Nawiązania do filmów w grach
wanna_cut napisał(a):w silent hill 3 pokazujący się tu i ówdzie różowy królik jest nawiązaniem do donnie darko.
W życiu bym na to nie wpadł. Skąd ten pomysł?

Odpowiedz
nie wiem, może dlatego że w donnie darko też był duży królik?

Odpowiedz
Jak już sypiesz takimi nieznanymi nikomu ciekawostkami, to mogłeś dodać, że ulice w Silent Hill mają imiona horrorowych pisarzy, a w późniejszych częściach także reżyserów.

Odpowiedz
...albo, że cały fragment w metrze w SH3, jest "nawiązaniem" do Jacob's Ladder - nazwy stacji, identyczny wygląd lokacji.
Zresztą cała seria w dużej mierze się na filmie opiera.

Odpowiedz
wanna_cut napisał(a):nie wiem, może dlatego że w donnie darko też był duży królik?
Masz rację, siedzący sobie na ławeczce w wesołym miasteczku zakrwawiony kostium różowego królika jak nic kojarzy się z Darko.
W ten sam sposób znajdę w Silent Hill 3 odniesienia do kilkudziesięciu innych filmów, wszystkie będą równie naciągane.

Odpowiedz
Mierzwiak napisał(a):
wanna_cut napisał(a):nie wiem, może dlatego że w donnie darko też był duży królik?
Masz rację, siedzący sobie na ławeczce w wesołym miasteczku zakrwawiony kostium różowego królika jak nic kojarzy się z Darko.
W ten sam sposób znajdę w Silent Hill 3 odniesienia do kilkudziesięciu innych filmów, wszystkie będą równie naciągane.

tylko że twórcy sami powiedzieli że ten motyw jest zaczerpnięty z darko

Odpowiedz
manhunt - panowie z rockstar mówili że mocno czerpali ideologie i klimaty z filmu 8 MM.

Odpowiedz
To że coś stanowiło inspirację, nie znaczy że się z tym czymś kojarzy. Ja nie skojarzyłem, ale to tylko moja opinia.

Odpowiedz
Duke Nukem Blond włosy twardziel :P rzuca do wrogów takimi tekstami :P,choć czasem do jakiegoś momentu, i czasem parę eggów nawiązujcyh do filmów

Say Hello to my little firend (scarface)

I guess he didn't escape from L.A (znajduje ciało Snake Plisskena :P)

It's time to kickass and chew bubble gum, and I'm all out of gum (They Live)

We meet again Doctor Jones (Znajduje (nie jestem pewien) ciało indiany Jonnsa)

Odwarzacz z nagraniem This tape will self destruct in 1 second! Wybucha :D (Mission Impossible)

You pii kay Motcherf...ker (die hard)

My name's Duke Nukem. After some few days of R&R, I'll be ready for some more action! (nie jestem pewnien ale R&R kojarzy mi się z Rescue Rangers wiecie te wiewiórki Chip i Dale)

(Znajduje (tak tak ciało)Wiszące do dołu Lukea Skywalkera w konbinezonie szturmowca, Now this is a force to be reckoned with!

Jeden etap rozgrywa się w IMF Improbable Mission Facility(nawiązanie do Impossible Mission Force) i tam jak wspomniałem nagranie co ulega samozniszczeniu, aha i w tle gra podobna melodia przewodząca mission Impossible

Go ahead make my day (Dirrty Harry)
ARE YOU OKAY....BUSTWOLF

Odpowiedz
Pablo1989 napisał(a):My name's Duke Nukem. After some few days of R&R, I'll be ready for some more action! (nie jestem pewnien ale R&R kojarzy mi się z Rescue Rangers wiecie te wiewiórki Chip i Dale)

:) R&R to "rest and recreation".

Odpowiedz
military dzięki w sumie pasało do tej lokacji IMF po rozpoczęciu mówi Somebody's gonna pay for screwing up MY vacation! :P i w grze na Game Boya Advance :p w endingu olewa następną misję zlecą przez generała :P

Jeszcze takie motywy znalazłem

Rycerze (jednostka z Warcraft 3) po długim klikaniu mówą że są rycerzami którzy mówią....NI :P (Monty Python and the Holy Grail)

Może nie filmowe ale z telewizją związne :P, w Space Quest 4 w pewnym mieście kica sobie różowy króliczek z benbękiem :P (Królik z reklam Duracella)

Kiedy Roger Wilco ląduje na planecie Ortega i wysiada z pojazdu i wilco umiera, nie wiem jak to nazwać hmmm ok przysmasza jak jajecznica i narrtor komentuje naszą śmierć this is roger... this is roger on ortega any questions ?, nawiąznie do pewnego spotu przeciw narkotykom oto on

Filmowy ok :P w ruinach miasta Xenonu możemy zobaczyć rozbity landspeeder Luke'a Skywalkera z "Gwiezdnych Wojen"

Kolejne z Star Wars

Zondra mówi do Rogera "Into the sub, fly boy". To nawiązanie do "Gwiezdnych Wojen" (czwarty epizod), gdzie Księżniczka Leia krzyczy do Hana Solo "Into the garbage chute, flyboy!".

I znów SW :P Kiedy siedzimy w Timepodzie w salonie "Arcade" przy jednym z automatów do gier możemy zauważyć postać podobną do Yody z "Gwiezdnych Wojen". U dołu po prawej dla porównania fragment kadru z filmu.(screeny i te inne eggi są na stronie http://www.przygodoskop.pl/250/ciekawostki.htm zapraszam)

Tu macie do następnej części gry :P http://www.przygodoskop.pl/251/ciekawostki.htm

W nieco słabej grze :P hard truck acopalypse, też do Star Wars mam nawiązania

1.Od wyroczni (taaaaki wielki robot podłączony bo kablowania) dostajemy roboty naprawcze aby naprawić jej pamięć, gdy zajżymy do iwentarza te roboty naprawcze wyglądają jak....R2D2 (niby nic jak fani wiedzą R2D2 i jego inne wersje właśnie w celu naprawych powstały)

2.Wyznawcy Wyroczni (czy jak tam się nazywali nie pamiętam już nie grałem 4 misiące) jak przejeżdzamy obok nich to nas witają NIECH MOC BĘDZIE Z TOBĄ :D.
ARE YOU OKAY....BUSTWOLF

Odpowiedz
Zoey z Left 4 Dead:

[Obrazek: l4dzoeyhanging.jpg]

Zooey Deschanel:

[Obrazek: zooeydeschanelg.jpg]

Nie wierzę, że podobieństwo, nawet imion, jest przypadkowe.

Odpowiedz
Zoey to popularne imię czyżby? a gdzie widzisz podobieństwo z twarzy, to bym nawet po pijaku nie wiedział :P
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Nie wiem czy było, ale londyńskie autobusy w Getaway (świetna gra swoją drogą) reklamują "Natural Blonde Killer" :).

Odpowiedz
Seria Worms, bronie specjalne to święty granat ręczny i latające owce (Monty Python). Jedna z misji nazywa się "Jurassic Worm". Ninja Rope pierwotnie nazywała się Bat Rope.
Naciągane:
Podtytuł najnowszej części to "A Space Oddity".
A jednej z poprzednich to "Under Siege"
Inna broń specjalna to magiczny pocisk o którym mówił Costner w "JFK"
Przy strzelaniu z łuku robak zakłada klasyczną czapeczkę Robin Hooda
get ready for suprise...

Odpowiedz
Dr_Bakier napisał(a):Naciągane:
Podtytuł najnowszej części to "A Space Oddity".
Tak trochę bardzo naciągane. O to kiedyś słyszał? ;) (Tak, tak, wiem, to "A" można podciągnąć pod nawiązanie do "2001"... no ale jednak ;) )
Klub OFILMIE | Podcast filmowy Radio Ofilmie

Odpowiedz
Nie znałem wcześniej tej piosenki a i słysząc tytuł gierki wcale nie skojarzyło mi sie z filmem Kubricka, ale na wiki piszą że tytuł nawiązuje i do filmu i do kawałka Space Oddity więc wpisałem to do sekcji naciągane:)
get ready for suprise...

Odpowiedz
Overclocked - przygodówka, w której pomagamy psychologowi przywrócić pamięć podopiecznych. Konstrukcje cofających się w czasie retrospekcji uznaje za nawiązanie do Memento :)

a w Runaway: a road adventure spotykamy ekipę filmowy - tylko zabijcie, nie pamiętam do czego tam pili.. :D

Odpowiedz
Postacie ze Star Wars oprócz wspomnianych Tony Hawków i Soul Calibura 4 pojawiły się też w Nigh Shift,Mercenaries: Playground of Destruction (Han Solo) i Lego Indiana Jones: The Original Adventures (sporo postaci).

Po prawej okładka starego Metal Geara:

[Obrazek: MichaelBiehn_SolidSnake.jpg]
get ready for suprise...

Odpowiedz
wujo444 napisał(a):a w Runaway: a road adventure spotykamy ekipę filmowy - tylko zabijcie, nie pamiętam do czego tam pili.. :D

Ta gra to jedno wielkie nawiązanie filmowe. Motyw niczym z kina drogi, postaci/sytuacje/cytaty ze znanych filmów - nawiązań jest cała masa. A w jednym momencie bohaterowie już bezpośrednio nawijają o swoich ulubionych filmach, a żeby było ciekawiej, to jest to kluczowy moment w grze.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon