Nawiązania do filmów w grach
No jakże nawiązania do filmu (ewidentne) nie mogą być uznane za nawiązania? Bo gra jest przesiąknięta filmem? Więc tym lepiej to świadczy o nawiązaniach. :)

Odpowiedz
Ja mam wam jedno do powiedzenia: Batman w AA ma takie fajne galotki, że żaden reżyser nie wymyślił lepszych.

Odpowiedz
simek napisał(a):te wasze nawiązania to takie kiepskie są
No, w co drugim filmie akcja dzieje się na wieży i urywane są dzwony, więc racja, to niekoniecznie jest nawiązanie do Burtona :roll:

Odpowiedz
Kurde, chodzi mi o to, że skoro jakaś gierka jest osadzona w konkretnym uniwersum to oczywistym jest, że będzie nawiązywała do filmów, które również były w nim osadzone. To troche tak jak wyliczać nawiązania do filmów Star Wars w KOTORze. Nie o to się rozchodzi, że wasze nawiązania są nietrafione, tylko że są tak oczywiste i jest ich pewnie tak dużo, że nie ma co o nich pisać.

Odpowiedz
Tylko zapomniałeś o tym, że uniwersum Batmana w każdym przypadku, czy to komiks, film, gra, kreskówka, to coś cholernie odmiennego. Ba, teraz już nawet same filmy wszystkie nie dzieją się w tym samym świecie. Więc podkreślanie, że chodzi o filmy Burtona akurat, a nie np. TAS, jest bardzo na miejscu.
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Nawiązania/inspiracje lub po prostu kradzieże w obrazkach - polecam, świetny artykuł! Szczególnie dla miłośników lat '80. :)

http://www.hardcoregaming101.net/tracing/tracing.htm

Odpowiedz
"Manos: The Hands of Fate" (btw - gra na podstawie filmu pod tym samym tytułem)

[Obrazek: image2-610x406.png]

"The Giant Claw" (1957)

[Obrazek: giant-claw2.jpg]
The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...

http://animalattack.pl/

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon