MasterKadr 3, 4, 5
Cass wyslalem, dotarło?
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
Brzmi jak "dotarło (co do ciebie mówię)?" :)

Tak, kończymy zatem pierwszą rundę MasterKadra. Idę teraz opracować wyniki.

Zapomniałem wcześniej powiedzieć, że żaden film w tej edycji nie powtarza się względem poprzedniej mojej edycji MK.

Ponadto jeden z graczy przesłał mi poprawioną całą listę, podczas gdy zaznaczyłem wyraźnie: po wysłaniu głównej listy nie podawajcie mi całej listy od nowa, tylko same poprawki, uzupełnienia. Pamiętajcie o tym.

Odpowiedz
Jesteśmy! W pierwszej rundzie konkursu MasterKadr 3 wzięło udział 17 osób. Dziękuję wszystkim, jak również za pozdrowienia – nawzajem.
Ogłaszam zatem, że mamy dwóch zwycięzców w tej rundzie: CORN i MEFISTO zdobyli po 34 punkty. Corn napisał, że "rozwalił wszystko jak prawdziwy motherfucker", co nie do końca okazało się prawdą. Ale oczywiście brawa dla niego i Mefista. Oto tabela:

Corn, Mefisto – 34 punkty
Mierzwiak – 32
Sancho – 31
Crash – 30
Craven – 29
Ciuniek, SonnyCrockett – 26
Luis Cyfer – 25
Albertino – 22
Oleksy – 21
Pitero, Snappik – 19
patyczak – 17
Karan – 16
Donia Agata – 14
Phlogiston2 – 10

Jedynym graczem, który w całej historii moich MK udzielił samych poprawnych odpowiedzi (tzn. nie podał żadnej błędnej), był w poprzednim konkursie Mierzwiak, teraz natomiast dokonał tego samego, ugrywając 32 punkty (wtedy: 34). A skoro już licytujecie się, kto osiągnął najsłabszy wynik, poczynię parę komentarzy. Najsłabiej wypadł Phlogiston2, który ugrał 10 puktów, i jest to najgorszy wynik w całej historii moich MK – dotąd rekordem było 11 punktów, które dwa razy padło w konkursach na Ofilmie. Phlogiston w dodatku napisał wyżej, że rozpoznał 13 zdjęć, co jest o tyle dziwne, że przesłał tylko 12 tytułów. :)

Teraz podsumowanie najciekawszych wydarzeń:

........... 1. Vanilla Sky
Łatwizna na rozgrzewkę, której nie zgadli tylko Phlogiston, Donia i Sonny (pomylił kadr z hiszpańskim oryginałem).
........... 2. Contact
Też bez problemów, jedynie Crash i Pitero nie strzelali, a Donia uznała, że to "Apollo 13".
........... 3. Face Off
Dość łatwe. Donia, Oleksy i Karan nie typowali, Phlog uznał, że jedna ze spluw należy do "Człowieka ze złotym pistoletem", a patyczak najwidoczniej w którymś z panów rozpoznał Nicolasa Cage'a, bo obstawił "Oczy węża".
........... 4. Rambo / John Rambo
Rzeź na birmańskich chłopach z początku filmu poznali wszyscy z wyjątkiem Phlogistona, Pitera, Albertina (typował "Che" Soderbergha) i Donia ("Pluton").
........... 5. Austin Powers: International Man of Mystery
Kilka osób poznało, że dzwoni, ale nie wiedzieli, w którym kościele, więc postawili na drugą część przygód seksownego agenta – Luis Cyfer, Oleksy i Pitero. Jeszcze Snappik pewnie poznał Liz Hurley, bo dał "Serving Sara", a Phlogiston, Albertino, patyczak, Donia i Karan nie strzelali.
........... 6. Doctor Zhivago
Trochę problemów z klasyką. Komunizm bijący z tego kadru nie sprawił kłopotu tylko Mefistowi, Sonny'emu, Crashowi, Cravenowi i Cornowi. Sancho dał "Kundun", patyczak "Stalingrad", Ciuniek "Ostatniego cesarza", a Albertino "Indianę Jonesa i ostatnią krucjatę". Pozostali bez pomysłu.
........... 7. I Love You Phillip Morris
Chyba połowa graczy, którzy odgadli, dała jednak przy tytule znaki zapytania, nawet po kilka. Cóż za rozczulająca niepewność... Tak czy owak, szczęśliwcami, którzy rozpoznali symbol prawdziwej miłości, okazali się Mefisto, Albertino, Ciuniek, Mierzwiak, Sancho, Crash, Oleksy i Craven. Sonny sądził, że to "Eurotrip", patyczak że "500 dni miłości", Donia "Naga broń", a Corn skwitował sprawę krótko: Cloud Penis 2000.
........... 8. Equilibrium
Tylko Albertino i Karan nie zgadli.
........... 9. The Silence of the Lambs
Bez kłopotów. Wyłamali się Snappik, Phlogiston, Oleksy, patyczak i Pitero.
......... 10. Raiders of the Lost Ark
Patyczak nie strzelał, Oleksy pomylił tego Indianę z "Królestwem Kryształowej Czaszki", Ciuniek z "Ostatnią krucjatą", a Luis Cyfer po prostu z "Indianą Jonesem". Karan dał "Grease".
......... 11. The Firm
Dość trudne. Zgadli tylko Corn, Luis Cyfer, Sancho, patyczak, Mierzwiak i Mefisto. Donia postawiła na "Jackie Brown".
......... 12. Moon
Donia Agata spytała, czy to podpucha, ale i tak podała właściwy tytuł. Nie wiem, czy podpucha, ale faktycznie dość mocno obciąłem ten kadr, aby nie znalazła się w nim plakietka z być może ułatwiającym odgadnięcie napisem "Lunar Industries". Niepotrzebnie się trudziłem, bo zgadli wszyscy – z wyjątkiem Karana, który dał "Aliens".
......... 13. Back to the Future Part III
Pomylił się tylko Crash, dając "Płonące siodła", i Donia z Phlogistonem, którzy nie strzelali.
......... 14. House of Sand and Fog
Niektórzy zgadli, inni nie. Craven próbował być oryginalny i zaproponował "Little Fockers".
......... 15. Training Day
Tu też dość różnie. Ponadto Snappik dał "Złodzieja życia", Sancho "Nim diabeł dowie się, że nie żyjesz", a Craven podał trzy różne tytuły, ale nawet gdyby któryś był poprawny, w myśl regulaminu nie uznałbym go.
......... 16. In Bruges
Nie zgadli patyczak, Donia i Phlogiston, Sonny dał "Wrogów publicznych", a Snappik "Edge of Darkness".
......... 17. Love Actually
Bezproblemowo, z tym że patyczak i Luis Cyfer nie strzelali, a Albertino obsadził Martina Freemana w "Autostopem przez Galaktykę".
......... 18. Braveheart
Gibson najpierw wrzeszczy "Freeeeedooom!!!", po czym jego głowa toczy się w jedną stronę, a w drugą spada chustka wypuszczona ze zmartwiałej dłoni. Niektórzy to pamiętali, inni nie – żadnych kontrowersyjnych propozycji nie było.
......... 19. One Flew Over the Cuckoo's Nest
Karan, Mierzwiak, Phlogiston i Albertino nie rozpoznali ciężkiego jak skurwysyn ustrojstwa, po które wielkimi krokami zmierzał Wódz.
......... 20. The Thing
Nie mieli pojęcia Phlogiston i Donia, a Sancho wymyślił film "On the Deadly Ground".
......... 21. Lethal Weapon
Nie dali rady Donia, Snappik i Phlogiston, a Luis Cyfer obstawił "Strzelając śmiechem", czyli "Loaded Weapon".
......... 22. Die Another Day
Pierwsza wpadka Mefisto, który nic nie obstawił. Zgadli Craven, Oleksy, Corn, Crash, Mierzwiak i Ciuniek. Sonny próbował strzelić w "Mgłę", a Donia w "Requiem dla snu".
......... 23. Dumb & Dumber
Papużki z przyklejoną głową, prezentu obu imbecyli dla niewidomego chłopca, nie poznali Phlogiston, patyczak, Donia i Sonny, a Karan postawił na "Home Alone 2".
......... 24. End of Days
Myślałem, że będzie z tym więcej kłopotu, ale jednak nie. Pitero, Oleksy i Donia nie strzelali, patyczak zaś obstawił "Nawiedzonego".
......... 25. The Limits of Control
Uciąłem Isaacha De Bankolé, ale i tak nie było problemu z odgadnięciem, może z wyjątkiem Ciuńka, który powiedział, że z tych cycków nic nie wywróży. Poza nim nie zgadli Sonny, Phlogiston, patyczak, Karan, Pitero i Oleksy.
......... 26. Stargate
Ostatniego lotu boga Ra nie zaobserwowali Pitero, Donia i Phlogiston, patyczak sądził, że to przybywa "Predator 2", a Albertino znów dał "Autostopem przez Galaktykę".
......... 27. The Talented Mr. Ripley
Phlogiston, Snappik, Oleksy, Karan i Pitero nie dali rady, patyczak stwierdził, że to "Tata i małolata", a Craven że "jakiś Bond".
......... 28. Crimson Tide
Więcej osób zgadło niż nie zgadło, poza tym Cornowi kadr skojarzył się z "Men of Honor" (to jego druga wpadka), a Karanowi z "Behind Enemy Lines".
......... 29. Stakeout
Upiorna twarz wynurzająca się z jądra ciemności to nie Martin Sheen, jak zapewne sądził Albertino, dając "Czas apokalipsy" (ale brawo za uchwycenie rodzinnego podobieństwa). Poza tym Phlogiston obstawił "Cube", a Donia "Sypiając z wrogiem", Oleksy natomiast prawie trafił, bo dał "Nową zasadzkę". Pozostali albo zgadli, albo nie.
......... 30. Total Recall
Większość zgadła, nikt nie zaproponował czegoś oryginalnego.
......... 31. Clear and Present Danger
Tutaj się nie wysiliłem, dając byle jaki kadr, dlatego większość graczy, choć rozpoznała Forda, którego trzyma na muszce Dafoe, obstawiła niewłaściwe filmy z nim. A więc: Mefisto (druga wpadka), Albertino i Luis Cyfer "Air Force One", Oleksy i Sonny "Czas patriotów", Ciuniek "Ściganego", Snappik "Frantic", a Donia i Craven "Świadka". Odnotujmy, że poprawnych odpowiedzi udzielili Karan, Corn, Sancho, Crash, patyczak i Mierzwiak.
......... 32. Reservoir Dogs
Nie zgadł tylko patyczak, tym samym została zaprzepaszczona ostatnia szansa na to, żeby choć jeden kadr w tej rundzie odgadli wszyscy.
......... 33. The Thin Red Line
Sonny'emu skojarzyło się z "Szyframi wojny", Luisowi Cyferowi z "Pearl Harbor", Cravenowi z "Air America", a Oleksemu, Phlogistonowi i Ciuńkowi z niczym.
......... 34. Empire of the Sun
Bardzo młody Christian Bale okazał się problemem dla Ciuńka, Karana i Snappika, patyczak zaś postawił na "Życie jest piękne".
......... 35. Meet Joe Black
Głosy odgadnięte i nieodgadnięte rozłożyły się w miarę po równo.
......... 36. Insomnia
Donia, Phlogiston i Snappik nie mieli pomysłu.

Jak widać, nie było żadnego supertrudnego kadru w rodzaju łona Samanthy Morton (albo jej dublerki) czy koperty z literą alfabetu.
Koniec. Bolą mnie palce i mdleją nadgarstki, więc nic już więcej nie napiszę. :)

Kolejny zestaw zdjęć dam późnym wieczorem.

Odpowiedz
Cass napisał(a):......... 14. House of Sand and Fog
Niektórzy zgadli, inni nie. Craven próbował być oryginalny i zaproponował "Little Fockers".
To przez tą głupkowatą minę, wyglądało na durną komedię.[/quote]

Odpowiedz
Cass napisał(a):Jedynym graczem, który w całej historii moich MK udzielił samych poprawnych odpowiedzi (tzn. nie podał żadnej błędnej), był w poprzednim konkursie Mierzwiak, teraz natomiast dokonał tego samego, ugrywając 32 punkty (wtedy: 34).
Eeeeeeeha!

Jeszcze raz dzięki za świetną zabawę, no to czekamy na kolejne kadry.

Odpowiedz
Reasumując dałem ewidentnie dupy z Vanilla Sky, co do I Love You Phillip Morris, In Bruges, The Limits of Control nigdy ich nie widziałem i czuję się usprawiedliwiony ;)
Meet Joe Black to osobista porażka bo film oglądałem niedawno i to dwa razy :P
Za to dumny jestem ze Stakeout, bo za cholerę filmu nie znam ale zgadłem po dogłębnej analizie dokonań Emilio Esteveza. Clear and Present Danger to zły strzał 50/50 z Patriot Games.
Reszta: The Firm (dawno oglądany), Die Another Day (ni cholery nie skojarzyłem i ciągle nie kojarzę), Dumb & Dumber (nieznoszę :P), The Thin Red Line (chociaż utrafiłem w tą samą wojnę :P).

Podsumowując mogło być o co najmniej 1 punkt lepiej ale i tak wypadłem całkiem, całkiem.
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
Jakie wypominki ;-) Niektóre filmy oglądałem sto lat temu, a niektóre z nich to takie gnieciuchy że i nie zamierzam do nich wracać, więc trudno mi było rozpoznać. Na "Autostopem..." się uparłem chyba dlatego, że nie widziałem :) Nie wiem, ja się w zgadywanie nie bawiłem, wysłałem od razu co wiem i już więcej nie zaglądałem. 22 to i tak dużo, więc jestem hepi.

Odpowiedz
Die another day - przyznam, że nawet z facjatą Brosnana bym nie zgadł, bo to chyba najmniej charakterystyczna scena w historii serii. Chciałem dać Mist, bo nie widziałem, ale stwierdziłem, że tam chyba jednak molo nie było :P

A z tym Fordem to myślałem, że mnie szlag trafi, bo ograniczyłem się tylko do trzech tytułów: Air force/Patriot i Clear - w pozostałych był bowiem albo za młody, albo miał inne włosy albo już za stary był. Sęk w tym, że nijak nie udało mi się tego sprawdzić (niby w google wszystko ponoć znaleźć można - co za urban legend :P )
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Mefisto napisał(a):bo to chyba najmniej charakterystyczna scena w historii serii

No co ty? Ja od razu jak zobaczyłem ten kadr to wiedziałem, że to scena wymiany Bonda na innego zakładnika w DAD :)

A udziału w MK3 nie brałem, bo po pierwszym zerknięciu byłem pewien chyba tylko 10 kadrów :(

Odpowiedz
Mefisto napisał(a):A z tym Fordem to myślałem, że mnie szlag trafi, bo ograniczyłem się tylko do trzech tytułów: Air force/Patriot i Clear - w pozostałych był bowiem albo za młody, albo miał inne włosy albo już za stary był. Sęk w tym, że nijak nie udało mi się tego sprawdzić (niby w google wszystko ponoć znaleźć można - co za urban legend :P )

Miałem podobnie - zrezygnowany już chciałem wysłać Air Force One, ale zobaczyłem że na yt ktoś wrzucił w 13 częściach i szybko przejrzałem końcówkę :D tam też wiążą Forda taśmą, ale już nie kneblują.

Co do DAD to w życiu bym na to nie wpadł - zdecydowanie najtrudniejszy kadr.

Z moich wpadek najbardziej jestem zażenowany Cosiem (strzeliłem On the Deadly Ground <lol>) i Training day (nawet teraz nie pamiętam tej sceny :() Ale ogólnie jestem zadowolony z wyniku .

Odpowiedz
Mefisto napisał(a):A z tym Fordem to myślałem, że mnie szlag trafi
Na Air Force One był za młody, więc zostały mi filmy o Ryanie. Zgadłem po fotkach (kolor marynarki) :mrgreen:

A charakterystyczna chmurka to łatwizna o ile umie się korzystać z google :razz:

Odpowiedz
Ja nie umiem. Kurfa, jakie mi świństwa wyskakują... :razz:

Perfik napisał(a):Ja od razu jak zobaczyłem ten kadr to wiedziałem, że to scena wymiany Bonda na innego zakładnika
Otóż to. Zresztą jak by nie patrzeć, kadr odgadło 6 osób, a więc nie było to tak całkiem nie do ugryzienia foto.

Perfik napisał(a):po pierwszym zerknięciu byłem pewien chyba tylko 10 kadrów
Było zerknąć drugi raz, miałbyś 20 kadrów i świetlaną przyszłość. :wink:

Odpowiedz
Cytat:A charakterystyczna chmurka to łatwizna o ile umie się korzystać z google :razz:

Podpuścił nas, żebyśmy sobie "fajne" fotki pooglądali:P

Odpowiedz
I tak oto przeszedłem do historii...

Ale w sumie nie żałuję, (no, może poza Cosiem, Cienką czerwoną linią i Braveheartem-tu chciałem dać Breaking Bad...), emocjonująca gierka :smile: <ok>

Odpowiedz
Cytat:. 2. Contact
Też bez problemów, jedynie Crash i Pitero nie strzelali, a Donia uznała, że to "Apollo 13".

A widzisz, Doniu, było słuchać męża :cry: :cry:

Jestem z lekka zażenowana swoim wynikiem, ale cóż, w końcu jestem kobietą i to jedyną. :)

Najwięcej mnie wkurzył Ford, tyle się namęczyłam a w końcu i tak źle wytypowałam. :lol: (śmiech rozpaczy)
"Ludzie biorą mnie za intelektualistę. Chyba dlatego, że noszę okulary" /Woody Allen/

http://www.babkafilmowa.blogspot.com/

Odpowiedz
Donia Agata napisał(a):Jestem z lekka zażenowana swoim wynikiem
Szkoda, że Dexa już dawno nie ma. Zrobiły takiego MasterKadra, że znów byłabyś w swoim żywiole, a ja nakryłbym się nogami (Donia wygrała ze mną 83 do 73). :)

Nie ma co dłużej czekać, czas na drugą rundę. Oto zestaw nr 2.

Termin nadsyłania odpowiedzi mija w poniedziałek, o godz. 15.

Odpowiedz
Członek męski!

Odpowiedz
Łaał :) Mimo ciężkieeego zmęczenia po imprezie wpadłem tu jeszcze, żeby zobaczyć wyniki :razz: Niech to mówi samo za siebie jak fajna jest to zabawa. Dzięki za to i czekamy na rundę drugą!

Odpowiedz
Chyba trzeba opisać konkurs jako dla dorosłych, strasznie dużo negliżu :P No i będzie wtedy więcej uczestników ;)
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
Oleksy, jakbyś nie zauważył, to runda druga właśnie trwa! :)
"Ludzie biorą mnie za intelektualistę. Chyba dlatego, że noszę okulary" /Woody Allen/

http://www.babkafilmowa.blogspot.com/

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon