Najbardziej niedocenione filmy.
(16-11-2014, 13:05)Perfik napisał(a): W pierwszym zdaniu tak jakby opisałeś American Gangster ;).

Cienki, nudny - ok, rzecz gustu, ale wtórny? Wizyty w Azji, pójście na współpracę z policją, główny bohater ostatecznie darujący sobie rodzinę, w końcu epilog z zakumplowanymi poniekąd bohaterami... AG (jeden z najlepszych filmów gangsterskich, lepszy moim zdaniem od Kasyna i Goodfellas razem wziętych) może się podobać albo nie, ale nie wmówisz mi, że jest wtórny i przewidywalny.

Odpowiedz
Plus ma taka scenę, że buuum, 11/10, epa 100 procent:

You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Poza zakończeniem czyli współpracą z policją i zakumplowaniem się (jak dla mnie ten finał jest kuriozalny - Denzel morduje w tym filmie ludzi z zimną krwią, sprzedaje prochy nawet dzieciom, a potem uśmiecha się od ucha do ucha, jakby Russell był jego najlepszym kumplem) to ten film to takie połączenie kina policyjnego Lumeta, zwłaszcza "Serpico" i "Księcia wielkiego miasta" z "Rokiem Smoka" Cimino, gdzie też mamy wyprawy do Azji i budowanie po trupach swojego imperium.

Odpowiedz
Co w tym kuriozalnego? Taki był - w jednym momencie rozdawał indyki i spędzał święta z matką, w drugim rozpieprzał czyjąś głowę fortepianem. Nie widzę nic dziwnego w tym, że zakumplował się z Russellem.

Odpowiedz
Nie chodzi mi o zachowanie Lucasa, bo to jasne, że potrafił zmieniać twarz kiedy chciał. Raczej o uśmiechniętego, a wręcz roześmianego Denzela jakby to był jeden z tych lekkich akcyjniaków pokroju "Agentów". Po prostu nie pasowało mi to do reszty filmu, zwłaszcza, że to sam finał. Czułem jakiś dziwny dysonans w związku z tą postacią, i faktem, że za chwilę wyląduje w pierdlu na wiele lat.

Odpowiedz
Nabrałem ochoty na powtórkę AG ;)

Odpowiedz
Ale durny tytuł tematu (przecież nie chodzi o to, żeby wybrać najbardziej niedocenione filmy, bo niby jak, tylko najlepsze z tych niedocenianych). W każdym razie, parę tytułów na szybko:

Brooklyn's Finest - Na RT 43%. Rozpoznawalność wśród ludzi praktycznie zerowa. Dla mnie najlepszy dramat sensacyjny ostatniej dekady.

I'll Sleep When I'm Dead - Na RT również 43%. Na świecie jest podobno w sumie pięć osób, które słyszały o tym filmie. A to kapitalny i nietuzinkowy kryminał, w specyficzny sposób eksploatujący motyw zemsty. No i z rewelacyjnym Owenem.

Payback - Na RT 54%. Zaraz po premierze krytycy kręcili nosami, bo Mel nie pasował do roli itd. Tymczasem to jeden z tych coraz rzadziej spotykanych kryminalnych unikatów i bezapelacyjnych kultowców.

Oz - Nie wiem jakie Oz zbierał recenzje, chyba nawet nie najgorsze. Niemniej rzadko kiedy pamięta się o tym serialu, kiedy wymienia się najlepsze produkcje HBO czy w ogóle seriale. Wydaje mi się, że wśród zwykłych widzów rozpoznawalność Oz jest bliska zeru i to nie tylko w Polsce. A Ci, którzy serial znają, to nawet jeśli im się podobał, podadzą najpierw 20 innych lepszych seriali, zanim przypomną sobie o OZ. A przecież ten serial to czysta zajebioza, która zwala z nóg jak kosa pod żebro.

Odpowiedz
Oz sam sobie winien, pierwszy sezon był wybitny - późniejsze coraz gorsze, ze sporawym zjazdem w dół w okolicach... 3, 4? Nie pamiętam już.

Odpowiedz
Nie zgadzam sie kompletnie. Oz jest zajebiste do połowy czwartej serii, potem ma pół serii TRAGICZNE, a potem poziom wraca troche, ale nigdy nie jest juz tak dobry, jak do połowy czwartego sezonu.

:D
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
A nie pierwsze 3 i pół?
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
-------------------------------------------------------------
Pisanina archiwalna - fantasy/sf

Odpowiedz
Nie, to czwarty dostał dwa razy wiecej odcinkow i nie bardzo wiedzieli, co z tym zrobic, dlatego wyszla taka sieka. O ile dobrze pamietam to do połowy czwartego jest miodzio (bardzo dobry Said).

Odpowiedz
Do połowy czwartego jest miodzio, potem jest sieka, a potem nie jest już tak dobrze jak przez pierwsze 4 i pół sezonu. Przerasta mnie ta twoja matematyka. Możesz jakiś wykres zrobić?

Odpowiedz
Incognito - niegłupi kryminał z dobrym Patrickiem, śliczną Jacob i klimatyczną muzyką plus kilka fajnych patentów po drodze. Za kamerą Badham. Film na tyle niedoceniany, że nawet na imdb nie wyskakuje automatyczniew wyszukiwarce.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
(16-11-2014, 20:48)Gieferg napisał(a): Do połowy czwartego jest miodzio, potem jest sieka, a potem nie jest już tak dobrze jak przez pierwsze 4 i pół sezonu. Przerasta mnie ta twoja matematyka. Możesz jakiś wykres zrobić?
Po co? Nie zaczniesz po nim odpowiadać jak normalny człowiek. ;)

Odpowiedz
Ty chyba dzisiaj po pijaku piszesz, co? (znaczy wiesz, bardziej niż zwykle) :)

wg twojej matematyki "do połowy czwartego sezonu" to to samo co cztery i pół sezonu. A ja się dziwiłem, że ogarnięcie kwestii właściwych proporcji materiału video cię przerasta :)

PS. wyedytował i zadowolony :D

Odpowiedz
Gieferg, spokojnie, mistrzu. Nie załapałem o co ci chodzi, a ty lecisz jadem, jakbym ci żone posuwał. Daj spokój :)

Odpowiedz
Jakuzzi napisał(a):Brooklyn's Finest - Na RT 43%. Rozpoznawalność wśród ludzi praktycznie zerowa. Dla mnie najlepszy dramat sensacyjny ostatniej dekady.

I'll Sleep When I'm Dead - Na RT również 43%. Na świecie jest podobno w sumie pięć osób, które słyszały o tym filmie. A to kapitalny i nietuzinkowy kryminał, w specyficzny sposób eksploatujący motyw zemsty. No i z rewelacyjnym Owenem.

Payback - Na RT 54%. Zaraz po premierze krytycy kręcili nosami, bo Mel nie pasował do roli itd. Tymczasem to jeden z tych coraz rzadziej spotykanych kryminalnych unikatów i bezapelacyjnych kultowców.

Podpisuję się pod wszystkim.

Odpowiedz
Cytat:Nie załapałem o co ci chodzi, a ty lecisz jadem

Ejże, do jadu jeszcze daleko ;)

Odpowiedz
(16-11-2014, 21:18)Mental napisał(a):
Jakuzzi napisał(a):Brooklyn's Finest - Na RT 43%. Rozpoznawalność wśród ludzi praktycznie zerowa. Dla mnie najlepszy dramat sensacyjny ostatniej dekady.

Podpisuję się pod wszystkim.
A Oz już nie lubisz? ;)

Odpowiedz
"Oz" nie pamiętam zbyt dobrze poza tym, że od końca 4 sezonu ostro jakościowo zjechał. No i to w końcu serial, myślałem, że gadamy o filmach ;)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon