Ninja
Ninja są cool. To wie każdy, szczególnie jeśli dorastał w latach 80/90-tych :mrgreen:

Były żółwie ninja, byli ninja z Mortal Kombat, ostatnio w G.I.Joe byli ninja i oczywiście byli najlepszym elementem filmu :razz: Swego czasu powstawało sporo tandetnych kiczowatych filmów o ninja, z których szczególnie jeden zapadł mi w pamięć (mimo że nigdy nie obejrzałem więcej niż pierwsze pół godziny), w sumie to 10 minut z tego filmu (w roli głownej Sho Kosugi, legenda filmów o ninja) po prostu trzeba zobaczyć:

Ostatnio Kosugi pojawił się jako bad guy w "Ninja Assassin" niestety film totalnie zawiódł wszelkie pokładane w nim nadzieje, koncentrując się na fontannach wyjątkowo kiepsko zrobionej CGI krwi.

Jeśli mówa o ninja to chętnie zobaczyłbym porządnie zrobioną adaptację PSXowej gry Tenchu:Stealth Assassins (czy całej serii), ale po tym co zrobiono z Tekkenem nie spieszy mi się do oglądania ekranizacji kolejnych japońskich gier.

Może ktoś widział coś zdatnego do obejrzenia w tej tematyce?
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
-------------------------------------------------------------
Pisanina archiwalna - fantasy/sf

Odpowiedz
Gieferg napisał(a):Może ktoś widział coś zdatnego do obejrzenia w tej tematyce?
Proszę bardzo:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=m9nVENReGBY[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=RVlGm-s7Lz8[/youtube]
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
"Ninja Scroll" - przede wszystkim, jak anime generalnie nie trawię, tak to łyknąłem i to nawet ze smakiem.

I chyba tyle ode mnie. Jako dzieciak po prostu kochałem ninja, z wiekiem coraz bardziej mnie zaczęli wkurzać i obecnie raczej unikam produkcji z nimi. Wyjątek to te, które darzę sentymentem z dzieciństwa - "TMNT" wspomniane - ew. taki krótki (7 epów, 14?), serial "Master" z Lee van Cleefem i Kosugim właśnie, o weteranie z Korei/mistrzu ninjutsu.

Odpowiedz
Danus - uprzedziłeś mnie, przypomniałem sobie o tym i chciałem dodac do pierwszego posta. Urban Ninja wymiata, trzeba to przyznać :)

Na dobrą sprawę to chyba lepiej wychodzi pokazanie ninja gdzieś tam na drugim planie niż koncentrowanie się na nich. Niezły jest fragment w serialu Szogun, czy atak zamaskowanych zabójców w Ostatnim Samuraju.

Odpowiedz
Ha, właśnie skończyłem sesję w Ninja Gaiden 2, więc jestem w temacie.:) Filmik Gieferga zajebisty: koleś skopuje policjanta z motoru na prostej drodze, w następnym ujęciu i policjant, i motor wyskakują w powietrze i wpadają do jakiejś rzeki. Czad.:)

Aż sobie Ninja Assassin ściągnę, żeby zobaczyć czy rzeczywiście tak fatalny.

Odpowiedz
Mnie w tym filmiku chyba najbardziej rozwala koleś w 20 sekundzie i jego reakcja na wyskakującego z krzaków ninja, oraz zachowanie lasencji uciekającej z gostkiem tym wózkiem około 1 minuty. Co robisz gdy ninja cię ciachnął w rękę i na chwilę zostawił na żeby zakatrupić w międzyczasie kogoś innego? Siedzisz i rozpaczasz :lol:

Odpowiedz
Kurt Steiner napisał(a):ew. taki krótki (7 epów, 14?), serial "Master" z Lee van Cleefem i Kosugim właśnie, o weteranie z Korei/mistrzu ninjutsu.

Ninja klasy VHS = Sho Kosugi. I tyle w temacie.

Obejzralem troche Revange of The Ninja na Utubie i zepsulem sobie wspomnienia.

Ten film był niezly - znaczy jesli przyjac , że jest on z lat 80. :twisted:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=zTOMS-zaXXU[/youtube]
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
No i obejrzałem Ninja Assassin. Powiem tak: brakowało tylko paska energii głównego bohatera. Przecież to gra komputerowa. Była nawet automatyczna regeneracja zdrowia. CGI beznadziejne, scenariusz durny, dialogi żadne, aktorstwa brak. Czy to dobry film? Nigdy w życiu. Czy zabawny? Jak cholera. Tak zły, że aż fajny, przynajmniej tak go odebrałem. Nie nudziłem się (no, oprócz pierwszej połowy, nudnej i poprzecinanej milionem retrospekcji). To wystarczy, żebym dał filmowi całe 4/10.

Ale jeśli chodzi o mega-przegiętych współczesnych nindżów, to wolę Ryu Hayabusę:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ys-bk_IAGl4[/youtube]

Odpowiedz
Ninja Assassin to film który potrafi zanudzić na śmierć scenami akcji. nie jest tak zły że aż fajny tylko tak zły że aż c***owy.

A jeśli o ninjowe gry chodzi to od ponad dekady rządzi Tenchu i żadne Hayabusy tego nie zmienią :cool:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=crj3Eqa3l_4&[/youtube]

I jeszcze jeden podziw...pożałowania godny fragment z Kosugim:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nCsIklUii_Y[/youtube]

Warto wspomnieć że Sho wystąpił też w Blind Fury choć bez ninjowego wdzianka, nawet mimo tego że w takowym go widać na okładce DVD:

[Obrazek: b1df333ab-1.jpg]

Odpowiedz
Przeglądając dzisiaj swoją półkę z DVD w poszukiwaniu filmów, które można by opchnąć na Allegro bo już mi nie są potrzebne, natrafiłem na jeden tytuł, o którym zapomniałem w tym temacie wspomnieć, a który jest w sumie całkiem niezły jak na "ninja flick" (i którego oczywiście nie mam zamiaru sprzedawać):

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=OtoP87RcGps[/youtube]

I akcja którą się z tego filmu pamięta:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=uYhHFO4fhS8[/youtube]

W jednej z ról Mariko z Shoguna.

Odpowiedz
Haunted jest całkiem dobry. ( nawet bardzo dobry jak na filmy o ninjach )Niestety momentami , ku...wa, naiwny do granic mozliwosci.

Scena w pociagu... heh ( gdyby to był bardziej rozreklamowany film, pewnie przeszla by do historii kina ( choc szczerze nie wiem czy dzis wyglada tak imponujaco jak wtedy )

Mam to na VHSie, kiedys se kupie za 9.99 z kosza.

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Jedyny film z ninja jaki dobrze znam ( "Wojownicze żółwie ninja" to komiksowa bajka i nie wliczam ) to "Amerykański ninja", którego przedstawiać nie trzeba. Scena w pociągu w "The Hunted" na tyle mi się spodobała, że bym sobie obejrzał całość. Osiołek już pracuje. :mrgreen:
L.A. Confidential - 8/10
He liu - 7/10
The Insider - 8/10
Dredd - 6/10
Total Recall ( 2012 ) - 5/10
G.I. Joe: The Rise of Cobra - 5/10

Odpowiedz

Widział ktoś? :D

Odpowiedz
Nie ale Sakura był ninją, głównym przeciwnikiem Norrisa, w innym ninja-filmie czyli Octagonie.

Odpowiedz
Tadam. VHS ninja movie powraca.

[Obrazek: 7512259.3.jpg?l=1357010958000]

Odpowiedz
Dla mnie mistrz movie ninja Shô Kosugi to zawsze będzie film "Prośba o Śmierć" (Pray For Death) z 1985 r. oglądane za smarka na VHS. Nie widziałem tego już z 15 lat i nie wiem czy warto odnowić bo wspominam go jako dość poważny, cholernie mroczny i brutalny film (scena w szpitalu i wypruwanie flaków) a po co psuć miłe wspomnienia. :)

[Obrazek: prayfordeath_11.jpg]
[Obrazek: prayfordeath_12.jpg]

Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
Lepiej nie oglądać. Mnie wystarczą trailery z YT, żeby pospuć sobei wspomnienia :)

A tego nie widziałem. Choć widziałem prawie wszystkie filmy z Sho.
A ramach ciekawostki - w "Ninja 2" z Adkinsem będzie też Kosugi. Z tym, że młodszy.

Psuj jak chcesz (cały film też jest)

Odpowiedz

niestety nie zauważyłem żadnych ninjowych wdzianek, a co to za ninja bez ninjowego stroju?
---------------------------------
A poniżej idiotyzm z Ninją w tytule:

Jesli komuś szkoda czasu (co mnie wcale nie dziwi, mnie też było szkoda), niech obejrzy tylko ostatnie 3 minuty. Zakończenie jest mocarne. Ewentualnie jeszcze scena zaczynająca się w okolicach 59 minuty, ultimate ninja, ja pier**le :)
--------------------------------
Zwiastun Ninja III z 1984:

Odpowiedz
Jest tylko jeden ninja... BLACK NINJA

Odpowiedz
To jest starsze niz internet, ale i tak nie odmowilem sobie powtorki - motyw walki do samego konca zwyczajnie zabija przepone.
I drive truck, break arms, and arm wrestle. It's what I love to do, it's what I do best.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości