Na co do kina w 2020/ Najbardziej oczekiwane premiery roku 2020
Niebawem listopad i raptem 2 miesiące do końca roku. Postanowiłem więc, że założę temat. Kontynuuje przy tym to co zrobił Jubas rok temu, dałem taką nazwę, żeby nie ograniczać się tylko do premier kinowych.

Zrobiłem też listę pomocniczą.

Jeśli o mnie chodzi, to jakoś nie czuję tego roku 2020 :(

Na tej liście niby 63 pozycje, ale oczekiwania co do większości raczej średnie. 

Czekam głównie na te Netfliy: 
Mank
[Obrazek: Mank-Movie-Director-David-Fincher-Citize...Writer.jpg]

Blonde
[Obrazek: ana-de-armas-600x338.jpg]

Army of the Dead.
[Obrazek: Army-of-the-Dead-photo-700x300.jpg]

Z kinówek jak na razie tylko:
DIUNA
[Obrazek: dune1.jpg]

i

Venom 2 (z tym, że akurat tutaj może się to zmienić po zwiastunach)
[Obrazek: ru-1-r-640,0-n-2473945Dx8I.jpg]
zombie001, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.

Najlepszy film:
2014 - "BIRDMAN"
2015 - "MAD MAX: FURY ROAD"
2016 - "SŁUŻĄCA"
2017 - "GHOST STORY"
2018 - "SPIDER-MAN UNIWERSUM"

Odpowiedz
Słaby ten 2020 się zapowiada.

Na razie tylko Godzilla vs Kong, Ghostbusters, Tenet i Halloween Kills.

Odpowiedz
Chyba tylko sequele Godzilli i Bonda. Zobaczymy na reakcje na Top Guna może warto będzie obejrzeć to w kinie. Czekam też na Billa & Teda by może obejrzeć to kiedyś w domu jeśli jakimś cudem będzie nadawał się do oglądania.
Z ciekawostek czekam na The Primevals. Może wyjdzie w 2020 i będziemy mogli obejrzeć ten ostatni relikt z tamtej epoki efektów specjalnych.

Odpowiedz
1. Venom 2
2. Tenet
3. Morbius
4. Ghostbusters 2020
5. Mank

Ale biedny rok, moją listę zdominowały nieuleczalna sympatia do przeciwników Spider-Mana, ciekawość co Jason Reitman zrobi z wielkim budżetem, zaufanie do Finchera i zaprogramowane oczekiwanie na Nolana. Ale na żaden z tych filmów nie czekam z zapartym tchem.

Odpowiedz
- Fincher i Villeneuve - wiadomo,
- Tenet - jestem ciekaw czy po nudnej bule pt. Dunkierka Nolan wrócił do formy, choć nie spodziewam się, by scenariusz był mocną stroną tego filmu. Może skoczę do kina, ale o tym przesądzą zwiastuny,
- Wonder Woman 1984 - przecieki brzmią tak tragicznie, że czekam na zwiastun, ale dla Gal chyba i tak stawię się w kinie,
- Top Gun: Maverick do zobaczenia obowiązkowo w IMAX,
- CATS - zżera mnie ciekawość, ale nie wiem czy na tyłe by iść do kina.

Odpowiedz
Ojej, ale bieda.

Takie top-top to chyba tylko Tenet, ale na chwilę obecną też jakoś bez podjarki. Pozatym to Godzilla, Bond, Eternals oraz Diuna.

EDIT: Teraz ogarnąłem że to temat o wypadach do kina, a nie tylko oczekiwanych produkcjach.

Bez oczekiwań, ale do kina pewnie przejdę się jeszcze na Black Widow, FF9 i Top Gun. Niby wszystkie filmy DCEU widziałem w kinie, ale Birds of Prey i WW84 są raczej pod znakiem zapytania.
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
Villeneuve, Anderson, Dominik, Fincher, del Toro, Wright czy też Nolan - to tyle właściwie ode mnie.

"Killers of the Flower Moon" na 200% nie dostaniemy przed 2021.
https://www.facebook.com/MialoBycSwiatlaKameraAkcjaAleNazwaBylaJuzUzywana/
- "Światła, kamera, akcja", czyli mój blog na FB, na którym dzielę się swoją milością do kina. Zapraszam do polubienia! ;)

Odpowiedz
Wyjątkowo marnie się ten rok zapowiada.

Wybieram się na pewno na:
- No Time to Die
- Fast & Furious 9
- Venom 2

Możliwe, że pójdę na: Top Gun: Maverick, Black Widow (zależnie co pokażą zwiastuny), Bad Boys (zależnie ode recenzji) WW84 (tutaj na chwilę obecną jednak marne szanse), Godzilla musiałaby być chwalona na forum, bo po dwóch poprzednich knotach straciłem resztki chęci, żeby to oglądać, a i Kong z Wyspy Czaszki to żadna zachęta.

Więcej może dojdzie jak się pojawią jakieś ciekawe zwiastuny.
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
-------------------------------------------------------------
Pisanina archiwalna - fantasy/sf

Odpowiedz
Obowiązkowo w kinie (w kolejności kinowych premier):

- Psy III: W imię zasad (w premierowy weekend)
- Bad Boys for Life
- No Time to Die
- Fast & Furious 9 (choć ciekawe czy zwiastuny mnie nie zniechęcą, Hobbs & Shaw przez nie odpuściłem i nie żałuję, bo film cienki)
- Top Gun: Maverick (obowiązkowo w IMAX)
- Tenet

Być może w kinie:

- Dolittle (byłem zainteresowany, ale trailer był letni, a na styczeń mam już zaplanowane 2 wypady do kina, więc nie wiem czy sobie nie odpuszczę)
- Richard Jewell (o ile dojdzie do polskiej premiery, bo jeśli dojdzie, to znając polskiego dystrybutora pewnie nie wcześniej niż w 2020 roku)
- Onward (bo uwielbiam animacje Pixara, choć nie ukrywam, staram się nie chodzić do kina na filmy, których dystrybutorem jest Disney)
- Godzilla vs. Kong (tegoroczną Godzillę odpuściłem, więc i tutaj mogę sobie darować jeśli zwiastuny nie będą zachęcające)

Superhero movies, które od lat dominują w kinach:

- Venom 2 - Nope. Pierwsza część była do przetrawienia wyłącznie za sprawą Hardy'ego i nie wiem co musieliby pokazać w zwiastunach, abym chciał obejrzeć kontynuację tej historii, w dodatku płacąc za bilet?
- Black Widow - Czekam na trailer, może z ciekawości się przejdę. Eternals - na ten moment zero zainteresowania z mojej strony, ale poczekam na trailery, może się przejdę, bo druga połowa roku jakaś taka pusta.
- Harley Quinn i WW84 odpuszczam zgodnie ze swoją zasadą "dopóki nie obejrzę dobrego filmu tego unwiersum, nie chodzę na kolejne jego filmy do kina".

No i ciekawe co z tymi Nowymi mutantami Foxa? :D

Pewnie coś jeszcze dojdzie. A z premier niekinowych na pewno czekam na nowego Finchera.

Odpowiedz
Wow, a myślałem, że to 2019 będzie bieda-rokiem...

Top Gun: Maverick - lubię oryginał, sequela nadal nie czuję, ale kupił mnie fenomenalny zwiastun i charyzma Tomka. Melduję się w Imax na premierę.
DIUNA - za BR2049 Denis pójdę na każdy Twój film, mimo, że Diuny kompletnie nigdy nie czułem.
Eternals (Marvel) - wygrywa ciekawość i duży kredyt zaufania dla Kevina; postaci kompletnie nie znam, ale kosmicznej mitologii MCU nigdy za dużo.
Black Widow - z obowiązku i z nadzieją, że Scarlett wreszcie coś ciekawego zagra; plus lubię Taskmastera.
Morbius - Leto mi pasuje do tej roli i z chęcią obejrzałbym coś komiksiarsko przesadzonego z wampirami.
Blonde - Ana De Armas <3, ale pewnie dopiero w domu.

Nie mam żadnego filmu, na który wyczekiwałbym i śledził każdego newsa z wypiekami na twarzy. Eh... ;/
"Wake the fuck up, Samurai. We have a city to burn."

Profil Letterboxd

Odpowiedz
Nie zapowiada się szałowy rok, licze na niespodzianki w sezonie nagród. 2021 pewnie będzie ciekawszy. Ale oczywiście są tytuły na które bardzo mocno czekam :D

1. Diuna
Wiadomo

2. Tenet
Wiadomo, Nolan. Do tego bardzo ciekawa ekipa przed i za kamerą oraz fakt, że zapewne to jeden z najdroższych (najdroższy?) autorski projekt w historii.

3. Falling
Uwielbiam Viggo jako aktora i chce go więcej w kinie. Teraz jeszcze jako reżyser z taką fajną obsadą u boku..trzeba zobaczyć. Temat co prawda oklepany, ale może uda się coś "wiecej" z tego wyciągnąć.

4. The Eternals
Też nie raz już mówiłem. Fajna obsada, świetny materiał.

5. The Trial of the Chicago 7
Bardzo ciekawa historia, Sorkin jako autor scenariusza i ponownie - świetna aktorska obsada. Koniecznie trzeba będzie zobaczyć.

6. Psy III
Lubie, szanuje jedynke a dwójka moim zdaniem jest jeszcze lepsza i ma wielkie momenty. Lubie też część nowszych filmów Pasikowskiego który zebrał tu z jednej strony oklepaną obsade, ale z drugiej lubie każdego z tych aktorów :P jak utrzyma poziom dialogów i nie położy realizacji to powinno być dobrze.

7. Fonzo
Nie wiem czy kiedykolwiek się tego filmu doczekam. Chciałbym. Hardy jako szalejący, zamknięty Capone z MacLachlanem na drugim planie? Nawet jakby reżyserował to Vega to bym czekał.

8. The French Dispatch

Na poniższe tytuły czekam już zdecydowanie mniej, ale i tak mam nadzieje zobaczyć większość w kinie/pierwszego dnia na Netflixe ;) :
- Smierc na Nilu
- The King's Man
- The Invisible Man
- BIOS
- nowy Sorrentino
- West Side Story
- Makbet Coena z Denzelem
- Devil All the Time
- The Last Thing He Wanted
- ten superbrutalny western od Parka na bazie scenariusza Zahlera, o ile nadal to robią!

- Witchfinder, nie wiadomo czy Hillcoat się wyrobi, ale kurde, jaram się tym bardzo! Hillcoat to w ogóle chyba najbardziej niedoceniany twórca tego wieku.

Odpowiedz
Ja się absolutnie bankowo wybiorę na:

1. Many Saints of Newark - fanatyk serialu The Sopranos, więc nic więcej nie trzeba pisać.

2. Bond 25 - Jak wyżej

3. Tenet

4. Dune

5. Top Gun 2

Enviado desde mi Mi A1 mediante Tapatalk
"Rząd nie jest dla nas rozwiązaniem, jest dla nas problemem." Ronald Reagan

Odpowiedz
Jako, że zaliczam koło 50 premier rocznie odkąd mam Unlimited, to wybiorę się na wszystko, co zapowiada się trochę lepiej od przeciętności :)

Odpowiedz
Zdecydowanie czekam:
TENET
DIUNA
The King's Man

Czekam bo twórcy/aktorzy:
The Witches (Zemeckis)
Jungle Cruise (Blunt/Rock)
The Army of the Dead (Snyder)
Last Night in Soho (Wright)

Czekam też na komiksy:
Venom 2
Eternals (Marvel)
Black Widow
Morbius
Bloodshot
New Mutants
Wonder Woman 1984

Może czekam:
Top Gun: Maverick
No Time To Die (Bond 25)
Godzilla vs. Kong
Chaos Walking
Ghostbusters 2020

Odpowiedz
Psy 3 - obowiązkowo
Jojo Rabbit
1917 - obowiązkowo
King's Man - kocham obie części ale nie jestem przekonany codo prequela, najpierw recenzje na forum, potem zobaczę
No Time To Die - Zawiodłem się po "Spectre", ale co Bond to Bond
Black Widow - Marvel i wszystko jasne
Eternals - Marvel i obsada
Top Gun
Morbius
Tenet
Diuna - od Denisa biorę wszystko
Venom 2
Blonde

Odpowiedz
(28-10-2019, 15:48)Juby napisał(a): - Black Widow - Czekam na trailer, może z ciekawości się przejdę.

[Obrazek: giphy.gif]

Z kolei do listy kinowych pewniaków dopisuję Soul
[Obrazek: media%2Fcache%2Farticle-cover%2F2019%2F0...c8b0f.jpeg]

Dopiero jakiś tydzień temu odpaliłem teaser i jest wspaniały!

(28-10-2019, 15:48)Juby napisał(a): - Richard Jewell (o ile dojdzie do polskiej premiery, bo jeśli dojdzie, to znając polskiego dystrybutora pewnie nie wcześniej niż w 2020 roku)

Premiera 24 stycznia. :)

Odpowiedz
Jak zwykle solidna lista of The Playlist:
https://theplaylist.net/100-most-anticipated-films-2020-20191203/10/

Odpowiedz
Sokół z masłem orzechowym
Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa
Psy 3
Doktor Dolittle
Jojo Rabbit
1917
Richard Jewell
Małe kobietki
Ptaki nocy
Dżentelmeni
Sonic
Cóż za piękny dzień
Naprzód
Mulan
Nie czas umierać
Czarna Wdowa
Kobieta w oknie
Wonder Woman 1984
Co w duszy gra
Tenet
Kings Man: Pierwsza misja
Śmierć na Nilu
Eternals
Dune
I can see your conciliation. I wanna see your conciliation.

Odpowiedz
Na ten moment:

1917
Ptaki nocy
Nie czas umierać
Wonder Woman 1984
Tenet
Dune

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon