MasterKlip – niefilmowy quiz muzyczny
A ja chyba się zabawię, gdyż tak sobie zerknąłem i jednak nawet trochę kojarzę.
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
też zagram ;-)
nick_the_prick2, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Mar 2013.

Odpowiedz
Mefisto napisał(a):Fajna zabawa, ale pass.

:(

nick_the_prick2 napisał(a):Znowu wszystko poodgaduję.

Oby nie. :)

Odpowiedz
(27-01-2014, 22:27)Cassel napisał(a):
nick_the_prick2 napisał(a):Znowu wszystko poodgaduję.

Co to za spreparowany cytat? Ja tak nie napisałem.

Odpowiedz
Ale ja tak to zrozumiałem. To tylko żart, uśmiechnij się. ;)

Odpowiedz
Ok, spoko ;)

Wolałem sprostować, żeby nie było, że na privie takie teksty wysyłam...

a propos - wysłałem już odpowiedzi ;)

Odpowiedz
3, 6, 12 i 17 - nie mam pojęcia co to jest, ale pozostała 20 klipów to same hiciory lat 80tych. Mam nadzieję, że druga seria będzie trudniejsza :)

Odpowiedz
3, 6, 12 i 17 to też hiciory, bo były to całkiem popularne i rozpoznawalne piosenki. Nawiasem mówiąc, mam na CD całą dyskografię numeru 12 i po prostu nie mogłem tego nie dać. ;)

Nick: najlepsze teksty z priva zawsze upubliczniam, więc piszcie, twórzcie, zaskakujcie, szokujcie. :)

Przypominam: jutro o 16:30 koniec rundy.

Odpowiedz
apeluję o przedłużenie rundy 1 o jeden dodatkowy dzień!

Odpowiedz
Robię to bardzo niechętnie, a kolejnych rund już nie przedłużę, jakby kto pytał.
A więc jutro o 16:30.

Odpowiedz
A kiedy rozpocznie się druga runda?
Putin o sytuacji na Krymie: "Przechodziliśmy, z tragarzami..."

Odpowiedz
O, nowy. ;)

Jutro po 16:30 opracuję wyniki I rundy i jak najszybciej je podam, a zestaw do II rundy ujawnię wieczorem.

Odpowiedz
No i jesteśmy. Okazało się, że konkurs nie jest jakoś specjalnie trudny, bo większość graczy odgadła ponad połowę kadrów. Królem polowania okazał się Gemini, który trafił wszystko (choć Falco dopiero później dosłał), a pół kroku za nim uplasował się nick_the_prick, który popełnił jedną malutką pomyłkę przy Queen.
Albertino niech wyjdzie.

Gemini – 72 punkty
nick_the_prick – 70
Nakf – 60
Radar O'Hanys – 57
flordi – 51
Lawrence – 44
Huntersky – 42
Karan – 39
Szkotka – 33
SonnyCrockett – 25

........... 1. Europe – The Final Countdown (1986)
Jak zacząć, to z grubej rury. A w 1986 mało co przywaliło z grubszej rury niż "końcowe odliczanie" piątki glam metalowych Szwedzików.

Zgadli: Huntersky, Gemini, flordi, nick_the_prick, Nakf, Radar O'Hanys, Karan, SonnyCrockett, Szkotka
Lawrence sądził, że to Bon Jovi "Livin' On A Prayer".

........... 2. Dire Straits – Money for Nothing (1985)
Dwóch komputerowych facetów (nie licząc psa) dźwigających klamoty – fajne to było. I robiło wrażenie (u nas), bo było takie nowoczesne, że hej.

Zgadli: Huntersky, Gemini, flordi, nick_the_prick, Nakf, Radar O'Hanys, Karan, Lawrence, SonnyCrockett, Szkotka

........... 3. Army of Lovers – Crucified (1991)
Teledyski tej gromady cudaków to jedno wielkie LOL, ale trzeba im oddać sprawiedliwość: ich pop (a raczej popik) bywał całkiem fajny, zwłaszcza na płycie "Massive Luxury Overdose", z której pochodzi "Crucified".

Zgadli: Gemini, nick_the_prick, Radar O'Hanys
Szkotka wyraźnie się pomyliła, bo dała tu Pet Shop Boys "Go West".

........... 4. Pet Shop Boys – Go West (1993)
Największy sukces tej piosenki to pewnie wykorzystanie jej melodii na stadionach całego świata. Nie mówcie, że nie znacie i że nigdy nie nuciliście.

Zgadli: Gemini, flordi, nick_the_prick, Nakf, Karan, Lawrence, SonnyCrockett
Szkotka wyraźnie się pomyliła, bo dała tu Queen "Breakthru".

........... 5. Queen – Breakthru (1989)
Ujęcie z oddali na Miracle Express. Freddie w wybornej formie na kolejowej platformie.

Zgadli: Huntersky (choć dodał, że "Show Must Go On" też się nadaje), Gemini, Nakf, Radar O'Hanys, Karan
Nick_the_prick dostaje 1 punkt, bo trafił Queen, ale uznał, że to "Train of Consequences" (nie znam).
Lawrence też zgadł Queen, ale uznał, że to "Show Must Go On", czyli dostaje 1 punkt.

........... 6. The Beloved – Sweet Harmony (1993)
Tyle gołych bab (i facet – normalnie "Seksmisja"), ale – jednak nie całkiem gołych. Dzięki temu wideo wciąż trzyma się na jutubie.

Zgadli: Huntersky, Gemini, flordi, nick_the_prick, Radar O'Hanys, Lawrence

........... 7. Genesis – I Can't Dance (1991)
Swego czasu ten teledysk mocno zbulwersował military'ego. Ale to już jego pytajcie dlaczego.

Zgadli: Huntersky, Gemini, flordi, nick_the_prick, Nakf, Radar O'Hanys, Karan, Lawrence, Szkotka

........... 8. Whitney Houston – I Wanna Dance with Somebody (1987)
To była przebojowa piosenka, popularna w tamtych czasach, choć nigdy za nią (i za Whitney) nie przepadałem. Ale co się nasłuchałem, to moje.

Zgadli: Huntersky, Gemini, flordi, nick_the_prick, Nakf, Radar O'Hanys, Lawrence, Szkotka

........... 9. Falco – Rock Me Amadeus (1985)
Śmieszna rzecz, trzeba przyznać, że austriacki maestro potrafił zrobić niezłą zgrywę.

Zgadli: Gemini, nick_the_prick, Nakf, Lawrence, Szkotka

......... 10. Michael Jackson – Bad (1987)
Z dyskografii Króla Popu to można wybierać a wybierać. No to wybrałem "złego" (choć na wrotkach to akurat nie Michael).

Zgadli: Huntersky, Gemini, flordi, nick_the_prick, Nakf, Radar O'Hanys, Karan, Lawrence, SonnyCrockett

......... 11. Annie Lennox – Why (1992)
Główna piosenka ze znakomitegto debiutu solowego, czyli albumu "Diva". Klasa i elegancja.

Zgadli: Huntersky, Gemini (z początku brał też pod uwagę "Walking on Brokien Glass"), flordi (napisał imię Amy, uznaję, ale na przyszłość radzę uważać), nick_the_prick, Nakf, Radar O'Hanys, SonnyCrockett
Lawrence strzelił, że to Duran Duran.

......... 12. Yello – The Race (1988)
Jeśli Dieter Meier śpiewa do klucza płaskiego, to musi to być "wyścig", najbardziej rozpoznawalny przebój szwajcarskiego duetu. Mieli takie zakręcone kawałki, że ucho bieleje.

Zgadli: Gemini, nick_the_prick, Radar O'Hanys
Lawrence wymyślił, że to Scatman.
SonnyCrockett poznał Yello, więc dostaje 1 punkt.

......... 13. Sinéad O'Connor – Nothing Compares 2 U (1990)
Za ten jeden utwór łysa Irlandka ma u mnie szacun na zawsze. No i Prince (choć to pajac), bo to jego kawałek. Od pierwszej do ostatniej sekundy – arcydzieło.

Zgadli: Gemini, flordi, nick_the_prick, Nakf, Radar O'Hanys, Karan, Lawrence, Szkotka
Huntersky strzelił, że to Depeche Mode.

......... 14. ZZ Top – Legs (1984)
W kategorii "laski i humor" wideo z nogami nie ma sobie równych. Takie coś mogli zrobić tylko faceci, którzy całe życie śpiewają o dupach.

Zgadli: Gemini (choć początkowo widział w tym chłopaku Toma Cruise'a), nick_the_prick, Nakf, Radar O'Hanys, Karan

......... 15. Roxette – The Look (1989)
Punkt zwrotny w karierze szwedzkiego duetu. Jak kto lubi ostre gitarowe granie – ujdzie.

Zgadli: Huntersky, Gemini, flordi, nick_the_prick, Nakf, Radar O'Hanys, Lawrence

......... 16. Madonna – Like a Prayer (1989)
Wiem, mało widać na tym obrazku. Ale nie sprawił wam większego problemu. Bo to był hit i dobra piosenka, choć niektórzy mówią, że Madonna głosu nie ma.

Zgadli: Huntersky, Gemini, flordi, nick_the_prick, Nakf, Radar O'Hanys, Karan, Lawrence, SonnyCrockett, Szkotka

......... 17. Right Said Fred – I'm Too Sexy (1992)
Muzyka koszmarna, tekst tak samo, ale image tych dwóch umięśnionych łysoli – bezbłędny. I to chyba sprawiło, że piosenka w swoim czasie była tak popularna.

Zgadli: Huntersky, Gemini, nick_the_prick, Karan

......... 18. Kylie Minogue – The Loco-Motion (1988)
Słodka była ta Kylie w początkach kariery, bez dwóch zdań. I disco piosenka taka, że pośladki same tańczą, tylko trzeba znaleźć odpowiednią wersję.

Zgadli: Gemini, flordi, nick_the_prick, Nakf, Radar O'Hanys
Lawrence dostaje 1 punkt, bo zgadł Kylie, ale tytuł dał "I Should Be So Lucky" (z tej samej debiutanckiej płyty).

......... 19. A-ha – Take On Me (1985)
Bez tego tytułu nie może się obejść żadne poważne zestawienie popowych klasyków lat 80. A nowatorski wówczas teledysk ma prawo podobać się nawet dzisiaj.

......... 20. Culture Club – Karma Chameleon (1983)
Słabo widać, ale zapewniam, że na obrazku jest Boy George w swym reprezentacyjnym ekwipunku. Zresztą też to wiecie.

Zgadli: Huntersky, Gemini, flordi, nick_the_prick, Nakf, Radar O'Hanys, Karan, SonnyCrockett, Szkotka
Lawrence poznał Boya George'a, ale za to nie ma punktu, a tytuł dał "Do You Really Want to Hurt Me".

......... 21. Desireless – Voyage, voyage (1987)
Szczotkowłosa królowa jednego przeboju pokazała, że wie, co to jest dobrze wystukany dyskotekowy rytm. Melodia robi wrażenie do dziś i jest po prostu niepowtarzalna.

Zgadli: Gemini, flordi, nick_the_prick, Nakf, Lawrence

......... 22. Dave Stewart & Candy Dulfer – Lily Was Here (1989)
Ze współgrania gitary z saksofonem wyszedł taki oto smakowity kawałek. Bez niepotrzebnych słów.

Zgadli: Huntersky, Gemini, flordi, nick_the_prick, Nakf, Radar O'Hanys, Karan, Lawrence, Szkotka

......... 23. Bananarama – Venus (1986)
Trzy fajne dziewuchy miały pełno takich roztańczonych teledysków, ale to chyba właśnie ten jest najbardziej znany.

Zgadli: Gemini, flordi, nick_the_prick, Nakf, Radar O'Hanys, Lawrence, Szkotka

......... 24. OMD – Maid of Orleans (1982)
Rewelacyjnie zagrane w rytmie walca i bębnów, jednym słowem: potęga melodii i harmonii dźwięku. I na dokładkę ładna pani w roli Joanny.

Zgadli: Gemini, nick_the_prick, Nakf

===
Drugi zestaw dam wieczorem.

Odpowiedz
(30-01-2014, 17:42)Cassel napisał(a): ......... 12. Yello – The Race (1988)
Jeśli Dieter Meier śpiewa do klucza płaskiego, to musi to być "wyścig", najbardziej rozpoznawalny przebój szwajcarskiego duetu. Mieli takie zakręcone kawałki, że ucho bieleje.

Jak dla mnie to Yello = Oh Yeah i tylko dlatego że znam ten absurdalny kawałek skojarzyłem facjatę z kadru ;)

(30-01-2014, 17:42)Cassel napisał(a): ......... 22. Dave Stewart & Candy Dulfer – Lily Was Here (1989)

No właśnie ta pani to Candy Dulfer a nie Cyndi Lauper jak podpowiadała moja niezawodna pamięć i encyklopedyczna wiedza o muzyce wszelkiej ;)
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
Uśmiech 
W następnych rundach muszę się przyłożyć, bo przez nieuwagę straciłam 6 pkt. Poza tym, w trzech przypadkach wyczułam wykonawcę, ale nie miałam czasu, by przejrzeć clipy (Annie Lennox, Michael Jackson, Roxet). Ech! :(

A tak poza tym, kłaniam się pięknie wszystkim. :)
Szkotka, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jan 2014.

Odpowiedz
Cass, okazało się, że i tak nie dałem rady znaleźć chwili na odpowiedzi :/

Odpowiedz
Domyśliłem się.

Szkotko, dziękuję za ukłony, witam i życzę więcej szczęścia w następnej rundzie. :)

No to macie rundę 2

Termin nadsyłania odpowiedzi upływa w poniedziałek, godz. 16:30. Tyle chyba wystarczy.

Odpowiedz
Oj, tym razem dużo trudniej. Dużo mniej znanych clipów, albo znanych, ale jakoś nic nie mówiących.

Odpowiedz
Na razie 16/24 odgadnięte bez większego wysiłku ;) Znowu sporo hiciorów. A nr 6 to chyba połowa lat 90tych jeżeli się nie mylę.

Odpowiedz
nr. 2 - Kurde! Gościu skąd ja cię znam...

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon