Oscary 2014 - zwycięzcy i przegrani mijającego roku [PODSUMOWANIE]
Najlepszy film - "Zniewolony." To już pewniak.
Najlepsza reżyseria - Alfonso Cuaron "Grawitacja". Jeszcze większy pewniak.
Najlepszy aktor - Matthew McConaughey. I bardzo mnie to ucieszy, nawet jeśli wygrałby DiCaprio trochę byłbym smutny, oby tylko nie Ejiofor. Czarnym koniem może też być świetny Bruce Dern.
Najlepsza aktorka - dla mnie Sandra Bullock, chociaż gwoli sprawiedliwości nie widziałem jeszcze "Blue Jasmine"...
Najlepszy aktor drugoplanowy - Jared Leto. I także mnie to ucieszy, ewentualnie Michael Fassbender.
Najlepsza aktorka drugoplanowa - najbardziej ucieszyłby mnie Oscar dla Roberts, Lawrence niczym nie zaskoczyła, Nyongo to czarny koń. Dobra była też June Squibb.
najlepszy scenariusz oryginalny - trzymam kciuki za "Nebraskę".
Najlepszy scenariusz adaptowany - "Zniewolony".
Najlepszy film nieanglojęzyczny - "Polowanie".
Najlepsza charakteryzacja i fryzury - czuję, że wygra Dallas.
Najlepsza muzyka oryginalna - "Grawitacja"
Najlepsza piosenka - "Let it Go!"
Najlepsza scenografia - "Wielki Gatsby
Najlepsze efekty specjalne - Grawitacja
Najlepsze kostiumy - Kobieta w ukryciu
Najlepsze zdjęcia - Grawitacja
Najlepszy długometrażowy film animowany - "Frozen" chociaż podobało mi się też bardzo 'Ernest i Celestyna"
Najlepszy dźwięk - Grawitacja
Najlepszy montaż - Kapitan Phillips
Najlepszy montaż dźwięku - Lone Survivor
Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny - Scena zbrodni
I can see your conciliation. I wanna see your conciliation.

Odpowiedz
Widzę że zamieszczacie swoje typy, to i ja wkleję swoją listę:

Odpowiedz
Cytat:I co ma frajda, efektowność, czy sama nominacja do najlepszego filmu do muzyki?

No ma to, że tak jak filmy nie dostają nominacji tylko dlatego, że są fajne, tak nie uważam, żeby np. muzyka z Man of Steel była najlepszą muzykę ubiegłego roku zasługującą na Oscara tylko dlatego, że wpada w ucho i jest dość atrakcyjna i fajna. Zgodzę się, że w filmie działa dobrze (ta z Obliviona zaś mocno przeciętnie), ale to w większości mało ciekawy underscore. A gdzie jakaś finezja, wartość techniczna, itd.?

I ja naprawdę lubię muzykę z MoS'a, ale wcale nie neguję wartości tej oscarowej kategorii z powodu braku nominacji dla tworu Zimmera:)

Cytat:Jest tego więcej, ale nuda to jest przecież najpoważniejszy zarzut jaki można filmowi zarzucić. Przecież nudy nie usprawiedliwia nic.

Nudę może usprawiedliwić wszystko, więc z jednej strony to może być jeden z najmniej poważnych zarzutów.

Odpowiedz
Judi Dench nie pojawi się na Oscarach z powodu złego stanu zdrowia.

Odpowiedz
pyk pyk
mój komentarz i typy odnośnie oscarów.
dla leniuchów:

Odpowiedz
Wiecie co jest najlepsze w tegorocznych Oscarach? Można oglądać ceremonię na żywo, a zaraz potem kolejny odcinek True Detective przed pójściem do pracy :D

Odpowiedz
A propos
[Obrazek: i3h2m14.jpg]
http://huntersky.deviantart.com
''WHATTUP, BIOTCH!" - Harrison Ford

Odpowiedz
http://www.livenewschat.eu/the-oscars-live-stream/

Jeśli ktoś chce, to tutaj jest E.

Odpowiedz
http://film.org.pl/a/artykul/wyscig-po-oscary-2014-czyli-ostatnia-prosta-50473/

Moje typy w skromnym traktacie z głównej. Wymykam się powoli na oglądanie transmisji w towarzystwie, więc na koniec wyrażę nadzieję, że noc będzie jednak obfitowała w niespodzianki.

Odpowiedz
Chyba jednak nie oglądam w tym roku. Zapuszczę sobie po niemiecku do snu i mnie ulula. :D
"Byłem królem traktorzystów przy wyrębie lasu na cały Oregon i sąsiednie stany, a królem szulerów od powrotu z Korei i nawet królem opielaczy groszku na farmie w Pendleton - więc pomyślałem sobie, że skoro już mam być wariatem, to też muszę być pierwszym i najlepszym." Randle McMurphy

Odpowiedz
Na Pro7 jest teraz I am Legend :D

Odpowiedz
Oglądam i uszy krwawią. :D Rok temu leciał "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona" pamiętam jakby to było wczoraj.
"Byłem królem traktorzystów przy wyrębie lasu na cały Oregon i sąsiednie stany, a królem szulerów od powrotu z Korei i nawet królem opielaczy groszku na farmie w Pendleton - więc pomyślałem sobie, że skoro już mam być wariatem, to też muszę być pierwszym i najlepszym." Randle McMurphy

Odpowiedz
Wbij na E za jakiś kwadrans, będzie transmisja z czerwonego dywanu, potem będzie można wrócić na Pro7 albo na ABC (chociaż ABC mi nagle nie działa, nie chce się załadować).

Odpowiedz
Ale ten grubasek ma wkurzający głos...

Odpowiedz
Kristen Bell wygląda świetnie. Amy Adams też mignęła gdzieś w tle.

Odpowiedz
To co Panowie, jak co roku produkujemy się na forum na żywo i jak co roku, następnego dnia wszystko to zostaje skasowane? :)
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys

Odpowiedz
Tradycyjnie. Olivia Wilde w ciąży się pojawiła w prostej, czarnej sukience <3

Odpowiedz
Oglądacie z jakichś konkretnych streamów? Bo moje chodzą jak kupa.
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
http://www.time4tv.com/2013/08/abc.php

Z tego teraz oglądam.

Odpowiedz
Ten śmiga też spoczko, chociaż czasami wywala.

http://www.livenewschat.eu/the-oscars-live-stream/
Aktualnie rządzi: ja

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon