Najlepsze sequele Die Hard, które nie są sequelami Die Hard
O kurna, muszę to obejrzeć.
A właśnie, Crov, dla mnie diehardowatość to przede wszystkim sytuacja, nie bohater. W końcu John w czwórce był Johnem, ale sytuacja sprawiła, że ten film nie ma nic wspólnego z DH.

Odpowiedz
(17-02-2015, 02:27)Mental napisał(a):
Cytat:to czesc logicznego rozwoju postaci

W LBS to już jest menel :)
No tak, bo to przeciez po Die Hard 3, gdzie byl o krok od alkoholizmu. Zakonczenie zreszta nie dopowiada czy nawet ostatecznie porozmawial z Holly. Ale sadzac po LBS, dogadal sie, ale ona zaczela sypiac z jego kumplem. ;)

(17-02-2015, 12:06)military napisał(a): A właśnie, Crov, dla mnie diehardowatość to przede wszystkim sytuacja, nie bohater. W końcu John w czwórce był Johnem, ale sytuacja sprawiła, że ten film nie ma nic wspólnego z DH.
Sytuacja też, ale nie w sensie: "Bohater jest uwieziony", a w sensie "jest dość przyziemna". Zreszta napisalem wyzej, co uznaje za dajhardowatosc: niska skala, zloczynca z motywacja nie ideologiczna, ale raczej forsa. A bez Maklejna nie ma Die Hard, bo to on jest najwiekszym czynnikiem wyrozniajacym pierwszy film na tle innych filmow akcji. Gdyby w Nakatomi był Rambo albo John Matrix to przeciez sprawy wygladalyby kompletnie inaczej.

#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Przeca Rambo działa w 95% po cichu, a jego reputacja rozpierdalacza jest mocno niezasłużona, więc w tym przypadku nie trafiłeś.:)

[Obrazek: rambo-mud-kill-o.gif]

Odpowiedz
Military, Sudden Death ma motyw wyjsciowy mocno dajhardowy, ale reszta to raczej sredniak/slabizna (nawet gdy ogladalem na VHS w 1996 to nie dawalem wiecej niz Shamar/10. teraz pewnie skonczyloby sie na 3-4/10), choc kilka odjebek fajnych, ale van damme na lodzie...damn, nawet Willis by tego nie zagral sensownie :)
I drive truck, break arms, and arm wrestle. It's what I love to do, it's what I do best.

Odpowiedz
Czy ja wiem? Dla mnie spoko film, ostatnio nawet z przyjemnością sobie obejrzałem jak w TV leciało. Van Damme na lodzie daje radę, sam motyw może "lekko" naciągany, ale są emocje;) Odjebki tak jak piszesz fajne, nikt sie z nikim tutaj nie cacka, nawet
, do tego Powers Boothe świetnie bawi się rolą złego i ma kilka naprawdę dobrych linijek. 7/10 dałbym raczej bez zastanowienia, w sumie to jeden z lepszych filmów z Żan Klodem.
The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...

http://animalattack.pl/

Odpowiedz
Aż dziwne, że nikt nie zrobił fanedita w stylu 'Skałt' into 'Die Hard' :D
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
W sumie, skoro wszystkich tak wzielo na te pseuso sequele, to i ja sobie powtorze Sudden Death (ok)

Crov jak zwykle przesadza z hejtowaniem DH2, ktore spokojnie moglo by byc zwieczeniem serii tj. final LBS jest super, ale skoro juz slodzic, to niech to bedzie slodzenie na lotnisku, z trzezwym/ogolonym Johnem i Let it snow na pozegnanie. Mowie wam, gdybysmy zamiast tego czegos z Willisem w Rosji, dostali Johna na lotnisku tak jak zapodal to Harlin, to kupa osob mialaby ten film w swoim rocznnym topie. Jasne, nadal najslabszy z serii (1, 3/LBS), ale lata swietlne (klimat, zdjecia, dramaturgia tj. mnie sie podoba, ze przez kozaczenie Johna gina ludzie) przed DH 4/5. Pirjod.

I drive truck, break arms, and arm wrestle. It's what I love to do, it's what I do best.

Odpowiedz
Może nie tylko sequel co prequel :
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Detective_(1968_film) :)

Film na podstawie książki o tym samym tytule. Na podstawie kontynuacji książki tego samego autora (http://en.wikipedia.org/wiki/Nothing_Lasts_Forever_(Thorp_novel) ) powstał 'Die Hard' :) Więc 'książkowo' wydarzenia z Die Hard są kontynuacją "Detektywa" :)
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
(17-02-2015, 12:36)military napisał(a): Przeca Rambo działa w 95% po cichu, a jego reputacja rozpierdalacza jest mocno niezasłużona, więc w tym przypadku nie trafiłeś.:)

[Obrazek: rambo-mud-kill-o.gif]
Raczej chodziło mi o to, ze to straszny kozak. Kozacy zabijaja tez po cichu. Nie widze Maklejna zastawiajacego pułapki w taki sposób, jak robi to Rambo np. na tym gifie. ;) Chodzi o to jak dobry w tym jest. Niemal kazda ofiara Maklejna to efekt ciezkiej walki, w ktorej widac, ze John musi się bardzo postarac. Do tego dochodzi fakt, ze zabijanie nie jest dla niego jak splunięcie - on nie jest maszyną do zabijania, a raczej robi to, bo musi walczyc o zycie. Na poczatku wcale nie próbuje nikogo zabijac.

(17-02-2015, 13:30)Bucho napisał(a): Crov jak zwykle przesadza z hejtowaniem DH2
Twoja mama mówiła co innego! Bang.

I nie hejtuje - kocham Die Hard. Die Hard 2 co najwyzej moge krytykowac, bakłazanie.

Cytat:Mowie wam, gdybysmy zamiast tego czegos z Willisem w Rosji, dostali Johna na lotnisku tak jak zapodal to Harlin, to kupa osob mialaby ten film w swoim rocznnym topie. Jasne, nadal najslabszy z serii (1, 3/LBS), ale lata swietlne (klimat, zdjecia, dramaturgia tj. mnie sie podoba, ze przez kozaczenie Johna gina ludzie) przed DH 4/5. Pirjod.
Najwiekszy moj zarzut wobec DH2 to wtórność i brak oryginalności, ale ja sie naprodukowalem o tym juz w odpowiednim temacie. Sam fakt zamkniecia akcji na lotnisku nie jest dla mnie wystarczajacy, by dawac film do top. ;)

Odpowiedz
Nie mozna hejtowac pojedynczego filmu jakies serii?! Nie znam sie widac na intenetowej nomenklaturze :)

Zobaczylbys ten film w kinie tydzien temu (w istniejacej formie), to bys stwierdzil (ok, moze nie ty, ale 95% tego forum), ze wspaniale zamkniecie serii, oraz uklon pod same kolana w strone jedynki.

DH2 Wtrone? (zaraz wpadnie Gief i po raz milionowy wspomni, ze T2 jest wtorny wobec T1) Jasne, ale chodzi o to, jak to jest pokazane, a pokazane jest mocno wykurwiscie, nawet jesli sporo w tym naiwnosci i napuszenia. Nie bede sie z Toba licytowac, ale jestes dosyc osamotniony w tak intensywnym krytykowaniu (bo krytykowac jest co) DH2, ale spoko, geniusze to czesto samotnicy ;) To nie jest film idealny, ma sporo wad, ale traktowanie tego filmu jak jakiegos rumunskiego bekarta (zwlaszcza, ze chyba DH 4.0 sie tobie bardziej podoba), to dla mnie zagwozdka.

Anyhow, sprawdzilem, moja mama nic tobie nie mowila, ale wspominala, ze jakis zboczus podsylal jej brudna bielizne...lapanie kobiet na draske w majtach is so midiwol :)

Odpowiedz
(17-02-2015, 15:58)Bucho napisał(a): Nie mozna hejtowac pojedynczego filmu jakies serii?! Nie znam sie widac na intenetowej nomenklaturze :)
Nie, chodzi o to, ze 'hejt' to pisanie negatywnie dla samego pisania. Ja krytykuje :)

Cytat:DH2 Wtrone? (zaraz wpadnie Gief i po raz milionowy wspomni, ze T2 jest wtorny wobec T1) Jasne, ale chodzi o to, jak to jest pokazane, a pokazane jest mocno wykurwiscie, nawet jesli sporo w tym naiwnosci i napuszenia. Nie bede sie z Toba licytowac, ale jestes dosyc osamotniony w tak intensywnym krytykowaniu (bo krytykowac jest co) DH2, ale spoko, geniusze to czesto samotnicy ;) To nie jest film idealny, ma sporo wad, ale traktowanie tego filmu jak jakiegos rumunskiego bekarta (zwlaszcza, ze chyba DH 4.0 sie tobie bardziej podoba), to dla mnie zagwozdka.
DH 4 podobalo mi sie bardziej, bo ma Maklejna jednak wciaz (mimo braku osobistej motywacji na poczatkU), pare dobrych tekstów i, czego by nie mowic, jest stosunkowo sprawnie nakręcone (rozlazi sie bardziej dopiero pozniej, przede wszystkim w scenie z samolotem). Harlin powiela rzeczy z jedynki (i ostentacyjnie zwraca na to uwage), w tym takze schmat "przypadkowego" zamkniecia Johna z terrorystami - to schemat na raz, bo za drugim razem juz podwaza realizm swiata, ktory jednak zawsze w Die Hard jest silnie akcentowany (choc oczywiscie umowny). I to mi najbardziej ujmuje maklejnowatości w tej czesci . W trojce swietnie z tego wybrnięto. No i DH2 ma strasznie nieciekawego przeciwnika - do zapamietania glownie scena z golym tylkiem Sadlera. :) (DH4 oczywiscie nie ma wcale lepszego.) Do tego jeszcze powraca motyw tępego gliny, który tez jest dobry na raz (i nawet w jedynce jest jedna z najwiekszych wad filmu).

Cytat:Anyhow, sprawdzilem, moja mama nic tobie nie mowila, ale wspominala, ze jakis zboczus podsylal jej brudna bielizne...lapanie kobiet na draske w majtach is so midiwol :)
Umowilismy sie, ze po miesiacu miodowym Tobie powiemy. Przygotuj sie, by mowic do mnie "tato" :)

Odpowiedz
wtórność i brak oryginalności DH2 > Nuuuuuuuuuda DH3

Nie miało być czasem o filmach które NIE SĄ sequelami DH?

AS FOR THE GOOD NEWS... THERE'S NO FUCKIN' GOOD NEWS
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
Recenzje filmów i komiksów

Odpowiedz
No tak, ale temat nie pozwala na wiele, bo ile to jest dobrych dajhardowych akcyjniakow?

Samym zzynek jest cala masa, ale ich jakosc to inna sprawa

http://uk.ign.com/articles/2013/09/20/die-hard-rip-offs-worst-to-best

http://www.fthismovie.net/2014/09/heavy-action-22-die-hard-rip-offs.html

Przy okazji, taki Air Force One, to dopiero wtornosc wobec DH ;)

Odpowiedz
Cytat:bo ile to jest dobrych dajhardowych akcyjniakow?

Zacznijmy od tego, że są tylko dwa dajhardowe dajhardy, pozostałym można by spokojnie zmienić tytuł i nazwisko bohatera na jakieś inne :)

W sumie Speed mógłby być prequelem dajharda, w którym John poznaje żonę XD.

No i Cliffhanger, CLIFFHANGER!

Odpowiedz
Tez o tym myslalem :)

Odpowiedz
(17-02-2015, 16:43)Bucho napisał(a): No tak, ale temat nie pozwala na wiele, bo ile to jest dobrych dajhardowych akcyjniakow?
Definicje dajhardowego akcyjniaka warto sobie jakos ograniczyc. Bo poki co wychodzi na to, ze wystarczy, ze bohater jest gdzies uwieziony (co by odrzucalo nawet Die Hard 3, a wlasciwie nawet i Die Hard 2) i musi zabic przestepcow. Bo w takim wypadku to Dredd wchodzi w gre, a nawet kurde moze Alien i Aliens. ;)

Odpowiedz
A czemu Dredd miałby nie wchodzić w grę?

Odpowiedz
Z tych powodów, o których pisze od poczatku tematu. A fakt, ze bohater jest uwieziony i musi zabić przestępców to nie jest to, co robi z Die Hard Die Hard.

Odpowiedz
Twoje prywatne kryteria dotyczące tego co robi Die Hard z Die Hard są równie dobre jak każde inne :P Dla mnie to przede wszystkim sytuacja, nie bohater i jego motywacje.

Odpowiedz
To nie sa po prostu moje prywatne kryteria, a logika. W Die Hard 3 sytuacja jest zupelnie inna niz w Die Hard 1, ale to wciaz Die Hard. Wystarczy po prostu zobaczyc, co trzeba odjac w rownaniu, zeby nie wyszedl Die Hard i odpowiedz jest jasna: John McClane. Die Hard do kina akcji wprowadzilo everymana, ktory nie byl stworzony po to, by byc bohaterem.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon