Najlepsze walki w filmach superhero
Czyli takie, w których wszystko zagrało (albo prawie wszystko). Jak tak patrzę na półkę z filmami i się nad tym zastanawiam, to jakoś nie przypominam sobie wielu tego rodzaju scen. Ale kilka się znajdzie, z tym, żde mam jednak wrażenie, że najlepsze pojedynki to te, które budzą największe emocje, a sama choreografia czy widowiskowość stoi na drugim planie. Co za tym idzie mój top-3 wygląda tak:

Captain America: Civil War - Captain America & Bucky vs Iron Man

[Obrazek: Captain-America-Civil-War-Key-Art.jpg]
Bracia Russo już zdązyli nas przyzwyczaić do tego, że sceny walki wychodzą im świetnie, a ta jedna jest wyjątkowa ze względu na ładunek emocjonalny jaki jej towarzyszy. Co prawda coś podobnego było już niby w finale Winter Soldiera, ale starcie Steve'a i Tony'ego robi większe wrażenie.

The Amazing Spider-Man 2 Spider-Man Vs Harry Osborn
[Obrazek: spider1-1.jpg]

W kinie oglądałem to na krawędzi fotela, choć zasługa w tym głównie nie tyle samej walki co tego, co miało się tam wydarzyć. Scena tej konfrontacji i tego, co tuż po niej następuje jest o poziom lepsza od całej reszty filmu.

The Dark Knight Rises Batman vs Bane
[Obrazek: Christian-Bale-and-Tom-Hardy-in-The-Dark...-Rises.jpg]

Nolan w scenach walki jest cienki, pod względem choreografii to nawet mało powiedziane, ale ta scena miała coś w sobie. Po części, podobnie jak w przypadku TASM2 chodzi tu o oczekiwania, o to, co ma się wydarzyć. Poza tym teksty Bane'a, ogólnie atmosfera sceny, to wszystko składa się na pamiętny pojedynek nawet jeśli choreografia praktycznie nie istnieje, a chwilami trudno stwierdzić, co się właściwie dzieje. Chyba żadnej walki z filmu superhero nie oglądałem tyle razu na YT zanim postawiłem film na półce.

Zaraz za podium starcia Kryptończyków w Man of Steel, wjazd Batmana do magazynu w BvS oraz wszelkie walki w Winter Soldierze i początkowa akcja w Civil War.
AS FOR THE GOOD NEWS... THERE'S NO FUCKIN' GOOD NEWS
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
Recenzje filmów i komiksów

Odpowiedz
Najlepsze w tej scenie jest wejście Harrego i jego współpraca z Pajączkiem. Bo już przeciwnicy nic ciekawego nie prezentują.

Myslałem też nad tym jaką scenę z X-Men można by tu wymienić i wychodzi na to, że najlepsze są:

- First Class - finał (w sumie nie tyle sama walka, co załatwienie Shawa)
- DOFP - starcia z sentinelami w przyszłości (i towarzyszące im poczucie pt. "we're so fucked")

No i jeszcze:
[Obrazek: maxresdefault.jpg]

Odpowiedz
Batman vs najemnicy Lexa (Batman v Superman),
Blade vs Deacon Frost w finale. (Blade),
Batmam vs Superman,
Hit-Girl vs ochroniarze Rasula (Kick-Ass),
Big Daddy scena w magazynie (Kick-Ass),
Batman vs zbiry Jokera (finał The Dark Knight),
X-Men vs Shaw vs Magneto (X-Men First Class),
Wolverine vs Sentinel vs Magneto vs Mystique (X-Men Days of Future Past),
Spider-man vs Green Goblin (w finale Spider-mana),
Spider-man vs Doctor Octopus (scena w pociągu Spider-man 2),
Spider-man vs Green Goblin || (pierwsze starcie w Spider-man 3),
Wolverine vs Shingen Yashida (The Wolverine),
Batman vs Joker (w finale Batman Mask of Phantasm).

Odpowiedz
Moja ulubiona walka:

Nic innego nie wymieniam, bo to już nie ta liga, a tutaj gra mi wszystko - choreografia, praca kamery, montaż, muzyka. Dla mnie perfekcja.

Odpowiedz
Walka z X2 jest dobra pod względem choreografii, tempa itp. Sam o niej nie wspomniałem bo to w sumie taki typowy pojedynek z henchmanem (henchwoman?), stawka, emocje - od tej strony nic specjalnego, szczególnie gdy przez większą część walki można mieć wrażenie, że walczący i tak specjalnej krzywdy nie mogą sobie zrobić.

Odpowiedz
E tam, pierdzielenie. Walka Logana z Lady Deathstryke w X2 jest zajebista, chyba jako pierwsza przyszła mi na myśl gdy otwierałem ten wątek.

Poza nią i walką Batman kontra Bane (bo nie chcę się powtarzać) tak by wyglądały moje ulubione starcia komiksowych superbohaterów.

Steve Rogers kontra Ziemowy żołnierz, Captain America: The Winter Soldier (2014)

Napięcie, choreografia, muzyka, no i to kolano Steve'a! Ach, świetna rzecz. Cała ta sekwencja akcji to najlepsza rzecz z tego filmu.

Spider-Man kontra Doktor Octopus, Spider-Man 2 (2004)

Uwielbiam też finałowe starcie pajączka z Goblinem z pierwszej części, ale chciałem tu wkleić tylko jedną walkę z udziałem tego superbohatera, a scena akcji z SM2 na pociągu to najlepsza sekwencja w filmach ze Spider-Manem!

Blade kontra Reinhardt i jego ludzie, Blade II (2002)

Za zabawną choreografię, muzykę w tle, oraz mocarne wyjście Snipesa z krwi. Uwielbiam!

Frank Castle kontra Rosjanin, The Punisher (2004)

Bo jest fajnie przesadzona, ciekawa i bardzo zabawna!

V kontra Creedy i jego ludzie, V for Vendetta (2005)

Za "My turn", pozostałe teksty V, klimat i za krwawą jatkę jaką urządza tytułowy bohater.

Superman kontra Zod, Man of Steel (2013)

Zwłaszcza od tego momentu, od którego wkleiłem. Walka w Smallville też jest super, ale to finałowy pojedynek bardziej mnie zachwycił najlepszym do tej pory pokazaniem siły i szybkości walczących ze sobą kryptończyków, skalą, muzyką i scenerią zniszczonej metropolii o zachodzie słońca.

Odpowiedz
Wymienamy WALKI czy trwające po killanaście minut ogromne sekwencje? Bo nie wiem jak można do jednego worka wrzucić SM vs Goblin z filmu Raimiego i Nowy Jork z Avengers :)

Odpowiedz
Właśnie to samo miałem napisać. Te wszystkie bitwy to chyba nie do tego tematu. Czyli 6 na 9 wymienionych przez Phila scen akcji. :P

Odpowiedz
Słusznie, w Normandii też była walka na plaży :)

Gieferg, ogarnij się.

Odpowiedz
Nie można by do tej kategorii od razu podpiąć walk z seriali superhero? Bo w sumie to już wszystkie pojedynki zostały wymienione a na moje w serialach można znaleźć lepsze starcia niż w większości filmów :P

Odpowiedz
Nie można.

(04-03-2017, 11:03)Mierzwiak napisał(a): Wymienamy WALKI czy trwające po killanaście minut ogromne sekwencje? Bo nie wiem jak można do jednego worka wrzucić SM vs Goblin z filmu Raimiego i Nowy Jork z Avengers :)

Z początku codziło mi głównie o starcia między konkretnymi postaciami, a nie półgodzinne bitwy gdzie każdy się napieprza z każdym, więc w Avengers to by mogło być... hmm... Thor vs Loki? Hulk Vs Loki? (to akurat świetna "walka" :D). Z tym że później sam podałem przykład, który nie pasuje (DOFP) więc w sumie to kij z tym, wymieniajcie co chcecie.

I nie napisałem "pojedynek" bo walka Bucky/Cap vs Iron Man to już dla mnie nie jest pojedynek :P

Odpowiedz
Tak w ogóle to drugie konto Szpeka już założyło podobny temat:
http://forum.film.org.pl/Thread-Ulubione-starcia-pojedynki-konfrontacje--4359

Odpowiedz
Kij mu w oko, nawet nikt nie zauważył :P

Odpowiedz
Ano...

[Obrazek: 1491613de53a411bylo_bylo.gif]

I temat był lepiej sprecyzowany ;)
Ale można usunąć i wsio, don't mind.

Odpowiedz
Oto top 9 moich ulubionych walk superheroe:

Bane vs Batman z TDK - bardzo fajna walka. Moment w którym Bane łamie Nietoperza w pół jest po prostu super-epicki.

Team Iron Man vs Team Cap w 'Civil War' - chyba najlepsza filmowa ustawka ever.

Iron Man vs Captain America i Bucky w 'Civil War'

Batman vs. Superman z BvS - nie jest idealna, mogła być lepsza ale i tak bardzo mi się podoba :)

Superman vs Zod z MoS - film ogólnie mi się nie podobał zbytnio, ale ta walka jest po prostu świetna.

Daredevil vs ruscy (!!!) - to jest prawdziwe mistrzostwo :)

Punisher vs pierdyliard współwięźniów czyli Frank Castle w formie. Aż nie mogę się doczekać jego solowego serialu.

Daredevil vs gang motocyklowy - kolejna świetna walka z tego serialu. No i ten uśmiech na twarzy Matta :)

Batman vs. Superman, TDK Returns - jak dla mnie to jest rewelacja. Tak powinna wyglądać walka obu herosów w BvS :) Chociaż i tak aktorska wersja tego starcia nie wypadła wg mnie tak źle :)
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
(04-03-2017, 17:07)szopman napisał(a): Bane vs Batman z TDK - bardzo fajna walka. Moment w którym Bane łamie Nietoperza w pół jest po prostu super-epicki.

Nie w tym filmie. :P

Odpowiedz
(04-03-2017, 16:55)Juby napisał(a): Tak w ogóle to drugie konto Szpeka już założyło podobny temat:
http://forum.film.org.pl/Thread-Ulubione-starcia-pojedynki-konfrontacje--4359
W ogóle to wszystkie posty z tego tematu najchętniej przeniósłbym do tego: http://forum.film.org.pl/Thread-Najlepszy-filmowy-pojedynek--396 starego tematu, ale pewnie byście się wszyscy pluli, bo cośtam, więc sobie piszcie :)

Odpowiedz
Nie znam się na tych filmach superbohaterskich za bardzo, ale chyba "Watchmen" się do tego łapie?
Jeśli łapie to Ozymandiasz vs. Komediant jest najlepszą walką.
Jak nie łapie to i tak jest lepsza niż wszystkie inne, które widziałem w tego typu filmach.
Wtedy śmieli się znowu, uważając, że to okropnie komiczne, że Paszczak przez całe życie robił to, na co nie miał ochoty, tylko dlatego, że nie potrafił odmówić.

Odpowiedz
To i ja dorzucę coś od siebie, chociaż większość fajnych rozwałek już wrzuciliście. 

Świetne wprowadzenie Nightcrawlera przez Singera w X2. 

Kolejne otwarcie, tym razem Watchmen. Świetna, subtelna wręcz scena z perfekcyjnie dobranym kawałkiem w tle. 

I rozpierdol zafundowany przez dużych gości. Sam film średni, ale tę walkę lubię. 

I znowu zielony, tym razem z dużym czerownym. 

Odpowiedz
Generalnie wszystko co fajne zostało już pokazane :P No, ale temat dotyczy filmów tylko :P

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon