MasterPlakat 2
W podsumowaniu poprzedniej edycji konkursu Mierzwiak wyraził nadzieję, że kto inny będzie zainteresowany poprowadzeniem kolejnej. Minęło trochę czasu, ale oto jestem.

Zasady nie zmieniają się w stosunku do zabawy prowadzonej i ułożonej przez Mierzwiaka, za jego pozwoleniem przypominam więc regulamin:

1) Będą 3 rundy po 25 fragmentów do odgadnięcia. Każdy fragment wart będzie 1 punkt, chyba że oznaczony będzie czerwoną ramką - wtedy odgadnięcie go nagradzane będzie pięcioma punktami.
2) Nie ma kategorii i żeby było sprawiedliwie każdy fragment jest dokładnie taki sam w stosunku do plakatu (200x200 do 1200 pikseli wysokości plakatu).
3) Wszystkie filmy a co za tym idzie plakaty są powszechnie znane, większość to produkcje stosunkowo nowe, choć nie brakuje klasyki.
4) Tytuły się nie powtarzają, chyba że na zasadzie oryginał-remake, co nie znaczy, że tak się zdarzy. (starałem się również, by w tej edycji nie pojawiły się plakaty do filmów użytych już w poprzedniej - przyp. Bogdan)
5) Odpowiedzi przysyłajcie na PW podając numer fragmentu (najlepiej całość od 1 do 25 niezależnie od tego ile tytułów odgadliście) oraz tytuł filmu polski LUB zagraniczny. W określonych przypadkach przymknę oko na literówki czy tytuły niepełne, ale w przypadku filmów takich jak sequele czy części serii konieczne będzie podanie tytułu pozwalającego na jego rozróżnienie. Przykładowo samo "Mroczne widmo" wystarczy, ale już "Star Wars" to za mało. Tytuły można dosyłać już po wysłaniu pierwszej wiadomości.

Przechodząc do rzeczy: RUNDA PIERWSZA

Na odpowiedzi czekam do poniedziałku 25 listopada do godziny 16:00. Nie jest to rudna szczególnie trudna (żeby nie powiedzieć łatwa), więc oczekuję wysokich wyników :) Powodzenia!

Odpowiedz
Na pierwszy rzut oka znam siedemnaście, ale muszę pogłówkować, bo kojarzę jeszcze kilka. Runda dość przeciętnie trudna, liczę na niezły wynik.

Odpowiedz
Zgłasza się konkursowy outsider. Mam osiem i więcej nie będzie, bo w plakatach to ja jestem słaby. ;)

Odpowiedz
Co do 10 jestem na 99,9% pewny. A do paru na 101,1% nawet. Może wreszcie nie będę zamykał peletonu w tych konkursach :)
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys

Odpowiedz
Na razie mam 18:) I żadnych poszlak, które mogłyby mnie doprowadzić do reszty.

Odpowiedz
Ja tymczasem przygotowałem już sobie zestaw na rundę drugą i wydaje mi się, że jest trudniejszy, więc kombinujcie teraz dobrze :)

Odpowiedz
ja nie mam 4, ale odpuszczam, bo totalna pustka, gdy na nie patrzę :)
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Przypominam, że za dwa dni kończy się runda pierwsza. Póki co dostałem odpowiedzi od pięciu osób, sprężać się, moi drodzy.

Odpowiedz
Jeszcze dwa dni? Ja myślałem, że to już dawno po wszystkim :P
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
No sporo czasu dałem, myślę, że w kolejnych rundach będzie go ciut mniej. Widzisz Mefi, zaskakujące to życie.

Odpowiedz
Wysłałem już odpowiedzi. W dwóch wiadomościach bo "ogarnąłem" jeden plakat kilka godzin po wysłaniu wcześniejszej wypowiedzi. Mam nadzieję, że to nie problem?

Odpowiedz
Nie, tytuły można dosyłać do czasu zakończenia rundy.

Odpowiedz
Wysłałem swoje żelazne 12 tytułów, resztę skądś kojarzę ale pewności nie mam a szukać nie mam teraz czasu :P
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
Gdyby ktoś chciał jeszcze rzutem na taśmę coś uzupełnić/poprawić to zapraszam. Wyniki i podsumowanie rundy pierwszej dziś około 16:01 :)

Odpowiedz
Ta cholerna 17 nie daje mi spokoju od kilku dni. Pozostałe wydały mi się zaskakująco łatwe, bo w większości przypadków przynajmniej strzeliłem. Albo mi się wydaje, bo właśnie poprawiłem dosyć kompromitującą wpadkę.

Odpowiedz
17 bez problemu zgadłem. Ale niestety 11 nie daje mi spokoju. Niestety mózg mam już tak zlasowany, że raczej nie uda mi się zaliczyć wszystkiego. Ale sądzę, że tym razem nie będę na szarym końcu.
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys

Odpowiedz
Czas na podsumowanie rundy pierwszej.

Do zdobycia było 37 punktów (22 fragmenty za jeden punkt plus 3 fragmenty za pięć punktów). Udział wzięło aż piętnastu zawodników. Nie było tak łatwo jak myślałem i nikt nie dostał kompletu punktów, chociaż niektóre wyniki były wysokie. Oto, jak przedstawia się aktualna klasyfikacja:

36 pkt: Craven
35 pkt: Mierzwiak
32 pkt: PropJoe, nick_the_prick2
29 pkt: Mefisto
28 pkt: Doveling
27 pkt: Lawrence
26 pkt: Perfik
25 pkt: Juby
24 pkt: patyczak
22 pkt: Szaman
18 pkt: Karan
16 pkt: SonnyCrockett
11 pkt: Berus
8 pkt: Cassel, który słusznie stwierdził, że "dobre i to" :)

Jak widać, w kolejnych rundach spokojnie mogą porobić się małe roszady, więc na chwilę obecną dalsza część rozgrywki zapowiada się obiecująco.

Przechodzimy do odpowiedzi:

[Obrazek: 6jhf.png]

1. About a Boy - z plakatem do tego sympatycznego filmu nie miała problemu mniej więcej połowa zawodników. Wśród tych bez pomysłu znalazł się Craven, któremu do kompletu punktów zabrakło właśnie pierwszego fragmentu.
2. E.T. the Extra-Terrestrial - tylko Perfik bez punktu.
3. Black Swan - Mefisto i Cassel bez pomysłu.
4. Once - jak i w przypadku pierwszego plakatu, około połowa zawodników nie miała żadnych problemów.
5. 101 Dalmatians - tak jak się spodziewałem, z rozpoznaniem plakatu do aktorskiej wersji Dalmatyńczyków były spore kłopoty. Udało się to tylko Mierzwiakowi, Cravenowi i PropJoe i nick_the_prick2.
6. The Butterly Effect - obyło się bez trudności, polegli jedynie SonnyCrockett, Szaman, Cassel i Lawrence, który zaznaczył jednak, że kojarzy skądś to oko.
7. Shrek - wbrew pozorom fragment ten okazał się problematyczny dla kilku zawodników, a więc Perfika, Berusa, Karana, Szamana, Mefisto i Cassela, z kolei Mierzwiak przy okazji tego plakatu został zaskoczony możliwościami własnego mózgu :)
8. The Mask - Perfik, Berus, SonnyCrockett, Karan i Cassel nie rozpoznali krawata Maski. Odświeżcie sobie ten film przy okazji kolejnej emisji na TVN, czyli pewnie wkrótce ;)
9. Drive - szyi i ucha Ryana Goslinga nie poznali Berus, SonnyCrockett, Karan, patyczak i Cassel.
10. The Breakfast Club - tylko trzy osoby poległy na tym fragmencie: Doveling, Berus i Lawrence, który pomylił film Hughesa z Mighty Ducks.
11. Turbo - tu też nie było większych problemów, wyłożyli się Berus, SonnyCrockett, Cassel i Lawrence – ten ostatni wiedział jednak, że to „jakaś bajka”.
12. 127 Hours - tu zaskoczyliście mnie pozytywnie, bo uznałem, że będzie to trudny fragment a tymczasem tylko trzy osoby straciły na nim magiczne pięć punktów: Cassel, Berus i patyczak.
13. Saw II - tu też mnie zaskoczyliście, bo założyłem z kolei, że z tym plakatem problemów nie będzie, tymczasem tylko pięć osób zgadło: nick_the_prick2, Craven, Juby, Mierzwiak i PropJoe. Szaman był blisko, bo uznał że to pierwsza część Piły, czego niestety uznać nie mogłem.
14. Pacific Rim - tylko Cassel nie rozpoznał Gypsy Danger.
15. My Week With Marilyn - i ponownie tylko Cassel nie rozpoznał -tym razem włosów Michelle Williams w roli Monroe.
16. Batman - Mierzwiak stwierdził, że jeśli ktoś nie rozpozna TEGO fragmentu, to zabraknie mu słów. A jednak, parę osób nie podołało, tj. Perfik, Berus, SonnyCrockett i Karan. Panowie, jesteście na czarnej liście Mierzwiaka.
17. Oceans - nick_the_prick2 oraz PropJoe nie odgadli tego fragmentu i to zadecydowało, że nie zdobyli kompletu punktów. Pozostałe osoby, którym się tu nie powiodło to Berus, SonnyCrockett, Juby, Karan, Szaman i Cassel. Chociaż i tak myślałem, że będą większe kłopoty.
18. Oblivion - pierwszy w tej rundzie przypadek, gdy poprawną odpowiedź podali dokładnie wszyscy. Brawo.
19. Julia and Julia - ssącej swojego palca Amy Adams nie poznali Mierzwiak, SonnyCrockett i Cassel.
20. The Muppets - spodziewałem się tu kompletu, tymczasem Berus się wyłamał.
21. Love and Other Drugs - stopę Anne Hathaway, a tym samym plakat do tego filmu poprawnie zidentyfikowali wszyscy oprócz Berusa, Karana i Cassela. Tymczasem Lawrence bez wstydu mógł stwierdzić, że wiedział co to za plakat (nie mogło być inaczej!), a Juby okazał się szczęściarzem, bo udało mu się ostatnio obejrzeć ten film i tym samym rozpoznać poster i załapać się na punkt.
22. Easy A- nie rozpoznali tylko SonnyCrockett i Lawrence, który plakat kojarzył, ale w niewystarczającym stopniu.
23. Dredd - plakat do tego, bardzo lubianego na forum, filmu, rozpoznał każdy z Was.
24. Gravity - lwia większość bez kłopotów, te mieli tylko SonnyCrockett, Karan, Szaman i patyczak.
25. Only God Forgives - Perfik i Cassel bez punktu. Patyczak z kolei na początku pomylił się i jako odpowiedź podał Drive, po czym poprawił się, ale nie wpadł na to, że jego pomyłka jest poprawną odpowiedzią do fragmentu numer 9. :)

Uff. Zapraszam do RUNDY DRUGIEJ. Tym razem do zdobycia będzie więcej punktów, bo 45 (pięć fragmentów po pięć punktów). Wydaje mi się, że jest trudniej. Życzę powodzenia i spodziewam się ciekawej rywalizacji! Na odpowiedzi czekam do piątku do godziny 12:00.

Odpowiedz
Damn, ależ ja kombinowałem z jedynką, dopatrywałem się kurtki z jakimiś krukami czy innymi pierdołami na plecach...

Zestaw drugi wygląda fajniutko, chyba ciekawiej (co absolutnie nie znaczy prościej) od pierwszego.

Odpowiedz
Cholera, ja nawet to Oceans widziałem w kinie. I pomyślałem o tym, próbując sobie przypomnieć kinowe dokumenty przyrodnicze. Tylko zapomniałem / nie chciało mi się sprawdzać. Ale i tak nieźle, że poza tym udało się trafić wszystko. Rzutem na taśmę wycofałem się z nazwania stopy Anne Hathaway, stopą Fassbendera z plakatu Shame.

Odpowiedz
Kurde, nie wiedziałem, że jestem AŻ TAK słaby w te plakatowe klocki. Będę musiał to sobie na was odbić, jak zrobię następny klasyczny MK. ;)

Cytat:Damn, ależ ja kombinowałem z jedynką, dopatrywałem się kurtki z jakimiś krukami czy innymi pierdołami na plecach...

To tak jak ja, myślałem, że to stoi tyłem jakiś przekozak z tatuażem na plecach.

Cytat:Panowie, jesteście na czarnej liście Mierzwiaka.

Uff, tym razem mi się udało, ale na tę listę jeszcze pewnie zdążę trafić. :)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon