Ojciec chrzestny - najlepsza trylogia świata:)
Człowiek nawet słowem się nie odezwie, a go obrażajo, że tylko superhero movies ogląda. Jak zakładałem wątki o filmach Allena, to nawet nie było z kim porozmawiać :(.

Tymczasem wracam do BvS ;)

Odpowiedz
It's all love dude, ale nie odchodź bez podzielenia się z nami swoją opinią na temat tej sceny z trzeciej części! 
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
Opinia na temat sceny? Pierwszy i ostatni raz (podobało mi się!) widziałem trzeciego Godfathera 10 lat temu, więc nie będę się wypowiadał na temat pojedynczej sceny - ile to razy karcono pojedyncze sceny reklamujące film a nagle zachwycano się gotowym obrazem? A tutaj, mam wrażenie, trzeba być radykalnym - albo uważasz trzecią część za pretensjonalne gówno albo nie :). Ale jeśli nalegasz...

Cytat:Nie do końca wiem, dlaczego Coppola chciał rozwadniać scenę, odwracać uwagę od tej antycznej tragedii jednostki. Efekt ciszy powinien wywołać w widzu dyskomfort obcowania z Corleone w tak tragicznym, intymnym momencie, cały efekt niemego krzyku powinien być zbudowany na jednym ujęciu. Wydaje mi się, że z jakimikolwiek minami Keaton i Garcii, Coppola poniósłby tutaj porażkę.

O to, to, to!

Trylogia wymaga powtórki. Może w końcu się uda.

Odpowiedz
W końcu, pierwszy raz w życiu zabrałem się za Ojca Chrzestnego. Pierwsza część powaliła mnie klimatem. Reżyser kompletnie nie spieszy się z historią, tudzież swobodnie przechodzi z wątku na wątek. Pierwszy raz miałem okazję zobaczyć grę Marlona Brando w pełnej okazałości no i jest to oczywistą oczywistością, że po prostu pokazał klasę, ale jego mimika, gdy widzi zmasakrowane ciało syna to majstersztyk. W drugiej zaś części powalił mnie De Niro swoim naśladownictwem Brando i szczerze mówiąc nie wiem, który jest lepszy. Marlon, który wykreował tak świetną postać, czy Robert, który idealnie go odwzorował. Obaj wykonali kawał dobrej roboty i nie wiem, kto z nich miał trudniejsze zadanie. Trzecia część to już niestety olbrzymi zawód. Druga część, dłuższa o 40 minut nie dłużyła się tak jak trójka. W dwójce nawet zmiany czasowe wyszły świetnie, a tu proste sceny nużą. Scena na bankiecie, tańce, śpiewy to ewidentne nawiązanie do wesela z jedynki, ale nie dość, że było to długie to i cholernie nudne. Motyw z Watykanem jest spoko, Vincent jest spoko, Pacino jest spoko, Keaton jest spoko i wyglądała bardzo dobrze, ale reszta? Wolałem Connie z dwóch pierwszych filmów, a nie jako dobrą ciotkę wydającą rozkazy zabójstwa. Scena jak Michaela dopada cukrzyca, co to...do cholery....było, "zrób osła", związek ciotecznego rodzeństwa. Sofia Coppola nie była aż taka zła jak myślałem, ale mogliby wybrać bardziej urodziwą dziewkę. Co do ostatniej sceny, montażysta i Coppola, który zatwierdził jego pracę dali dupy. Pacino świetnie zagrał ten niemy krzyk, ALE ki czort są tu Garcia, Keaton i Shire z miną "co on odpierdala?". Założę się, że gra Pacino to była improwizacja, a reszta obsady to było realne zaskoczenie, ale czemu ich reakcje trafiły do gotowego filmu, nie wiem.

Jeśli będę wracał to raczej do całej trylogii, chyba nawet żeby dać drugą szansę trójcę. I tak wrócę do tych filmów dopiero za kilka lat.

10/10
10/10
6/10

Odpowiedz
Taka sytuacja - sobota, leżę w mieszkanku u kumpla, delikatnie kacujemy, przegląda sobie filmy na dysku i stwierdza, że włączy Godfathera jedynkę, tak żeby tylko zobaczyć pierwszą scenę, no to oglądamy, fajne fajne, no to jeszcze tylko kilka chwil na weselu obejrzymy bo tam dobry klimat i wyłączamy, potem wjeżdżają Luca Brasi, propozycja Solloza, wyprawa do Kaliforni - same dobre sceny, oglądamy dalej, potem zamach na Vita i wszystko tak się rozkręca, że nie idzie filmu zgasić, aż do chyba najbardziej epickiego finału w histori kina - ten montaż zabójstw z chrzcinami, muzyka w tle, to jest czyste reżyserskie złoto.

Odpowiedz
To jak już ktoś odkopal - ma ktoś namiary na te extended fanedity sprzed 2,3 lat? I nie chodzi mi o Epic Saga
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Ale co było w tych editach? Z tego co ja kojarzę, to i tak wszystkie usunięte sceny z jedynki i dwójki, dostępne od dawna na DVD/BD, były wmontowane w telewizyjną wersję The Godfather Saga, gdzie mamy fabułe opowiedzianą chronologicznie.

Odpowiedz
Wychodzi na to, że niektóre krótkie sceny nie. A nawet jeśli to wiesz, co innego jako osobne sceny a co innego wmontowane.
Saga jest chronologiczna, wiem ale fanedit sagi też ma pominiętą co najmniej 1 scenę. Dlatego szukam najnowszego fanedita, który ma niby wszystko z wszystkich źródeł. Wersja V2. Trailer do V1

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Dawno już nie oglądałem dwójki ale czy tam były przerywniki planszowe?
Czy Polsat puszcza właśnie jakąś wersję telewizyjną?
Bo wydaje mi się, że scena z osłem była wycieta

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon