• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Michael Mann
Proteus, dzięki dude, ale to nie to. Tamten tribute był jeszcze przed premierą Public Enemies o ile się nie mylę.

EDIT - No, na bank takich wiks z dzieleniem obrazu tam nie było. Kurde, miałem to na starej empeczwórce zapisane, ale ma ją była dziewczyna i do tego w Kanadzie. Damn it! :)
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
Jedź za nią, Jerzy, to będzie materiał na fajne kino romantyczne!

Szukał tribute'u dla Manna, znalazł zapomnianą miłość.

Odpowiedz
Miłość do Manna pokona czas i przestrzeń!

Odpowiedz
Jeden z moich ulubionych filmowych openingów.

Typowe dla Manna podkreślenie obrazu świetnie dobraną muzą. Szybkie, ale efektowne wprowadzenie podwalin kontekstu historycznego. Pojawienie się postaci Bundiniego, niemalże jak jakieś mistyczne objawienie proroka. Ali w szlafroku wbija na konferencje prasową, muza się urywa i zaczynamy film z przytupem, od pierwszej bitki bokserskiej.

Fuck the cavalry and the committee that recieves 'em.

Odpowiedz
Oceny Mannografii po obejrzeniu Blackhat

Czerwony smok (Łowca) 7/10
Ostatni Mohikanin 8/10
Gorączka 9/10
Ali 6/10
Zakładnik 8/10
Miami Vice 5/10
Wrogowie publiczni 7/10
Haker 3/10

Średnia 6,63

Czerwonego smoka widziałem po raz pierwszy w ubiegłym roku. Poza MV, którego nie mam ochoty powtarzać, pozostałe tytuły widziałem więcej niż raz. Informatora oznaczyłem jako "chce obejrzeć", Złodzieja w sumie też mógłbym kiedyś nadrobić. Jakoś specjalnie jego filmografia mnie nie jara. Niezły reżyser, z wyrazistym stylem, który dba o realizm w swoich filmach (niestety wiąże się on czasami z nudą).

Odpowiedz
Jak macie 'ale kino+' i nie macie planów około godziny 17.55 to będzie tam leciał drugi najlepszy film Majkela. Reklam brak, więc kto nie widział niech nadrabia!

Odpowiedz
Myślałem, że "Miami Vice". Nigdy nie widziałem tego arcydzieła z lektorem, obejrzałbym.

Odpowiedz
Lubię MV, ale u mnie dopiero na piątym miejscu najlepszych filmów MM. Thief natomiast cenię za to, że to kurde prawie kalka Drive.

Odpowiedz
Cytat:Pierwsze kilkanaście minut (wywiad Ala z jakimś terrorystą za granicą, rodzinny obiad u zwolnionego Crowe'a) totalnie zbędne

Ty moze lepiej wróć do oglądania Spajdermena, co? Poza tym "Informator" ma swój dedykowany wątek. 

Odpowiedz
(24-05-2015, 12:55)Pelivaron napisał(a): Lubię MV, ale u mnie dopiero na piątym miejscu najlepszych filmów MM. Thief natomiast cenię za to, że to kurde prawie kalka Drive.

To nie oglądaj Drivera. ;) Bo Drive wygląda jakby było rimejko-sikłelem Drivera.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Czyli jednak Mann kręci biografie twórcy samochodu. Szkoda.

Odpowiedz
Pewnie skupi się na wątku walki Enzo z rządem Mussoliniego i późniejszą władzą, co doprowadziło do powstania marki Ferrari. Karabinów nie będzie, ale może być z tego świetny biopic.
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
I tak uważam, że to strata czasu. Biopic może nakręcić każdy wyrobnik, a miejskie strzelaniny nocą odpalone na pełnej kurvie tylko Mann.

Odpowiedz
Mnie wcale nie dziwi, że Mann po artystycznej i finansowej klapie, jaką był "Blackhat", sięga po tak bezpieczny temat.

Odpowiedz
Ke?

Przecież z tego co czytam, to projekt-marzenie Manna, który 'męczy' to od ponad dekady =/

No cóż, aspiracje twórców, nie zawsze idą w parze z oczekiwaniami fanów..

Ps. ale to jest zły temat do dyskusji o tym.
zombie001, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.

Najlepszy film:
2014 - "BIRDMAN"
2015 - "MAD MAX: FURY ROAD"
2016 - "SŁUŻĄCA"
2017 - "GHOST STORY"
2018 - "SPIDER-MAN UNIWERSUM"
2019 - "TOY STORY 4"

Odpowiedz
Ja liczę na to, że Mann z tym samym pietyzmem podejdzie do tematu wyścigów i da mi wreszcie film, w którym samochody będą głównymi bohaterami. Ostatni taki obraz jaki pamiętam to "Gone in 60 Seconds" Halickiego (nie mylić z tym gównem z Cagem).

Odpowiedz
Przeniosłem tu dyskusję o nowym projekcie Manna z tematu o Bale'u.

Odpowiedz
Cytat:Przecież z tego co czytam, to projekt-marzenie Manna

Tak samo jak projektem-marzenie Scorsese były "Gangi Nowego Jorku", które ratuje wyłącznie występ DDL. Problem w tym, że u Manna nie widzę w obsadzie nikogo pokroju DDL.

Cytat:Ja liczę na to, że Mann z tym samym pietyzmem podejdzie do tematu wyścigów

Mówię ci, że będzie sztampa. Wracasz do "Alego" albo "Aviatora"? Najlepsza scena w tym pierwszym to - żadna niespodzianka - scena zamachu na Malcolma X. Reszta dobra, ale do zapomnienia.

Odpowiedz
Cytat:Wracasz do "Alego" albo "Aviatora"?
Alego nie widziałem jeszcze, ale z Aviatorem masz rację. Z drugiej strony możemy się doczekać czegoś tak fajnego jak "Tucker" Copolli albo "Social Network"

Odpowiedz
Ooo,

http://screenrant.com/hue-1968-michael-mann-vietnam-war-tv-miniseries/

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon