Oscary 2019
Najlepsze że z live feedu nie wyleciała (zupełnie przypadkiem oczywiście) żadna kategoria w której nominowany jest jakikolwiek film Disneya ;).

Odpowiedz
Pantera?

Odpowiedz
Tweet Cuarona w punkt. Aż mi się zamarzył jakiś bojkot z jego strony - może byłoby w tym trochę przesady, ale na 90% jakby Alfonso zagroził bojkotem ceremonii jeśli nie wrócą na wizję z nagrodą za zdjęcia, to Akademia by się ugięła.

Odpowiedz
(12-02-2019, 23:56)Kuba napisał(a): Pantera?

Co z nią? Nie jest nominowana za zdjęcia, montaż ani charakteryzację.

Odpowiedz
Hmm faktycznie, pomyliłem się z tymi kostiumami

Odpowiedz
Gdzieś doczytałem, że te kategorie mają być jednak pokazane w telewizji. Faktycznie nagrody wręczą w czasie reklam, ale po przerwie wyemitowana zostanie moment nagradzania i speech, ale skrócone. Wycięte mają być wejście i zejście ze sceny, pewnie jakiś fragment braw. Nie wiem aż tak dokładnie.

Dziwne to. Na takim skrócie można ile zyskać? Łącznie 5 minut to chyba maksimum.
.

Odpowiedz
Z istotniejszych w tym roku produkcji do zobaczenie zostały mi tylko - "Can You Ever Forgive Me?", "If Beale Street Could Talk", "Zimna Wojna", animacje. Widziałem więc niby większość i gdybym nie zobaczył 90% tych filmów to absolutnie bym nic w życiu nie stracił. Wielka szkoda bo do tej pory nawet jak zwycięzcy wywoływali jedno wielkie WTF to wśród nominowanych pewniakiem było kilka perełek. Tymczasem w tym roku większość najlepszych/najciekawszych filmów ("Widows", "Sisters Brothers", "Suspiria", nawet "The Wife", "Bad Times at El Royale") została olana lub dano im maks jedną nominacje. Wsród nominowanych do Best Picture nie ma ani jednego filmu doskonałego pod względem scenariusza, realizacji, reżyserii i aktorstwa. Najbliżej jest chyba "A Star is Born".
Oceny nominowanych do BP:

- "Bohemian Rhapsody" 5/10 (kompletnie nieporozumienie jeśli chodzi o obecność tu)
- "Black Panther" 5/10 
- "Black KkKlansman" 3/10 (to jest taka żenada, że aż nie będe sie produkował)
- "The Favourite" 7/10 (zbliżam sie do napisania jakiegoś dłuższego postu, choć wątpie aby ktoś był zainteresowany - jestem jednak pod wrażeniem reżyserii, zdjęci i aktorskiego trio, ale mam sporo do zarzucenia historii, mimo to na pewno bardzo ciekawy film, swoisty odpowiednik, choć gorszy, "Phantom Thread")
- "Green Book" 8/10 (szanuje)
- "Roma" 8/10 (artystyczne magnum opus, fabularnie/aktorsko - wiadomo)
- "A Star is Born" 8/10 (dobra historia która umie mocno poruszyć, świetne aktorstwo i wzorowa realizacja, mimo, że chętnie wróce a soundtrack katuje do dziś to do arcydzieła daleko) 
-"Vice" 6/10 (też jakoś nie chce sie znowu produkować, dla mnie to przede wszystkim duże rozczarowanie i dowód, że McKay musi jeszcze popracować nad swoim stylem)

Żadnego 10/10, 9/10. W zeszłym roku czterem filmom dałem 9, w 2017 trzem plus poleciały dwie dziesiątki, 2016 był na w sumie podobnym poziomie, ale 9 była. 

Moje główne rozczarowania w tym roku jeśli chodzi o decyzje Akademików to brak chociaz nominacji dla Pryce'a za "The Wife" gdzie zmiótł Drivera, Elliotta, Rockwella i Aliego, zobaczymy jak z Grantem. Szkoda, że nominowano Bale'a, zwłaszcza po tym jak rok temu Oldman pokazał, że charakteryzacja to nie wszystko. Plus jest taki, że dzięki nominacjom dla BOhemian oraz KkKlansmana Pantera NIE jest najgorszym filmem w zestawieniu :D Nominacja za zdjęcia, scenografie i charakteryzacje dla "Suspirii" też by powinna. No i mogli bardziej docenić "Infinity War", tutaj też w temacie aktorstwa drugoplanowego - ciagle uważam, że Brolin dał w tym roku najlepszy popis jako Thanos :D 

Odpowiedz
(15-02-2019, 19:30)Kuba napisał(a):  W zeszłym roku czterem filmom dałem 9, w 2017 trzem plus poleciały dwie dziesiątki, 2016 był na w sumie podobnym poziomie, ale 9 była. 
Ah, ciekawe kiedy powtórzy się rok 2007 gdy była rywalizacja dwóch dziesiątek, no, okolic dziesiątek.

Odpowiedz
To był ostatni wyborny rok oscarowy. Później najważniejszą nagrodę zgarniały albo gnioty, albo średniaki, albo filmy niezłe (wyjątek - Birdman).

Odpowiedz
Mówicie o Oscarach za 2007, czy w 2007? Zakładam,że to pierwsze. Wtedy rywalizacja była kosmiczna - "No Country for Old Men" vs. "There Will Be Blood". No i "Katyń" :-)

Faktycznie później już nie było takiej gali. Ta "Avatar" vs. "The Hurt Locker" była dość emocjonująca, ale poziom filmów już nie ten. No a po drodze te wszystkie Slumdogi, sepleniący król, film niemy, "Spotlight", "Moonlight", niewolnik. Makabra. No jedynie "Birdmana" z tego okresu warto pamiętać. I chyba tylko jego tak naprawdę świat pamięta. Reszta tych filmów mam wrażenie, że przepadła.
.

Odpowiedz
Najbliższe dwa rozdania (po tym ofc) - jeśli to nie bedzie na poziomie i powrót do czasów kiedy o nagrody walczyły świetne filmy i tworcy to chyba juz nigdy nie będzie wielkiego rozdania.

Mówie o tych najbliższych patrząc co prawdopodobnie za rok i za dwa będzie walczyć :)

Odpowiedz
W ciągu 2 następnych lat, to Akademia ma chyba przejść dalsze zmiany strukturalne - zwiększanie ilości kobiet i mniejszości rasowych w swych szeregach.

Nie postawiłbym nawet kromki chleba na to, że to w jakiś sposób polepszy jakościowo przyszłe rozdania :P
zombie001, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.

"MAD MAX: FURY ROAD" - MotY 2015

"SŁUŻĄCA" - MotY 2016

"GHOST STORY" - MotY 2017

"SPIDER-MAN UNIWERSUM" - MotY 2018

Odpowiedz
Może przynajmniej po rekordowo niskiej oglądalności w tym roku ktoś nowy dostanie za zadanie organizowanie tej imprezy.

Patrząc na dwa najbliższe lata widze mase tytułów i nazwisk które mogą zamieszać, dlatego mam jakąś nadzieje na ciekawsze rozdanie i powtórka z tego 2007 :P Bo na taki 1976 gdzie o Oscary walczyli Altman, Kubrick, Forman, Fellini, Lumet i ich przełomowe filmy, raczej liczyć na razie nie można.

Odpowiedz
No i git - wycofali się z tego wręczania w przerwach.

Odpowiedz
Było to oczywiste ;) W sumie te ostatnie absurdalne decyzje i nagłe wycofywanie się z nich świadczą o tym, że w Akademii jak najszybciej powinno się zmienić Prezydenta :P
https://www.facebook.com/Światła-kamera-akcja-1021725724630659/ 
- "Światła, kamera, akcja", czyli mój blog na FB, na którym dzielę się swoją milością do kina. Zapraszam do polubienia! ;)

Odpowiedz
Ubiegłej nocy wręczono WGA i w sumie dostaliśmy najbardziej zaskakujące rozdanie od lat: przewidywano, że najlepszym scenariuszem oryginalnym zostanie "Roma" lub "Green Book", gdy za pewniaka w scenariuszu adaptowanym uznawano "BlacKkKlansman", ew. "Beale Street", a tu proszę, same niespodzianki. W pierwszej kategorii uznano prymat "Eight Grade" (które nie ma żadnej nominacji do Oscara, a wygrało też debiut reż. na gali DGA), gdy w drugiej tryumfowało "Can You Ever Forgive Me?" (tematyka pomogła), przynosząc pierwszy rok od dekad/być może w historii, gdy obie nagrody zgarnęły filmy bez oscarowych nominacji za Best Picture. A to ważne o tyle, że wiele mówi o wyścigu ogółem.

Jeśli "Green Book" pod regulaminową nieobecność "Faworyty" nie był nawet w stanie pokonać "Eight Grade", które ozłociło się tutaj jako pierwszy film od 2003 roku bez nominacji oscarowej za scenariusz, to naprawdę wątpię w to, że wygra coś poza aktorem drugoplanowym. Mam nadzieję, że to ostatecznie przesądza zwycięstwo tekstu "Faworyty". Tymczasem "BlacKkKlansman" wygrał BAFTA, więc pewnie wciąż z braku laku pozostaje faworytem, ale widać, jak wątłym wsparciem branży się cieszy. A że "Beale Street" nie zdołało wykorzystać okazji, to z kolei średnia informacja dla King.

OK, zgadzaliśmy się już, że to najsłabszy sezon nagród od lat, ale przynajmniej robi się naprawdę ciekawie i są otwarte kategorie. Pierwszy raz od dawna nagroda każdej gildii powędrowała do innego filmu:
Chyba aż po zeszłorocznym odwrocie z ciekawości obejrzę galę...

Odpowiedz
Queen zagrają na gali. Zapewne na otwarcie.

Odpowiedz
Nie mają wtedy obiadku z rodziną? Co oni tacy rozrywkowi.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon