MasterKlip – niefilmowy quiz muzyczny
Ja postaramy się coś dzisiaj wrzucić.
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys

Odpowiedz
Poszło

Odpowiedz
Tak jak się spodziewałem, udział wzięło graczy tyle co kot napłakał.

zdzichon – 42 pkt (14 odg.)
Lawrence – 30 (10 odg.)

Przyznaję, że do tej edycji wybrałem utwory, z których wiele stanowi (dla mnie) już jakby trzeci sort, dlatego do niektórych nawet nie pisałem komentarzy, gdyż najzwyczajniej w świecie nie mam nic ciekawego do powiedzenia na ich temat. Po prostu kojarzę je, bo wiele razy je słyszałem (to nie to samo co "słuchałem"), widziałem, szanuję, nawet całkiem lubię i z tej racji uznaję je za wyrazistych reprezentantów tamtej epoki w muzyce. 

........... 1. Bonnie Tyler – Holding Out for a Hero (1986)
Często mylę ją z Cyndi Lauper, w dodatku nigdy nie mogę zapamiętać tego tytułu, ale niech rzuci kamieniem, kto nie słyszał tego przeboju.

Zgadli: zdzichon

........... 2. Mr. Mister – Broken Wings (1985)

Zdzichon uznał, że to Jason Donovan, a Lawrence że The Police "King of Pain".

........... 3. Holly Johnson – Americanos (1989)
Gość, który odszedł z Frankie Goes to Hollywood.

........... 4. Martika – Toy Soldiers (1988)
Nie rozwinęła kariery, w zasadzie typowy przypadek królowej jednego przeboju.

........... 5. Sophie B. Hawkins – Right Beside You (1994)
To ta popularna piosenka z bardzo monotonnym refrenem.

........... 6. Alison Moyet – Love Letters (1987)

........... 7. Milli Vanilli – Girl You Know It's True (1989)
Kij tam, że to największy przekręt w historii muzyki rozrywkowej, tego się słuchało, a piosenka ciągle wisi na jutubie.

Zgadli: zdzichon, Lawrence

........... 8. The Kelly Family – Roses of Red (1994)
Wiem, gówno widać, jednak nic lepszego nie było.

Lawrence dość pomysłowo pocelował w Jacksona i McCartneya "Say Say Say".

........... 9. U2 – Where the Streets Have No Name (1987)
Poprzednio narzekałem, że za mało jestem obeznany z ju tu, żeby coś dać, ale jednak nie jest tak źle.

........... 10. Madonna – Like a Virgin (1984)
MasterKlip bez Madonny to byłby MasterSzajs.

........... 11. Jason Donovan – Too Many Broken Hearts (1989)
Nie mogę się nadziwić, że taki prościutki rytmik ze stajni Stock Aitken Waterman dotarł aż do pierwszego miejsca na liście UK Singles Chart. Kurde, Depeche Mode nigdy nie mieli tam jedynki!

........... 12. Pet Shop Boys – So Hard (1990)
Wiodący przebój z płyty Behaviour.

........... 13. Bros – I Owe You Nothing (1988)
Podobnie jak powyżej Donovan, oni też swoim disco osiągnęli pierwsze miejsce w UK. Na podstawie komentarzy na YT udało mi się ustalić, że wokalistą na obrazku jest Matt Goss, a Luke zazwyczaj walił w bębny. W każdym razie po kilku latach grania trio się rozpadło, a Luke Goss na początku tego wieku został aktorem, lecz grywa w jakichś podrzędnych filmach, bo nie kojarzę ani jednego tytułu z nim (tylko drugie części Blade'a i Hellboya, ale nie pamiętam go).

........... 14. Michael Jackson – Earth Song (1995)

........... 15. Urszula – Dmuchawce, latawce, wiatr (1983)
Tak, dobrze widzicie, to jest pierwszy polski akcent w konkursach MasterKlip! Siermiężny, bo siermiężny, ale to zasadniczo teledysk, więc do quizu pasuje.

........... 16. Chris Isaak – Wicked Game (1989)

........... 17. Bruce Springsteen – Streets of Philadelphia (1993)
W tym wideo widać tylko albo filadelfijskie ulice, albo Bruce'a w pełnej krasie, z trudem znalazłem ujęcie czegoś innego. Okazało się, że po nogach go poznacie!

........... 18. Depeche Mode – People Are People (1984)

........... 19. Tears for Fears – Shout (1985)
Mocarny wokal w ponadstandardowej długości wideoklipie.

Zgadli: Lawrence

........... 20. Spice Girls – Wannabe (1996)
Nigdy nie słuchałem girls- ani boysbandów, ale akurat te laski kojarzę, w końcu ślepy nie byłem.

........... 21. USA for Africa – We Are the World (1985)
To oczywiście nie wykonawca, tylko jednorazowy projekt muzyczny, lecz wiadomo, o co chodzi.

........... 22. When in Rome – The Promise (1988)
Zespół jednego przeboju i jednej płyty.

........... 23. The Bangles – Eternal Flame (1988)

........... 24. Kajagoogoo – Too Shy (1983)
Jak dla mnie przeciętniactwo, no ale to był jakiś tam przełomowy hit zespołu, i też doczłapał do szczytu listy przebojów UK.

Zdzichon zapytał, czy to "karzeł na wokalu", ale to niestety Limahl, który akurat w tym momencie przyklęka.

Teraz runda 2.

Czas mija w piątek o 17:00, ale jeśli ktoś zaapeluje, żeby przeciągnąć na weekend, to może się ugnę.

Odpowiedz
Wow, chyba po raz pierwszy udało mi się zająć tak wysoką pozycję w tych Masterklipach. Drugie miejsce na dwóch graczy ;)
#istandbydaenerys

Odpowiedz
Gratuluję, zwłaszcza że twój największy konkurent jest przedostatni. ;)

Odpowiedz
Haha. Dwie osoby. Dawaj Lawrence. Walczymy do końca

Odpowiedz
Tylko trochę się teraz stary czuję, że kojarzę teledyski z lat 80tych i 90tych. Może gdyby były jakieś współczesne teledyski, albo te do kawałków country, gangster rapu i Toola, to może więcej osób by zagrało.
#istandbydaenerys

Odpowiedz
Kurde mogłem wysłać te moje dwa typy byłoby pudło...Nie no wstyd i hańba bo tylko Jacksona i Milli Vanilli miałem. :P
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
Lawrence: jak już pisałem, późniejsze dekady dla mnie nie istnieją. Poza tym w pierwszym MK wzięło udział 10 osób, a w drugim 6, więc to chyba nie w dekadzie problem. Po prostu prowadzący daje coraz chujowsze zadania. :P

Dobra, mam dwie odpowiedzi, liczę jeszcze na czyjś zryw. Do jutra.

Odpowiedz
Tym razem udział wzięło trzech graczy, a więc podium zostanie obsadzone i będzie można rozdać medale w trzech kolorach. W tej rundzie lekko zawiódł zdzichon, przez co zajął ostatnie miejsce. Coś mi się widzi, że w trzeciej rundzie poleje się krew.

Lawrence – 42 pkt (14 odg.)
Szaman – 34 (11 odg. + 1 pkt)
zdzichon – 31 (10 odg. + 1 pkt)

Klasyfikacja ogólna:

zdzichon – 73
Lawrence – 72
Szaman – 34

........... 1. Billy Joel – We Didn't Start the Fire (1989)

Zgadli: Szaman, Lawrence, zdzichon

........... 2. MC Hammer – U Can't Touch This (1990)

........... 3. Madonna – La Isla Bonita (1986)

........... 4. Dr. Alban – It's My Life (1992)
Nigeryjski dentysta ze Szwecji!

Zgadli: Szaman
Czyli nie jest to Haddaway, jak sądził zdzichon.

........... 5. A-ha – The Living Daylights (1987)
Wideo niespecjalne, ale przez związek z Bondem warto odnotować.

Zgadli: Szaman, Lawrence
Zdzichon popróbował z Bowie/Tin Machine.

........... 6. Rednex – Cotton Eye Joe (1995)
Właściwie to bardziej lubię i cenię bardzo podobny "Old Pop in an Oak", no ale to ten kawałek był wiodącym singlem.

........... 7. Chubby Checker & The Fat Boys – The Twist (1988)
Odjechany miks starocia z nowoczesnością.

........... 8. Kim Wilde – Never Trust a Stranger (1988)
Moim zdaniem równie dobre jak "You Came" (które kiedyś już dałem) z tej samej, najlepszej w jej karierze płyty "Close". Czysty europop z końca lat 80.

........... 9. Phil Collins – A Groovy Kind of Love (1988)
Piękna ballada (choć cover) z filmu "Buster".

Szaman i zdzichon dostają punkt tylko za Collinsa, bo przypisali mu "In the Air Tonight".

........... 10. Toto – Africa (1982)

........... 11. Annie Lennox – A Whiter Shade of Pale (1995)
Też cover jakiegoś klasyka.

........... 12. OMC – How Bizarre (1996)
Grupa jednego przeboju. Z Nowej Zelandii.

........... 13. Michael Jackson – Dirty Diana (1987)

........... 14. Erasure – Always (1994)

........... 15. George Michael – Careless Whisper (1984)
Trochę to dziwne, bo piosenka z repertuaru Wham, ale wydana jako singiel George'a jeszcze podczas trwania duetu.

........... 16. Lombard – Szklana pogoda (1983)
Drugi polski akcent. Prawdę mówiąc, miałem nadzieję, że ktoś napisze "Szklana pułapka".

........... 17. F.R. David – Words (1982)
W dzieciństwie słuchałem tego non stop z jakiejś kasety i myślałem, że to śpiewa babka.

........... 18. Bombalurina – Itsy Bitsy Teeny Weeny Yellow Polka Dot Bikini (1990)
Zabawny cover jakiegoś starocia.

........... 19. Living in a Box – Living in a Box (1987)
Taki sam tytuł grupy, piosenki i albumu. Typowy w tamtych czasach zespół jednego przeboju i dwóch płyt.

........... 20. The Communards – Never Can Say Goodbye (1987)
Przyznaję, ten kawałek poznałem zupełnie niedawno, ale od razu odniosłem wrażenie, że znam go od dzieciństwa. Po prostu spełnia wszystkie (moje) standardy kultowości tamtego okresu.

........... 21. Eighth Wonder – I'm Not Scared (1988)
Teraz poznajecie Patsy Kensit? W tym teledysku jest taka, że chętnie bym ją schrupał jednym kęsem bez popitki... Pod koniec lat 80. poprosiła chłopaków z Pet Shop Boys, by napisali coś dla jej świeżo powstałego zespołu, no i efektem była właśnie ta piosenka. Zespół, jak to wtedy bywało, nie utrzymał się na rynku zbyt długo, natomiast PSB zamieścili inną i dłuższą wersję utworu na własnej płycie (śpiewaną przez Tennanta).  

........... 22. Madonna – Justify My Love (1990)
Swego czasu wideo było kontrowersyjne jak nie wiem co. A w MTV nawet z a k a z a n e.

Zgadli: Lawrence, zdzichon

........... 23. Alison Moyet – Is This Love? (1987)
Sztandarowy przebój pulchnej wokalistki.

........... 24. Depeche Mode – Personal Jesus (1990)

Przed wami runda ostatnia.

Głosy oddajecie do środy, godz. 17.

Odpowiedz
Ech Kim Wilde, dla mojego pokolenia postać już raczej anonimowa, ale zawsze kojarzy mi się z tym pięknym filmikiem :)

Odpowiedz
To jeden z najlepszych filmików na świecie, a ten utwór jest wybitny!
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
Wow! Po pierwszy na czele w tych rozgrywkach. Aż chyba muszę print screena sobie zrobić. :)

A i tak nieważne jak wypadne w następnym rozdaniu i czy wszystko przegram. Gdyż przynajmniej jednej odpowiedzi jestem pewny na 101%. A to dlatego, gdyż KOCHAM ten teledysk i Cassel niesamowicie pozytywnie mnie zaskoczył, że go umieścił i to jeszcze na finał. Bardzo dziękuję! Kiedyś robiłem taką listę najpiękniejszych teledysków i go do niej zaliczam. Więcej, chyba jestem gotowy powiedzieć, że to najpiękniejszy teledysk... (pause)... in the World!
#istandbydaenerys

Odpowiedz
Nie umiem wydedukować, który klip jest wart takich peanów, ale cieszę się twoim szczęściem. Nie zapomnij w odpowiedziach oserduszkować tego tytułu. :)

Odpowiedz
Napisałem trochę info, ale jestem gotowy dłużej rozpływać się nad nim i z chęcią wrzucę tutaj cały. Mam nadzieję, że moje głosy doszły? Najgorsze były te, gdzie byłem: "To takie znajome!", ale nie mogłem zgadnąć. 
Ja głosy oddałem i czekam na mocny finał. :) 
#istandbydaenerys

Odpowiedz
Pewnie, że doszły. Tak myślałem, że to może chodzić o ten teledysk, choć brałem pod uwagę również nr 5. ;)
Okej, to czekamy jeszcze na zdzichona.

Odpowiedz
Jutro wyślę na mur beton

Odpowiedz
Koniec, zwycięzcą trzeciego konkursu MasterKlip został Lawrence, który wzniósł się na wyżyny ambicji i podesłał typy do wszystkich odpowiedzi, nie trafiając zaledwie sześciu z nich. Przypominam poprzednich zwycięzców: nick_the_prick i Nakf.

Lawrence – 55 (18 odg. + 1 pkt)
zdzichon – 49 (16 odg. + 1 pkt)
Szaman – 36 (12 odg.)

Klasyfikacja końcowa:

Lawrence – 127 pkt
zdzichon – 122
Szaman – 70

........... 1. Vanilla Ice – Ice Ice Baby (1990)
Nie moja bajka, nigdy tego nie lubiłem, ale odnotować wypada.

........... 2. Freddie Mercury – Living on My Own (1985)
Solówka Freddiego.

........... 3. Weird Al Yankovic – Fat (1988)
To jest parodia przez duże P. Oryginalne "Bad" Króla Popu już kiedyś dawałem.

........... 4. U2 – I Still Haven't Found What I'm Looking For (1987)

........... 5. Michael Jackson – Remember the Time (1991)

........... 6. Jason Donovan – Sealed with a Kiss (1989)

Strzał Lawrence'a to The Beachboy "Surfboards and Fire".

........... 7. Bryan Adams, Rod Stewart, Sting – All for Love (1993)
Tercety tego formatu chyba nie zdarzają się zbyt często? Tak czy siak nazwiska większe niż efekt, wyszły takie tam romantyczne standardy.

........... 8. OMD – Pandora's Box (1991)
Odejście Humphreysa niespodziewanie wcale nie zaszkodziło grupie, bo McCluskey stworzył najlepszą płytę w dyskografii zespołu – "Sugar Tax".

........... 9. Vanessa Paradis – Joe le taxi (1987)
Francuski akcent w quizie. Ona to zaśpiewała, mając 15 lat. W dzieciństwie nie lubiłem tej pioseneczki, teraz jestem trochę bardziej wyrozumiały.

........... 10. Jon Bon Jovi – Blaze of Glory (1990)
Czasem się uważa, że to tytuł z repertuaru całego Bon Jovi, dlatego ze względu na łatwość pomyłki dopuszczałem obie możliwości odpowiedzi.

........... 11. Sin with Sebastian – Shut Up (and Sleep with Me) (1995)
W połowie lat 90. to dziwadło często latało u nas w radiu. Kicz, ale noga sama wystukiwała rytm.

Lawrence pocelował w Kylie Minogue "Confide in Me".

........... 12. Pet Shop Boys – Where the Streets Have No Name (I Can't Take My Eyes Off You) (1990)
Szczerze to moja ulubiona piosenka PSB (oprócz "King's Cross"), mimo że to cover. Zwłaszcza w dłuższej wersji (6:51) daje mocnego disco kopa. Jak dla mnie szczytowe osiągnięcie stylu grupy.

A więc nie jest to Talk Talk "Once in a Lifetime", jak sądził Lawrence. Z kolei zdzichon poznał PSB, za co dostaje 1 punkt.

........... 13. U96 – Das Boot (1992)
Klip składa się niemal z samych ujęć z filmu, no ale bez tego utworu nie sposób wyobrazić sobie początku lat 90.

........... 14. Billy Idol – Eyes Without a Face (1983)

........... 15. Queen – Heaven for Everyone (1995)
To zostało wydane już po śmierci Freddiego i dlatego nie wystąpił w tym klipie, tylko go (na tym kadrze) trochę widać w tle.

Zdzichon go wypatrzył, ale nie jest to utwór z jego solowego repertuaru, natomiast Lawrence dostaje punkt za Queen, lecz nie za tytuł "Radio Ga Ga" (kiedyś dałem).

........... 16. Cyndi Lauper – Time After Time (1983)

........... 17. Beastie Boys – (You Gotta) Fight for Your Right (To Party!) (1986)

........... 18. Limahl – The NeverEnding Story (1984)
No patrzcie, taki słynny fryz, a nikt nie skojarzył.

Lawrence i zdzichon solidarnie dopatrzyli się tam Tiny Turner, w dodatku ten pierwszy jeszcze rzucił tytułem "Tonight".

........... 19. Michael Jackson & Janet Jackson – Scream (1995)
Podobno to do dziś najdroższy teledysk w historii. Za 7 mln $.

........... 20. Madonna – Who's That Girl (1987)

Lawrence strzelił w ABC "All My Love".

........... 21. George Michael – Faith (1987)

........... 22. Enigma – Beyond the Invisible (1996)
Ostatni tak wyrazisty singiel Enigmy, z trzeciego albumu. To właśnie ten teledysk Lawrence darzy tak wielką miłością, a do odpowiedzi dorzucił ciekawostkę, że reżyserem jest Julien Temple, czyli tata Juno Temple.

........... 23. Level 42 – Lessons in Love (1987)
Gdy byłem małolatem, widziałem to w TV wiele razy i zawsze jakoś tak fascynował mnie ten baby face wokalista.

........... 24. Eurythmics – I Saved the World Today (1999)
Wiodący hit z płyty powstałej podczas krótkiej reaktywacji duetu.

No to dzięki za udział. Wzruszyły mnie te tłumy graczy. :P

W trzech konkursach udało mi się uzbierać 216 klipów, nic więcej już nie wyduszę. Tym razem też nie dałem np. takiej legendy lat 80. jak Shakin' Stevens, bo jego przeboje są raczej podobne do siebie i nie zaryzykowałbym dawania któregoś jego teledysku, zupełnie nie jestem w nich obeznany. Z podobnych powodów obeszło się też bez C.C. Catch czy Samanthy Fox, mimo że dawałem Kim Wilde, Sandrę, Fancy'ego i Modern Talking. Nie mogłem też włączyć do quizu choćby słynnego "The Lady in Red" Chrisa de Burgha, bo albo tego nie ma na jutubie, albo w ogóle nie istnieje (nawet nie kojarzę klipu). To samo z The Shorts i "Comment ca va".

Jeszcze małe wyjaśnienie dla muzycznych purystów, gdyby się tacy trafili. We wszystkich MasterKlipach datą przypisaną do tytułu nie jest rok wypuszczenia singla, tylko wydania albumu. Jak wiadomo, single często miewają premierę w roku kalendarzowym wcześniejszym lub późniejszym, ja jednak wybrałem daty wydania macierzystej płyty studyjnej. Bo tak.

I to by było na tyle. Jest wrzesień 2019 roku i w tym miesiącu mija dokładnie 12 lat, od kiedy zorganizowałem pierwszy MasterKadr (na forum Ofilmie). Łezka mi się kręci w oku, ale więcej już nic nie będzie. Moja działalność na tym forum dobiegła końca. Odchodzę. A właściwie odpływam. Czeka na mnie statek. Już machają do mnie elfy, Frodo, Bilbo, Gandalf... Jeszcze zdążę. ;)

Odpowiedz
Z tym ostatnim Eurythmics, całe życie myślałem, że to solowa Lennox! Dzięki za wspólną zabawę i pozdrów Froda, dobrze się spisał :)

Odpowiedz
Dzięki za grę. Szkoda że opuściłem gardę w drugiej turze :) ale Lawrence wygrał zasłużenie.

Kurde, Enigma fajna, odświeżam sobie, szkoda że nie ma już miejsca w mainstreamie dla takiej muzy.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon