Najlepsze sequele Die Hard, które nie są sequelami Die Hard
To nie sa po prostu moje prywatne kryteria, a logika. W Die Hard 3 sytuacja jest zupelnie inna niz w Die Hard 1, ale to wciaz Die Hard. Wystarczy po prostu zobaczyc, co trzeba odjac w rownaniu, zeby nie wyszedl Die Hard i odpowiedz jest jasna: John McClane. Die Hard do kina akcji wprowadzilo everymana, ktory nie byl stworzony po to, by byc bohaterem.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Z "Die Hard 3", z tego co wyczytałem kiedyś w Empire, było tak, że akcja trzeciej części miała się rozgrywać na pokładzie statku wycieczkowego (coś jak drugi "Speed"), tylko prawa do historii poszły w inne łapy. Cytat ze Stevena E. de Souzy, scenarzysty dwóch pierwszych części:

Cytat:"When the movie became a hit and we started thinking sequels, the plan was to base each instalment on a different 1970s disaster movie, with a layer cake of action laid on. So if Die Hard was The Towering Inferno, the second one was Airport and the third one was going to be The Poseidon Adventure. I worked up a whole storyline involving John McClane taking his family ona a cruise, until the rights for the project were sold and I was taken off the project. It's a shame as the first two movies are absolutely the Irwin Allen model: the characters trapped somewhere, with a ticking clock."

Także miejsce akcji i ogólne wzorowanie się na klasykach kina katastroficznego było w oryginalnej koncepcji "Die Hard" jako serii filmowej jak najbardziej istotne.
The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...

http://animalattack.pl/

Odpowiedz
No i szkoda, że nic z tego nie wyszło :(

A scenariusz z którego ostatecznie powstało Die Hard 3, był pisany z myślą o filmie z Brandonem Lee, a potem planowano z tego zrobić kolejne Lethal Weapon. I taki z tego Die Hard jak z koziej dupy trąbka.
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
-------------------------------------------------------------
Pisanina archiwalna - fantasy/sf

Odpowiedz
(17-02-2015, 19:09)slepy51 napisał(a): Także miejsce akcji i ogólne wzorowanie się na klasykach kina katastroficznego było w oryginalnej koncepcji "Die Hard" jako serii filmowej jak najbardziej istotne.
A gdzie tutaj ktos to kwestionuje?

Odpowiedz
W sumie kwestionuje to każda kolejna część "serii" po dwójce, dlatego o ile trójkę bardzo lubię i uważam za super film akcji, to "Die Hard" z tego taki średni na jeża na moje. I wiem, wg ciebie nie mam racji, i wiem, będę musiał z tym żyć ;)
The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...

http://animalattack.pl/

Odpowiedz
(15-02-2015, 00:03)military napisał(a): Con Air - taki sequel DH bym zobaczył: John uwięziony w samolocie z więźniami musi zgrywać jednego z nich, próbując sprowadzić pomoc i nie zginąć wzięty za przestępcę. Dla mnie CA to jeden z najlepszych filmów akcji ever (i najlepiej wyglądający) i z przyjemnością wspominam wizytę w kinie 18 lat temu.
Obejrzalem wlasnie i zatwierdzam. ;) Tj. dla mnie film nie jest tak dobry jak zaden z Die Hard, ale łatwo zobaczyć w roli Cage'a Bruce'a Willisa-McClane'a (mysle, ze jakby w roli glownej był Willis z czasow swojej swietnosci to film automatycznie bylby u mnie wyzej ocenowo). Wszystkie czynniki składowe są - musi dzialac, bo nie ma wyjscia, nie jest uber-kozakiem, chce do żony. (Choc wolalbym, zeby troche wiecej czasu na poczatku w wiezieniu poswiecili relacji Cage'a z czarnym kumplem, bo jest wazna czescia osobistej motywacji. Ale w Die Hard 4 to moglby byc Zeus albo Damon Wayans :P) To nawet by pasowalo na czwartą część po DH1, DH3 i LBS. Bo w sumie, ze Maklejn broniac zony kogos przypadkiem zabije to nie jest nic nieprawdopodobnego. ;) Szkoda, ze Brus do mnie nie dzwoni przed kazda kolejna czescia to bym mu mowil na jakich filmach ma sie wzorowac. ;)

Odpowiedz
Nikt jeszcze nie wymienił "Pasażera 57"? Wstyd!

Odpowiedz
Ten, kto tu wspomniał o 16 Blocks, powinien dostać dożywotniego bana.

Odpowiedz
Gieferg xD
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon