MasterKlip – niefilmowy quiz muzyczny
Runda pierwsza za nami. Nie było tak źle, pięcioro graczy to już jest coś, jak na taką tematykę. ;) Najbardziej obyty w tych dwóch muzycznych dekadach okazał się Nakf, który nie rozpoznał tylko jednego wideoklipu. Lawrence przy pierwszej odpowiedzi jako wykonawcę podał Boya George'a, ale choć kraje mi się serce, nie mogę tego uznać, gdyż jest to tytuł z dyskografii całego Culture Club. Najciekawiej natomiast zagrał Maćko, który dokonał rzeczy, o której sądziłem, że się nie zdarzy, a mianowicie: odgadł tytuł piosenki, ale nie jej wykonawcę (kadr nr 13).

Nakf – 69 pkt. (odg. 23)
zdzichon – 60 (20)
Maćko – 44 (14 + 2 pkt.)
Donia Agata – 34 (11 + 1 pkt.)
Lawrence – 33 (10 + 3 pkt.)

........... 1. Culture Club – Do You Really Want to Hurt Me (1982)
Boy George kreuje swój ikoniczny wizerunek w hitowej piosence, którą chyba większość ówczesnych małolatów potrafi zanucić jeszcze dziś.

Zgadli: zdzichon, Donia, Nakf
Lawrence przypisał ten tytuł Boyowi George'owi, dlatego nie może dostać kompletu punktów.

........... 2. Jennifer Rush – The Power of Love (1985)
Potęga nie tyle miłości, co rytmu i melodii. Rozmach aranżacji tej piosenki jest wciąż zaiste nieziemski, zwłaszcza w jej nieco dłuższej wersji.

Maćko myślał, że to Kim Wilde.

........... 3. Pet Shop Boys – West End Girls (1986)
Swoim pierwszym singlem chłopaki ogłosiły, że oto pojawia się nowa jakość na rynku muzyki pop. Legendarny głos pokolenia jakiegoś tam nadal (mnie) ujmuje swoją niebanalną, aranżacyjną precyzją.

Zgadli: zdzichon, Donia, Nakf, Maćko, Lawrence
Lawrence napisał "West And Girls", ale nie jestem z natury złośliwy, więc uznaję, jednak udzielam ostrzeżenia.

........... 4. Europe – Carrie (1986)
Z tej samej przełomowej płyty co legendarne "końcowe odliczanie". Nie ma nic wspólnego z "Carrie" De Palmy. Joey Tempest (naprawdę: Rolf Larsson) był doprawdy śliczny i takąż śliczną balladą kruszył romantyczne serduszka.

Zgadli: zdzichon, Nakf, Maćko
Donia poznała zespół (i dostaje za to 1 punkt), ale postawiła na "The Final Countdown", które już wykorzystałem w poprzedniej edycji konkursu.

........... 5. Snap! – Rhythm Is a Dancer (1992)
Wyjątkowo melodyjne połączenie dyskotekowych rytmów z rapowaniem i w efekcie taneczny hit.

Zgadli: zdzichon, Nakf, Lawrence
Pet Shop Boys to nieśmiały typ Maćka.

........... 6. A-ha – Stay on These Roads (1988)
Jedna z najpiękniejszych popowych (ze sporą dawką rockowej energii) ballad, w każdym calu i w każdej nucie dopracowana, której w swoim czasie nie żałowano w naszej telewizji.

Zgadli: Nakf, Maćko

........... 7. Bad Boys Blue – You're a Woman (1985)
Teledysku właściwie nie ma (pierwsza piosenka, więc wideo pewnie za garść miedziaków), ale do tańca porwali profesjonalnie, choć prostymi środkami.

Zgadli: Nakf, Maćko
Zdzichon sądził, że to coś z Yello.

........... 8. Sandra – (I'll Never Be) Maria Magdalena (1985)
Głosik nie przetrwał próby czasu, ale pierwszy hit Niemki z dołkami w policzkach był wręcz nieprzyzwoicie melodyjny i przebojowy. Warto znać choćby dla przyzwoitości.

Zgadli: zdzichon, Donia, Nakf, Lawrence
Maćko rozpoznał Sandrę i za to otrzymuje 1 punkt.

........... 9. Frankie Goes to Hollywood – Relax (1984)
Laserowa, grzeczniejsza wersja teledysku. To jeden z tych ikonicznych, mocno energetycznych przebojów, które niemal zawsze uwzględniane są we wszelkich zestawieniach hitów tamtych lat. I zasłużenie.

Donia sądziła, że to Eurythmics, a Maćko że znowu Pet Shop Boys (faktycznie, Holly Johnson w tym okresie przypominał Neila Tennanta).

........... 10. Madonna – Vogue (1990)
Jedyny obcięty przeze mnie kadr w tym quizie. Skróciłem Madonnę o głowę, gdyż jej stylówa jest na tyle niezapomniana, że nie ma problemu z rozpoznaniem kto to i co śpiewa.

........... 11. Lisa Stansfield – All Around the World (1989)
Nic mam do tej piosenki i do tej pani wyraźnego stosunku, kojarzę jedynie melodię i to, że był to hit.

Maćko ujrzał w tej pani Elizabeth Fraser, a Lawrence – Desireless i jej "Voyage, voyage" (dałem to w poprzednim MK).

........... 12. Fancy – Flames of Love (1988)
Teledysk lichutki, on sam (Manfred Alois Segieth) urody cokolwiek dziwacznej, ale piosenka bez dwóch zdań genialna w swojej dyskotekowej prostocie (jak zresztą cała płyta o tym samym tytule) i ponadczasowa. Prawdziwa legenda lat 80.

Zgadli: Nakf
Nie jest to Adam Ant według zdzichona (rzeczywiście znany z podobnego stroju) ani Modern Talking w opinii Maćka.

........... 13. Glenn Medeiros – Nothing's Gonna Change My Love for You (1987)
I jeszcze jeden słodziak z tamtych lat, rodem z Hawajów, czarujący swym młodzieńczym urokiem i pieśnią tak słodką, że roztapiali się najwięksi twardziele.

Zgadli: zdzichon, Nakf
Maćko dostaje 1 punkt tylko za tytuł, bo jako wykonawcę podał George'a Bensona (a jedyny znany mi piosenkarz o tym nazwisku jest... czarny).

........... 14. 2 Unlimited – No Limit (1993)
Przebój prosto z Holandii (ekskucharz i ekssekretarka). Znałem i słyszałem, choć nie przepadałem.

........... 15. Elton John – Sacrifice (1989)
Jeden z królów popu w najwyższej formie. Znakomita ballada.

........... 16. Phil Collins – Another Day in Paradise (1989)
Główny przebój z najlepszej i najdolrzaszej (moim zdaniem) solowej płyty Phila, z teledyskiem tak samo surowym i oszczędnym jak tematyka, której dotyczy tekst.

........... 17. Michael Jackson – Liberian Girl (1987)
Widok z perspektywy Króla Popu. Kiedyś nawet na stronie KMF-u pojawiło się opracowanie tego teledysku, autorstwa Adiego. Nic dziwnego, skoro filmowy gwiazdozbiór wideoklipu przeszedł do legendy muzyki.

........... 18. Enya – Caribbean Blue (1991)
Druga po "Orinoco Flow" piękna, oryginalna, malownicza ilustracja do równie bajkowej piosenki.

Zgadli: zdzichon, Donia, Nakf, Maćko
Lawrence otrzymuje punkt za Enyę, ale nie za tytuł "Sail Away", a właściwie podtytuł utworu "Orinoco Flow".

........... 19. Tina Turner – What's Love Got to Do with It (1984)
Pierwszy hicior Tiny po tym, jak postawiła na nowy wizerunek sceniczny.

Zgadli: zdzichon, Donia, Nakf, Maćko
Punkt dla Lawrence'a za samą wokalistkę (z błędnym tytułem "The Best").

........... 20. Genesis – Jesus He Knows Me (1991)
Wyborna satyra na amerykańskich kaznodziejów i Phil Collins udowadniający, że komikiem był pierwszorzędnym.

Zgadli: zdzichon, Nakf, Maćko, Lawrence

........... 21. A-ha – The Sun Always Shines on TV (1985)
Ta piosenka ma niesamowitego "powera", cała trójka wymiata pod każdym względem, a energia dźwięku i ich osobowości aż rozsadza głośniki.

Maćko postawił na Spandau Ballet.

........... 22. Queen – A Kind of Magic (1986)
Freddie i spółka podyktowali mocno dyskotekowy rytm, udowadniając, że i klasycznie taneczne klimaty im niestraszne. Świetne, zabawne, pomysłowe wideo – magiczne w każdym calu.

........... 23. Sister Sledge – Frankie (1985)
Fajniutka piosenka czterech Murzyneczek do równie przyjemnego teledysku. Jeśli ktoś nie rozpoznał, niech pędzi słuchać, na pewno skojarzy tę melodię.

Jedyny kadr, którego nikt nie zgadł. Four Non Blondes to typ zdzichona

........... 24. R.E.M. – Losing My Religion (1991)
W dwóch słowach: znakomita rzecz. Klasyk i już.

Tak wygląda runda 2

Termin nadsyłania odpowiedzi: sobota, godz. 15 (ale zastrzegam sobie prawo do zmiany na późniejszą).

Odpowiedz
Nooo, drugi dużo trudniejszy.
Bad Boys Blue nigdy bym nie zgadł, choć o uszy się obiło

Odpowiedz
Panowie uczestnicy quizu, czy wy wszystkie tytuły rzucacie z głowy, czy robicie jakiś risercz? Jak prosto z bańki to szacun. Jak risercz to się jakoś ograniczacie? Bo wiadomo, że google bez problemu znajdzie wszystko.

Odpowiedz
Sporo rzeczy z głowy (aż sam się zaskoczyłem!) - czasem obrazek sugerował mi jakiegoś artystę i robiłem research po jego najbardziej znanych utworach. 

Mój komentarz do wyników:

1. Maćko, który dokonał rzeczy, o której sądziłem, że się nie zdarzy, a mianowicie: odgadł tytuł piosenki, ale nie jej wykonawcę (kadr nr 13).

Kompletnie nie wiem jak to się stało, bo wykonawcę znałem przecież :D Musiało mi się coś źle skopiować i nie zauważyłem. 

2. Jak czegoś nie wiedziałem to uniwersalnie strzelałem Pet Shop Boys - założyłem pewną perfidię autora konkursu ;)

3. Najlepszy motyw i tak z Madonną, gdzie człowiek spojrzał na kadr i mimowolnie szepnął pod nosem "kurde, skądś kojarzę te piersi" 

Tak czy siak, świetna robota i podziękowanie za wysiłek dla organizatora. Zabieram się za rundę numer 2. 
What a bunch of a-holes.
---
KARTUNSY.PL - kreskówki, anime, bajki, animacja 
W wolnych chwilach -  copywriting

Odpowiedz
Nie znajdzie, zwłaszcza jak kadr nie jest oczywisty.

Wkurwiłem się troche, bo miałem odpowiedzi naszykowane do wyslania i zapomniałem, heh. No ale trudno, życze pozostałym dobrej zabawy. ;)

Odpowiedz
(06-06-2017, 17:39)nawrocki napisał(a): Nie znajdzie, zwłaszcza jak kadr nie jest oczywisty.

Brzmi jak wyzwanie. ;)

Sprawdziłem. Znajdzie. Spokojnie 100% punktów można wygooglować, tylko wydawało mi się, że nie o to chodzi.

Odpowiedz
Jest narzędzie do szukania po obrazkach?

Nieźle, ale to by zniszczyło całą zabawę.

A co do pytania tchopza. 3/4 z głowy. Dziecko MTV. Do dzisiaj lubię teledyski. Niektóre to małe dzieła sztuki. Te Finchera z lat 90 na przykład. Jak ktoś się nigdy nie zapoznał, bardzo polecam.

Reszta z lekką pomocą YT w sensie gdzieś to widziałem, plus wiki I spisy artystów żeby pamięć trochę wspomóc.

Odpowiedz
(06-06-2017, 18:17)zdzichon napisał(a): Jest narzędzie do szukania po obrazkach?

Nieźle, ale to by zniszczyło całą zabawę.

Jest. Wycinamy obrazek. Otwieramy np. w chrome, prawy przycisk i wyszukaj obrazem. Nawrocki ma jednak trochę racji, nie wszystko znajdzie od razu, ale większość bez problemu. Znalazłoby pewnie wszystko, ale obrazki są po prostu za małe.

Odpowiedz
U mnie może 6-8 tytułów jest z pamięci, reszta to mozolne przeglądanie youtuba i liczenie na łut szczęścia. Oficjalne klipy da się szybko przejrzeć na podglądzie, więc można pominąć te bardziej kiczowate :P

(06-06-2017, 17:42)tchopz napisał(a): Sprawdziłem. Znajdzie. Spokojnie 100% punktów można wygooglować, tylko wydawało mi się, że nie o to chodzi.

Nie znajdzie nawet połowy, ale możesz próbować ;)

Odpowiedz
I pomyśleć, że aby wybić graczom z głowy takie szukanie obrazków, kiedyś rzuciłem luźnym pomysłem na MasterKadr: umawiamy się na konkretną godzinę, podaję linka do kadrów i macie 30 minut na przesłanie odpowiedzi. :)

Maćko napisał(a):Pet Shop Boys - założyłem pewną perfidię autora konkursu

Nie stosuję w tym quizie nic perfidnego, ale odniosę się do tego jeszcze po zakończeniu konkursu. ;)

Odpowiedz
Nie podsylalem, ale rzucilem okiem na ten kłiz i z glowy odgadem dziewiec kawalkow. Jak da mnie spoko wynik :)

Jaki jest sens zabawy w wycinki i szukanie w chrome?
I drive truck, break arms, and arm wrestle. It's what I love to do, it's what I do best.

Odpowiedz
Żaden. Dla mnie cała zabawa to pretekst do przebijania się na YT przez teledyski z ejtisów i najntisów.

Obok naprawdę mocnych pozycji jak wspomniany Fincher,

kupa dobrej muzyki, a także parę zapomnianyc łatdafaków

Seriously, WTF?

Odpowiedz
Zabawne jest to, że uważacie, że wycinanie i szukanie googlem jest bez sensu... jednocześnie wiedząc jak to skuteczne i ile znajdzie. Wiecie bez próbowania, czy... ;)

Koniec końców google tak naprawdę pomogło mi raptem przy 2 klipach, których bym nie znalazł sam (zaznaczyłem w PW które). Podsyłam swoje typy ze świadomością, że nie mam żadnych szans z tutejszymi wymiataczami.

Odpowiedz
(07-06-2017, 08:53)tchopz napisał(a): Zabawne jest to, że uważacie, że wycinanie i szukanie googlem jest bez sensu... jednocześnie wiedząc jak to skuteczne i ile znajdzie. Wiecie bez próbowania, czy... ;)

Nie no, musiałem spróbować jak napisałeś. Ciekawość zwyciężyła. Wyciąłem sobie parę screenów z klipów, które znałem. Wszystkie znalazło. Także po prostu używanie tego przy zabawie jest bez sensu, o wszyscy będą mieć tyle samo punktów. No i nie będzie zabawnych pomyłek, lub dziwnych strzałów.

Tak jak Rzymianie w "Asteriksie na olimpiadzie" jak się opili magicznego napoju ;)

Pozostaje mieć nadzieję, że skoro jedyną nagrodą jest internetowy fejm wśród 10 użytkowników forum, to gracze zwalczą pokusę.

Odpowiedz
Świetnie, nie ma chyba zagadek, gdzie bym nie zajmował ostatniego miejsca :)
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
Wasze metody odgadywania kadrów gówno mnie interesują. :)

Dawajcie odpowiedzi, lenie, jutro koniec rundy, a ja mam na razie tylko jeden głos.

Dziś też zmieniam godzinę, runda kończy się o 16:15.

Odpowiedz
A da radę przenieść termin na jutro?

Niech się Pan zlituje - bardzo prosimy Panie Profesorze. ;)

Odpowiedz
Też postuluję. Dzisiaj dzień z młodym, dopiero wieczorem będę miał chwilę.

Odpowiedz
No skoro wam ciężko wycinać te obrazki, to trudno, okej, niech będzie jutro o 16:15.

Odpowiedz
Poszło w ostatniej chwili. Mam inwazję rodziny, więc na szybko z głowy tylko, ale jak już pisałem. Runda trudniejsza.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon