Muzyka - czyli czego słuchamy
Oczywiście poza soundrackami ;) Należe do osób, które bez muzyki nie mogłyby funkcjonować normalnie, szczególnie bez Type o Negative... miłością do nich zaraziła mnie przyjaciółka :D po usłyszeniu [obejrzeniu resztą też] Petera Steela wpadłam...
A wy czego słuchacie???

Odpowiedz
Generalnie hard & heavy, ze wskazaniem na klasyczny, epicki heavy metal, ale oczywiście nie tylko. Dużo by pisać, więc poprzestanę na tym enigmatycznym stwierdzeniu. ;)

Odpowiedz
Dla mnie coś w stylu Linkin Park, H.I.M., Red Hotów, czasem muzyka klasyczna, japońskie brzmienia (szczegółnie z anime). A zdecydowanie odpada heavy Metal i temu podobne, Disco i temu podobne, Hip-Hop i temu podobne i inne komercyjne badziewia (czytaj: 50Cent i temu podobne).

A wszystkim polecam przesłuchanie płytek islandskiego zespołu SIGUR ROS. Śpiewana poezja.
The Truth Is Out There

Odpowiedz
Szeroki wachlarz dobrze znanych wykonawców - od starej, klasycznej elektroniki (Tangerine Dream, Jarre, Vangelis), poprzez spacedance (Laserdance, Koto, Protonic Storm, Macrocosm), polski rock lat 80-tych (nieśmiertelne Lady Pank), klasyczny pop, rock i dance lat 80-tych (Mike Oldfield, U2, Depeche Mode, Michael Jackson, Pet Shop Boys, Madonna, Robin Beck) aż po klimaty celtyckie Ronana Hardimana, world music Deep Forest, czy quasi-klasykę Rondo Veneziano. Ale przede wszytkim u mnie leci muza i piosenki filmowe :).
Jan Himilsbach: Intelektualiści wypierdalać!
Gustaw Holoubek: Nie wiem jak panowie, ale ja wypierdalam.

Odpowiedz
Adi napisał(a):poprzez spacedance (Laserdance, Koto, Protonic Storm, Macrocosm)
Coraz bardziej zapomniana sprawa u nas. A przecież jakże znakomita. Ale to trzeba mieć te 25 lat na karku, bo młodsi nie mieli szans tego poznać. U mnie zaczęło się oczywiście od "SF Movie Themes" KOTO. Ale i tak za najlepszą płytę z tego nurtu uważam "From The Dawn Of Time". I ktoś mi podpieprzył "Masterpieces"... wrrr... i nie mogę sobie posłuchać. Laserdance z wiadomych względów podobny, ale już nie zrobił na mnie takiego wrażenia.

Dziwne, że pośród tych wszystkich wykonawców nie wymieniłeś Marka Bilińskiego, chociaż oczywiście nie musisz go lubić. Ja lubię, choć przejadł mi się trochę.

Odpowiedz
Mów mi wuju! Kolejny człowiek, który wie co to spacedance :) "Masterpieces" posiadam. Jestem też na bieżąco z dokonaniami zrewitalizowanego gatunku od 2000 roku. Po szczegóły na priva :)

Co do tych 25 lat wzwyż - faktycznie, żeby wiedzieć o co chodzi, trzeba było urodzić się w latach 70-tych. Ale również obecnie gatunek ten wydaje nowe rzeczy, np wspaniały Protonic Storm, czyli Polak Krzysztof Radomski :). Inna sprawa, że obecny spacedance zszedł do podziemia, podczas gdy kiedyś był częścią ogólnie znanego italo disco.

Bilińskiego uwielbiam (szczególnie tego wczesnego, do płyty "Wolne loty"), ale po prostu zapomniałem go wpisać. Jestem tylko człowiekiem :).

Odpowiedz
A ja tam nie mam podziału ani jakis uprzedzeń. No może tylko do ortodoksyjnych metali za to że sie tak obnoszą ze sobą. Słucham każdej muzyki jaka mi wpadnie w ucho. Gardze polskim Hip Hopem, chociaż lubie czarne rytmy JuŁeSej. Lubie jak gitarka mocniej zagra lub basik mocniej przypierdzieli. Ogolnie lubie muzyke. 8)

Odpowiedz
Adi napisał(a):Mów mi wuju!
Tata? :)

Adi napisał(a):Kolejny człowiek, który wie co to spacedance :) "Masterpieces" posiadam. Jestem też na bieżąco z dokonaniami zrewitalizowanego gatunku od 2000 roku. Po szczegóły na priva :)
Z wiekiem i rozwojem odkryłem w sobie zamiłowanie do nieco innej muzyki, ale właśnie ta - elektroniczna to moje dzieciństwo, moje pierwsze muzyczne fascynacje. Czasem wracam do tych zjechanych kaset, do tego fantastycznego, monumentalnego wstępu z "From The Dawn Of Time", do tych niesamowitych rytmicznych melodii jak "Acknowledge" czy "Mind Machine". :) Chciałbym mieć to na CD, ale jak dotychczas nie udało mi się zdobyć, albo kasy nie miałem akurat. Ach... znów zapuściłem "From..."... i znów ciarki po plecach... znów mam 12 lat. :)

Adi napisał(a):Co do tych 25 lat wzwyż - faktycznie, żeby wiedzieć o co chodzi, trzeba było urodzić się w latach 70-tych. Ale również obecnie gatunek ten wydaje nowe rzeczy, np wspaniały Protonic Storm, czyli Polak Krzysztof Radomski :). Inna sprawa, że obecny spacedance zszedł do podziemia,
Nie miałem o tym pojęcia. Jak wspomniałem odszedłem dosyć daleko od tego i pozostała mi jedynie znajomość tego, czego słuchałem kiedyś. Ale nie powiem, że zawsze jakoś mnie ciągnęło spowrotem. ;)

Adi napisał(a):podczas gdy kiedyś był częścią ogólnie znanego italo disco.
Zawsze mi się źle kojarzyła ta nazwa. :)

Adi napisał(a):Bilińskiego uwielbiam (szczególnie tego wczesnego, do płyty "Wolne loty"), ale po prostu zapomniałem go wpisać. Jestem tylko człowiekiem :).
Po "Wolnych lotach", stosunkowa słabe "Dziecko Słońca" (chociaż "Księżycowa Róża" za każdym razem pozwala mi gdzieś odlecieć :)), reszta jest milczeniem niestety. Oczywiście pierwsze trzy płyty są fenomenalne, ale każdy, kto jest w temacie zgodzi się ze mną.

Odpowiedz
Check this out :)

http://www.kmf.org.pl/fx/adi/protonic_storm_-_over_the_dusk_realm.mp3

Odpowiedz
Adi napisał(a):Check this out :)

http://www.kmf.org.pl/fx/adi/protonic_storm_-_over_the_dusk_realm.mp3
No, przyznam, że całkiem niezłe. :) Świetna aranżacja, chociaż troszkę mi czegoś brakuje. Ale godne uwagi jak najbardziej.

Odpowiedz
Czego słuchamy ?...praktycznie wszystkiego :)
Najbardziej uwielbiam słuchać szerokopojetego metalu, ale tak naprawde to zadnym gatunkiem muzycznym nie gardzę. Jak mam nastrój to lubię posłuchać zarówno muzykę klasyczną jak i wybrane zespoły/kawałki hiphopowe. Jestem otwarty na rózne gatunki, niektóre tylko mają to do siebie że szybko mnie nużą i najczęściej nie potrafię mnie zaciekawić na dłużej niz 3 kawałki (reggae/techno).

Odpowiedz
Tyler Durden napisał(a):Czego słuchamy ?...praktycznie wszystkiego :)
Najbardziej uwielbiam słuchać szerokopojetego metalu, ale tak naprawde to zadnym gatunkiem muzycznym nie gardzę. Jak mam nastrój to lubię posłuchać zarówno muzykę klasyczną jak i wybrane zespoły/kawałki hiphopowe. Jestem otwarty na rózne gatunki, niektóre tylko mają to do siebie że szybko mnie nużą i najczęściej nie potrafię mnie zaciekawić na dłużej niz 3 kawałki (reggae/techno).

Święte słowa :wink:
The Truth Is Out There

Odpowiedz
Czego słuchamy? Nie do końca wszystkiego, ale trochę się uzbiera.
Mega klasyka, czyli Pink Floyd. Do tego Deep Purple, Led Zeppelin, Jefersons Airplane mile widziane. KING CRIMSON (uhh, aż isrky lecą), oczywiście piękni 27-letni Jimowe Hendrix i Morrison (niekiedy kojarzony z "pewną" kapelą). Ostatnio Fank Zappa się przypałentał.
JAZZ. Jest cała masa wyśmienitych muzyków, takich jak Coltrane, Jarrett, Garbarek i wieeeelu innych, ale ci panowie DAVIS i HANCOCK, są przeze mnie szczególnie wysłuchiwani.
Myśle, ze warte uwagi sa różne współczesne ekseperymanty, zarówno tych muzyków z akapitu wyżej, jak i młodych twórców- Massieve Attack, ORB. Skoro już przy elektronicznym nurcie, to musze wspomnieć Kraftwerk, Tangerine Dream i ELO.
A tak wg, to włąśnie odliczam dni do warszawskiego koncertu MARS VOLTY, najlepszej kapeli XXI wieku( :) ), na której punkcie mam pierdolca.
To tyle, tzn. nie tyle, bo dużo więcej, ale tyle w skrócie. pozdr! :)
cannibalistic humanoid underground dweller

Odpowiedz
Green_Eyes napisał(a):po usłyszeniu [obejrzeniu resztą też] Petera Steela wpadłam...
Nie uważasz Green_Eyes, że Steel świetnie nadawałby się do roli Szatana? Ta postura, ten niesamowity głos. :) Ja zainteresowałem się Typami po "Bloody Kisses" (norma ;)), ale naprawdę oniemiałem dopiero po teledysku "Everything Dies" - zwrotka mnie zabiła, zmartwychwstałem i jeszcze raz mnie zabiła. :) Co za niesamowity głos...

Odpowiedz
A ja słucham drum'n'bassu, house'a, ale wyłączając to badziewie co leci na Radiostacji ;) No i old schoolowe rnb, tzn poczatki Mary J. Blige, TLC, Erykah Badu, Lauryn Hill. Na wpółczesną muzykę, typu Ciara czy Usher, mam uczulenie :roll:

Odpowiedz
Bo to inna bajka zupełnie jest moja droga. Polecam Silhouette Brown, Breakestre czy Attica Blues - nowoczesne granie z duszą. pełne soulowej energii.

Odpowiedz
To ja polecę The Doors i Talking Heads. Klasycznie, ładnie, świetnie.

Odpowiedz
Ja bede oryginalny i powiem,
ze przede wszystkim slucham na okraglo muzyki filmowej :)

A poza muzyka filmowa? Generalnie wszystko, co mi sie spodoba.
Zreszta juz same soundtracki sa obfite we wszystkie gatunki muzyczne :)
Ale tak juz calkowicie poza sciezkami dzwiekowymi - dwie nazwy.
Jak w dossier na stronie - stara milosc do Prodigy, niesktywane
uwielbienie do Juno Reactor. I tyle :)
A L () E E N

Odpowiedz
O tak. Juno Reactor i jego Samurai wymiata!

Odpowiedz
Dla mnie wiekszosc kawalkow Juno Reactor wymiata - moge
to smialo stwierdzic posiadajac wszystkie single i albumy :)
Choc znajdzie sie kilka tych zdecydowanie najlepszych,
ktorych slucham na okraglo, ale nie chce mi sie ich wymieniac :)
A L () E E N

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon