MasterKadr 3, 4, 5
Dzięki, ja ci gratuluję udzielania się tam. :grin:

Albertino napisał(a):Zajęłoby mi to zylion lat. Wszystko znalezione w necie.
No i właśnie dlatego, jak już jakiś czas temu mówiłem, następny MK zrobię co najmniej za rok, jak uzbieram kolejne półtorej setki kadrów. Ja z netu tylko wyjątkowo biorę obrazki (bo np. spodobały mi się).

Odpowiedz
Cassel napisał(a):
Albertino napisał(a):27. Der Name der Rose
Ejże, to, że IMDb od lat podaje niemiecki tytuł jako pierwszy, nie znaczy, że tak jest rzeczywiście.
a jak jest rzeczywiscie skoro imdb podaje jeszcze cos takiego:
Cytat:Der Name der Rose (original title)
a.k.a. po_***_nick

Odpowiedz
To jest typowy problem z filmami które nie były kręcone w kraju anglojęzycznym i za pieniądze wytwórni z USA lub Wielkiej Brytanii, ale są nakręcone po angielsku i z anglojęzyczną ekipą (w większości przynajmniej): podobna sytuacja z "Lokatorem" Polańskiego. Niech już zostanie ten tytuł anglojęzyczny, i tak nie dawałem wszędzie tytułów oryginalnych (np. Millennium Actress).

Odpowiedz
Cassel napisał(a):
Albertino napisał(a):Niech zgadnę: google -> "burning house" + "film" (dobrze kombinuję?;)
Czytasz w naszych myślach. :cool:

Phi;). Ja akurat film widziałem . Raz. I chyba wystarczy mi do końca życia. Ale dom płonął pięknie :P

Odpowiedz
No cholera miałem gotowe i wczoraj zapomniałem wysłać, a dziś popołudniu było już po kwiatkach. Trudno. Ugrałbym z 20 punktów standardowo więc i tak za wiele to nie zmieni :P
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
No, co jest? Znowu siła wyższa? A może Albertino szykuje coś ekstra na zakończenie? Jakieś okolicznościowe obrazki dla wszystkich graczy, takie z motywem z penisów albo trójcycków. :smile:

Odpowiedz
Sorry za lekkie spóźnienie. Kajam się i błagam o wybaczenie :)

Koniec zabawy! Dziękuję wszystkim za udział! Niestety parę osób postanowiło olać sprawę i na koniec otrzymałem tylko wiadomości od 9 osób. No szkoda, najwyraźniej potencjał MasterKadru póki co się wyczerpał.

Oto wyniki ostatniej rundy:

Nick_the_prick - 29 punktów
Crash - 28
Cassel - 25
Ciuniek - 22
Perfik - 22
Donia Agata - 19
Luis Cyfer - 19
Pykman - 13
Patyczak - 12

a oto klasyfikacja końcowa:
1. Nick_the_prick - 130 punktów (gratulacje dla zwycięzcy!)
2. Crash - 116
3. Cassel - 109
Perfik - 103
Ciuniek - 95
Donia Agata - 87
Luis Cyfer - 87
Patyczak - 59
Azgaroth - 44 (3)
Decard - 44 (3)
SonnyCrockett - 42 (2)
Piter87 - 28 (1)
Pykman - 25 (2)
Wawrzyniec - 21 (1)

..............1. Stay Hungry
Arnie to naprawdę delikatny chłopiec o duszy poety i zanim pożarła go komercja lubił grywać role skrzypków ;) Kadr rozpoznali wszyscy oprócz Pykmana.
..............2. Who Framed Roger Rabbit?
Komplet. Nie mogło być inaczej.
..............3. Bewitched
Chyba przesadziłem z tym kadrem - miałem w podobnej minie Nicole Kidman, ale uznałem, że będzie za łatwo. Nikt nie zgadł.
..............4. La Grande bouffe
Brawa dla Donii Agaty i Luisa Cyfera. Reszta nie rozpoznała tego apetycznego filmu.
..............5. The Exorcist
Do kompletu zabrakło tylko strzału Patyczaka.
..............6. Chungking Express
Nie wiedzieli tylko Pykman, Patyczak i Luis Cyfer.
..............7. Logan's Run
Film rozpoznali Cassel, Nick_the_prick i Perfik. Reszta nie miała pomysłów, za wyjątkiem Ciuńka, który postawił na Zardoza.
..............8. Silence of the Hams
Z tego, co pamiętam - była to parodia dość marna, więc nie macie co żałować :) Tylko Nick_the_prick rozpoznał kadr.
..............9. Naked Gun
Tajniki bezpiecznego seksu znają wszyscy uczestnicy.
..............10. The Anniversary
Co prawda nie znam tego filmu, ale myślałem, że Betty Davis wiele tutaj pomoże. Niestety - kadr rozpoznał tylko Nick_the_prick.
..............11. Thirst
Załamaliście mnie odpowiedziami, a dokładnie to dwie osoby: Ciuniek i Cassel, którzy postawili na Happy Together :D Wiem, że tam było dwóch panów (zauważcie, że tutaj leży też pani) i mieli skośne oczy, no ale.. Gratulacje dla Donii Agaty, Crasha, Luisa Cyfera i Nicka_the_pricka, którzy udzielili poprawnych odpowiedzi.
..............12. Super Mario Bros.
Oprócz Patyczaka wszyscy zapamiętali to dziwadło :)
..............13. Starship Troopers
W każdym zestawie był film Paula Verhoevena, chyba jako jedyny reżyser dostąpił tego zaszczytu :) Kadr rozpoznała większość, bez ekscentrycznych odpowiedzi: albo ktoś wiedział, albo też nie.
..............14. Welcome to the Dollhouse
Ciuniek postawił na Ghost World. Spośród reszty uczestników, o dziwo, prawie wszyscy film rozpoznali. Niczego nie zaproponowali jeszcze tylko Luis Cyfer i Pykman.
..............15. Alice in Wonderland
Wszyscy oprócz Luisa Cyfera rozpoznali kadr.
..............16. Taxidermia
Nawet rzygów Wam nie oszczędziłem :) Tylko Nick_the_prick i Donia Agata znali ten film.
..............17. Me, Myself & Irene
Wszyscy oprócz Pykmana. Nie rozpoznałeś Jima Carreya? ;)
..............18. The Wayward Cloud
Pięknie, prawie wszyscy oglądają filmy Tsaia... Przynajmniej mam satysfakcję, że zmusiłem Was do wpisania pewnego słowa na P w wyszukiwarkę google'a :)
..............19. Lost in Translation
Komplet. W innym razie byłaby chłosta...
..............20. The New World
Tylko Ciuniek i Crash odgadli kadr. Gratulacje! Reszta niech się zabiera za oglądanie!
..............21. A Serious Man
Donia Agata zaproponowała Big Fish, a Pykman About Schmidt. Reszta bez pomysłów. Jedynie Ciuniek uratował honor.
..............22. Mary and Max
Tylko Donia Agata i Luis Cyfer filmu nie rozpoznali.
..............23. Death Becomes Her
Myślałem, że scenka sprawi większy kłopot. Komplet.
..............24. Glen or Glenda
No ładnie. Tylko Donia Agata i Patyczak nie pamiętali kto był miłośnikiem różowego sweterka.
..............25. Charlie's Angels: Full Throttle
O dziwo tylko cztery osoby odgadły. Nick_the_prick postawił na pierwszą część - niestety.
..............26. Tetsuo, the Iron Man
Scenkę rozpoznały cztery osoby: Ciuniek, Cassel, Crash i Nick_the_prick.
..............27. Gummo
W moim zestawie osobliwości nie mogło zabraknąć Harmony'ego Korine'a. Kadr rozpoznała większość uczestników
..............28. Hardware
Taki kultowiec na forum KMF, a tu proszę... Ciuniek i Cassel, nie wiedzieć czemu, pomylili film z Dust Devil (tam była przecież inna kolorystyka). Kadr rozpoznały tylko trzy osoby: Crash, Luis Cyfer i Nick_the_prick.
..............29. Meet the Feebles
Olaboga, ten kultowiec też nieznany... Gratulacje dla Ciuńka, Crasha, Luisa Cyfera i Pykmana.
..............30. Hairspray (1988)
Film rozpoznał tylko Crash. Brawo!
..............31. Point Blank
Patyczak postawił na "Zabójców", reszta udzieliła poprawnej odpowiedzi.
..............32. Kynodontas
Tegoroczny kandydat do Oscara w kategorii film nieanglojęzyczny. Nick_the_prick i Cassel go rozpoznali. Gratulacje. Spośród reszty uczestników pomysł miał tylko Crash, który postawił na "Intymność".
..............33. North by Northwest
Komplet. Fajnie.
..............34. War of the Worlds
Myślałem, że daję arcyprosty kadr, a tu proszę. Donia Agata i Patyczak nie rozpoznali filmu.
..............35. Viridiana
Takie rzeczy to tylko u Bunuela :) Donia Agata postawiła na "Rewers" - reszta pomysłów nie miała. Oczywiście nie licząc tych, którzy odgadli, czyli: Cassela, Crasha, Perfika i Nicka_the_pricka.
..............36. 1900/Novocento etc.
No proszę... Tylko Pykman nie przedstawił swojej propozycji.

UFFFFFFFF

OK, to tyle. Dzięki wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w którejkolwiek z rund, a przede wszystkim tym, którzy dotrwali do końca.

Edit: Cassel, chciałbyś :) Chociaż w sumie to mam coś "ekstra", wpadłem na pomysł (a w zasadzie to go ukradłem) innej zabawy: o takiej. Czyli zgadywanki muzyczne. Tylko nie wiem czy by mi się chciało, bo z tym więcej roboty by było, a przy 9 zainteresowanych osobach to w ogóle szkoda zachodu. W każdym razie pomysł jest, może ktoś się zdecyduje :razz:

Odpowiedz
W zgadywaniu motywów muzycznych jestem bardzo słaby. Kiedyś na Ofilmie taki konkurs zrobił Koleś i za każdym razem (były dwie rundy) odgadłem tylko jeden motyw. :)

Albertino napisał(a):20. The New World
Tylko Ciuniek odgadł kadr. Gratulacje! Reszta niech się zabiera za oglądanie
Oglądałem, ale dawno. :P

Tak więc dziękuję Albertinowi za zorganizowanie i świetne poprowadzenie konkursu (tak samo jak u Perfika, rzetelna robota), a wszystkim graczom za współzawodnictwo.

Albertino napisał(a):najwyraźniej potencjał MasterKadru póki co się wyczerpał.
Też tak sądzę. Właśnie miałem poinformować, że gdyby ktoś planował zrobić kolejny MK, czy to jutro, czy za tydzień, nie wezmę udziału. Siedzę w tym już od dwóch miesięcy i po prostu mam dość. Tak więc adios! ;)

Odpowiedz
Albertino napisał(a):Niestety parę osób postanowiło olać sprawę i na koniec otrzymałem tylko wiadomości od 9 osób.

Nie olałem tylko zapomniałem :) Zresztą i tak patrząc na ilość kadrów jakie rozpoznałem może lepiej, że się nie pochwaliłem swoją wiedzą :)
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
Cassel napisał(a):gdyby ktoś planował zrobić kolejny MK, czy to jutro, czy za tydzień, nie wezmę udziału. Siedzę w tym już od dwóch miesięcy i po prostu mam dość. Tak więc adios! ;)

Też mam już dość. Zwłaszcza po doświadczeniach związanych z prowadzeniem:) Niemniej może, gdzieś, kiedyś, przypadkiem - jakby się komuś chciało ten muzyczny zrobić, to ja się piszę :p

Odpowiedz
Cytat:20. The New World
Tylko Ciuniek odgadł kadr. Gratulacje! Reszta niech się zabiera za oglądanie!
Jea! Szkoda tylko, że ja też tego filmu nie widziałem - strzelałem w ciemno ;)
Cytat:A Serious Man
Donia Agata zaproponowała Big Fish, a Pykman About Schmidt. Reszta bez pomysłów. Jedynie Ciuniek uratował honor.
Jea! A tu już uczciwie.
"That is not dead, which can eternal lie,
And with strange aeons even death may die."

Odpowiedz
dzieki za konkurs:)

Odpowiedz
Dzieki za zabawe. Albertino - dobra robota :wink:

Jednak warto bylo przestac jedynie przygladac sie konkursowi i zastanawiac ile samemu by sie ugralo, ale w koncu sie zarejestrowac i sprobowac sil.

Albertino napisał(a):
Cassel napisał(a):gdyby ktoś planował zrobić kolejny MK, czy to jutro, czy za tydzień, nie wezmę udziału. Siedzę w tym już od dwóch miesięcy i po prostu mam dość. Tak więc adios! ;)

Też mam już dość. Zwłaszcza po doświadczeniach związanych z prowadzeniem:)
teraz narzekacie, a wydaje mi sie, ze po kilku wczesniejszych rundach byly glosy zeby zrobic dluzsza przerwe. Jednak malo kto sluchal i przez to coraz wiecej osob rezygnowalo.
Mam nadzieje, ze za kilka tygodni bedzie wieksze zainteresowanie MK. Powroca 'starzy mistrzowie' i boj bedzie bardziej zaciety :cool:
a.k.a. po_***_nick

Odpowiedz
Albertino napisał(a):..............20. The New World
Tylko Ciuniek odgadł kadr. Gratulacje! Reszta niech się zabiera za oglądanie!

Składam zażalenie. Podałem polski tytuł, "Podróż do Nowej Ziemi", ale ilość puktów się zgadza.
Dzięki Albertino za grę. Gratulację dla nicka_the_pricka - wymiótł wszystkich.
Pewnie następny MK będzie po dłuższej przerwie, ale już teraz piszę się na niego ;)

Odpowiedz
Następny MK trzeba zrobić według pomysłu, którym ktoś tu już rzucił. Czyli "na żywo": umawiamy się o konkretnej godzinie i mamy 15 minut na wysłanie odpowiedzi. Koniec z kilkudniowym googlaniem. :P

Odpowiedz
Gratulacje dla zwycięzcy, jakże tajemniczego. :)
Podziękowania i wyrazy uznania dla prowadzącego grę - Albertino (a poprzednio Perfika) i uścisk dłoni dla wszystkich graczy. No i aprobata dla pomysłu, o którym wspomina Cassel (nie ma to jak emocje na żywca). :)
"Ludzie biorą mnie za intelektualistę. Chyba dlatego, że noszę okulary" /Woody Allen/

http://www.babkafilmowa.blogspot.com/

Odpowiedz
Cytat:Gratulacje dla zwycięzcy, jakże tajemniczego.

Pewnie Solo : )
Ode mnie też gratulacje!
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
I ja również dziękuje za prowadzenie (i uznanie mojego spóźnienia :)) Miło było pozgadywać.. albo i nie trafiać :D

Odpowiedz
Crash napisał(a):Składam zażalenie.

Poprawione.

Pomysł z masterkadrem live okej, ale pewnie ciężko będzie więcej osób zebrać w tym samym miejscu i czasie, ale ja tam się nie znam :)

Odpowiedz
Snuffer napisał(a):
Cytat:Gratulacje dla zwycięzcy, jakże tajemniczego.

Pewnie Solo : )
Ode mnie też gratulacje!
dzieki :wink:

nie Solo. Po prostu nowa osoba na tym forum i konto zalozone tylko do zabawy w odgadywanie kadrow. Kiedys juz bralem udzial w takich rzeczach, ale na innej stronie :cool:
a.k.a. po_***_nick

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon