Najlepszy i najgorszy film komiksowy
Cytat:Plebiscyt KMF-u miał za zadanie wyłonić trzy filmy na podstawie komiksu, które uznaliśmy nie tyle za najlepsze adaptacje pod względem zgodności z oryginałem, ile po prostu dobre filmy

Coś chyba nie do końca wyszło.

Odpowiedz
Zgadzam się z zestawieniem. Uważam że 300 to słabiutki film, ale jest idealną adaptacją równie słabego komiksu. Gieferg pewnie umieściłby na pierwszym miejscu Payback jako najlepszą ekranizację komiksu z gry Max Payne.

Odpowiedz
Tyle że (co podałem w cytacie) podobno chodziło o wyłonienie najlepszych filmów a nie najwierniejszych ekranizacji :P zresztą, whatever, w tym temacie głosowanie wyszło jak nalezy :P

Odpowiedz
Nie najlepszych, tylko najlepszych EKRANIZACJI. Widzisz różnicę?

Odpowiedz
Widocznie jednak parę osób uznało, że "300" to dobry film. Oj kurcze, nawet ja tak uważam, silly. :P

EDIT: "dobry" w tym sensie - uczta dla oka i duszy, a przy tym świetna ekranizacja.

Odpowiedz
Military >> Czytasz co piszę w ogóle?

Zgadzasz się z wynikami, które miał wyłonić "po prostu dobre filmy" uważając zarazem że 300 jest słabym filmem.

Masz rozdwojenie jaźni?

Odpowiedz
Nie. Zgadzam się z wynikami, które miały wyłonić "po prostu dobre filmy na podstawie komiksów". I wali mnie to, czy to są ulubione czy może takie, w których najwięcej użyto koloru zielonego, zgadzam się z nimi bo odpowiadają mojej liście najlepszych adaptacji komiksów.

DH4 jest świetną adaptacją Ghost Ridera, bo John ma łysą czachę i na tle wybuchu wygląda jakby się paliła.

Odpowiedz
O LOL - najpierw czytam temat o Die Hard, jak to niby niektórzy nie potrafią się rozluźnić na głupocie tego filmu, a potem Gieferg naskakuje na 300, mówiąc że to słaby film. To teraz ja Ci powiem: rozluźnij pośladki człowieku - to jest piękny i cudowny film właśnie dlatego, że fabuła tam się nie liczy, liczy się tylko wirtuozeria strony wizualnej.
I chyba nie przeczytałeś wstępu tego plebiscytu skoro się czepiasz, że film jest w pierwszej trójce.
Jeez, bądźcie konsekwentni ludzie!
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Cytat:to jest piękny i cudowny film właśnie dlatego, że fabuła tam się nie liczy, liczy się tylko wirtuozeria strony wizualnej.

strona wizualna, jeden wielki SFX w tym filmie nie robi na mnei wrażenia, nie podoba mi się, wali po oczach sztuczną sztucznością jakiej nie trawię. IS IT CLEAR?

Jeśli do twego chodzi pusta jak wydmuszka fabuła to ogólnei film uważam za co najwyżej taki se.

Odpowiedz
Mefisto napisał(a):to jest piękny i cudowny film właśnie dlatego, że fabuła tam się nie liczy, liczy się tylko wirtuozeria strony wizualnej.
Ale film to nie tylko "wirtuozeria strony wizualnej". To przede wszystkim emocje. 300 jest pod tym względem puste, zimne, martwe.

A zatem nie "piękny i cudowny film" ale "piękny i cudowny wizualnie film".

Odpowiedz
Cytat:"dobry" w tym sensie - uczta dla oka i duszy

Dla oka - może; dla duszy - nie. Mało brakowało, a usnąłbym na tym filmie. Najpierw się biją, raz w zwolnionym, raz w przyspieszonym tempie, a potem królowa gada coś o wsparciu dla męża i jego 300. Nuda...

Odpowiedz
Dusza duszy nierówna, pamiętaj. ;)

Chociaż każda ponoć 21 gramów waży... :)

Odpowiedz
300 to wizualne mistrzostwo świata. Prowadzenie kamery, zdjęcia, stroje, i to wszystko zrobione jedynie przy pomocy skromnych (jak na Hollywood) środków i jednego BlueBoxa. Genialny Gerald Butler, znakomita choreografia walk, jednym słowem uczta prawdziwego kinomana. Filmowi dalego do miana najgorszych. Weźmy taki F4, przecież to jest dopiero prawdziwa tragedia.

Odpowiedz
Zgodzę się, że 300 to wizualne arcydzieło, ale spodziewałem się czegoś więcej po tym filmie. Trailery były znakomite, ale sam film nie oferuje nic ponad to, co było w zwiastunach.

Odpowiedz
Wystarczylo obejrzec trailer i juz caly film z glowy.

Odpowiedz
tak samo miałem z Die Hard 4 - więc nadal nie widzę w czym problem, poza tym, że nie jesteście zupełnie konsekwentni w swoim mysleniu :P
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Oconnel napisał(a):Filmowi dalego do miana najgorszych. Weźmy taki F4, przecież to jest dopiero prawdziwa tragedia.
Moje stwierdzenie że film nie posiada emocji nie znaczy, że uważam go za zły. Dałem mu 7/10, MOŻE po seansie na dvd (które i tak zamierzam kupić) wzrośnie na 8.

Odpowiedz
Zasady tego tematu są przestarzałe, więc zamiast układać "piątki" ulubionych i najbardziej przeze mnie znienawidzonych adaptacji komiksu, podam je swoim sposobem (4 kategorie najlepszych i zwyczajnie wypisane najgorsze).

1. ULUBIONY FILM KOMISOWY
Batman Begins - Najlepszy film na podstawie komiksów/o superbohaterze jaki powstał! Jedyny, któremu wystawiłem 10/10.

2. RESZTA PODIUM
The Dark Knight, Batman (1989) - chyba minimalnie bardziej wolę TDK

3. POZOSTAŁE FILMY OCENIANE NA 9/10
V for Vendetta, X-Men 2, Iron Man

4. OCENIONE NA 8/10
Man of Steel, The Mask, Batman Returns, Superman (1978), Watchmen, Sin City, Blade, Thor, Captain America: The Winter Soldier, Astérix & Obélix: Mission Cléopâtre, Men in Black, X-Men: First Class

NAJGORSZE, OCENIONE PRZEZE MNIE NA 1/10
Superman III, Superman IV: The Quest for Peace, Dragonball Evolution, Ghost Rider: Spirit of Vengeance, Son of the Mask

Jest jeszcze kilka ale nie pamiętam ich na tyle dobrze aby móc zweryfikować, czy zasłużyły na 1/10 (np. Catwoman).

Odpowiedz
Najlepsze filmy komiksowe:
1. Trylogia Nolana o Batmanie
2. Universum Marvela, Sin City, Old Boy.
3. Kick-Ass, X-Men: Pierwsza klasa, Dredd
4. 300, Watchmen - Strażnicy, Człowiek ze stali
5. Życie Adeli - rozdział 1 i 2, Droga do Zatracenia i Ghost World.

Najgorszy:
1. The Amazing Spider-Man (obraza dla bohatera, wstrętny skok na kasę, to nie ma prawa nazywać się filmem o Spider-Manie!!! Najgorsze jest to, że ich zamysl działa i oczywiście pójde na sequel.
I can see your conciliation. I wanna see your conciliation.

Odpowiedz

Cytat:Najgorszy:
1. The Amazing Spider-Man
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcTT1CD8oq0MBhx87mvBAfN...aTRnHOAS5A]

Mam rozumieć, że Fantastyczna Czwórka (a szczególnie sequel), Batman Forever, Batman i Robin, Green Lantern były twoim zdaniem lepsze? :)

Możesz rozwinąć tę myśl?
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
-------------------------------------------------------------
Pisanina archiwalna - fantasy/sf

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon