MasterKadr 2016
Damn, naprawdę myślałem że to z drugiej części Hot shots...było blisko:) 3 runda trudniejsza, wróżę przetasowanie w klasyfikacji generalnej.
get ready for suprise...

Odpowiedz
Poszło ale tym razem zupełna kicha u mnie niestety.

Odpowiedz
Z poślizgiem, ale kończymy III rundę.

Większych przetasowań nie było, bo Dr Bakier znowu był lepszy od Cravena o dwa punkty i umocnił się na pozycji lidera.
Ze względu na nieco późnejszą porę i pewne zmęczenie pozwoliłem sobie w przygotowanych wcześniej komentarzach nie uwzględniać odpowiedzi dwóch ostatnich graczy, czyli Lawrence'a i Cravena (tego drugiego tylko w dwóch miejscach). Oto wyniki:

Dr_Bakier – 24
Craven – 22
Karan – 20
Mefisto, nawrocki – 19
Lawrence, smackey, SonnyCrockett – 15
Berus, Juby – 14
krysiron, Szaman - 9

Klasyfikacja generalna:

Dr_Bakier – 71 pkt.
Craven – 67
Karan – 53
Mefisto – 51
nawrocki – 50
smackey – 46
Juby, SonnyCrockett – 43
Lawrence – 38
Berus – 31
Szaman – 30
krysiron – 29
patyczak – 8

Odpowiedzi:

........... 1. The Gift
Obrazek na zachętę, bo tu nie mogło być problemów. Miał je tylko Sonny.
........... 2. Paris, Texas
Odrobina klasyki jeszcze nikomu nie zaszkodziła, więc w zestawieniu znalazł się Wenders. Berus sądził, że to „Irrational Man”. Kadr poznali Dr Bakier, nawrocki, smackey i krysiron.
........... 3. Teminator Genisys
Tańcowały dwa Arnoldy, jeden goły, drugi... (potrzebny rym). Mniej więcej połowa z was zgadła, druga połowa bez głosu. Smackey dodatkowo dowcipnie obstawił „Happy Feet: Tupot małych stóp”.
........... 4. Crimson Peak
Nie było nejmniejszych problemów z rozpoznaniem Toma Hiddlestona, choć starałem się go trochę pozostawić w cieniu. Komplet odpowiedzi!
........... 5. Mission: Impossible - Rogue Nation
Ten film chyba macie świeżo w pamięci, bo nie było kłopotów z odgadnięciem – z wyjątkiem Sonny'ego i smackeya.
........... 6. Poranek kojota
Mefisto wyczuł polskie pismo nosem, ale pocelował w „Kac Wawę”, smackey zaś w „Królową XXX”. A zgadli Karan, Dr Bakier, nawrocki i Sonny.
........... 7. I, Robot
Charakterystyczna stylówa Willa Smitha bez tajemnicy, tylko krysiron obstawił „Maxa Payne'a”, a Berus głosu nie dał.
........... 8. Goldfinger
Niezapomniana scena ze świetnym one-linerem tytułowego drania. Kolejny komplet odpowiedzi.
........... 9. Son of a Gun
Niepozorny kadr, ale nie było większych problemów, bo tylko Sonny, Juby, krysiron i smackey nie wiedzieli. Ten ostatni napisał „Son of God”, czego niestety nie mogłem uznać. Z kolei Dr Bakier lekko się zatrwożył, że za pierwszym razem napisał 'the' zamiast 'a', lecz bez obaw, to nie była pomyłka na miarę utraty punktu.
......... 10. As Above, So Below
A to taki horror z plakatem, na którym jest wieża Eiffla do góry nogami, na pewno widzieliście. Brawa dla Karana! Dr Bakier i Craven pocelowali w „Project Almanac”, Berus w „Chronicle”, a smackey w „Wojownicze żółwie ninja III”.
......... 11. Django Unchained
Tylko Szaman nie wiedział, a krysiron postawił na „The Homesman”.
......... 12. Absolutely Anything
Kosmiczne ustrojstwo z komedyjki z Peggiem. Nie jest to więc „Jupiter Ascending” wg Mefa i Berusa, „Star Trek” wg nawrockiego, „Prometeusz” wg smackeya i „Song of the Sea” wg Dra Bakiera, a Juby postawił na „Krainę jutra”, która była w pierwszej rundzie. Punktują Szaman i Karan
......... 13. Jaws 2
W tle widać oczywiście Roya Scheidera, choć bardzo niewyraźnie (nagranie z TV Puls, hi hi). Żaden kłopot, choć ciekawiło mnie, czy ktoś strzeli w pierwsze „Szczęki” albo przynajmniej w „Orkę”. I tak się stało, bo przy odpowiedzi Cravena „Jaws” nie było „dwójeczki”!
......... 14. Interstellar
Sonny wzniósł się na wyżyny geniuszu i szukał po haśle „notebook + stay + word”. I od razu znalazł! Nawrocki i smackey pewnie myśleli, że ich w jajo robię, bo postawili na „Stay”. Bez głosu Berus, Szaman i krysiron.
......... 15. Priest
Kiepski film, w którym Bettany i Urban pojedynkują się na dachu. Karan postawił na równie badziewny „Jonah Hex”, smackey na „Jeźdźca znikąd”, a krysiron na „Snowpiercera”. Punkty idą do Dra Bakiera, nawrockiego, Berusa i Mefista.
......... 16. AVP: Alien vs. Predator
Szaman, smackey i krysiron nie wiedzieli.
......... 17. 10,000 BC
Piramidy w mieście, do którego wędrowali bohaterowie. Berus dał „Pojutrze”, a Dr Bakier, smackey, Mefisto i Sonny łapią punkty.
......... 18. Skyfall
Nowy Bond znowu kogoś opłakuje. Nawrocki myślał, że to „Nędznicy”, poza tym większość graczy zgadła.
......... 19. The Reaping
Czyli „Plaga” (2007). Na obrazku jest oczywiście Hilary Swank, jakby kto pytał. Juby zapewne ją rozpoznał, ale obstawił „Rezydenta” (2011) z nią. Jedyne dobre odpowiedzi dali Sonny, smackey i Dr Bakier.
......... 20. The Number 23
Mefisto nieśmiało spytał, czy to jest James Badge Dale, więc śmiało odpowiadam, że jednak nie. Punkty zdobywają smackey, Sonny, Dr Bakier i nawrocki.
......... 21. Michael Kohlhaas
Mefi, krysiron, Dr Bakier i nawrocki wiedzą, co to za film. Smackey spróbował „Slow West”, a Berus „The Proposition”.
......... 22. Scarface
Tak kończą kapusie. Więcej graczy z głosem na tak niż na nie.
......... 23. Operacja Samum
Na desce leży Radek Pazura i cierpi za siebie samego. Wiedział o tym tylko Sonny! Piąta szklana pułapka to strzał nawrockiego, „Skazani na Shawshank” smackeya, „Rambo III” Berusa, a Dr Bakier pofantazjował, że to Gene Hackman torturuje Waltona Gogginsa.
......... 24. Way of the Dragon
Sonny postarał się nawet o oryginalny tytuł chiński (aż musiałem sprawdzić, co to za licho), ale ogólnie tylko Juby nie wiedział, krysiron pocelował w „Ben Hura”, a smackey był blisko, bo w „Wejście smoka”.
......... 25. Strange Days
Jedynie Szaman wyłamał się z koalicji wszystkowiedzących.
......... 26. Insurgent
Lekka przewaga kojarzących ten tytuł.
......... 27. Calvary
To ten film z koncertową rolą starszego Gleesona. Mefisto, Karan, smackey, Berus i Dr Bakier dostają punkty, a nawrocki i Sonny solidarnie postawili na „Sonatine”.

Rozpoczynamy ostatnią rundę!.

Na odpowiedzi czekam do piątku, godz. 17:00.

Płaczcie i piszcie. :)

Odpowiedz
To jakiś fetysz z tymi dupami? ;)

P.S. Kolejna rudna, gdzie nie jestem z siebie zadowolony, tym bardziej, że finał zdaje się być mega trudny.
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
Potwierdzam, finał to będzie prawdopodobnie najgorsza runda w moim wykonaniu, bo po rzuceniu okiem, to kojarzę może z 5-6 kadrów. :(

Odpowiedz
(12-01-2016, 21:05)Cassel napisał(a): ........... 3. Teminator Genisys
Tańcowały dwa Arnoldy, jeden goły, drugi... (potrzebny rym). Mniej więcej połowa z was zgadła, druga połowa bez głosu. Smackey dodatkowo dowcipnie obstawił „Happy Feet: Tupot małych stóp”.

Tańcowały dwa Arnoldy, jeden goły, drugi...spierniczały. ;)

Fuck 2! Nawet przejrzałem jakieś porównanie scen z Termiantora i tego gówna żeby uchwycić ten kadr ale widocznie nie była to cała scena.

(12-01-2016, 21:05)Cassel napisał(a): ......... 14. Interstellar
Sonny wzniósł się na wyżyny geniuszu i szukał po haśle „notebook + stay + word”. I od razu znalazł! Nawrocki i smackey pewnie myśleli, że ich w jajo robię, bo postawili na „Stay”. Bez głosu Berus, Szaman i krysiron.

Porucznik Columbo byłby dumny. ;) Filmu rzecz jasna nie widziałem.

(12-01-2016, 21:05)Cassel napisał(a): ......... 23. Operacja Samum
Na desce leży Radek Pazura i cierpi za siebie samego. Wiedział o tym tylko Sonny! Piąta szklana pułapka to strzał nawrockiego, „Skazani na Shawshank” smackeya, „Rambo III” Berusa, a Dr Bakier pofantazjował, że to Gene Hackman torturuje Waltona Gogginsa.

Pierwszy taki przypadek w mojej karierze. :)

Czujesz to malutka!
[Obrazek: jim-carrey-yes-gif.gif]
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
Nie biorę udziału w zabawie, ale się wypowiem:
19 - wiem co to za miejsce, ale nie kojarzę filmu :(
27 - jedyne dupy, które rozpoznaję :(

Odpowiedz
Do tej pory szło mi stabilnie, 15 > 14 > 14, ale teraz nie wiem czy będę miał 10. :(
Terminator 3: Rise of the Machines  7/10
Terminator Salvation  5/10
Terminator Genisys  4/10
Terminator: Dark Fate  . . . ?

Odpowiedz
Ja na razie mam 9. Będzie pogrom.  
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
(08-01-2016, 23:35)Cassel napisał(a): U mnie jest łatwo, ale nie aż tak. :)

Nie dość , że aspekty kinowe się nie zgadzają , to jeszcze ingerujesz wygląd tych screenów wycinając najistotniejsze rzeczy :P Do dupy z takim konkursem :P

Odpowiedz
Dlatego nie bierzesz w nim udziału. I niech tak pozostanie. :)

Odpowiedz
A ja tam trzymam formę okolic 15 punktów. ;)
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
Ja wczoraj wysłałem i nie było aż tak źle, jak myślałem że będzie, ale i tak dosyć słabo.

Odpowiedz
Bardzo bym chciał przeskoczyć SonnyCrocketta, ale myślę i myślę i naprawdę za wiele w tej ostatniej rundzie nie ugram. A Sonny jest mistrzem dedukcji i potrafi odgadnąć filmy, których nie widział. ;)

Odpowiedz
Smutek ale im dalej w las tym słabiej...

Odpowiedz
(15-01-2016, 04:14)Lawrence napisał(a): Bardzo bym chciał przeskoczyć SonnyCrocketta, ale myślę i myślę i naprawdę za wiele w tej ostatniej rundzie nie ugram. A Sonny jest mistrzem dedukcji i potrafi odgadnąć filmy, których nie widział. ;)

Jeżeli nie jesteś skoczkiem wzwyż to nie masz szans, mam 193 cm wzrostu. ;) A tak serio to musiałbyś mieć w tej rundzie z min. 20 punktów.

Odpowiedz
Koniec ostatniej rundy, MasterKadr styczeń 2016 zakończony!

Tak jak to było do przewidzenia, dotychczasowy lider Dr_Bakier znów wygrał rundę i tym samym cały konkurs. Był to jego trzeci z rzędu wygrany quiz typu MasterKadr, gratulacje się należą. :)
Pozostali gracze byli jak zawsze bardzo dzielni, ale liderowi nie mogli podskoczyć, co najwyżej sobie nawzajem. :)
Dodam, że w tej rundzie nie było kadrów, które odgadliby wszyscy gracze – parę razy trafił się jakiś łamikadr – za to po raz pierwszy w tym konkursie były dwa, których nikt nie odgadł: numery 8 i 16. Wychodzi na to, że ta runda rzeczywiście była dość trudna.

Wyniki IV rundy:

Dr_Bakier – 24 pkt.
Craven – 20
smackey – 18
Mefisto – 16
Karan – 15
nawrocki, SonnyCrockett – 14
Lawrence – 13
krysiron – 10
Berus – 9
Szaman – 8

Klasyfikacja końcowa:

DR_BAKIER – 95 pkt. (na 108 możliwych)
Craven – 87
Karan – 68
Mefisto – 67
nawrocki, smackey – 64
SonnyCrockett – 57
Lawrence – 51
Juby – 43 (grał w trzech rundach)
Berus – 40
krysiron – 39
Szaman – 38
patyczak – 8 (grał w jednej rundzie)

I komplet odpowiedzi:

........... 1. Horns
Harry Potter szuka nowych wyzwań i znalazł je w tym komediowym horrorku. Jako jedyny problem z tym kadrem miał Sonny.
........... 2. Phone Booth
Krysiron rozpznał Kiefera, ale obsadził go w „Melancholii”, nawrocki z kolei dał „Jacka Reachera”. Poza tym bez punktów tylko Berus, Szaman i Karan.
........... 3. Bone Tomahawk
Okrutna scena z jednego z bardziej omawianych filmów ostatnich miesięcy. Krysiron postawił na „Noc zombie”, Lawrence na „Underground Cannibals”, Szaman bez głosu, a reszta graczy dostaje punkty.
........... 4. Double Impact
Poślady jak kamienie młyńskie może mieć tylko JCVD. Trochę więcej niż połowa graczy zgaduje, reszta albo nie strzela, albo celuje w „Nie zadzieraj z fryzjerem” (smackey).
........... 5. Quantum of Solace
Tak kończą niektórzy współpracownicy nowego Bonda. Tutaj nie zgadują tylko Lawrence, Szaman, Berus, nawrocki i krysiron.
........... 6. What We Did on Our Holiday
Sympatyczna szkocka komedyjka z Billym Connollym i trójką świetnych dzeciaków. Dałem, bo pod ręką miałem. Mefisto popróbował z „Wyspą Nim”, a jako jedyny poznali ten kadr Craven, smackey i Dr Bakier.
........... 7. White Bird in a Blizzard
To nie jest znany film, ale przydybałem go w Canal+ i co? Po prostu nie mogłem nie dać obrazka, na którym „niezgodna” pokazuje się ze swojej najlepszej strony! Punkty lecą do Karana, Mefista, smackeya, Lawrence'a, Dra Bakiera i Cravena.
........... 8. The Great Waldo Pepper
Redford na pierwszym planie, Susan Sarandon na aeroplanie. Nie bójcie się klasycznego, pięknego Redforda, bo to jest baaardzo fajny film, ale fakt faktem, że tego kadru nikt nie odgadł. Szaman pocelował w „Nie ma mocnych”, krysiron w „Północ, północny zachód”, smackey w „Aviatora”, Berus w „Niebiańskie dni”, a Dr Bakier w „Aces High”.
........... 9. Relatos salvajes
Wszyscy znają ten film – z wyjątkiem Sonny'ego i Lawrence'a.
......... 10. Edward Scissorhands
Wyłamali się Berus, krysiron i Karan.
......... 11. The Lazarus Effect
Wiem, to było bardzo trudne, ja też bym tego nie zgadł. Ale na wysokości zadania stanęli nawrocki, Dr Bakier i Craven, poza tym Szaman spróbował strzału w „Insidious 3”, smackey w „Klątwę”, Berus w „Oculusa”, a Lawrence w „Kill Bill vol 1”.
......... 12. Bulworth
Frenetyczny taniec Halle Berry z języczkiem – jako jedyni zgadują Sonny i Lawrence! „Martwa cisza” to typ krysirona, smackey postawił na „28 dni później”, a Dr Bakier w tym panu ujrzał Johna Hurta i obstawił – wybaczcie, ale to naprawdę jego słowa – „Kölcsönkapott idö” z roku 1993.
......... 13. Joe
Ten niezły film z dobrym Cage'em. Szaman postawił na „Mandarynki”, a punkty otrzymują Dr Bakier, smackey i Craven.
......... 14. Dług
Prawie każdy zna ten film, bo tylko Craven nie dał głosu, a Berus pocelował w „Spectre”.
......... 15. Chef
A tutaj tylko Szaman nie skojarzył tego kadru.
......... 16. Enter the Dragon
Ojj, jakie trudne się okazało. Nikt nie pamięta siostry Bruce'a Lee popełniającej honorowe samobójstwo? W głosach cisza jak makiem zasiał, tylko Karan spróbował z „Wilkiem z Wall Street”, Lawrence z „Dickiem Tracym”, a Dr Bakier ze „Zdarzeniem”.
......... 17. The Martian
Na ekranie przechylająca się rakieta MAV, którą ekipa astronautów uciekała z Marsa. Szaman sądził, że to „Wywiad ze Słońcem Narodu”, a nawrocki że „Apollo 13”. Ale ogólnie większość graczy ładnie zgadła.
......... 18. Spartacus
Klasyka okazała się nie do ogarnięcia dla Mefista i Szamana.
......... 19. Vacation
Spory jurysdykcyjne na granicy czeterech stanów pamiętają Dr Bakier, nawrocki, Karan, Craven i Szaman, natomiast Mefisto spróbował „Super Troopers”, a smackey „Kingsman: Tajne służby”.
......... 20. Brüno
Sonny szukał pod hasłem „pilot w dupie”, ale tym razem niczego nie znalazł, za to całkiem ciekawy wynik wygooglał Lawrence: „Remote Dildo Fuck Movie”.  Gołe punkty lecą zaś do Cravena, Mefista, smackeya i Dra Bakiera.
......... 21. La Vénus à la fourrure
Mefisto podejrzewał, że to może być Sonia Bohosiewicz. Ale to Berus, nawrocki, smackey, Karan i Sonny znają tę panią.
......... 22. Dr. No
Szaman jako jedyny nie poznał pierwszego bondowskiego filmu, no i jeszcze smackey, któremu coś zaświtało, ale dał „Śmierć andejdzie jutro”.
......... 23. Raiders of the Lost Ark
Marion w namiocie wkłada suknię od Belloca. O dziwo, były problemy, bo zgadli tylko Mefisto i Dr Bakier, a propozycje pozostałych były takie: „Mucha” (x2) i „Gra pozorów” (też x2), „Miami Vice” oraz „F/X” – tutaj prawdopodobnie Craven się mocno pomylił.
......... 24. F/X
W zasadzie nie było z tym kłopotu, tylko nawrocki i Craven popróbowali z „Somewhere”, a smackey z „Nagim lunchem”.
......... 25. Sicario
Tak, z lewej uciąłem Benicio Del Toro, bo wtedy byłby to kadr obrażający waszą inteligencję. Tylko Sonny i Lawrence dali coś innego: „Pewnego razu w Meksyku” oraz „Equalizera”.
......... 26. Ted 2
Większość graczy ładnie zgadła, Szaman ujrzał w tym kadrze „Liberatora”, a krysiron Bryana Cranstona w „Godzilli”.
......... 27. Dumb and Dumber To
Jedynie Mefisto i Berus bez głosu, poza tym krysiron doskonale wyczuł temat, ale dał „Głupiego i głupszego”, czego niestety nie mogłem uznać. I tym szczerym dupnym pozdrowieniem żegnam się z wami, drodzy gracze.

Było fajnie, dzięki za udział tak licznej grupie osób, pozdrawiam was wszystkich. :)

Zakończony właśnie konkurs dedykuję Personie non gracie, który był spoko kolesiem, ale już wybył z tego forum, a zapisał się w pamięci jako znakomity, zasłużony gracz w MasterKadra (dwa razy zwyciężył i raz organizował jeden konkurs).

Przy okazji sugeruję, by moi następcy robili kolejne MK w tym temacie, a nie zakładali następne. Gdybym był tu moderatorem, wymagałbym tego :)

Odpowiedz
Z braku czasu, przegapiłem finał. :(

Trudno i tak bym dużo nie zmienił (byłbym wyżej tylko od Lawrenca). Dzięki wielkie za grę i do następnego.
Terminator 3: Rise of the Machines  7/10
Terminator Salvation  5/10
Terminator Genisys  4/10
Terminator: Dark Fate  . . . ?

Odpowiedz
Ble coś mi się numerki jebły, ale nie ma o co płakać bo rankingu by to nie zmieniło :)
Dzieki za dobrą zabawę.

Odpowiedz
Dzięki za kolejnego Mastera. Jestem zadowolony nawet z tych 38 odgadniętych kadrów :)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon