Most Samobójców [2006]
[Obrazek: tumblr_lhk3vjlGv01qgxifqo1_400.jpg]

Most Golden Gate w San Francisco to miejsce, w którym popełnia się najwięcej samobójstw na świecie. W latach 2004 i 2005 życie odebrało tam sobie kilkadziesiąt osób. Liczby są suche. Kryje się za nimi ludzkie cierpienie, dramat tych, którzy odeszli i tych, którzy zostali. Tytułowy most staje się symbolicznym pomostem pomiędzy życiem i śmiercią, umarłymi i żywymi. Realizatorzy filmu cały 2004 rok spędzili na obserwacji mostu. Zarejestrowały większość z dwudziestu czterech popełnionych w tym czasie samobójstw, jak również większość podjętych prób ich popełnienia. Dodatkowo powstał materiał, na który składają się szczere, wstrząsające rozmowy z rodzinami i przyjaciółmi samobójców, ze świadkami i z tymi, którzy próbowali odebrać sobie życie.
Źródło: Filmweb

Oglądał ktoś? Ja amatorsko interesuję się psychologią, dlatego sam temat bardzo mnie zainteresował. Zawsze wiedziałam, że poważna depresja jest bardzo ciężka do wyleczenia i że ludzie, którzy popełniają samobójstwo myślą nieco inaczej niż reszta społeczeństwa, ale zdziwiło mnie zachowanie niektórych bliskich ofiar. Kilkoro z nich pogodziło się z zamiarami przyjaciela/syna/córki/kogś tam co do samobójstwa i wiedząc o tym nie zrobili nic. Zupełnie nic. Znieczulica? Możliwe, ale z drugiej strony film pokazuje, jak beznadziejne są to przypadki. Mimo nieco nudnej formy dokumentu (lekko przegadany) jest on naprawdę interesujący. Polecam.

Odpowiedz
Cytat:Realizatorzy filmu cały 2004 rok spędzili na obserwacji mostu. Zarejestrowały większość z dwudziestu czterech popełnionych w tym czasie samobójstw

Czyli co? Siedzieli z lornetką i obserwowali most, a jak przychodził jakiś pacjent, to jeden do drugiego mówił: "Włączaj kamerę! Mamy skoczka"? :) Grubo :)

Odpowiedz
Ktoś w komentarzach na Filmwebie napisał, że używali kamer przemysłowych i po prostu po roku wyszukiwali skoczków na taśmie. I mi się tak wydaje, bo jakby mieli siedzieć z piwkiem i obserwować most przez 365 dni, 24h na dobę, to chyba nie daliby rady :D

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości