Midsommar (2019) - reż. Ari Aster

Rok po "Hereditary" A24 i Ari Aster ponownie łączą siły. "Midsommar" opowie historię pary turystów w Szwecji, którzy decydują się na wzięcie udziału w tytułowym święcie, obchodzonym w weekend najbliższy nocy świętojańskiej. Jak możemy się spodziewać, będzie to uroczystość, której bohaterowie długo nie zapomną...

W rolach głównych: Florence Pugh, Jack Reynor i Will Poulter, a jako autor zdjęć ponownie Paweł Pogorzelski. Liczę na kolejne świetne kino grozy, a jeśli nie będzie rozczarowania to Aster obok Chazelle'a ma szansę się stać moim ulubionym twórcą młodego pokolenia. Zwiastun nastawia optymistycznie i nawet te białe pasy to ciekawa rzecz.

Ogólnie rok 2019 może być jedną z najlepszych dat dla amerykańskiego kina grozy - za niedługo w kinach "Us" Peele'a, później właśnie "Midsommar", a jeszcze powinniśmy się spodziewać "The Lighthouse" Eggersa.

Za oceanem premiera w sierpniu. Wciąż czekamy na polskiego dystrybutora.
https://www.facebook.com/Światła-kamera-akcja-1021725724630659/ 
- "Światła, kamera, akcja", czyli mój blog na FB, na którym dzielę się swoją milością do kina. Zapraszam do polubienia! ;)

Odpowiedz
Czekam. Aster przy okazji debiutu pokazał, że ma niezłego reżyserskiego skilla, ale trochę tam brakowało lepszej historii, trzeci akt był bardzo rozczarowującyy. Liczę na to, że sam również zdaje sobie z tego sprawę i tym razem dostarczy dzieło kompletne. Na razie wszystko, co związane z tym projektem - tematyka, setting, obsada, zwiastun - zapowiada coś bardzo dobrego. I oby takie było, bo udanych horrorów nigdy za wiele.

Chociaż i tak mam przeczucie, że wszystkich w tym roku skasuje wspomnainy wyżej Eggers.

Odpowiedz
Co prawda znowu motywy paganskie, ale jest jak najbardziej na tak. Plus horror za dnia z folklorowymi tematami brzmi i wyglada ciekawie, jak The Wicker Man, ten z Christopherem Lee, nie Nicolasem Cagem.
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
(05-03-2019, 23:49)Kryst_007 napisał(a):
Ogólnie rok 2019 może być jedną z najlepszych dat dla amerykańskiego kina grozy - za niedługo w kinach "Us" Peele'a, później właśnie "Midsommar", a jeszcze powinniśmy się spodziewać "The Lighthouse" Eggersa. 

Miałem napisać to jeszcze przed reckami "Us" - według mnie, z całej tej trójki, scenariuszowo najlepiej wybroni się Peele. Zresztą takie same odczucia mam jak patrzę na poprzednie dzieła tych twórców: Get Out > The Witch > Hereditary. I dokładnie tak samo obstawiam tutaj.

W ogóle to świetna jest ta różnorodność, która nas czeka. Klasycznie wyglądające "Us", niesamowicie kolorowe "Midsommar" i czarno białe "The Lighthouse". Miodzio.
zombie001, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.

Najlepszy film:
2014 - "BIRDMAN"
2015 - "MAD MAX: FURY ROAD"
2016 - "SŁUŻĄCA"
2017 - "GHOST STORY"
2018 - "SPIDER-MAN UNIWERSUM"

Odpowiedz
Scenariusz podobał mi się bardzo więc to mój najbardziej oczekiwany film roku. Mało jest horrorów gdzie straszne rzeczy dzieją się w ciągu dnia a tu tak będzie. Florence będzie świetna

Odpowiedz
Zapowiada się sztos. Ten przewodni pogański motyw muzyczny bezbłędnie buduje klimat obrzędowej grozy. Czekam bardzo. 
Orki to takie pandy, tylko że w wodzie, i mają płetwy.

Odpowiedz
Poczekamy na ten film miesiąc krócej
https://bloody-disgusting.com/movie/3554164/ari-asters-midsommar-moves-august-july-release/?fbclid=IwAR2bH_HXMtTnu-XSn_nSJjVzTEyFwEfGJf6HpwHSd7-ghDhNIk06s8rK3yY
Najlepszy film 2018: Suspiria

Najlepszy film 2017: A Ghost Story

Najlepszy film 2016: Zwierzęta Nocy

Najlepszy film 2015: Lobster

Odpowiedz
No nie wiem czy krócej, polskiej premiery jeszcze nie ma wyznaczonej

Odpowiedz
Otwierać szampany. Preimiera w polskich kinach 5 lipca :)
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
No i Gutek ponoć dystrybutorem. Pasuje :)
- "Światła, kamera, akcja", czyli mój blog na FB, na którym dzielę się swoją milością do kina. Zapraszam do polubienia! ;)

Odpowiedz
Ooooo oby faktycznie lipiec u nas, zwykle czekamy sporo na horrory

Odpowiedz
[Obrazek: jb9rg324vzw21.jpg]

Odpowiedz
Chętnie powiesiłbym nad łóżkiem :)

Odpowiedz
Nowy trailer

Odpowiedz
Klawe, mam nadzieję, że nie skończy się slasherem w wiosce wariatów ;)
"You won't. It's a leap of faith. That's all it is, Miles. A leap of faith."

Profil Letterboxd

Odpowiedz
Nadrobiłem trailery. Z jednej strony wygląda to ciekawie (pora dnia, interesująca społeczność) od strony fabularnej oraz realizacja naprawdę dobrze wygląda..ale jednocześnie czegoś brakuje. Jakieś tajemniczości, mocnego uderzenia? Mimo to zapewne zerkne, "The Lighthouse" samym opisem kupuje mnie jednak bardziej

Odpowiedz
Mocne uderzenie będzie, nie martw się :D

Odpowiedz
Trzymam za słowo :P

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon