Nawiązania do filmów w grach
Cytat:W "Dreamfallu"? Hm, Kruk opowiada April, że był nominowany w konkursie na Najlepszego Pomocnika, ale wygrał z jakimś kurduplem, który pomagał nieść jakiś pierścień - czy coś w ten deseń

O tak, pamiętam ;) Uśmiałem się wtedy :P

Odpowiedz
Contra - w ostatnim etapie sub-bossem jest głowa obcego (z rogami:)) pod koniec planszy wszędzie pałętają się stworki stylizowane na facehuggery. W wersji na GB te cudaki uciekają ze szklanych tub jak w "Aliens".
get ready for suprise...

Odpowiedz
O właśnie, to mi przypomniało o serii "Metal Slug":
-przez cała serię przewija się postać Sub-bossa będącego łysą kopią Rambo,
-w późniejszych etapach bardzo często są kosmici będący mieszanką lickerów(Resident Evil) z xenomorphami,
-finał Metal Slug-X to jawne nawiązanie do "Dnia Niepodległości",

Znalazłoby się tych nawiązań jeszcze sporo więcej, ale to wszystko co na chwilę obecną mi się przypomniało.

I jeszcze pierwszy "Crash Bandicot", w którym niczym Indiana Jones w "Poszukiwaczach zaginionej Arki" uciekaliśmy przed ścigającą nas ogromną kamienną kulą.

Odpowiedz
to mi przypomniało że w Metal Slug 3, gdy podniesie sie wyrzutnie rakiet, zamiast zwykłego komunikatu jest głos stylizowany na Arnolda :D
get ready for suprise...

Odpowiedz
W GTAIV sporo nazw misji nawiązuje do filmów (i nie tylko). Np:

- Crime and Punishment
- Final Destination
- The Puerto Rican Connection :)
- Ruff Rider :)
- Portrait of a Killer
- I Need Your Clothes, Your Boots and Your Motorcycle :)
- To Live and Die in Alderney
- Payback (e tam, żadne nawiązanie, ale uwielbiam ten film :))

Odpowiedz
a teraz coś w drugą stronę (tak jakby). w zapowiedzi "wroga u bram" na polsacie literki są wystylizowane na te z "medal o honor" :D
get ready for suprise...

Odpowiedz
Max Payne 2 - w telewizorach które pojawiają się tu i ówdzie leci masa filmów exploitation.

Odpowiedz
główny bohater GTA4 to niemal dokładna kopia Vladimira Mashkova z "Bahind Enemy Lines".
[Obrazek: enemy4.jpg]
get ready for suprise...

Odpowiedz
Hitman - W pewnej misji musimy ustrzelić w pewnej restauracji skorumpowanego policjanta i wysłannika mafii. pomaga nam w tym bardzo pewien kibel. Dla mnie od razu widać nawiązanie do Ojca Chrzestnego.
Scarface: The World Is Yours - Pewien gościu zaczepia Tonego w barze i wywiązuje się taki dialog (piszę z pamięci)
- Hej to ty jesteś ten z tego filmu?
- Kto? Paul Muni?
Paul Muni grał Tony'ego w oryginalnym Scarface z 1932 roku.

Odpowiedz
chyba nie muszę mówić że bohaterowie z contry są żywcem przerysowani z Arnolda i Stallone'a?

[Obrazek: nes_contra_animation.gif]

Odpowiedz
czytałem że początek GTA4 jest wzięty z filmu pt. The Guru

minigun z predatora zainspirował ludzi z id software. potem umieścili go w wolfensteinie i doomie

bullet time z matrixa wykorzystali panowie w max paynie i f.e.a.r.

w filmie Game of Death w którym (przez 20 minut) grał Bruce Lee został zastosowany schemat "leveli" wykorzystywany później w grach. bohater musiał przebić się przez każdy poziom wieży. na końcu każdego poziomu czekał boss. na samej górze wieży czekał ostateczny, najtrudniejszy przeciwnik.

w dodatku w grze tekken 3, zawodnik o imieniu forest law, jest kopią Bruce'a Lee, ba posiada nawet taki sam strój jak w Game of Death.

do gry gears of war został wsadzony patent z pitch black. kiedy zapada zmrok na niebie pojawiają się hordy żądnych krwi krylli. schronić się mozna jedynie w oświetlonych strefach.

w grze duke nukem 3d tytułowy bohater na początku 3 epizodu wymawia takie oto zdanie: "I'm here to kick ass and chew bubble gum, but I'm all out of gum". pochodzi ono z filmu They Live Johna Carpentera.
w tej samej grze w pewnym levelu można odnaleźć metalowy endo szkielet terminatora i martwego indianę jonesa.

w silent hill na ulicy Bloch, napisane jest słowo redrum na drzwiach od garażu. oczywiście jest to nawiązanie do the shining.

w silent hill 3 pokazujący się tu i ówdzie różowy królik jest nawiązaniem do donnie darko.

Odpowiedz
Polowa zapodanych przez ciebie nawiazan potyka sie o wlasna brode od 150 lat :)
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
wanna_cut napisał(a):w silent hill 3 pokazujący się tu i ówdzie różowy królik jest nawiązaniem do donnie darko.
W życiu bym na to nie wpadł. Skąd ten pomysł?

Odpowiedz
nie wiem, może dlatego że w donnie darko też był duży królik?

Odpowiedz
Jak już sypiesz takimi nieznanymi nikomu ciekawostkami, to mogłeś dodać, że ulice w Silent Hill mają imiona horrorowych pisarzy, a w późniejszych częściach także reżyserów.

Odpowiedz
...albo, że cały fragment w metrze w SH3, jest "nawiązaniem" do Jacob's Ladder - nazwy stacji, identyczny wygląd lokacji.
Zresztą cała seria w dużej mierze się na filmie opiera.

Odpowiedz
wanna_cut napisał(a):nie wiem, może dlatego że w donnie darko też był duży królik?
Masz rację, siedzący sobie na ławeczce w wesołym miasteczku zakrwawiony kostium różowego królika jak nic kojarzy się z Darko.
W ten sam sposób znajdę w Silent Hill 3 odniesienia do kilkudziesięciu innych filmów, wszystkie będą równie naciągane.

Odpowiedz
Mierzwiak napisał(a):
wanna_cut napisał(a):nie wiem, może dlatego że w donnie darko też był duży królik?
Masz rację, siedzący sobie na ławeczce w wesołym miasteczku zakrwawiony kostium różowego królika jak nic kojarzy się z Darko.
W ten sam sposób znajdę w Silent Hill 3 odniesienia do kilkudziesięciu innych filmów, wszystkie będą równie naciągane.

tylko że twórcy sami powiedzieli że ten motyw jest zaczerpnięty z darko

Odpowiedz
manhunt - panowie z rockstar mówili że mocno czerpali ideologie i klimaty z filmu 8 MM.

Odpowiedz
To że coś stanowiło inspirację, nie znaczy że się z tym czymś kojarzy. Ja nie skojarzyłem, ale to tylko moja opinia.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon