MasterKlip – niefilmowy quiz muzyczny
Na pewno znasz, taki fajny chłopaczek to był... ;)

He he, tym razem 5 kadrów pochodzi z lat 90.

I przypominam (ktoś o to pytał), że można odpowiedzi uzupełniać i poprawiać do końca terminu rundy.

Odpowiedz
W drugiej rundzie zwyciężył nick_the_prick, o włos (czyli o jedną odpowiedź) przed trzema graczami, którzy zdobyli po 63 punkty (zaliczyli po 3 wpadki). Jest też jeden kadr, którego nikt nie zgadł: nr 10 (Sparks), a nr 24 (Moby) zgadł tylko Lawrence, i to w ostatniej chwili. Tak się też złożyło, że aż 8 tytułów z listy pochodzi z roku 1984 – to był najwyraźniej dobry rok w muzyce.

nick_the_prick – 66
flordi, Gemini, Radar O'Hanys – 63
Nakf – 60
Lawrence – 48
Szkotka – 45
Karan – 39
SonnyCrockett – 25

Oto klasyfikacja generalna:

nick_the_prick – 136
Gemini – 135
Nakf, Radar O'Hanys – 120
flordi – 114
Lawrence – 92
Karan, Szkotka – 78
SonnyCrockett – 50
Huntersky – 42

........... 1. Stevie Wonder – I Just Called to Say I Love You (1984)
Teledysk może nie, bo to nic specjalnego, ale piosenkę chyba wszyscy znają.

Zgadli: flordi, Szkotka, SonnyCrockett, Nakf, Radar O'Hanys, Gemini, nick_the_prick, Lawrence

........... 2. Bronski Beat – Smalltown Boy (1984)
Z jabłkiem to wbrew pozorom nie Zła Królowa, tylko bardzo dobry Jimmy Somerville w dynamicznym kawałku, który udowadnia (Jimmy, a nie kawałek), że falset wcale nie musi być taki zły.

Zgadli: flordi, Szkotka, Nakf, Radar O'Hanys, nick_the_prick, Lawrence

........... 3. Foreigner – I Want to Know What Love Is (1984)
Niezbyt charakterystyczny kadr, przyznaję, ale nie mogło zabraknąć właśnie tej piosenki, jednej z piękniejszych rockowych ballad. Aż chciałoby się dołączyć do tego chóru.

Zgadli: Szkotka, Nakf, Radar O'Hanys, Gemini, nick_the_prick

........... 4. David Hasselhoff – Looking for Freedom (1989)
Hoff w swoim popisowym numerze.

Zgadli: flordi, SonnyCrockett, Nakf, Radar O'Hanys, Gemini, nick_the_prick, Karan

........... 5. Enya – Orinoco Flow (1988)
Opuszczenie Clannadu było, jak dla mnie, najlepszą życiową decyzją Irlandki. Szkoda, że od 2008 roku nic nie nagrywa.

Zgadli: flordi, Szkotka, SonnyCrockett, Nakf, Radar O'Hanys, Gemini, nick_the_prick, Karan, Lawrence

........... 6. Scatman John – Scatman (Ski Ba Bop Ba Dop Bop) (1994)
Co za absurdalny pomysł na piosenkę disco... Ale hit był.

Zgadli: flordi, Szkotka, Nakf, Radar O'Hanys (napisał The Scatman "I'm a Scatman" – powinienem nie uznać, ale będę miłosierny, co mi tam), Gemini, nick_the_prick, Karan, Lawrence

........... 7. Black – Wonderful Life (1987)
Naprawdę nazywa się Colin Vearncombe. Typowy król jednego przeboju, choć aktywny muzycznie jest chyba do dziś. I do dziś jest to bardzo przyjemna, wciągająca piosenka.

Zgadli: flordi, Szkotka, Nakf, Radar O'Hanys, Gemini, nick_the_prick, Karan, Lawrence
SonnyCrockett uznał, że to może być Chris Isaak "Wicked Game".

........... 8. Depeche Mode – Enjoy the Silence (1990)
Opus magnum depeszów. Teledysk genialny w swej prostocie, a przez to wciąż fascynujący. Rzecz i do oglądania, i do słuchania, i do refleksji.

Zgadli: flordi, Szkotka, Nakf, Radar O'Hanys, Gemini, nick_the_prick, Karan, Lawrence

........... 9. Frankie Goes to Hollywood – Two Tribes (1984)
Trwa zimna wojna, a na klepisku napierdziela się dwóch przywódców. Jak to kiedyś zobaczyłem pierwszy raz, o mało się nie posikałem – i ze śmiechu, i z uciechy, że ktoś wpada na tak rewelacyjne pomysły.

Zgadli: flordi, Nakf, Radar O'Hanys, Gemini, nick_the_prick

......... 10. Sparks – When Do I Get to Sing "My Way" (1994)

Mniej znana rzecz, bo to dość ekscentryczny duet i takaż muzyka, ale w połowie lat 90. była to przystępna piosenka, i pani w filmiku też ładna, i przede wszystkim teledysk zabawny, zwłaszcza półminutowy występ jednego z braci (na obrazku).

Gemini spróbował z Red Hot Chili Peppers

......... 11. Alphaville – Forever Young (1984)
Taki brzydki wokalista, w dodatku w takich dziwnych ciuchach, a taka ładna piosenka.

Zgadli: flordi, Nakf, Radar O'Hanys, Gemini, nick_the_prick

......... 12. Eurythmics – Sweet Dreams (Are Made of This) (1983)
Tyłem do słuchacza, ale bez problemu odgadnięte. To ten przebój z drugiej płyty wprowadził Annie i Dave'a na salony europejskiego popu. Wideo ujdzie, choć później mieli dużo o wiele lepszych teledysków.

Zgadli: flordi, Szkotka, SonnyCrockett, Nakf, Radar O'Hanys, Gemini, nick_the_prick, Lawrence

......... 13. Queen – Radio Ga Ga (1984)
Dobra rzecz, tak po prostu, bo Freddie zawsze był w formie.

......... 14. Seal – Crazy (1990)
To był spory hit, jeśli się nie mylę. I nawet trochę kontrowersyjny, choć już nie pamiętam dlaczego.

Zgadli: flordi, Nakf, Radar O'Hanys, Gemini, nick_the_prick, Karan, Lawrence

......... 15. Genesis – Land of Confusion (1986)
Świetna piosenka, choć wolę raczej wersję koncertową (na płycie z 1992 r.), a nie singlową, jest nieco bardziej rozbudowana i z większym rozmachem. Wideo oczywiście klasyk, pojawia się nawet Rambo.

Zgadli: flordi, Szkotka, SonnyCrockett, Nakf, Radar O'Hanys, Gemini, nick_the_prick, Karan, Lawrence

......... 16. Kaoma – Lambada (1989)
Często to puszczano w rodzącej się III RP. Ciekaw jestem, co wyrosło z tej chudej foczki.

......... 17. Wham! – Last Christmas (1984)
W zasadzie wszędzie jest George Michael i jego śnieżnobiały uśmiech, więc musiałem wyszukać taki byle jaki kadr. Ale jak widać, nie sprawił nikomu z was problemu.

Zgadli: flordi, Szkotka, SonnyCrockett (wyznał, że nienawidzi tej piosenki), Nakf, Radar O'Hanys, Gemini, nick_the_prick, Karan, Lawrence

......... 18. Belinda Carlisle – Leave a Light On (1989)
Ruda Amerykanka miała kilka dynamicznych piosenek, a to jedna z nich.

Zgadli: flordi, Nakf, Radar O'Hanys, Gemini, nick_the_prick, Karan
Lawrence myślał, że to Cyndi Lauper.

......... 19. Lionel Richie – Hello (1984)
Na obrazku prawie go nie widać, ale widocznie teledysk z wyrzeźbioną głową jest powszechnie znany. A "heloł" to chyba każdy z was kiedyś zanucił.

Zgadli: flordi, Szkotka, SonnyCrockett, Nakf, Radar O'Hanys, Gemini, nick_the_prick, Karan

......... 20. Erasure – Take a Chance on Me (1992)
Przepysznie sparodiowany teledysk Abby (do tej samej piosenki, rzecz jasna). Nawet "ten drugi" w duecie, czyli Vince Clarke musiał swoje odegrać, zamiast jak zwykle robić za tło.

Zgadli: flordi, Radar O'Hanys, Gemini, nick_the_prick
Szkotka zapytała nieśmiało, czy to Abba, więc coś tam jej świtało, ale za to punktu nie ma. Lawrence też podejrzewał Abbę.
Nick_the_prick zgadł, ale zapytał (trochę śmielej): Dlaczego nie ABBA?. Nie wiem, czy dobrze rozumiem pytanie, ale rzecz jest bardzo prosta: bo na obrazku jest Erasure, a nie ABBA, co chyba widać. Poza tym piosenka Szwedów pochodzi z roku 1977, a więc zalicza się do lat 70., których quiz nie obejmuje. No i piosenka Erasure była na tyle popularna (ja to tak pamiętam), że może egzystować jako samodzielny byt.

......... 21. Cher – If I Could Turn Back Time (1989)
Jest ona, niekompletnie ubrana, jest krążownik z wieeelkimi sterczącymi lufami i jest stado napalonych samców w mundurkach. To take amerykanske. Teledysk, który chyba znał każdy dzieciak w wieku dojrzewania (tak mówi Lawrence).

......... 22. Elton John – I'm Still Standing (1983)
Nie jestem zbyt obcykany w dyskografii Sir Eltona, ale taki konkurs bez jakiejś jego piosenki byłby dość ułomny. No to wybrałem takie taneczne coś.

Zgadli: flordi, Szkotka, Nakf, Radar O'Hanys, Gemini, nick_the_prick, Lawrence

......... 23. Mylène Farmer – Désenchantée (1991)
Dynamiczne, melodyjne francuskie disco (podobne w stylu do Desireless) i długaśny teledysk (choć trochę zbyt hałaśliwy) nawiązujący do Orwella. Ładne.

Zgadli: flordi, Gemini, nick_the_prick, Lawrence

......... 24. Moby – Natural Blues (1999)
Najnowsza piosenka w całym quizie. Moby jest jak dla mnie trochę dziwny, ale kilka piosenek ma w porządku, to właśnie jedna z nich. Dobry, intrygujący teledysk z Christiną Ricci (na obrazku jeszcze jako lalka).

Zgadł tylko Lawrence, dodając, że Mefisto pewnie lubi ten teledysk. Też tak sądzę.
Gemini pocelował w Madonnę.

===
Trzeci zestaw dam wieczorem.

Odpowiedz
(03-02-2014, 17:45)Cassel napisał(a): ........... 2. Bronski Beat – Smalltown Boy (1984)
Nuta znana, ale teledysku jakoś nie zapamiętałem

(03-02-2014, 17:45)Cassel napisał(a): ......... 10. Sparks – When Do I Get to Sing "My Way" (1994)
Gemini spróbował z Red Hot Chili Peppers
No, tak mi się skojarzyło:P

(03-02-2014, 17:45)Cassel napisał(a): ......... 11. Alphaville – Forever Young (1984)
Taki brzydki wokalista, w dodatku w takich dziwnych ciuchach, a taka ładna piosenka.
Piątka Cassel! Jedna z moich ulubionych z 80'

(03-02-2014, 17:45)Cassel napisał(a): ......... 24. Moby – Natural Blues (1999)
Gemini pocelował w Madonnę.
I spudłowałem:( A więc to Christina Ricci, nie Madonna:D

Odpowiedz
Taa, piątka, żółwik, buzi... Ty Gemini się nie rozklejaj, tylko lepiej weź do roboty, jak chcesz wygrać, masz tylko punkt do Nicka. :)

Oto zatem runda 3 – ostatnia

Odpowiedzi nadsyłacie do piątku, godz. 16:30.

Odpowiedz
Oj, zdecydowanie najtrudniejsza runda :p

Odpowiedz
No, z niektórymi łatwo nie będzie...

Odpowiedz
Ech, parę zakręcony dni no i nie dałem rady wysłać III rundy. Szkoda, ale zabawa i tak była przednia :)
Putin o sytuacji na Krymie: "Przechodziliśmy, z tragarzami..."

Odpowiedz
Koniec III rundy. Wygrał ją nick_the_prick, który nie dał szans konkurentom, rozpoznając komplet 24 zdjęć. On również zostaje zwycięzcą pierwszego i raczej ostatniego quizu MasterKlip – gratulacje! Z kolei na przeciwnym biegunie znaleźli się Karan i SonnyCrockett, którym poszło wyjątkowo słabo, bo zgadli tylko po garści kadrów.

nick_the_prick – 72
Gemini – 66
flordi – 58
Nakf – 57
Szkotka – 39
Karan – 15
SonnyCrockett – 10

I ostateczna tabela:

nick_the_prick – 208 punktów
Gemini – 201
Nakf – 177
flordi – 172
Radar O'Hanys – 120
Szkotka – 117
Karan – 93
Lawrence – 92
SonnyCrockett – 60
Huntersky – 42

........... 1. Shakespears Sister – Stay (1992)
Potęga melodii doskonale współgrającej z obrazem. Genialne wideo do znakomitej piosenki zaśpiewanej na dwa głosy jak dzwony (zwłaszcza wejście "tej drugiej" jest mocarne). Cudo.

Zgadli: Szkotka, flordi, Gemini, nick_the_prick, Nakf

........... 2. George Harrison – Got My Mind Set on You (1987)
Eksbitels nagrał taką oto skoczną rzecz, a i teledysk jest pierwsza liga, te wszystkie podrygujące i przytupujące do taktu przedmioty. Klawy kawałek.

........... 3. Madonna – This Used to Be My Playground (1992)
Piękna, melancholijna ballada z filmu "Ich własna liga". Znamy od dawna.

SonnyCrockett rozpoznał Madonnę, więc dostaje 1 punkt.

........... 4. Paul Simon – You Can Call Me Al (1986)
Obecność Chevy'ego Chase'a (w wyśmienitej formie, wszak to połowa lat 80.) podnosi wartość tego klipu o 100%. I do słuchania, i do oglądania, znakomita zabawa.

Zgadli: Gemini, nick_the_prick, Nakf

........... 5. Leonard Cohen – First We Take Manhattan (1988)
Nietypowa melodeklamacja pana poety, bo w tle nieco szybszy rytm, ale to ciągle Jego głos, więc wszystko jest elegancko i z klasą.

Zgadli: flordi, Gemini, nick_the_prick, Nakf

........... 6. Modern Talking – Geronimo's Cadillac (1986)
Dwaj giganci niemieckiego popu tamtych lat grają to co zwykle, a klip mają taki, że gęba sama się śmieje (choć bardziej z szydery niż uznania). No i dodatkowe punkty za absurdalny tytuł.

Zgadli: Szkotka, Gemini, nick_the_prick, Nakf
Flordi zgadł(a) tylko wykonawcę, więc otrzymuje 1 punkt.

........... 7. Bobby McFerrin – Don't Worry, Be Happy (1988)
Kto tego kiedyś nie nucił (albo nie pogwizdywał, jeśli umiał), niech rzuci kamieniem. W teledysku oczywiście pierwsze skrzypce gra Robin Williams przy wsparciu mniej znanego aktora Billa Irwina.

Zgadli: Szkotka, flordi, Gemini, nick_the_prick, Nakf, Karan

........... 8. Fleetwood Mac – Little Lies (1987)
Sympatyczna, melodyjna rzecz.

........... 9. Tanita Tikaram – Twist in My Sobriety (1988)
Tylko to ujęcie nadawało się z teledysku. Był to pierwszy i największy przebój tej wokalistki o niskim głosie, ale nigdy nie należał do moich ulubionych. Zawsze wolałem cover Pet Shop Boysów, przygotowany dla Lizy Minnelli.

......... 10. Pet Shop Boys – Heart (1987)
Moim zdaniem, najlepszy i najzabawniejszy klip Neila i Chrisa, a w roli wampira wystąpił mało wtedy jeszcze znany Ian McKellen (tak mówią legendy, bo ja z trudem go poznaję).

Zgadli: flordi, Gemini, nick_the_prick, Nakf, SonnyCrockett

......... 11. Michael Jackson – Leave Me Alone (1989)
Jak już mówiłem, od Michaela to można wybierać ile wlezie, bo większość jego teledysków to były rzeczy nie do podrobienia. Ten też jest spoko.

Zgadli: Szkotka, flordi, Gemini, nick_the_prick, Nakf, Karan

......... 12. Haddaway – What Is Love (1993)
Przeszedł z tą piosenką przez europejskie dyskoteki (w Ameryce też był znany) jak burza i tyle go widzieli, bo niewiele potem zdziałał. Ale rytm przeboju nieziemski, podoba się do dzisiaj.

Zgadli: flordi, Gemini, nick_the_prick, Nakf, Karan

......... 13. Nick Cave & Kylie Minogue – Where the Wild Roses Grow (1996)
Kylie już nie taka słodka jak w "lokomotywie", a ten duet to ciekawie im wyszedł, nasłuchał się człowiek i naoglądał tego.

Zgadli: Szkotka, flordi, Gemini, nick_the_prick, Nakf, SonnyCrockett

......... 14. Queen – The Invisible Man (1989)
Trzecie Queen w konkursie, dobra, dynamiczna rzecz i pomysłowe wideo.

......... 15. ZZ Top – Rough Boy (1985)
I znowu nogi w roli głównej u trzech brodaczy, ale przede wszystkim to zachwycająca rockowa ballada z kapitalnym teledyskiem. Kosmiczna myjnia – mieli chłopaki pomysły!

Zgadli: nick_the_prick

......... 16. Dire Straits – Brothers in Arms (1985)
No dobra, być może ta ballada jest jeszcze lepsza (trzeba by urządzić głosowanie). Ale w kategorii rockowe mruczando jest to absolutna czołówka.

......... 17. Robson & Jerome – Up on the Roof (1995)
Mniej znany brytyjski duet, ale w połowie lat 90. nagrał kilka niezłych piosenek (chciałem kupić kasetę, ale nigdzie nie mieli) i to właśnie jest jedna z nich, z zabawnym teledyskiem.

Zgadli: Gemini, nick_the_prick

......... 18. Sandra – Everlasting Love (1987)
Wcisnąłem Sandrę, bo choć zawodziła głosem 12-latki, to jednak była jednym z symboli lat 80. w Europie i miała kilka ładnych piosenek. W tym klipie wciela się w kilkanaście postaci (na obrazku jako Ewa w raju), a piosenkę polecam też w wersji extended z dodatkowymi partiami wokalnymi.

Zgadli: flordi, nick_the_prick, Karan

......... 19. Annie Lennox – No More I Love You's (1995)
tu bi du bi dup tup tup... aah! Od samego początku ujęła mnie ta przyśpiewka i wideo z facetami w roli baletnic, ale przede wszystkim jest to piękna piosenka (z drugiej płyty solowej Annie), pełna elegancji i stylu.

......... 20. Army of Lovers – Obsession (1991)
Drugi przebój z tej samej płyty co "Crucified". Pamiętam, jak w tamtych czasach jechałem autobusem, w którym gromada licealistek śpiewała chórem: I could wait night and day / Sigh your name when I pray / In my heart night and day / Til you come my way!

Zgadli: flordi, Gemini, nick_the_prick

......... 21. Peter Gabriel – Sledgehammer (1986)
Nawet nie przepadam za tą piosenką, ale szanuję ją głównie ze względu na teledysk.

......... 22. Bananarama – Robert De Niro's Waiting (1984)
...talking Italian... Ta piosenka nie wyróżniała się niczym szczególnym spośród innych utworów zespołu, no ale był to jakiś tam przebój, z intrygującym tytułem i zaskakującym zakończeniem w teledysku (na zdjęciu).

......... 23. Enigma – Return to Innocence (1993)
Druga płyta Enigmy jest znakomita i wyznaczyła poziom, którego Michael Cretu nie powtórzył do dziś. Z teledysku do tej piosenki (wszystko działo się do tyłu – pamiętamy?) najbardziej utkwił mi w pamięci, o dziwo, właśnie pies otrząsający się z wody.

Zgadli: Gemini, nick_the_prick

......... 24. Tina Turner – GoldenEye (1995)
A kto tego nie zna, ten trąba!

Zgadli: Szkotka, flordi, Gemini, nick_the_prick, Nakf, SonnyCrockett, Karan

========

No i to wszystko. Powspominaliśmy sobie stare dobre przeboje, co? Na pewno znalazłoby się jeszcze sporo tytułów, które powinny załapać się do takiego konkursu, no ale musiałem coś wybrać, a coś odrzucić, w dodatku nie wszystko dało się zassać z jutuba.
Ogromnie dziękuję wszystkim graczom za udział, jak również za pozdrowienia – nawzajem! Większość z was wykazała się niewątpliwie dużą wiedzą na temat minionych lat w muzyce (albo po prostu dałem bardzo łatwe kadry...). Zawiadamiam jednocześnie, że na razie skończyły mi się pomysły na quizy. ;) A jeśli ktoś z was nie zdążył przez ten konkurs do Soczi, to niech pretensje kieruje do Albertina. :)

Odpowiedz
Posty poznikały, więc wypada napisać to jeszcze raz: dzięki Cassel za zorganizowanie tego konkursu. Był świetny!
No i mam nadzieję, że kiedyś powstanie druga edycja.
nick_the_prick2, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Mar 2013.

Odpowiedz
Heloł. Pamiętacie ten quiz? Udało mi się zebrać materiał na drugą edycję, więc może znowu kilka osób się skusi? Wieczorem mogę odpalić pierwszą rundę. ;)

Odpowiedz
Teledyski? Ja odpadam, nie miałem MTV i jestem teledyskowym analfabetą :D Ale z przyjemnością będę śledził zmagania!

Odpowiedz
Jestem bardzo za! Poproszę.

Odpowiedz
Też chętny

Odpowiedz
Why not! Można spróbować. :)
What a bunch of a-holes.
---
KARTUNSY.PL - kreskówki, anime, bajki, animacja 
W wolnych chwilach -  copywriting

Odpowiedz
No to do dzieła, zobaczymy, co z tego wyjdzie. ;)

MasterKlip 2

Cytuję ze strony pierwszej tematu:

Zasady w pigułce:
Jako odpowiedź należy podać wykonawcę + tytuł utworu. Zdobywa się za to 3 punkty.
Można też podać tylko wykonawcę albo tylko tytuł (to drugie raczej nierealne, ale kto wie), a wtedy zdobywa się 1 punkt.

Uwaga: w całym konkursie niektórzy wykonawcy mają po dwa lub trzy tytuły, a nawet pięć.

Kadry są w większości mizernej jakości, ale to powinno wystarczyć.

Termin nadsyłania odpowiedzi: wtorek, godz. 15.

Oto zatem runda 1

Odpowiedz
Na razie mam bardzo mało głosów, ale spodziewałem się tego.

Zmieniam nieco jutrzejszą godzinę, kończymy o 16:15.

Odpowiedz
Odpowiedzi wysyłamy poprzez prywatną wiadomość?

Odpowiedz
Oczywiście...

Odpowiedz
Możesz wysłać tutaj, akurat brakuje mi kilku tytułów.

Heh. :)

Odpowiedz
Podobno nie ma głupich pytań :P

Tak czy siak - wysłane. Nie było tak najgorzej, ale niektórych numerków kompletnie nie mogłem znaleźć, choć dzwonek w głowie dzwonił i coś mi się kojarzyło. ;)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon