Nie psujmy sobie dzieciństwa
Jest niemało filmów, które kiedyś nam się podobały, ale brzydko się starzeją, albo po prostu oglądaliśmy je jako smarki i inaczej patrzyliśmy na świat.

Stąd proponuję temat z wyliczanką filmów, które dobrze wspominacie (wspominaliście), ale których lepiej sobie nie odświeżać.

Hudson Hawk - Wspominałem jako kapitalną komedię z Willisem. Ponowny seans był bardzo bolesny. Scena włamu ze śpiewaniem/nuceniem jest urokliwa, ale cała reszta leży i kwiczy.

Tron - Stwierdziłem, że nie będę sobie psuł wrażenia przed Tron: Legacy. Zresztą już lata temu Tron był głównie wizualną ciekawostką a nie jakimś epokowym dziełem. Dlatego nie mam zamiaru sięgać po niego.

Niekończąca się opowieść - Nawet nie chcę myśleć jak zły ten film wydałby mi się teraz. Nie będę sprawdzał.

Odpowiedz
Cytat:Tron - Stwierdziłem, że nie będę sobie psuł wrażenia przed Tron: Legacy.

Ja sobie właśnie popsułem. To zdecydowanie film z tej kategorii (czyżby mój post w krótkiej piłce był inspiracją dla tego tematu? ;))

Beverly Hills Cop - oglądałem w dzieciństwie tylko jedną część, chyba jedynkę, ale dobrze mi sie kojarzyło (choć niewiele pamiętałem prawdę mówiąc), obejrzałem ponownie parę lat temu i... zieeeew.

Poza tym Winnetou - jako dzieciak oglądałem bodaj cztery częsci i się tym zachwycałem, jak po latach spróbowałem do tego wrócić...ehh, było ciężko.
AS FOR THE GOOD NEWS... THERE'S NO FUCKIN' GOOD NEWS
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
Recenzje filmów i komiksów

Odpowiedz
Cześć wszystkim!

Oj dużo jest takich filmów, których wolałbym sobie nie przypominać. jak się było małym podobało się mnóstwo rzeczy, a na niektóre wady po prostu nie zwracało się uwagi. W moim przypadku najbardziej jaskrawym przykładem będzie chyba Godzilla. Jak byłem mały uwielbiałem oglądać filmy z tej serii. Teraz wolę tego nie oglądać, bo tego kiczu, zarówno fabularnego jak i scenariuszowego bym chyba nie zniósł.
Poza tym Piekielna głębia. Dawno temu fascynowałem się morską fauną, zwłaszcza rekinami. Dlatego też każdy film, w którym pojawiał się jakiś rekin stawał się moim ulubionym (to były piękne czasy :grin: ). O ile jednak Szczęki bronią się świetnie do tej pory, tak obawiam się, że ten film poległby z kretesem. Lepiej zostawię go w spokoju. :smile:

Odpowiedz
Craven napisał(a):Niekończąca się opowieść - Nawet nie chcę myśleć jak zły ten film wydałby mi się teraz. Nie będę sprawdzał.

Eee. Tu nie jest tak źle. Cały czas koń cudownie tonie.

Co do moich to Żółwie Mutanty - Rycerze Ninja :lol:
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Czyli Wojownicze Żółwie Ninja3? Nawet za dzieciaka nie lubiłem tej części.

Jako pierwszy przychodzi mi na myśl serial "Na południe", lubiany przeze mnie w dzieciństwie, a ostatnio na TV4...no powiedzmy, że mi nie podszedł.

Odpowiedz
Serial "Na wariackich papierach" z Brucem Willisem i Cybill Shepperd. Kiedyś strasznie mnie bawił i cieszył. Dziś czuję zażenowanie.

Odpowiedz
Mam podobnie ze "Światem według Kiepskich" - to co kiedyś było prześmieszne (ile można pić? ile kombinować? jak głupim można być? w jakich gaciach chodzić?) teraz jest nieco żenujące i bolesne jak widzi się coraz więcej takich ludzi w koło. Gwoli ścisłości nie chodzi mi tu o nowe odcinki, które nie dorównują tym wcześniejszym, ale oglądając powtórki, czuję to samo. O dziwo "Miodowe lata" nadal jakoś da się oglądać :wink: .

Odpowiedz
Cytat:Czyli Wojownicze Żółwie Ninja3? Nawet za dzieciaka nie lubiłem tej części.

Ja też. Za to pierwszą lubię nawet teraz (ostatnio oglądałem tydzień temu). Druga z kolei chyba pasuje do tego tematu, po obejrzeniu pierwszej stwierdziłem że obejrzę też drugą i... no właśnie. Trzeba było się w tej podróży sentymentalnej ograniczyć do jedyneczki.

Cytat:"Światem według Kiepskich" - to co kiedyś było prześmieszne(...) teraz jest nieco żenujące

Dla mnie to było zawsze żenujące, z tym że jak to się zaczynało miałem 18 lat.

Odpowiedz
Szaman napisał(a):Czyli Wojownicze Żółwie Ninja3? Nawet za dzieciaka nie lubiłem tej części.

.

Za dzieciaka Trójka też wydawała się kwasowa. Bo to gdzies na wiosce akcja i te stroje zjebane , w porownaniu do poprzednich czesci - w tej kazdy mial identyczny kostium.

Ale po latach... wlasnie tą czesc sie najlepiej oglada. Chyba. Bo lata tego nie ogladalem.

I bardzo wazne - w Trojce był - Elias Koteas. Znowu.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Pamiętam moje zdziwienie gdy po latach odkryłem, że to on był gościem z hokejowym kijem. Niezbyt pasuje to do jego późniejszej filmografii.

Odpowiedz
Serial "Robocop" puszczany niegdyś na Polsacie. Chłonąłem każdy odcinek jak pelikan a dziś to kicz. Jakby puścili teraz pewnie i tak bym oglądnął. :razz:

Z filmów nie mam takich obiekcji. "Kaczor Howard" bawi mnie do dziś, "Wojownicze żółwie ninja 1" też, to samo "Willow" i "Tron" także. Może "Akademia policyjna", teraz mnie to już nie kręci. Podobnie "Gremliny" - kiedyś to był dla mnie klimatyczny horror, teraz bajeczka dla dzieci.
L.A. Confidential - 8/10
He liu - 7/10
The Insider - 8/10
Dredd - 6/10
Total Recall ( 2012 ) - 5/10
G.I. Joe: The Rise of Cobra - 5/10

Odpowiedz
Akademię Policyjną lubię do dziś, ale tylko i wyłącznie pierwszą, reszty nie mam zamiaru już nigdy więcej oglądać, ostatnio zrobiłem to jakieś dwa lata temu i była to droga przez mękę.

Gremliny z kolei faktycznie się zestarzały ale już sequel wytrzymuje próbę czasu o wiele lepiej i wciąz z chęcią do niego wracam.

Odpowiedz
Chryste :shock: BH Cop, Gremliny, Neverending story, Żółwie ninja, Tron (który zawsze był ciekawostką, a nie bóg wie czym).... coś czuję, że ten temat skończy jak Niepopularne poglądy :D
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Joe Chip napisał(a):"Willow" i "Tron"
Willow to klasyk i film ponadczasowy podobnie jak Star Wars, jak się podobał kiedyś, to się to już nie zmieni. Swoją drogą strasznie mam ochotę go sobie odświeżyć.

TRON był pod względem scenariusza ramotką już w momencie premiery, więc... ; )

Odpowiedz
Kubeczek napisał(a):Serial "Na wariackich papierach" z Brucem Willisem i Cybill Shepperd. Kiedyś strasznie mnie bawił i cieszył. Dziś czuję zażenowanie.

Kiedyś Moonlighting bawił i cieszył, kiedyś Cybill wydawała się super laską, kiedyś Bruce Willis miał włosy :)

Odpowiedz
Mefisto napisał(a):hryste :shock: BH Cop, Gremliny, Neverending story, Żółwie ninja, Tron (który zawsze był ciekawostką, a nie bóg wie czym).... coś czuję, że ten temat skończy jak Niepopularne poglądy :D

True, nie wiem jak z Tronem, ale reszta do dzis trzyma konkretny poziom <ok>
I drive truck, break arms, and arm wrestle. It's what I love to do, it's what I do best.

Odpowiedz
Joe Chip napisał(a):Serial "Robocop" puszczany niegdyś na Polsacie. Chłonąłem każdy odcinek jak pelikan a dziś to kicz. Jakby puścili teraz pewnie i tak bym oglądnął. :razz:

RoboCop: Prime Directives - Dark Justice
RoboCop: Prime Directives - Meltdown
RoboCop: Prime Directives - Resurrection
RoboCop: Prime Directives - Crash & Burn

Odpowiedz
Mental, jemu chodzi raczej o ten serial
http://www.imdb.com/title/tt0108909/

Odpowiedz
Ale ten serial już w momencie premiery był średniacki :P
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
A pamiętacie jeszcze takiego animowanego Robocopa? Murphy miał w klatce piersiowej mikrofalówkę, ręcę teleskopowe i wrotki w nogach zamiast spluwy :mrgreen: . To była RASOWA ŻENADA!

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości