Motherless Brooklyn (2019)
[Obrazek: norton-brooklyn.jpg]

Druga próba reżyserska Edwarda Nortona i ekranizacja książki Jonathana Lethema. Za Filmwebem: Detektyw Essrog cierpi na zespół Tourette'a. Gdy jego mentor zostaje zamordowany, rozpoczyna poszukiwanie zabójcy.

Reżyseria: Aaron Stampler
Scenariusz: Roy Stampler
Obsada: Edward Norton, Bruce Willis i jego bolące plecy, Willem Dafoe i jego przeorana życiem twarz, Alec Baldwin i jego ataki wściekłości, Leslie Mann, Bobby Cannavale, Gugu Mbatha-Raw.
Amerykańska premiera: 1 listopada 2019
Polska premiera: 3 stycznia 2020

Norton odkładał ten projekt już od lat dwutysięcznych i jestem bardzo ciekaw końcowego efektu. Brzmi jak jego ulubiony materiał do przedstawienia rozdwojenia osobowości i być może szansa na kolejną nominację do Oscara. Na razie brak informacji o starcie kampanii reklamowej, w sieci krąży trochę zdjęć z planu.

Odpowiedz
(09-06-2019, 12:12)Szaman napisał(a): Druga próba reżyserska Edwarda Nortona

Reżyseria: Aaron Stampler
Huh? :)

Odpowiedz
Nie zdawałem sobie sprawy jak wiele filmów z Dafoe będzie w tym roku, fantastycznie. Cannavale też chętnie zobacze w czymś ciekawym.

Odpowiedz
Sucharek na temat Primal Fear, podobnie jest ze scenarzystą :)

Odpowiedz
Aaa, teraz rozumiem, ale nie załapałem bo nie pamiętam nazwisk z tamtego filmu :)

Odpowiedz
Strona o Motherless Brooklyn widnieje na Filmwebie od czasu, kiedy mam tam konto. Gdzieś po drodze czytałem, że to ma być projekt życia Edzia, coś na zasadzie Sling Blade dla Thorntona. Na razie bardziej przypomina Don Kiszota od Gilliama z problemami, opóźnieniami i wypadkami (w tym jednym śmiertelnym). Norton jako reżyser i scenarzysta to niewiadoma; jedna kiepska komedia romantyczna sprzed prawie 20 lat nie ma znaczenia. Tak czy siak pewnie dowiemy się, czy te jego niesławne kłótnie z reżyserami o skrypty to coś więcej niż bufonada spowodowana przerośniętym ego.

Dodam jeszcze, że w obsadzie jest również Omar Little. Cieszy mnie to.

Odpowiedz
W środę premiera singla promującego film od Thoma Yorke'a

https://twitter.com/RollingStone/status/1162351014000939009

Odpowiedz
Pierwsze zdjęcia

https://naekranie.pl/aktualnosci/osierocony-brooklyn-pierwsze-zdjecia-z-nowego-filmu-edwarda-nortona-1566242941

Odpowiedz
Zapowiadany Yorke

Odpowiedz
Ale ładny ten utwór. Ciekawe, czy słucham właśnie najbliższego zdobywcę Oscara za piosenkę. Na stan obecny mogę dopowiedzieć jedynie: Oby tak :)
https://www.facebook.com/MialoBycSwiatlaKameraAkcjaAleNazwaBylaJuzUzywana/
- "Światła, kamera, akcja", czyli mój blog na FB, na którym dzielę się swoją milością do kina. Zapraszam do polubienia! ;)

Odpowiedz
Coś mi w refrenie nie pasuje, konkretnie w wokalach. Reszta spoko.

Odpowiedz
Fajny utwór, klimatyczny. Czekam na jakiś zwiastun.

Odpowiedz

Bardzo przywoicie się to prezentuje. Hype u mnie zdecydowanie wzrósł.
https://www.facebook.com/MialoBycSwiatlaKameraAkcjaAleNazwaBylaJuzUzywana/
- "Światła, kamera, akcja", czyli mój blog na FB, na którym dzielę się swoją milością do kina. Zapraszam do polubienia! ;)

Odpowiedz
Yorke tworzy świetny klimat, zapowiada się bardzo dobrze, przydałyby się tylko mniej cyfrowe zdjęcia i więcej brudu, potwornie tutaj sterylnie, w scenach dziennych kostiumy wyglądają na pożyczone pod karą grzywny. Jak w jakimś teatrze telewizji. No ale trudno, może pokombinują z filtrami. Norton idzie ze swoją rolą albo po Oscara albo po błazenadę. Wierzę, że udźwignie, bo z tego rodzaju pieca jadł przez całą karierę.

Odpowiedz
Niezły trailer, ale bez szału. Największą robote robi tu muzyka, rola Nortona póki co zapowiada się dość standardowo.

Odpowiedz
Meh, nie, nie nie. Wyglada jak cos co zdecydowanie za dlugo przelezalo w magazynie, prezentuje sie jak rzecz sprzed 5 lat minimum. No i Norton, sorry, moze to kwestia tego jak zwiastun jest nagrany albo tego ze pomysl jest po prostu poroniony, ale ja widze tutaj tylko i wylacznie Edwarda popisujacego sie, a nie postac. Druga polowa zwiastunu lepsza i w kinie sie pojawie, no ale wciaz. Brrrr.

Odpowiedz
(22-08-2019, 19:16)Snuffer napisał(a): Meh, nie, nie nie. Wyglada jak cos co zdecydowanie za dlugo przelezalo w magazynie, prezentuje sie jak rzecz sprzed 5 lat minimum. 

Tylko dlaczego to źle? To znaczy dla mnie ten trochę old-schoolowy styl jest jedyną rzeczą, która mnie w tym zwiastunie nieco zainteresowała. Swoją drogą ciekawe, że aż tak kino zmieniło się na przestrzeni powiedzmy nie pięciu ale 10-15 lat, że ta niedzisiejszość jest dla nas tak oczywista. Jestem ciekaw czy to zamierzony zabieg i Norton jest przynajmniej na tyle sprawny, żeby oddać w ten sposób hołd kinu, które się robiło u szczytu jego aktorskiej kariery czy po prostu siermiężna reżyseria. Wiele niestety w tym zwiastunie wskazuje na to drugie plus dziwna rola Nortona i Willis swoim stałym poziomie z ostatnich lat.

Odpowiedz
Polska premiera przyśpieszona z 3 stycznia 2020 na 20 grudnia 2019.

Odpowiedz
Plakat...
[Obrazek: 425c78bd468e637fmed.jpg]

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon