MasterKlip – niefilmowy quiz muzyczny
Gratuluję. Miło mi, że sprawiłem ci taką radochę. ;)

Ja mam sześć ich płyt, ale to prawda, że liczą się tylko trzy pierwsze. Osobiście najbardziej cenię i lubię drugi album, który uważam za arcydzieło gatunku.

Odpowiedz
Ja mam ich 5 płyt. Do Screen Behind The Mirror nawet się przekonałem. Voyageur nawet już nie kupowałem, gdyż mi się mało który utwór podobał. Ostatnią płytę jaką kupiłem to "A Posteriori". Nawet mi się ten kosmiczny klimat podobał. Ale znowu wiadomo jak Enigma to liczą się tylko trzy pierwsze płyty. O tak "The Cross of Changes" jest mocarne, jak chociaży "The Eyes Of Truth":

Czy nie wspominając o "Age of Loneliness", które wykorzystane było w filmie "Sliver" z Sharon Stone. Właściwie przez pewien czas nawet szykowało się, że cały soundtrack mógł być od Enigmy. Ale o tym więcej jakby ktoś był zainteresowany już tutaj napisałem:
https://filmmusic.pl/index.php?act=recki&id=2582

Też nie chcę za bardzo offtopić, ale ogólnie miło, że znalazł się ktoś o kim mogę o Enigmie porozmawiać. :) 
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys

Odpowiedz
Ciekawostka dla nieobeznanych: członkinią Enigmy przez pięć pierwszych albumów była też Sandra (wiadomo, żona Michaela Cretu), na szczęście nie wybijała się na pierwszy plan z wokalem.
"Voyageur" mało komu się spodobał, był zbyt ekstrawagancki. Wspomniane "Age of Loneliness" miażdży właśnie nieziemskim wokalem (po mongolsku), od którego przechodzą ciary, a poprzedzający go niedługi "The Dream of the Dolphin" to perełka melodii na pianinie, w dodatku w słowach jest mowa o szamanie. :)  
A najbardziej niesamowitą rzeczą w dyskografii jest ten motyw otwierająco-zamykający każdą płytę, prezentowany w różnych stylizacjach, swoiste motto Enigmy. Genialny pomysł.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon