• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Mel Gibson
#1
Nie wierzę, że na tym forum nie ma tematu poświęconemu Gibsonowi. Przecież ten facet to jedna z najbardziej epickich osób jakie dane mi było oglądać na ekranie.
Nie będę opisywał jego życia i młodości, niech każdy zainteresowany znajdzie sobie sam jego biografię. Za najlepszy komentarz niech posłużą tytuły moich ulubionych filmów z tym amerykaninem wychowanym w Australii (jaka mieszanka !):

- Mad Max 1 i 2,
- Zabójcza Broń 1-4,
- Air America,
- Człowiek bez twarzy,
- Maverick,
- Braveheart,
- Godzina zemsty,
- Bylismy żołnierzami,
- Furia

Nieco zapomniany przez ostatnie lata w fabryce snów, powoli zaczyna wracać do łaski i dobrze bo to kwintesencja epickości. Jak to kiedyś Mental napisał w jakimś temacie na forum - "Każdy prawdziwy mężczyzna kocha Mela Gibsona miłością czystą i prawdziwą" ;) - podpisuję się rękami i nogami.

[Obrazek: MelGibson.jpg]

Aktor obdarzony niesamowitą charyzmą, najlepiej odnajdujący się w rolach upadłych twardzieli i wykolejeńców, ludzi po przejściach wpadających w tarapaty. Tworząc kreacje nie zapomina jednak o pewnej dozie humoru, która sprawia, że jego bohater zdaje się nam bliższy. Co prawda afery i skandale z ostatnich lat nadszarpnęly bardzo jego wizerunek, ale to Mel, który się podniesie i jeszcze wszystkich zaskoczy :)
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
#2
Cytat:Nie wierzę, że na tym forum nie ma tematu poświęconemu Gibsonowi.

Na tym forum nie będzie promowania mizoginizmu, antysemityzmu, rasizmu i fanatyzmu. To nowoczesne forum zgodne ze standardami europejskimi, dofinansowane w ramach programu "Otwarta Rzeczpospolita 2012".

Cytat:Nieco zapomniany przez ostatnie lata w fabryce snów, powoli zaczyna wracać do łaski i dobrze bo to kwintesencja epickości.

Wracać do łask? Jakieś info, że ten antysemita wraca do łask?


Odpowiedz
#3
Patrzę sobie w jakim najbliższym filmie ma zagrać Mel a tu dowiaduje się o kontynuacji Maczety. No bez jaj, najpierw rozczarowujące Dorwać gringo, teraz to.
koronex1989

Odpowiedz
#4
ee tam, pieprzysz. Dorwać Gringo było fajne.

Odpowiedz
#5
U Mela w filmach zajebiste jest to, że nawet jak sam film słabuje, to Mel jest wybitny. U niego można posłuchać dialogów, których nie ma gdzie indziej. Np. świetna scena rozmowy z senatorem w Edge of Darkness - jak wiadomo, utrwalił się taki motyw, że żołnierz wracający z wojny ma trudności z adaptacją i potem powstają filmy o tych trudnościach, których ja nie oglądam. A tutaj taki dialog:

- Did you have trouble adjusting when you came home after war?
- No.
- Really?
- No. People talk about trauma and so forth, but I figure you come out of combat the way you went in. I know that's not a very kind thing to say, but that's my observation. There's a lot of big bucks in this post traumatic stress thing. But combat is pretty much like anything else.


Tak się gada z senatorami!

Odpowiedz
#6
Mel Gibson jest scenarzystą każdego filmu w którym gra? To coś nowego.

Jeszcze rok, dwa i będzie z niego drugi Willis.

Odpowiedz
#7
Nie jest tajemnicą, że ma głos w kwestiach scenariuszowych. Stopień ingerencji nigdy nie jest znany, ale Gibson nie zagrałby w filmie, który mu nie pasi.

Odpowiedz
#8
(23-06-2012, 12:47)Mental napisał(a): U Mela w filmach zajebiste jest to, że nawet jak sam film słabuje, to Mel jest wybitny.

Nawet disneyowska "Pocahontas" ;)?

Odpowiedz
#9
(23-06-2012, 12:52)Mierzwiak napisał(a): Mel Gibson jest scenarzystą każdego filmu w którym gra? To coś nowego.

Jeszcze rok, dwa i będzie z niego drugi Willis.
Mówisz tak, jakbyś pierwszy raz słyszał holiłud. Jak ktoś ma pałera w holiłud to ma dużo do powiedzenia w kwestii scenariusza, nawet na planie.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan


Odpowiedz
#10
Nie napisałem, że Mel Gibson nie ma wpływu na scenariusze, ale przypisywanie mu autorstwa każdego dobrego dialogu jaki wypowiada na ekranie to chyba lekka przesada, nie sądzisz?

Odpowiedz
#11
To prawda, ale jest duza szansa, ze Mel miał wpływ na ten dialog, zwłaszcza jezeli takie motywy i tematy przewijają się przez twórczość samego Gibsona. Więc przypisywanie mu dialogu nie jest jakas wielkim przegięciem.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan


Odpowiedz
#12
Arahan napisał(a):Nie wierzę, że na tym forum nie ma tematu poświęconemu Gibsonowi.
On po prostu nie potrzebował tematu ;) No, ale skoro jest:

Jedyny aktor, którego każdy występ widziałem - każdy polecam, nawet jeśli film jest przeciętny to postać Mela wymiata. Mówcie co chcecie, ale ja każdego bohatera w którego wciela się Mel w 100% identyfikuję z nim. Nie jest to szczególnie trudne, bo zazwyczaj gra praktycznie tego samego gościa, tylko w innych okolicznościach - działa w podobny, kozacki sposób i wyznaje te same wartości, jak czytam wywiady z nim, albo o nim to mam wrażenie, że on w swoich filmach to w ogóle nie gra tylko jest sobą :P
Piękną filmografię po sobie zostawi - jasne, że chciałoby się więcej, ale nie ma co narzekać, bo filmów bardzo dobrych zrobił przynajmniej tuzin.
Jego kolejny projekt jako reżysera jest moim najbardziej oczekiwanym filmem w ogóle. Dobrzy reżyserzy będą zawsze, jak Mel umrze to jakoś mi się nie wydaje, żeby ktoś szybko wypełnił tą lukę.

Właśnie leci do mnie jakaś biografia Mela - mam nadzieję, że będzie sporo o jego wpływie na filmy w których grał, bo przyznam, że niezwykle mnie ta kwestia ciekawi.

Odpowiedz
#13
Lubię Mela za "Okup", "Zabójczą broń" i "Godzinę zemsty", ale... i tak największy podziw zawsze wzbudzało we mnie to, co mu się udało w "Pasji", chociaż raczej pod względem okołofilmowym. Żeby nakręcić prymitywne torture porn i sprzedać jej jako misterium religijne, zarabiając na tym setki milionów, to trzeba być po prostu pieprzonym geniuszem :). Nikt tego wcześniej na taką skalę nie dokonał i pewnie długo nikt nie dokona.
"to że gej sobie nie może wziąć ślubu to jest sprawa kościoła" - vast

Odpowiedz
#14
Mel o byciu ojcem i waznej roli "klapsa" - child abuse allert!!! ;)koles miecie!


Little Weapon, hehe
Kupa dystansu ze strony MelaW ogole stare wywiady z Melem rzadza <ok>
I drive truck, break arms, and arm wrestle. It's what I love to do, it's what I do best.

Odpowiedz
#15
Najlepszy moment:

- Musisz dawać klapsa, inaczej dziecko wyrośnie na potwora.
- Więc Anglicy to potwory?
- Całkowicie. Jak długo u was jest to zakazane?
- Nie wiem, chyba niezbyt długo.
- Poczekajmy na następne pokolenie...


Dziś Anglia przoduje (zaszczytne pierwsze miejsce w Europie!) w przestępczości i wyprzedza takie domniemane tuzy jak USA :)
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
#16
Chodziło o szwedów, którzy akurat nie przodują, ale tam akurat przyczyna leży gdzie indziej ;]
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho


Odpowiedz
#17
My bad w takim razie, myślałem, że słyszałem coś w stylu we, british.
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
#18
Ale w Anglii jest zakazana jakakolwiek broń i samoobrona. Nawet policja do niedawna nie mogła nosić broni.
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho


Odpowiedz
#19
Mocno ograniczone sa tez klapsy (chavy z drugiej strony napierdzielaja dzieci az do przesady - takich historii jak ta polska matka co zabila dziecko jest tutaj pelno), a do tego duzo do gadania maja tutaj komisje do spraw dziecka, konsultanci itd. Zaleca sie dzieciaka, aby zwyczajnie dzwonic na policje i skarzyc na rodzicow, co oczywiscie doprowadza do absurdalnych sytacji: mam 16 lat, jestem w gangu, matka na mie krzyczy, albo dla mi z plaskiego w ryj, co robie? Podpierdzielam matke, mowiac ze z nerwow wale w gacie podczas snu - matka dostaje kuratora, a ja mieszkanie za free.
I drive truck, break arms, and arm wrestle. It's what I love to do, it's what I do best.

Odpowiedz
#20
hahaha, Mel rządzi :) Super wywiad, dzięki Bucho!

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości