MasterKadr 2016 - edycja jesienna
Zapraszam do zabawy. Pamiętajcie że podróż sama w sobie jest celem, niech wizja zajęcia miejsca na podium (albo nawet zwycięstwa) nie będzie jedyną motywacją chociaż jako jeden z niewielu którzy wygrywali poprzednie MK mogę potwierdzić że zajęcie najwyższej lokaty diametralnie polepsza życie.  Prepare for glory!

Zasady takie jak zawsze: po 1pkt za odgadnięty tytuł, dopuszczalne literówki, w przypadku części serii należy podać konkretny tytuł. Listę odpowiedzi wysyłacie w PW i jak zawsze warto strzelać ponieważ nie ma punktów ujemnych. Ponadto:
- swoje odpowiedzi można przysyłać nawet po ustalonym terminie dopóki nie wstawię wyników.
- nie sugerujcie się AR

Teraz skupcie się psubraty bo ważniejsze padną daty. Aby zwerbować jak najwięcej graczy na odpowiedzi czekam aż do 23.59 w czwartek. Wyniki i kolejny zestaw w piątek z samego rana.

Etap 1 (30pkt). Jest dosyć prosty, zawiera niewiele trudnych obrazków. Podejrzewam że kilka osób może być blisko max.
http://i.imgur.com/t7n3aVb.jpg
get ready for suprise...

Odpowiedz
Rzeczywiście wygląda całkiem znośnie :)

Odpowiedz
Easy. To biorę udział. :)
Terminator 3: Rise of the Machines  7/10
Terminator Salvation  5/10
Terminator Genisys  4/10
Terminator: Dark Fate  . . . ?

Odpowiedz
Pas. Raz że zbyt łatwe, dwa - dzisiaj wyjeżdżam i nie ma mnie do piątku.

Powodzenia.

Odpowiedz
Nie jest źle, jak na razie rozpoznałem 19 i jeszcze kilka kojarzę, ale będę musiał pomyśleć.
"It can't be bargained with. It can't be reasoned with. It doesn't feel pity, or remorse, or fear. And it absolutely will not stop... ever, until you are dead!" - Kyle Reese

Baretto - Filmweb

Odpowiedz
Ppotwierdzam, jest to etap najłatwiejszy. Dalej nabijanie punktów nie będzie takie łatwe, ale też starałem się dobierać screeny zawierające jakiś podpowiadający szczegół lub tak aby dało się wykoncypować z kontekstu:) plan wygląda mniej więcej tak:
e1- EASY
e2 - MEDIUM
e3 - HARD
e4 - MEDIUM
get ready for suprise...

Odpowiedz
(09-10-2016, 10:50)Mierzwiak napisał(a): Pas. Raz że zbyt łatwe, dwa - dzisiaj wyjeżdżam i nie ma mnie do piątku.

Powodzenia.

Bezpardonowe walcie się leszcze. I love this place. :)
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
Dobrze, że tym razem coś łatwego, mam już po dziurki w nosie wszelkiego rodzaju hardkorów i chętnie poodgaduję coś na luzie.

Dr_Bakier napisał(a):swoje odpowiedzi można przysyłać nawet po ustalonym terminie dopóki nie wstawię wyników.

Też stosowałem tę zasadę, tyle że po cichu. Zawsze było paru spóźnialskich, którzy nie wyrabiali się w terminie. ;)

Dr_Bakier napisał(a):nie sugerujcie się AR

Zawsze mówiłem to samo. :)

Odpowiedz
Na szybko zmęczony po całym dniu i bez mocnego zaangażowania 16 znam, czyli całkiem nieźle. I naturalnie biorę udział mimo, że zawsze zamykałem peleton.
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
Dziękuje za już oddane głosy, tym którzy jeszcze tego nie uczynili przypominam o zbliżającym się terminie. I jeszcze jedno, szybciej niż myślałem udaje się w mniej cywilizowane rejony gdzie internet jest w kratkę. Dla Was znaczy to mniej więcej tyle że wyniki mogą być jutro odrobinę później niż zapowiedziałem wcześniej. Ale będą. Nie lękajcie się.
get ready for suprise...

Odpowiedz
Etap 1. level: EASY. W takiej sytuacji dosyć często niemal wszyscy odgadywali co łatwiejsze kadry. W kolejnych etapach zdobywanie punktów nie będzie już takie proste ale nie należy tracić ducha walki, to dopiero początek i jeszcze będzie okazja żeby się odkuć.

Prawidłowe odpowiedzi: 
1.10 Cloverfield Lane - Mary Elizabeth wita wszystkich graczy, punkty na dzień dobry zgarnęli wszyscy oprócz Berusa i Lawrence'a
2.Naked Gun 33 1/3: The Final Insult - Nominowany do statuetki "Park Geriatryczny". Pierwsza mina (i nie ostatnia), ale całkiem nieźle wybrnęliście, większość się nie nabrała. Czy ktoś strzelił w Park Jurajski? Tak, Berus, Juby i Cassel. Sonny uważa że to Juraasic World ale to i tak już bez znaczenia.
3.Girl with the Dragon Tattoo - Baretto,Juby i Berus nie próbują zgadywać.
4.Lobster - Są na sali fani porannej pocierki? Prawie wszyscy. Berus nie strzela natomiast Baretto i Juby typują drugą Nimfomankę ale tam to był konkretny spanking panowie. 
5.Dracula - Koleje losu. Wszyscy. Jedynie Berus bez strzału.
6.The Magnificent Seven - Prawie wszyscy. Był taki czas na forum kiedy ktoś opisałby ten kadr jako "wysokie stężenie epy". W kinach remake ale jest też Westworld od HBO który skierował myśli Nawrockiego na oryginał Crichtona.
7.AVPR: Aliens vs Predator Requiem - próbowaliście z Jupiter Ascending, Raport mniejszości albo pierwszy AVP. Za prawidłowe i precyzyjne wskazanie na Requiem pkty zgarnia Cravem, Baretto i Nawrocki.
8.(500) Days of Summer – tak jak chciałem były strzały w Star Warsy. Nawrocki, Mefisto, Crash oraz Craven trafiają.
9.X-Men: Apocalypse – Raczej rozpoznajecie początek fenomenalnej sceny z QuickSilverem(zdaniem niektórych: za dobrej na ten film ale to nie miejsce by o tym rozprawiać). Crash strzela w „Film o pszczołach”, Juby , Berus, Sonny i Lawrence bez strzału.
10.American Gangster -  Crash, Lawrence i Berus odpuszczają. Reszta ok.
11.Salt – Daniela na monitorze rozpoznaliście bez problemu.
12.Hateful Eight – Berus nie strzela, Sonny pudłuje z Frankensteinem.
13.Lucy – Film dobrze znany, ale nie każdemu: Baretto (King Kong – okres i miejsce się zgadza mniej więcej ale u Jacksona to była noc chłopie), Cassel (Serena) i Berus ();
14.Expendables - Arnie, Sly i Kościelny w słynnej scenie. Niezniszczalnych odgadli wszyscy ale u Berusa dzwoni w następnym kościele (Expendables 2)
15.Shallows – Każdy.
16.Host – Filmy dla małych dziewczynek oglądają: Nawrocki, Mefisto, SonnyC, Cassel, Juby, Crash i Craven
17.Everest – 100% trafialność.
18.Superman Returns – Berus i Cassel bez strzału. SonnyCrockett domyśla się tragicznego finału Flight.
19.Blind Fury – tylko Berus nie odgadł.
20.Ronin – j.w. Masz zaległości w oldschoolowym kinie twardzielskim Berus.
21.Hydrozagadka – Pierce Brosnan nie wstydził się jeździć tramwajem na akcję w October Manie (albo November Manie.whatever) a i nasz As nie gardzi taksówką. Nie wie o tym tylko Baretto i Juby.
22.A Sound of Thunder - Zapomniana adaptacja opowiadania Raya Bradbury. Kilka osób pamięta ale nie chce mi się pisać kto:) Juby nie poddał się i celował w Star Trek 3.
23.Seed of Chucky - Glen (czy Glenda?) wskrzesza "rodziców". Lawrence myli z Bride of Chucky. Berus, Juby i Cassel nawet nie próbują.
24.S1m0ne – Niektórzy napisali Simone , bez użycia cyfr, nie mogę zatem uznać ich odpowiedzi. Żartowałem. Ale na przyszłość lepiej uważajcie. Baretto i Juby nie wiedzili. Lawrence zdalnie wbił mi się na HDD bo w ostatniej chwili odrzuciłem kadr z Virtuosity które typował.
25.Critters 2: The Main Course - Drapieżne jeże w formacji kuli bojowej są dosyć rozpoznawalne na forum. To dobrze. Punkty niestety nie turlają się do Baretto, Jubego (Balonowy chłopak – byłeś bardzo blisko),Berusa i Cassela.
26.12:01 - Jeżeli nikt nie odgadł kadru wiedz że był on za trudny. Odpowiedź była tuż przed waszymi oczami: dwunasta-zero-jeden.
27.The Adventures of Baron Munchausen – Nawrocki, Mefisto, Cassel i Craven rozpoznali.
28.Prestige – Everyday is Caturday. Baretto nie rozpoznał albo o zgrozo nawet nie widział arcydzieła Nolana.
29.2010 – Piramidy, ich zwodniczy kształt mógł zmylić każdego. Omamić dał się Baretto i strzelił w Mumię. Sonny,Lawrence, Berus i Juby nie wiedzieli.
30.Knock, Knock - Radosna Ania żegna się graczami gwarantując każdemu +1 pkt.

Po pierwszym etapie drabinka prezentuje się następująco:

29.Craven
28.mefisto
27.nawrocki         
25.Crash
22.Cassel
21.SonnyCrockett
18.Lawrence
17.Baretto
16.Juby
8.Berus

(zrządzeniem losu wyniki opracowałem w spartańskich warunkach, gdyby były jakieś błedy proszę się nie wstydzić i zgłaszać)

Etap 2:
http://i.imgur.com/iGoAmP9.jpg
Na odpowiedzi czekam do 12:00 w środę (19.X)
get ready for suprise...

Odpowiedz
(14-10-2016, 14:34)Dr_Bakier napisał(a): 26.12:01 - Jeżeli nikt nie odgadł kadru wiedz że był on za trudny. Odpowiedź była tuż przed waszymi oczami: dwunasta-zero-jeden.

Trudny? Ile osób na Ziemi mogło obejrzeć ten film? 10-20? Konkretny hardcore. ;)
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
Widziałem Prestige, tylko nie skojarzyłem kadru. Jak już wiem, że to on, to od razu dostrzegłem te cylindry w tle. Mój błąd.

2 Etap jest dużo trudniejszy. Zobaczymy, jak pójdzie tym razem.
"It can't be bargained with. It can't be reasoned with. It doesn't feel pity, or remorse, or fear. And it absolutely will not stop... ever, until you are dead!" - Kyle Reese

Baretto - Filmweb

Odpowiedz
(14-10-2016, 14:34)Dr_Bakier napisał(a): 7.AVPR: Aliens vs Predator Requiem - próbowaliście z Jupiter Ascending, Raport mniejszości albo pierwszy AVP. Za prawidłowe i precyzyjne wskazanie na Requiem pkty zgarnia Cravem, Baretto i Nawrocki.
26.12:01 - Jeżeli nikt nie odgadł kadru wiedz że był on za trudny. Odpowiedź była tuż przed waszymi oczami: dwunasta-zero-jeden.
28.Prestige – Everyday is Caturday. Baretto nie rozpoznał albo o zgrozo nawet nie widział arcydzieła Nolana.

Prestige kojarzyło mi się ze Smentarzem, ale potem wypatrzyłem kapelusze.
12:01 niestety kurna widziałem więc szkoda bo były komplet :(
AVPR było ciężkawe. Dość długo myślałem, że to ta śmieszna pukawka z Minority Report.

Odpowiedz
Byłem drugi od końca. :( W drugim zestawie nie kojarzę nawet 10. Będzie lipa.
Terminator 3: Rise of the Machines  7/10
Terminator Salvation  5/10
Terminator Genisys  4/10
Terminator: Dark Fate  . . . ?

Odpowiedz
To jest zestaw medium? Jak dla mnie hard as fuck.

Odpowiedz
Do tej pory rozpoznałem tylko 8 kadrów i więcej już raczej nie zgadnę.

Jeśli to jest medium, to w hard będę pewnie miał 0 :)

Baretto - Filmweb

Odpowiedz
A ja liczę na jakieś 18-19 punktów. Jest trudniej ale nie żeby nazywać poziomem hard. ;)

Odpowiedz
12:01 - co to w ogóle za film?
AvPR też nie widziałem na szczęście, więc czuję się usprawiedliwiony :)
drugi etap całkiem spoko też
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
(15-10-2016, 19:21)Mefisto napisał(a): 12:01 - co to w ogóle za film?

Bardzo fajniutki z pętlą czasową, chyba z tego samego roku co Dzień Świstaka.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon