Ankieta: Najlepsza seria S-F to...
Obcy
Terminator
Predator
Gwiezdne wojny (o ile to S-F)
Robocop
Powr
[Wyniki ankiety]

Najlepszy film S-F
Tak mnie naszło żeby to sprawdzić (choć pewnie niespodzianek większych nie będzie) - podawajcie po 10 filmów, punktacja liczona tak - 10 za 1 miejsce, 9 za 2 itd. Za jakiś tydzień (albo dwa) to podsumuję i zobaczymy jak to wygląda.

Moje Top10 nie jest specjalnie oryginalne ani zróznicowane:

1. Aliens
2. Alien 3
3. Alien
4. Terminator
5. Terminator 2
6. Predator
7. Predator 2
8. Robocop
9. Robocop 2
10. Robot Jox*

* - o to miejsce ubiegalo się kilka innych (lepszych) filmów (total Recall, Blade Runner itd) ale ponieważ nie moglem się zdecydować to 1 punkt dla filmu dla ktorego mam sentyment a ktory pewnie tych punktów za wiele nie zarobi.

Odpowiedz
1. Matrix
2. Equlibrium
3. Mad Max 3
4. Star Wars ep. IV
5. Star Wars ep.VI
6. Terminator 2
7. Aliens
8. Ucieczka z Nowego Yorku
9. Uciecieczka z L.A.
10.Seksmisja

Po dłuższym zastanowieniu zmieniam jedną pozycję :wink:
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
1. 2001: A Space Odyssey
2. Blade Runner
3. A Clockwork Orange
4. THX 1138
5. The Terminator
6. The Thing
7. Aliens
8. Alien
9. Alien 3
10. T2: Judgement Day

Zmieniłem trochę tego posta gdyż nie wiedziałem, czy "Mechaniczną pomarańczę" też uwzględnić.

Odpowiedz
Bez urazy, ale jaki cel tkwi w zakladaniu tematu, ktory polega li tylko na wymienianiu tytulow?

Odpowiedz
Bez urazy ale jesli to nie ma sensu to jaki jest sens istnienia działu który ma w tytule:
Cytat:Nagrody Forum filmowego KMF, Sondy, głosowania, plebiscyty...
sens jest taki jak w tytule tematu - po prostu mam ochote sie dowiedzieć ktory film jest najpopularniejszy wśród forumowiczów :P.
Nigdzie nie powiedziałem że trzeba tylko wymienić, jak ktoś chce może to uzasadniać, ale sonda lub glosowanie polega na tym że się glosuje :mrgreen: zresztą czy w innych tematach tego typu wyglądalo to inaczej?
Chocby tutaj:
http://www.forum.film.org.pl/viewtopic.php?t=132
http://www.forum.film.org.pl/viewtopic.php?t=431
http://www.forum.film.org.pl/viewtopic.php?t=59&start=0

pzdr

PS. i taka zagadka dla szanownego moderatora:
Cytat:Rozrzut moze i jest za duzy, ale mnie od razu przychodza do glowy dwie tylko pozycje - dwa nowe Matrixy.
kto jest autorem tego cytatu i z jakiego tematu on pochodzi? :twisted: :roll: Tak bez uzasadnienia? Jaki to miało sens?

Odpowiedz
Przytoczyles linki z plebiscytami, ktore z zalozenia polegaja na wymienianiu tytulow po to, zeby je potem zebrac, zsumowac i podac wyniki. Teraz, po glebszej analizie postu wprowadzajacego widze, ze tez zamierzales stworzyc pewien plebiscyt, ktory (slusznie albo nie - jesli nie, to wycofuje zarzuty ;)) chcac niechcac skojarzyl mi sie ze zjawiskiem, o ktorym jakis czas temu pisal Dux (onetowe tematy z cyklu "wpisujcie miasta, ktore kochaja Ich Troje"). Link z przytoczona moja wypowiedzia pochodzil rowniez ze swego rodzaju plebiscytu, w ktorym jednakze do wymiany kilku zdan doszlo, (wystarczy przejrzec pare postow wprzod) wiec jakas merytoryczna dyskusja byla, a tutaj na cos takiego po prostu sie nie zanosi. A jak sie nie zanosi to niedobrze, bo od tego jest forum dyskusyjne, zeby dyskutowac. No ale oczywiscie moge sie mylic. Niemniej Giefergu, jak juz pisalem wczesniej, nie chowaj urazy. It's nothing personal. ;)

Odpowiedz
Ja nie jetem fanka kina SF, ale Solaris mnie zachwycilo :)

Odpowiedz
*Zosia napisał(a):Ja nie jetem fanka kina SF, ale Solaris mnie zachwycilo :)

Czyżby ze względu na pewną aktorkę, która wzbudziła burzliwą dyskusję swego czasu? No i George'a oczywiście ;)
"It ain't over 'til it's over."

Odpowiedz
Cytat:Przytoczyles linki z plebiscytami, ktore z zalozenia polegaja na wymienianiu tytulow po to, zeby je potem zebrac, zsumowac i podac wyniki. Teraz, po glebszej analizie postu wprowadzajacego widze, ze tez zamierzales stworzyc pewien plebiscyt,
Ano właśnie.
Zresztą napisałem że mam zamiar to potem podsumować i wyciagnąc jakieś wnioski. Tematy do ktorych podałem linki były dla mnie inspiracją do stworzenia czegoś w tym stylu.
Cytat:w ktorym jednakze do wymiany kilku zdan doszlo, (wystarczy przejrzec pare postow wprzod) wiec jakas merytoryczna dyskusja byla, a tutaj na cos takiego po prostu sie nie zanosi.
Żeby dyskutować muszę mieć jakieś wyniki, bo nie mam zamiaru przekonywać ludzi że ten czy ten film jest lepszy. Nie o to chodzi. Wypowiadać się będę jak już się zbierze trochę głosów, czy ktoś inny też się wtedy wypowie tego nie mogę być pewien. Może więc dodaj coś od siebie?

Co do ostatniego głosu trzeba będzie policzyć to jako 10 pkt dla Solaris.
Czekamy na kolejne głosy, chyba że moderator zamknie temat jako bezsensowny :?

Na razie na prowadzeniu zgodnie z moimi oczekiwaniami Aliens (19) i T2 (13). Cameron rządzi niepodzielnie 8)

EDIT - literówki i wydawało mi się że mam bład w obliczeniach a po chwili okazało się że jednak było dobrze :?

Odpowiedz
pytania:
- wytłumacz termin SF (tak, będę się czepiał), bo dla mnie w tym momencie SW to nie SF, więc czy mamy tu do czynienia z szerokopojętym fantasty czy jak ?
- czy można podać jakąś serię filmową w 1 punktcie ?
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Cytat: wytłumacz termin SF (tak, będę się czepiał), bo dla mnie w tym momencie SW to nie SF, więc czy mamy tu do czynienia z szerokopojętym fantasty czy jak ?
Tym razem SF, nie fantastyka ogólnie (LOTr i Conan odpadają). Przy czym jeśli ktoś zalicza sobie SW do SF (bo są statki kosmiczne itd.) to nie będę upierdliwy i nie będę się czepiał. Więc ty tym bardziej nie musisz.
Cytat: czy można podać jakąś serię filmową w 1 punktcie ?
Nie można, 1 film to 1 film, seria to kilka filmów, jak lubisz wszytkie to musisz je wypunktowac. zresztą wystarczało spojrzeć na pierwszy post żeby dostac odpowiedź na to pytanie.

I wracając do tematu:

10 tytułów od najlepszego w dół, potem się podsumuje i zobaczymy co z tego wyniknie.

Odpowiedz
Uwzględnię tu Star Wars. Może na pograniczu gatunków, aczkolwiek mi zawsze SW pasowało bardziej do science fiction.

1. Imperium Kontratakuje
2. Powrót Jedi
3. Nowa nadzieja
4. Blade Runner
5. Matrix
6. Powrót do przyszłości
7. Powrót do przyszłości 2
8. Powrót do przyszłości 3
9. 12 Małp
10. Ucieczka z Nowego Jorku

Ehhh... Trudno wybór.

Nie rozumiem zrzędzenia na wyliczanki tym bardziej, że nie jest to pierwszy taki temat, a cel wydaje się być oczywisty.
Obszerne i dobrze napisane Recenzje filmów znajdziesz na Filmowo.net
O filmie na poziomie - Forum filmowe - komentuj i oceniaj filmy!

Odpowiedz
To i ja powyliczam.

1. Aliens (cała saga w sumie...)
2. Powrót do przyszłości (trylogia)
3. Predator 2
4. Terminator (też jako trylogia)
5. Żołnierze kosmosu
6. Diuna (Lyncha)
7. Brazil (Brasil? nigdy nie pamiętam, jaka to literka...)
8. Predator
9. Galaxy Quest (:D)
10. Guyver

Odpowiedz
military; Gieferg wspomniał, że wymieniamy jeden film, a nie całą serię.

Cytat:1 film to 1 film, seria to kilka filmów, jak lubisz wszytkie to musisz je wypunktowac
Obszerne i dobrze napisane Recenzje filmów znajdziesz na Filmowo.net
O filmie na poziomie - Forum filmowe - komentuj i oceniaj filmy!

Odpowiedz
Racja, to wszędzie gdzie wymieniłem serie niech będą drugie części.

Odpowiedz
1. Ridley Scott "Łowca androidów"
2. Ridley Scott "Obcy ósmy pasażer Nostromo"
3. Irvin Kershner "Gwiezdne wojny: Imperium kontratakuje"
4. Stanley Kubrick "Mechaniczna pomarańcza"
5. James Cameron "Terminator"
6. Andy i Larry Wachowski "Matrix"
7. Stanley Kubrick "Odyseja kosmiczna 2001"
8. Fritz Lang "Metropolis"
9. John Carpenter "Coś"
10. Stephen Hopkins "Predator 2"

Jeżeli z jakiś powodów organizator plebiscytu miałby nie zaliczyć pozycji 4 (w końcu nie ma tam żadnych statków kosmicznych ani obcych cywilizacji :wink: ) to na listę rezerwową wystawiam:
R1. Enki Bilal "Immortal - Kobieta pułapka"

Odpowiedz
Cytat:Jeżeli z jakiś powodów organizator plebiscytu miałby nie zaliczyć pozycji 4
No cóz, ja zaliczę bo jeszcze nie obejrzałem i nie wiem czy nie da się tego podciągnąć, najwyżej potem ktoś będzie udowadniał że to nie S-F :) Podobnie ma się sprawa z Gwiezdnymi wojnami, są statki kosmiczne więc jak macie ochotę to głosujcie na SW, ja nie głosuję na SW bo jest duzo filmów, ktore lubvię o wiele bardziej, więc nie muszę się zastanawiać czy to Sf czy też nie.

co do serii - jeśli ktoś poda całą serię i nigdzie potem tego nie sprecyzuje (jak Military) to nie będę liczył punktów za to dla żadnej części.

Odpowiedz
Ejże, sprecyzowałem! Jeszcze raz, dla pewności:

1. Aliens
2. Powrót do przyszłości 2
3. Predator 2
4. Terminator 2
5. Żołnierze kosmosu
6. Diuna (Lyncha)
7. Brazil (Brasil? nigdy nie pamiętam, jaka to literka...)
8. Predator
9. Galaxy Quest ()
10. Guyver

Odpowiedz
Wiem :) napisałem :
Cytat:jeśli ktoś poda całą serię i nigdzie potem tego nie sprecyzuje (jak Military) to nie będę liczył punktów za to dla żadnej części.
Co mogło być trochę niejasne - w każdym razie na myśli miałem to że nalezy sprecyzować tak jak Ty to zrobiłeś, żeby się liczyło :wink:

Odpowiedz
Aaa, widać nie doczytałem, tak jak z ostatnim konkursem na stronie KMF, gdzie podałem odpowiedź na inne pytanie niż było.:P No nieważne, sprawa zamknięta, konkurs trwa dalej.

Głosujcie na Alienów!

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon