Murder on the Orient Express (2017) / Death on the Nile (2020)
[Obrazek: nwfqk2.jpg]

Ekranizacja klasycznej powieści kryminalnej Agathy Christie wyreżyserowana przez pięciokrotnie nominowanego do Oscara Kennetha Branagha. On sam gra także słynnego detektywa Herculesa Poirot, rozwiązującego sprawę morderstwa, którego ofiarą w najsłynniejszym pociągu świata pada wpływowy amerykański biznesmen. Luksusowa podróż staje się punktem wyjścia do stylowej, pełnej napięcia i zaskakującej opowieści sensacyjnej, uznawanej za największą zagadkę kryminalną wszech czasów. Trzynaścioro pasażerów uwięzionych zostaje w pułapce, nie wiedząc, co ich czeka. Jeden człowiek musi wskazać mordercę, zanim ten zaatakuje ponownie.

Jako, że w trakcie 10-godzinnej podróży przeczytałem wreszcie kultową książkę Agathy Christie z miejsca zacząłem coraz bardziej czekać na film, mimo nieszczególnie zwalającego z nóg teasera. W każdym bądź razie wszyscy wiedzą o co chodzi, Branagh po zabawie z dramatami angielskimi i zrobieniu filmowych potworków jak "Kopciuszek" czy "Thor" bierze się za książki o Herculesie Poirocie. Oczywiście na pierwszy film wybór nie mógł być inny. W sumie adaptują klimatyczną, ciekawą opowieść która posiada taki sobie finał i o ile Michael Green (scenarzysta) nie odleciał za bardzo, film nacisk powinien położyć na grę aktorską i dialogi (choć nie obraziłbym się o jakieś krótsze retrospekcje z życia ofiary :P). Premiera (także u nas) 24 listopada. 

Obsada jest, nie ukrywajmy, świetna. Kolejny, znakomicie obsadzony film w tym roku (a aktorzy są tutaj kluczowi). Po za reżyserem mamy Judi Dench, Daisy Ridley (biedny Lawrence), Johnny Depp (na całe szczeście w roli Ratchetta), Michelle Pfeiffer, Penelope Cruz, Josh Gad, Willem Dafoe, Darek Jacobi.

Panowie od muzyki i zdjęć również zdają się godni zaufania, Patrick Doyle w roli kompozytora znów pracuje z Kennethem, podobnie Haris Zambarloukos, żaden z nich nie jest wybitny, ale przynajmniej zapewniają jakiś tam poziom. 
Ciekawa data premiery, zastanawiam się czy liczą na Oscary. W sumie Branagh pewnie by w końcu chciał coś przytulić acz po trailerze nie stawiam go w roli kandydata do żadnego rycerza. Ale czekam na film bo może wyjść bardzo przyjemne kino opierające się na kreacjach, oby. 

Odpowiedz
Też nie wygląda mi to na film oscarowy, cholera wie co z tego wyjdzie.
You can't reason someone out of a position, they didn't reason themselves into.

Odpowiedz
Dla mnie to wygląda na klasyczny film z gatunku "weźmy jakiegoś klasyka, zbierzemy gwiazdy w obsadzie i może się sprzeda", a nie na cokolwiek mającego szansę na Oscary.

Odpowiedz
(23-07-2017, 12:31)simek napisał(a): Dla mnie to wygląda na klasyczny film z gatunku "weźmy jakiegoś klasyka, zbierzemy gwiazdy w obsadzie i może się sprzeda", a nie na cokolwiek mającego szansę na Oscary.

Sam trailer nie wygląda oscarowo, ale wybrali termin który sugerowałby, że mają nadzieje.
A swoją droga pewnie spory zarobek też będzie.

Odpowiedz
(22-07-2017, 20:25)Kuba napisał(a): Obsada jest, nie ukrywajmy, świetna. Kolejny, znakomicie obsadzony film w tym roku (a aktorzy są tutaj kluczowi). Po za reżyserem mamy Judi Dench, Daisy Ridley (biedny Lawrence), Johnny Depp (na całe szczeście w roli Ratchetta), Michelle Pfeiffer, Penelope Cruz, Josh Gad, Willem Dafoe, Darek Jacobi.

Spokojnie z tego co się orientuje, to ma być dość wierna adaptacja, a więc wątpię, aby nagle postać grana przez Daisy Ridley miała okazać się lepszym detektywem niż Hercules Poirot, sama prowadziła pociąg , znała język lokomotywy i zabraniała się trzymać za rękę. I dopóki nie robi głupich min, niech gra. :)

A sam film zapowiada się sympatycznie, mimo, że trailer ma jedną z najgorzej podłożoną muzykę w tym roku. Dobrze, ze w filmie będzie już Doyle.
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys

Odpowiedz
Wyjątkowo beznadziejny trailer - ta muzyka zupełnie tam nie pasuje - ale przynajmniej obsada dobra więc pewnie zobaczę.

Odpowiedz

Wg mnie zapowiedź lepsza, ale nie sprawia, żeby powiedział "WOW".. Prędzej "MEEH".

Odpowiedz
Dużo lepszy zwiastun od poprzedniego

Odpowiedz
Mogli by trochę stonować, przecież to nie jest Jason Bond, tylko pieprzony Poirot! Głupawe to, łącznie z muzyką nijak pasującą do konwencji.

Odpowiedz
Przy pierwszym ujęciu z CGI myślałem, że to zapowiedź jakiegoś nowego Assasins Creed :)
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Czy naprawdę każdy trailer musi być ostatnio montowany tak samo bez względu na gatunek? Zero jakiegokolwiek klimatu, ważne że muza w tle napierdala a montaż to totalna padaka. Fatalne. Fragmenty samego filmu też słabe bardzo.

Odpowiedz
A mnie się podoba. Wygląda jak Holmes Ritchiego.

Odpowiedz
Holmes Ritchiego nie śmierdział plastikiem i, mimo specyficznej konwencji, przekonał mnie że oglądam bohaterów w tamtych czasach. Tu widzę zbieraninę poprzebieranych gwiazd gadających na planie z green screenem za oknem. Bleh.

Odpowiedz
Ale jak ktoś nie czytał książki to film może być dla niego fajny. Od Agathy Christie lepsze chyba jest tylko "Dziesięciu Murzynków" i "Entliczek Pentliczek". Wystarczy sprawna reżyseria, dobre aktorstwo i budowanie napięcia/tajemnicy... i powinien być bardzo przyjemny seans.

Odpowiedz
Własnie ja nie czytałem, nie oglądałem żadnej innej wersji i ciekawi mnie ten film. I w końcu zobaczę Daisy Ridley w innej roli niz Gwiezdne wojny.
I can see your conciliation. I wanna see your conciliation.

Odpowiedz
Polecam nie czytać żadnych spojlerów bo... one są tu KLUCZOWE.

Odpowiedz
(21-09-2017, 22:05)Capt. Nascimento napisał(a): Polecam nie czytać żadnych spojlerów bo... one są tu KLUCZOWE.

Odpowiedz
Z tego co widze scenarzyści dorzucili do książki co nieco od siebie.

Ogólnie bez szału acz wizualnie film daje radę. Najwieksze nadzieje jednak mam co do aktorów, obsada jest rewelacyjna, ale po trailerach nie widac nic specjalnego. A to ten typ opowieści, że jakiekolwiek wizualne wodotryski nie nadrobia słabego aktorstwa.

A choc wszystko wyglada porządnie nie czuje jednak tam napięcia czy wciagającego klimatu, spodziewam sie raczej ładnie wyglądającej wydmuszki od Branagha , obym sie mylił bo to taki film gdzie ma szansę udowodnić, że faktycznie jest dobrym reżyserem.

A sama intryga moim zdaniem wcale taka niesamowita nie jest. Czytajac książke mniej więcej w połowie domyśliłem się o co chodzi. To jakieś dwie klasy poniżej "Dziesieciu murzynków"- książki absolutnie rewelacyjnej która mogę czytac i czytać i nigdy mi się nie znudzi. Ta doczekała się już na szczęście swojej fenomenalnej ekranizacji w formie mini serialu, polecam każdemu.

Ogólnie nadal nie wiem jaki film ma cel, nagród nie zawojuje, w BoxOfficie rządzić nie będzie (o ile sie nie myle data premiery nie jest zbyt ciekawa dla nich). Chyba, że faktycznie chcieli zarzucic najpopularniejszą książkę swietna obsadę i faktycznie myśla o cyklu.

Odpowiedz
Świetny trailer. Zimowy klimat i błyskawica w jednym momencie przypomniały mi, że Branagh nakręcił kiedyś "Frankensteina". Wygląda to wszystko stylowo, zaskakująco efekciarsko i zwyczajnie fajnie. Nie powiedziałbym, że jest to plastikowe, choć od moich ulubionych Poirotów z Suchetem będzie się mocno wyróżniać. A wąs Kennetha - mocarny.

Odpowiedz
Film otworzy tegoroczne Camerimage, film promować będzie sam Kenneth Branagh.

Plus wraz z operatorem (też będzie) odbiorą nagrode dla duetu.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon