Misfits (E4, 2009-2013)
Misfits

[Obrazek: misfits.jpg]

Najprościej opisać ten serial jako "Skins" z nadludzkimi mocami. Brytyjski Channel 4 po raz kolejny wyskoczył z produkcją o nastolatkach, którzy lubią bluzgać, bzykać, chlać i ćpać.

Mamy piątkę bohaterów, których widzimy na powyższym zdjęciu. Każde z nich coś przeskrobało i teraz pokutuje sprzątając okolicę w pomarańczowych strojach. Po przejściu przez miasto "magicznej burzy" okazuje się, że oni (i conajmniej parę innych osób) zyskało właśnie nadludzkie moce (m.in. niewidzialność, telepatia, ale jest też oryginalniej: ciemnoskóra panienka dotykając ludzi sprawia, że mają nieposkromioną ochotę ją przelecieć).

Co dalej? Dalej jest mrocznie i komediowo, bo serial to komediodramat. W założeniu jest trochę mniej poważny niż powazne momenty "Skins", ale w ostatecznym rozrachunku niekiedy wypada chyba nawet bardziej realistycznie i zdecydowanie bardziej konsekwentnie. Inna sprawa, że nie skupia się wyłącznie na relacjach między bohaterami, ale też na wątku zabicia (przez tytułowych bohaterów) kuratora. Z kolei komediowe fragmenty nie wynikają tutaj wyłącznie z zamyslu "siły wyższej", a naturalnie z bohaterów - przede wszystkim Nathana, który nie może powstrzymać się od złośliwych komentarzy i wygłupów.

Postacie stanowią dość archetypowy przekrój nastoletniej ludzkości: jest dupkowaty złośliwiec Nathan; sportowiec Curtis, który od czasu do czasu przyćpał; introwertyczny i aspołeczny Simon; lalunia Alisha i "dresiara" Kelly.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ODl-kAhVsXY[/youtube]

Nie dajcie się zwieść: w zwiastunie Simon mówi, że może powinni zostać superbohaterami... ale tak się nie stanie. Bohaterom daleko do obrońców Świata.

Warto sprawdzić, zwłaszcza, że pierwszy sezon ma tylko 5 czy 6 epizodów.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
jak dla mnie to serial roku, choć już myślałem, że będzie to Rubicon, potem The Walking Dead, a następnie Boardwalk Empire. A tu nie, zajebista brytyjska niespodzianka serialowa z wyśmienitymi dialogami, pierwszorzędnym aktorstwem i świetną muzyką w tle [brytyjska nowa fala rockowa i elektro]. Rewelacyjna i pomysłowa produkcja, serio, bez żadnych hamulców obyczajowych, z masą popkulturowych naleciałości. I do tego skromnie [rptem może 3 lokalizacje], na niezwykłym luzie. Każdy odcinek ogląda się z wielką przyjemnością i cholerna szkoda, że na sezon III czekać trzeba będzie prawie rok. Jakby się teraz odbywał plebiscyt na najlepsze seriale, to Misfits miałoby u mnie mocne miejsce.

Sheehan wymiata. Tak irytującej i fascynującej postaci już dawno w tv nie było :)

GENIALNE!

Odpowiedz
Tak, muzyka jest faktycznie fantastyczna. Skończyłem jak na razie 6 odcinków, ale mam lekki problem - poza Nathanem (wow) i Curtisem postacie są dla mnie średnio interesujące, a dresiara mnie już absolutnie dobija (przykro mi, tak mnie irytuje że nie umiem się z tą postacią zżyć). Co więcej, hmm, naprawdę fajne wątki, szczególnie przypadł mi do gustu drugi odcinek (mega scena z Urge Overkill), troszeczkę sztampowy ale w fajnym guście to naprawdę. Jestem na tak!
Aż rok na 3 sezon? Uuu, w takim razie seans drugiego odkładam lekko w czasie.

EDIT - miałem na myśli Simona, nie Curtisa, po prostu przez to zachowanie i ubiór strasznie mi się kojarzy z liderem Joy Division :P

Odpowiedz
Jak dla mnie "fenomen" postaci Kelly działa nie wtedy gdy ją widać... lecz słychać :grin: bloody bollocks Po raz kolejny ( po Dog Soldiers i Fifty dead men walking) zaryzykuję teorię, że angole momentami nie rozumieją samych siebie.

Podpisuje się też wszystkimi łapami pod postem snuffera odnośnie Simona. Gdy zobaczyłem go zapiętego pod samą szyję z tym wyrazem twarzy młodocianego seryjnego mordercy od razu przed oczyma zamajaczył mi Ian Curtis.

Jak na razie mam za sobą 3 pierwsze odcinki i jest dobrze. Póki co brak w serialu wyczuwalnej w innych produkcjach "dupospinki", a skromny budżet zupełnie nie przeszkadza.
Do Bats Eat Cats ? ? ?

Odpowiedz
Świetne zdjęcie : )

[Obrazek: tumblr_lcd1blvesQ1qc3o95o1_500.jpg]

Odpowiedz
Save me, Barry!

Odpowiedz
przez przypadek powtórzyłem sobie kilka odcinków z pierwszego i drugiego sezonu i upewniam się: TAK, TO BYŁ NAJLEPSZY SERIAL 2010 8) Przede wszystkim świetnie napisany i zagrany przez debiutantów. I równie ważne - rewelacyjne tło muzyczne (wklejam, z pierwszego sezonu):

01 - 1X01 - The Rapture - Echoes
02 - 1X01 - Hot Chip - Out At The Pictures
04 - 1X01 - Gang Starr - Here Today, Gone Tomorrow
05 - 1X01 - The Velvet Underground - Heroin
06 - 1X01 - Florence And The Machine - You’Ve Got The Love
07 - 1X01 - The Cribs - Stick To Your Guns
08 - 1X01 - Candi Staton - I'm Just A Prisoner (Of Your Good Lovin')
09 - 1X01 - Lcd Soundsystem - Get Innocuous
10 - 1X01 - Unkle - Lonely Soul
11 - 1X01 - Rollin And Tumblin - Jeff Beck
12 - 1X02 - Gene Pitney - 24 Hours From Tulsa
13 - 1X02 - Gene Pitney - Something’S Gotten Hold Of My Heart
14 - 1X02 - Kraftwerk - Franz Schubert
15 - 1X02 - Klaxons - Atlantis To Innerzone
16 - 1X02 - Aphex Twin - Tamphex
17 - 1X02 - Metronomy - On Dancefloors
18 - 1X02 - Kraftwerk - Europe Endless
19 - 1X02 - Urge Overkill - Girl, You'll Be A Woman Soon
20 - 1X02 - James Blunt - You’Re Beautiful
21 - 1X02 - Joy Division - Atmosphere
22 - 1X02 - Neil Diamond - Girl You'll Be A Woman Soon
23 - 1X03 - Hardknox - Attitude
24 - 1X03 - Ms. Dynamite - Krazy Krush
26 - 1X03 - Sam & Dave - A Place Nobody Can Find
25 - 1X03 - La Roux - Growing Pains
27 - 1X03 - Kleerup - Until We Bleed
28 - 1X04 - Taj Mahal - Johnny Too Bad
29 - 1X04 - The Specials - A Message To You Rudy
30 - 1X04 - Skepta - Rolex Sweep (Vandalism Remix)
31 - 1X04 - Gipsy Kings - Hotel California
32 - 1X04 - Kasabian - Underdog
33 - 1X04 - Klaxons - Four Horsemen Of 2012
34 - 1X04 - Justice - Phantom Pt. Ii (Boys Noize Remix)
35 - 1X04 - Justice - Stress
36 - 1X04 - Benga - E-Trips
37 - 1X04 - Benga - 26 Basslines
38 - 1X04 - Adele - Hometown Glory (High Contrast Remix)
39 - 1X04 - La Roux - In For The Kill (Skream's Let's Get Ravey Remix)
40 - 1X04 - Underworld-Beautiful Burnout
41 - 1X05 - The Courteeners - Not 19 Forever (Instrumental Mix)
42 - 1X05 - The Xx - Stars
43 - 1X05 - Damien Rice - Delicate
44 - 1X06 - The Horrors - Primary Colours
45 - 1X06 - Kraftwerk - Radioactivity
46 - 1X06 - Lady Gaga - Just Dance
47 - 1X06 - The Prodigy - Smack My Bitch Up
48 - 1X06 - Dean Martin - That's Amore
49 - 1X06 - War - Low Rider
50 - 1X06 - Chase And Status - Pieces (Feat. Plan B)
51 - 1X06 - Iron And Wine - Such Great Heights
52 - 1X06 - Blur - To The End

Odpowiedz
Pięć słów o Misfits:

[Obrazek: 7fb2c215e1.png]
DON'T BLINK AND TURN LEFT.

Odpowiedz
Po pierwszym sezonie - zaliczonym w 1 dzień, raptem 6 epizodów - przyjemny serial. Lekkie, przyjemne, niegroźne. Jednak nie powiedziałbym, żeby było lepszy od BE, raz, że to inny segment, dwa - aż tak zajebisty zwyczajnie nie jest :) brakuje mi jakiegoś wątku przewodniego, który by spinał odcinki w coś więcej, niż "zobaczmy, co będzie dalej". Zastanowię się nad drugim sezonem.
Im częściej na mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos - - stanę na szczycie.

Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

Odpowiedz
http://www.bleedingcool.com/2011/04/11/misfits-nathan-wont-leave-las-vegas/

Epic fail :(

Odpowiedz
w dupie sie poprzewracalo. przeciez to jest/byl material na kultowa postac.

Odpowiedz
Wow. No i po zawodach.

Odpowiedz
moze to nie jest april 11, tylko 1?

jeszcze gdyby to byl kurna serial publicznej amerykanskiej, na planie przez pol roku - ale to przeciez 6 odcinkow, do kurwy nedzy

Odpowiedz
JAKA TO JEST GENIALNA KOMEDIA!! Właśnie jestem po finale 1 serii i tarzam się ze śmiechu. Mistrzostwo świata!

Osoby, które widziały wcześniej True Blood zauważą masę podobieństw, zwłaszcza w finale i talencie Kelly, ale Misfits zjada na śniadanie nowy serial Balla.

edit:

Skończyłem przed chwilą drugi sezon - niestety, trochę obniżył loty, zwłaszcza odcinek z orzeszkami, grą komputerową i finałowy. Zrobił się trochę taki serial przygodowy: każdy odcinek to inna przygada z innym bohaterem. W pierwszym sezonie można powiedzieć, że było podobnie, ale w tutaj jest to zauważalne i trochę męczące. Jednak serial wciąż genialnie bawi, jest totalnie groteskowy i ironiczy w stosunku do wszystkich współczesnych produkcji. Tak, zgadzam się z Desem, to serial roku i do tego najśmieszniejszy :)

Czekam na 3 sezon, mam nadzieję, że będzie w tendencji wzrostowej jeśli chodzi o poziom (w przeciwieństwie do sezonu 2), a Robertowi Sheehan powinno urwać się jaja za to kurewskie świństwo jakie zrobił temu serialowi - przecież to sztandarowa rola w tym serialu!!

aha, zapomniałbym: czołówka bardzo fajna i spójna z serialem! jedna z nielicznych, które nie przewijałem podczas oglądania serialu "ciurkiem" :)

Odpowiedz
Niedawno wyszedł króciutki odcinek poprzedzający wydanie kolejnego sezonu w którym zaprezentowano nowego członka ekipy (a właściwie to odejście Nathana) i który przypomniał mi dlaczego się tak wściekałam na wieść o rezygnacji Roberta Sheehana z udziału w serialu. Postać którą wykreował była świetna, świeża, po prostu rozbrajająca. W tej chwili wydaje mi się, że serial utraci część swojej mocy, no ale nie mówmy hop (chociaż nowy chłopak nie robi jakiegoś oszołamiającego wrażenia).

Trzymam kciuki za serial, ale nie mogę przestać myśleć o tym jak świetnie mógłby się on potoczyć gdyby Nathan wciąż był członkiem ekipy.
"I think we can put our differences behind us. For science. You monster."

Odpowiedz
ja myślę, że to już może być nie to, nie to... To jakby Twin Peaks stracił agenta Coopera, Deadwood Ala Swearengena, Bundy Bundy'ego... Scenarzyści musieliby się wspiąć na wyżyny swoich umiejętności, a w to nie wierzę. Sheehan był nośnikiem luzu, bezpretensjonalności, obrzydlistwa, poetyckich wulgaryzmów iw ogóle, był Sheehanem, jedynym w swoim rodzaju i tym samym jedną z największych (największą?) wartości Misfitsów.

nowy, pierwszy z prawej [Joe Gilgun].
[Obrazek: DCmETMO4lyIS6E5bKlIvR0.jpg]

to ten koleś, kojarzę go z This Is England.
[Obrazek: JoeGilgunPA090511.jpg]

Rudy is the new regular member of the MISFITS gang. Rudy is constantly positive and ?up? ? the kind of guy that won?t take no for an answer from a girl. He is outrageous, rude and very funny.

When Rudy was struck in the storm he developed the ability for the depressed and ?down? side of his personality to manifest itself into another version of Rudy, known as Dark Rudy. Dark Rudy constantly reminds Rudy about all the most embarrassing moments of his life which he?d rather forget. He has a darkly mischievous feel to him, rather like Tyler Durden in ?Fight Club?.

Most of the time Rudy is ?up?, joking and pissing around, but when Rudy feels low or his ego takes a blow (e.g. a girl rejects him) Dark Rudy appears.

At the start of the series Rudy and Dark Rudy have an uneasy relationship, fighting and arguing with each other.

http://allthemisfits.tumblr.com/

Odpowiedz
he's "rude and funny"? kogo chcą nabrać?
całą wiarę pokładam w Kelly i nawet nie chce mi się myśleć, czemu Sheehan dał dyla.

Odpowiedz
A to było tak, że on sam odszedł a nie oni z niego zrezygnowali? Dziwne, że aktorzy mogą tak odchodzić z seriali, choć nie kończy się ich wątków w zasadzie. Nie mają jakichś kontraktów? Ciekawe jakby wytłumaczyli, gdyby Ivan Rheon albo dziewczyna grająca Alishe odeszła z serialu, skoro ich postaci na pewno musiałyby być dalej.

I apropo tego zdjęcia bohaterów z nowym gościem w obsadzie: czemu mają na sobie te stroje, znowu będą robili jakieś prace społeczne?

Odpowiedz
Licho wie... w 'Vegas Baby' Rudy jest w pomarańczowym kombinezonie i znajduje się w tym całym centrum dla trudnej młodzieży (podobnie jak i telefon Simona więc i sam właściciel musiał się gdzieś blisko kręcić).

Co mnie nieco martwi to fotka zapodana przez desa w której Simon stoi po środku bandy co sugeruje jakoby on teraz miał stać się głównym bohaterem zajmując miejsce Nathana. Postać Simona była może intrygująca w pierwszym sezonie, ale została całkowicie spaprana w drugim.

Cała nadzieja w Kelly.

Przy okazji mam pytanie- moce które zyskują osoby są w pewien sposób nawiązaniem do ich historii, preferencji itp. i tak np. wiadomo dlaczego Curtis ma moc cofania się w czasie, a taki Simon może znikać. Czemu jednak Kelly ma moc telepatii, a Nathan nieśmiertelność?
"I think we can put our differences behind us. For science. You monster."

Odpowiedz
Bo Nathan jest niezniszczalny, wywalisz drania drzwiami, wlezie oknem, ryja nie zamknie, no, nie ma na niego sposobu. A Kelly jest chyba z nich wszystkich najmądrzejsza, najbardziej empatyczna w każdym razie.

Pitero napisał(a):A to było tak, że on sam odszedł a nie oni z niego zrezygnowali?
Nie wiem czemu ktoś miałby z niego rezygnować i czemu on miałby rezygnować - cała sprawa śmierdzi. Tym bardziej że to przecież nie jest tasiemiec, 3/4 roku na planie zdjęciowym itd., tylko 6 ODCINKÓW.

Semi napisał(a):Co mnie nieco martwi to fotka zapodana przez desa w której Simon stoi po środku bandy co sugeruje jakoby on teraz miał stać się głównym bohaterem zajmując miejsce Nathana. Postać Simona była może intrygująca w pierwszym sezonie, ale została całkowicie spaprana w drugim.
100% racji

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon