shrek Forever”.
......... 11. The Karate Kid
Nowa wersja nie sprawiła nikomu problemu poza nawrockim, który się pomylił i dał tutaj „Człowieka ze złotym pistoletem”.
......... 12. Indiana Jones and the Temple of Doom
Indy siedzący tyłem do widza nie był zbytnim kłopotem, chyba że dla smackeya („Godziny szczytu”), Berusa („Ostatni samuraj”), patyczaka (bez głosu) i nawrockiego, który wstawił tu „Karate Kida” zamiast powyższego bondowskiego babola.
......... 13. The Purge: Anarchy
A tu już żadnych trudności, jedynie czterech graczy nie wiedziało.
......... 14. The Man from U.N.C.L.E.
Wartburg vs. trabant, czyli szybcy i wściekli ery NRD. Trochę trudne, bo zgadli tylko Craven, nawrocki i Karan. Mefisto dał „Pogromców duchów”, Dr Bakier „Sin City: Damulkę wartą grzechu”, a smackey „Złodzieja”.
......... 15. Coming to America
McDowell's i wszystko jasne. Tylko Szaman i patyczak się nie połapali.
......... 16. Avengers: Age of Ultron
Oczywiście wiem, że tu na forum co drugi jest maniakiem Marvela, no ale coś musiałem dać z tego filmu. Byłby komplet trafień, ale na samym końcu dosłał odpowiedzi Berus i okazało się, że on jako jedyny nie wie. Shame...
......... 17. In America
Pozytywny, choć też dołujący film obyczajowy. Mefisto, Dr Bakier, Craven i patyczak jako jedyni zgadli tytuł, a Mefi także to, że za tymi drzwiami jest czarny!
......... 18. De l'autre côté du périph
Czyli "Nieobliczalni", dość sztampowa komedyjka sensacyjna od żabojadów. Zgadli Sonny, Craven (nawet oryginalny tytuł wyszperali!), nawrocki, Juby, krysiron i Dr Bakier.
......... 19. Stuck on You
„Skazani na siebie”. Sonny, Juby, Craven i nawrocki punktują, Szaman wyczuł kino Farrellych, ale obstawił „Kingpina”, Lawrence „Głupiego i głupszego”, Mefisto prequel, czyli „Kiedy Harry spotkał Lloyda”, smackey „Szefa”, a krysiron „Ugotowanego”.
......... 20. Miasto 44
Erotyczna scena w łaźni, tylko pięciu z was nie znało tego.
......... 21. Best of the Best
Brzydszy brat Julii i grubszy brat Seana w kinie kopanym końca lat 80. Pomimo takich wskazówek zgadli tylko Berus, krysiron, Sonny, Mefisto, Dr Bakier i Szaman. Lawrence uznał, że to „Rollerball”, Craven że „We Are Marshall”, a smackey dał jakichś „Nietykalnych III”
......... 22. Chłopaki nie płaczą
Po dachu Pazura goni Stuhra, czyli kult po polsku (co wyczuł Mefisto, ale tytułu już nie). Punkty idą do nawrockiego, Karana, Dr Bakiera, Lawrence'a, Cravena i smackeya. Krysiron strzelał w „Pogodę na jutro”.
......... 23. Jurassic World
Wejście Pratta. To jest ten moment, w którym pojawia się on, na tej platformie nad wybiegiem dla raptorów. Zgadli tylko Karan i Juby, smackey dał „Entourage”, Dr Bakier „K-Pax”, a Mefi z naturalnym dla niego wdziękiem kazał mi iść w pizdu z takimi kadrami.
......... 24. Solaris
Tak też orzekli Lawrence, Sonny, Craven i Mefisto, z kolei inni rzucali rozmaitymi tytułami s-f i nie tylko: Contact, Event Horizon, Star Trek Insurrection, Avengers, Highlander II: the Quickening, Telemaniak.
......... 25. Titanic
Taki kultowiec, a Sonny i Szaman jako jedyni nie podołali.
......... 26. Hitman
Oczywiście ten z Olyphantem. Mefisto, krysiron, patyczak i Berus jako jedyni nie dali rady.
......... 27. Woman in Gold
Na obrazku główna trójka tego filmu. Lawrence podejrzewał, że to „Niebezpieczna metoda”, krysiron że „Gra tajemnic”, a Mefisto że to film Allena. Punkty łapią Craven, Karan, patyczak, Dr Bakier i smackey, który nieco przekręcił polski tytuł („Dama w złocie”), ale wyjątkowo uznaję.

Już teraz daję wam zestaw drugi, bo wiem, że jesteście niecierpliwi jak dzieci. ;)

Oto runda 2.

Na odpowiedzi czekam do soboty, godz. 17:00.

Odpowiedz
Eeeeeeeeeeeeeeeeeeeej pomyliło mi się i myślałem że mam czas do 20 :(

No dobra, będę musiał wkroczyć do gry dopiero w 2. rundzie.

Odpowiedz
(06-01-2016, 18:03)Cassel napisał(a): ........... 9. Under the Skin
Mefisto przytomnie zauważył, że jest to goła dupa i że nie da sobie wmówić, że to cokolwiek innego. A dupa ta należy do Scarlett, o czym wiedzieli Dr Bakier, nawrocki, Juby, Craven, Lawrence i Karan. Strzał smackeya to „Wiek Adaline”.

Serio? To dupa SJ? Rozczarowująca. :P

(06-01-2016, 18:03)Cassel napisał(a): ......... 18. De l'autre côté du périph
Czyli "Nieobliczalni", dość sztampowa komedyjka sensacyjna od żabojadów. Zgadli Sonny, Craven (nawet oryginalny tytuł wyszperali!), nawrocki, Juby, krysiron i Dr Bakier.

Ten mój piękny umysł...Nie znam filmu zupełnie ale rozpoznałem na tym kadrze Omara Sy i wyszperałem film z filmografii na Filmwebie.

(06-01-2016, 18:03)Cassel napisał(a): ......... 20. Miasto 44
Erotyczna scena w łaźni, tylko pięciu z was nie znało tego.
......... 22. Chłopaki nie płaczą
Po dachu Pazura goni Stuhra, czyli kult po polsku (co wyczuł Mefisto, ale tytułu już nie). Punkty idą do nawrockiego, Karana, Dr Bakiera, Lawrence'a, Cravena i smackeya. Krysiron strzelał w „Pogodę na jutro”.

Czułem polskie gówno w powietrzu... A właśnie czy nie było kiedyś tak że Cassel nie dawał polskich filmów?

(06-01-2016, 18:03)Cassel napisał(a): ......... 25. Titanic
Taki kultowiec, a Sonny i Szaman jako jedyni nie podołali.

Ja i James Cameron. Nigga please. :P
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
(06-01-2016, 18:03)Cassel napisał(a): ........... 6. Cop Car
Tu pozwoliłem sobie na mały hardkor (w moim mniemaniu), bo słyszałem, że niektórzy tutaj lubią takie. Mefisto genialnie dopatrzył się w tym sznurówki od buta, ale tytuł zgadli tylko patyczak, Szaman i nawrocki, a smackey dał „Monachium”.

........... 9. Under the Skin

heh, większości, których nie zgadłem nie oglądałem, także spoko - przy Under dałem, cóż, dupy. Natomiast 6 idę o zakład, że taki myk był w jakimś zdecydowanie starszym filmie (zważywszy, że CC też nie widziałem)
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Całkiem nieźle mi poszło. Druga runda na podobnym poziomie trudności.

Z 18 miałem dokładnie jak Sonny. ;)
Terminator Genisys  4/10

Odpowiedz
Jestem zadowolony z wyniku chociaż Solaris mogłem wykoncypować:/  Dopiero teraz zauważyłem że kucharze ze zdj 19 są połączeni, teraz wydaje się to oczywiste, taka strata punktu...eh. Druga runda łatwiejsza imo, na pierwszy rzut oka większość rozpoznaję a przynajmniej tak mi się wydaje...:)
get ready for suprise...

Odpowiedz
Ale strzeliłem babola, tak to jest, jak się robi coś na szybko. :)

Odpowiedz
Mef, podobny motyw z otwieraniem radiowozu (skąd wiedziałem że to samochód policyjny?nie wiem:)) był w "Disorderlies", popularnym na vhs na początku lat 90. Tam otworzyli drzwi wieszakiem.
get ready for suprise...

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon