MasterKadr 3, 4, 5
Cass kończyć imprezę. Proszę czekać.

Odpowiedz
Co tu taka cisza – czekacie na coś? :)

Koledzy i koleżanko, powiem krótko. W czwartej rundzie udział wzięło 14 osób, a zwycięzcą konkursu MasterKadr zostajeee... CORN!

Już w poprzedniej rundzie, kiedy to wysunął się na czoło tabeli z trzypunktową przewagą nad następnym graczem, można było obstawiać, że to on wygra cały quiz. Musiałoby dojść do jakiejś katastrofy, żeby ktoś go wyprzedził, ale oczywiście katastrofy nie było. Rundę czwartą natomiast wygrał CRAVEN, który tym samym zajął w klasyfikacji generalnej drugie miejsce, wyprzedzając w ten sposób zajmującego dotąd tę pozycję Mefista.

Wyraźnie podminowany i czujący krew Mierzwiak zanotował swój najlepszy wynik w tej edycji MK, choć modlił się (wiem, papla ze mnie) o komplet punktów. Gdyby rzeczywiście ugrał 100%, o włos wyprzedziłby Mefista i zajął miejsce na podium, a tak – brązowy medal zdobył właśnie Mefi, który wreszcie nadesłał odpowiedzi bez żadnej wpadki (choć to oczywiście tylko ciekawostka). Z kolei udziałem Mierzwiaka stała się inna zamiana miejsc, swoim wynikiem przeskoczył bowiem Crasha, który zajmował czwarte miejsce. Trzeba też zauważyć ambicję Sancha, który najpierw przesłał odpowiedzi za 21 punktów, a ostatniego dnia gry dosłał jeszcze 8 poprawnych tytułów (oraz 4 nietrafione).

Albertino przy kadrze nr 31 popełnił dość zasadniczy błąd, którego nie mogłem uznać, dlatego też nie ugrał 28 punktów, czyli swojego najlepszego wyniku. Ale z rezultatem 27, takim samym jak w poprzedniej rundzie, powinien być chyba zadowolony. Również Snappik fatalnie się pomylił (szczegóły pod numerem 33), można chyba zakładać, że kiedy to zobaczy, popełni jakiś dramatyczny w skutkach czyn. SonnyCrockett natomiast uraczył nas kilkoma ciekawymi spostrzeżeniami (o czym w podsumowaniu), ale także jako jeden z nielicznych zdołał rozpoznać kadr nr 25 – brawo. Corn mi się z lekka zbulwersował, w komentarzu do numeru 34 pisząc: "Cass ty ciulu, miało nie być filmów z poprzedniej edycji MK". Biedak miał zapewne na myśli kadr nr 23 z pierwszej rundy, którym był film "2010", a więc nie ma mowy o powtórzeniu "2001: A Space Odyssey". Kto okazał się ciulem, niech ocenią pozostali gracze i historia. :)

Tabela czwartej rundy:

Craven – 35
Corn, Mierzwiak – 34
Crash, Mefisto – 31
Sancho – 29
Albertino, Ciuniek – 27
Luis Cyfer, SonnyCrockett – 25
Snappik – 21
patyczak – 19
Oleksy – 16
Donia Agata – 14

Ostateczna klasyfikacja (w nawiasie liczba rund, w których grali gracze niebiorący udziału we wszystkich czterech):

CORN – 135
Craven – 132
Mefisto – 129
Mierzwiak – 128
Crash – 126
Sancho – 121
Ciuniek – 105
Luis Cyfer – 103
SonnyCrockett – 101
Albertino – 97
Oleksy, Snappik – 80
patyczak – 75
Donia Agata – 69
Pitero (2) – 39
Karan (2) – 38
Perfik (2) – 36
miknow (1) – 30
majlo (1) – 23
Battonsson (1) – 22
Phlogiston2 (1) – 10

Jak zatem widać, nikomu nie udało się zdobyć całości 144 punktów ani nawet kompletu punktów w poszczególnych rundach (w moim poprzednim MK za każdym razem był komplet – trzy razy Solo i raz Mefisto).

Podsumowanie.

........... 1. E.T.: The Extra-Terrestrial
Na zdjęciu komórka, w której zamelinował się mały kosmiczny brzydal po przybyciu do miasteczka. Zgadli prawie wszyscy, bo tylko Donii pole kukurydzy nasunęło na myśl "Znaki", a Sonny'emu "Dzieci kukurydzy", ale on akurat szybko wycofał się z tego pomysłu i dał poprawną odpowiedź.
........... 2. Heat
Gdyby ktoś tu nie zgadł "Gorączki", osobiście zameldowałbym o tym Mentalowi. Nie mielibyście już życia na tym forum.
........... 3. The Last Temptation of Christ
Crash dopatrzył się tu Leny Olin w "Casanovie", tym samym tytułem rzucił Sonny, Corn postawił na "Troję", a Albertino dał "Dawno temu w Ameryce". Marię Magdalenę prawidłowo zidentyfikowali tylko Snappik, patyczak, Sancho i Mierzwiak.
........... 4. Jarhead
Drugi kadr, który odgadli wszyscy.
........... 5. Stranger Than Fiction
To okazało się trudne, bo zgadli jedynie Albertino, Mierzwiak, Corn, Craven i Sancho, a Sonny strzelił w najnowszego "Harry'ego Pottera".
........... 6. Indiana Jones and the Temple of Doom
Snappik i Donia nie dali rady. Uznaję też odpowiedź Oleksego, który napisał "Indiana Jones – która część". Dlaczego? Bo tytuł "Indiana Jones" od dawna, choć dość rzadko, funkcjonuje na określenie drugiej części. Szczęściarz Oleksy...
........... 7. Forever Young
Wszyscy dali.
........... 8. True Lies
Donia nie strzelała, a patyczak uznał, że to "The Hurt Locker".
........... 9. Gone Baby Gone
Sonny i Oleksy bez pomysłu, Sancho uznał, że to "Mission: Impssible", a Ciuniek że "Infernal Affairs".
......... 10. National Lampoon's Christmas Vcation
Tylko Donia nie wiedziała, że to choinka, którą Clark Griswold własnymi rękami wyrwał naturze.
......... 11. The Abyss
Sonny, patyczak i Donia nie strzelali, a Oleksy i Sancho dali "Kulę", z tym że ten drugi w porę się zreflektował.
......... 12. Disclosure
Patyczak, Donia i Oleksy nie skojarzyli tej sceny (to ujęcie było na plakacie), a Sancho pocelował w "Slivera".
......... 13. Patriot Games
To był trudniak, ale kadr jest na tyle ciekawy, że zdecydowałem się go dać w konkursie. Craven, Corn i Mierzwiak to jedyni gracze, którzy stanęli na wysokości zadania, Sonny dał "Tylko strzelaj", a Snappik "Nagą broń 2 ½".
......... 14. Hollow Man
Tym razem zdecydowałem się nie zasłaniać ani nie ucinać twarzy. Pomogło, bo nie zgadł tylko Oleksy, który dał "Wspomnienia niewidzialnego człowieka". Bardzo sprytnie.
......... 15. The Fisher King
Jeszcze jeden włochaty męski zadek w tej edycji MK okazał się ponad siły dla Snappika i Oleksego z jego "Kiss Kiss Bang Bang" (a tam obok stoi Jeff Bridges!).
......... 16. Pulp Fiction
Taki kultowy film, a aż pięć osób nie odgadło: Oleksy, patyczak, Luis Cyfer, Snappik i Donia.
......... 17. The Mummy
Snappik i Sancho pomylili ten film z jego drugą częścią, a Donia nie strzelała.
......... 18. Back to the Future Part II
Sądziłem, że będą z tym trudności, ale jednak nie, bo tylko Donia i Albertino nie mieli pomysłu, a patyczak niestety albo zwyczajnie pomylił części filmu, albo przy tytule nie wklepała mu się "dwójka", czego oczywiście nie mogłem uznać.
......... 19. Memento
No problemo.
......... 20. Artificial Intelligence: AI
Tu też myślałem, że mało kto zgadnie, bo sam już nie pamiętam, skąd mam ten kadr... A tu proszę, tylko Donia nie zgadywała, Sonny zaś i Oleksy solidarnie postawili na "Surogatów".
......... 21. 1492: Conquest of Paradise
Tutaj starły się dwie frakcje, a przegrali oczywiście ci, którzy stawiali na "Misję", czyli Crash, Mierzwiak, Ciuniek i Albertino. Bez strzału: Luis Cyfer, Snappik, Oleksy i patyczak.
......... 22. The Godfather: Part II
"Dawno temu w Ameryce" to to nie jest, o czym wiedzą teraz Mierzwiak, Oleksy i Luis Cyfer, a także Donia ze swoim "Żądłem". Reszta głosów: pół trafionych, pół bez strzału.
......... 23. GoldenEye
Donia postawiła na "W krzywym zwierciadle: Wakacje" (ano, ścigało się tam czerwone ferrari), Snappik na "Mission: Impossible II", a Luis Cyfer, Oleksy, patyczak i Albertino nie dali głosu.
......... 24. 30 Days of Night
Tylko Snappik i Oleksy się wyłamali.
......... 25. Starman
Wiedziałem, że to będzie najtrudniejszy kadr tej rundy (i może całego konkursu). Na zdjęciu finałowa scena przybycia kosmitów po swojego kumpla, gdzieś na pustyni. Zgadli tylko Craven, Snappik, Corn, Sonny i Craven, a Sancho pocelował jeszcze w "Forbidden Planet".
......... 26. Machete
Laska była pułapką, w którą miał wpaść Machete (i wpadł). A że miała sporo walorów, włączyłem ją do zestawu ku pokrzepieniu serc albo co was tam krzepi. Głosy tylko w dwóch rodzajach: albo odgadnięte, albo bez strzału.
......... 27. The Wrestler
Kolejny zadek męski wielką tajemnicą dla patyczaka i Sonny'ego.
......... 28. Birdy
Bez cienia wątpliwości, tylko Snappik strzelił w "Arizona Dream", a Donia w pustkę.
......... 29. They Live
Czwarty Carpenter w tej edycji; miały być one rozłożone po jednym w każdej rundzie, ale przeoczyłem to. Nieważne. Patyczak, Oleksy i Donia bez głosu, a Sonny przestraszył się, że to "Marsjanie atakują".
......... 30. Fatal Attraction
Oleksy nie zgadł.
......... 31. Forgetting Sarah Marshall
Donia, Luis Cyfer i patyczak nie śmieli oddać głosu, a Sancho, zanim dosłał właściwą odpowiedź, żartobliwie opisał ten kadr jako "Ptasiek 2". Tym razem nie mogę uznać pomyłki Albertina (zapewne napluje sobie w brodę), który napisał "Chłopaki nie płaczą", bo jednak to zupełnie inny film niż "Chłopaki też płaczą".
......... 32. The Fugitive
Wszyscy jak jeden mąż.
......... 33. Leon
Albertino, Luis Cyfer i Donia bez strzału, patyczak popróbował z "Szeregowcem Ryanem", Sancho z "Doskonałym światem, a Snappik napisał... "Amerykańskie ciacho", czyli tytuł, który był pod tym numerem w poprzedniej rundzie. Ciekawe.
......... 34. 2001: A Space Odyssey
Najsłynniejsza fruwająca kość w historii kina nie okazała się podpuchą (np. kadrem z jakiejś parodii), czego obawiał się Mefisto. Nie była to też kość rzucona "Beethovenowi", co sugerował Snappik, poza tym nie dał głosu tylko patyczak.
......... 35. Enchanted
Niespodziewanie ten kadr okazał się jednym z trudniejszych (nie oglądacie Disneya czy co? bo ja na ogół nie...), a na wysokości zadania stanęli jedynie Mefisto, Mierzwiak, patyczak i Craven. Corn spróbował z "Just Visiting", Donia dała "To", a Sonny dość sprytnie uznał, że to mogą być "Wojownicze żółwie ninja".
......... 36. Surveillance
Ten kadr zapodał Mental w temacie na tym forum, a ja go już ponad rok temu zwędziłem, bo był niezły. I dość łatwy, jak widać, bo nie zgadli tylko Sonny, Oleksy i patyczak.

Ogłaszam zatem koniec konkursu MasterKadr 3. Cholernie dziękuję wszystkim graczom za tak liczny udział (choć spodziewałem się obecności jeszcze paru osób, grających w poprzednich MK) oraz gratuluję zwycięzcom i pokonanym. No i dzięki za świetną atmosferę, jaką wytworzyliście swoimi komentarzami i uwagami.

Uprzedzając pytania: nie, tym razem naprawdę nie przewiduję kolejnego MK w najbliższej przyszłości. Po prostu skończyły mi się filmy, a zanim uzbieram kolejne półtorej setki kadrów, minie kupa czasu (zresztą i tak w grudniu 2012 koniec świata, więc nie ma sensu robić takich planów...).

Na zakończenie bonus, czyli 40 kadrów, które ostatecznie nie znalazły się w konkursie. Są to odrzuty z obu moich edycji MK, kadry, które uznałem za zbyt łatwe i zamiast nich wybrałem inne, albo te, które po prostu odpadły z jakichś najróżniejszych powodów. Pooglądajcie sobie. ;)

Odpowiedz
dzieki za konkurs:)

Odpowiedz
E tam, seppuku nie popełnię, po prostu zapomniałem wykasować przy okazji kopiuj/wklej a potem uzupełnij :) Dzięki za konkurs, był zacny (ale za dużo penisów...). 80 to piękna liczba, lepsza niż stoileś tam :)
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Z tymi "Chłopaki też płaczą" to dałbyś sobie siana. Oczywista pomyłka, i uznawałeś "Dawno temu w Ameryce"/"Pewnego razu...", tak czy siak nic to nie zmienia ;)

Dzięki za zabawę.

Odpowiedz
I'm CEO, bitches!
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
A Starmana nie było? Jak nie to był w Avtaku albo u Corna :P
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
U mnie był.

Odpowiedz
do kroćset fur beczek!! Cały życie drugi! :razz:

Żartuje, dzieki, fajna zabawa Cass. Idę się upić ze szczęścia.

Odpowiedz
Ja wprawdzie zdążyłem się załapać tylko na jedną rundę, ale i tak był bardzo fajnie - więc wielkie dzięki dla organizatorów, sponsorów, ciotki mleczarza administratora serwera i oczywiście wszystkich szanownych i zacnych współuczestników :D

PS.
Podobnie jak Snappik uważam, że było za dużo męskich części niesfornych :)
| Pereant qui ante nos nostra dixerunt |

Odpowiedz
Cass napisał(a):Sonny, patyczak i Donia nie strzelali, a Oleksy i Sancho dali "Kulę", z tym że ten drugi w porę się zreflektował.
No, a ja dałem Kulę (mam plik z odpowiedziami, bo nie wiedziałem, gdzie wysłać). W ogóle, trafiłem chyba tylko 7!
loading podpis...

Odpowiedz
Reasumując finałowy zestaw, nie wtopiłem nic specjalnego choć The Abyss, powinienem skojarzyć.
Filmy takie jak The Last Temptation of Christ, Stranger Than Fiction, Gone Baby Gone, Machete, The Wrestler, They Live, Surveillance, Enchanted (no błagam…) nigdy ich nie widziałem i czuję się tym faktem niezmiennie usprawiedliwiony.
Mam powody do dumy z kadru ze Starman film kojarzę jak przez mgłę ale po tradycyjnych efektach specjalnych uznałem że to lata 80. i to bardziej początek uznałem więc że mógł być to Starman lub ewentualnie Diuna. Natomiast Forgetting Sarah Marshall nie widziałem i nie planuję, ale w Google Grafika wystarczyło wpisać pewne imię męskie i…no i znalazłem. :P
Patriot Games (dałbym się pokroić że to było w Shoot 'Em Up), Artificial Intelligence: AI (tutaj myślałem że będę sprytny i dałem nowszych Surogatów których nie widziałem na oczy)
Dodam iż także i tym razem trafiłem w dobrą wojnę

Podsumowując całość konkursu, spełniłem plan minimum czyli zdobyć ponad 100 punktów, choć bardzo minimalnie to spełniłem.
Przyłączam się oczywiście do podziękowań dla Cassa za dobrą i pouczającą zabawę, bo jak wiadomo najlepiej bawiąc uczyć, ucząc bawić itd.
Nie pozostaje teraz nic innego jak poczekać te kilka lat na nowy MasterKadr i oglądać więcej nowości ;) a może kiedyś wskoczę na pudło.
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
Cytat:Enchanted (no błagam…)

Nie widziałeś, to nie krytykuj:P Świetny film:)

Dzięki Cass:)

Odpowiedz
Cytat:......... 23. GoldenEye
Donia postawiła na "W krzywym zwierciadle: Wakacje" (ano, ścigało się tam czerwone ferrari), Snappik na "Mission: Impossible II", a Luis Cyfer, Oleksy, patyczak i Albertino nie dali głosu.

Tu protestuję, bo akurat to zgadłem :razz: Ale nie aktualizuj wyników, bo po co... Dzięki za konkurs Cass!

Cytat:......... 29. They Live
Czwarty Carpenter w tej edycji; miały być one rozłożone po jednym w każdej rundzie, ale przeoczyłem to. Nieważne. Patyczak, Oleksy i Donia bez głosu, a Sonny przestraszył się, że to "Marsjanie atakują".

No to już wiem, co dziś oglądam :) Tej kadr zrył mi beret, bo widziałem ten film jako dzieciak i ni cholery nie pamiętałem tytułu, ani kto tam grał/za reżysera robił, a strasznie chciałbym sobie go odświeżyć po latach :)

Odpowiedz
Cass napisał(a):......... 25. Starman
Wiedziałem, że to będzie najtrudniejszy kadr tej rundy (i może całego konkursu). Na zdjęciu finałowa scena przybycia kosmitów po swojego kumpla, gdzieś na pustyni. Zgadli tylko Craven, Snappik, Corn, Sonny i Craven, a Sancho pocelował jeszcze w "Forbidden Planet".

Czy dostałem za to 2 punkty? :D

Odpowiedz
Craven i Craven, sp. z o.o. Rzeczywiście, pokićkało mi się, tam miało być Mierzwiak. :smile:

Martinipl napisał(a):mam plik z odpowiedziami, bo nie wiedziałem, gdzie wysłać
No przecież nie do ambasady Zimbabwe. :wink:

Oleksy napisał(a):Tu protestuję, bo akurat to zgadłem
Spokojna głowa, pomyliłem się tylko przy komentarzu. Całe 16 punktów, w tym za "GoldenEye", zostało zaliczone na twoje konto.

Albertino napisał(a):dałbyś sobie siana. Oczywista pomyłka
Pomyłka, ale istotna, bo pomyliłeś w ten sposób dwa istniejące filmy. Gdyby ktoś mi napisał "Małe dzieci" zamiast "Ludzkie dzieci", też bym nie uznał.

patyczak napisał(a):Świetny film
Może nie świetny, ale faktycznie bardzo przyjemny i zabawny.

SonnyCrockett napisał(a):Nie pozostaje teraz nic innego jak poczekać te kilka lat na nowy MasterKadr
Taa, daa, zaraz kilka lat. Nie musicie wcale liczyć na Cassa, ja słyszałem, że następny MK planuje zrobić [you]. Chętnie zagram. :cool:

Odpowiedz
Żeby nie było - wiem, że tam jest [ you ], ale faktycznie planowałem kolejną edycję MK. Na razie nic nie obiecuję, ale kto wie... :cool:

Odpowiedz
Prawie się nabrałem : )
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
You może być, ale ja chętnie zrobię jak się solidnie przygotuję do niego :]

Odpowiedz
Cass napisał(a):CORN – 135
Craven – 132

Pieprzone no-life'y :P

Cytat:3. The Last Temptation of Christ

Tricky :) Dalej bym nie zgadł, choć już wiem :D

Cytat:5. Stranger Than Fiction

nie oglądałem

Cytat:......... 13. Patriot Games

OK, who, why and when? I'll kill you! :evil:

Cytat:......... 25. Starman

Zupełnie nie pamiętam finału tego filmu :) Ale kadr ciekawy Chciałem dać Lifeforce, ale stwierdziłem, że tam o co innego biegało.

Cytat:......... 26. Machete

Nie oglądałem.

Cytat:......... 35. Enchanted

Z tym też miałem problem - cudem odgadłem po wzorkach na pokrywie, choć z filmu takiego kadru nie pamiętam.

Generalnie jak dla mnie to była najtrudniejsza odsłona i z miejsca wiedziałem, że mnie pogrąży. Nienawidzę Cię za to :P

Ale dzięki za konkurs - było w pytkę. Następny mogę spokojnie ja zrobić :)
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon