Oscary 2020
Prawie równy rok od poprzedniego tematu :P
Na początku warto przypomnieć ostatnie zmiany Akademii:
https://www.filmweb.pl/news/Oscary+2020%3A+Netflix+mo%C5%BCe+odetchn%C4%85%C4%87+z+ulg%C4%85+i+walczy%C4%87+o+nagrody-132786

Co już można powiedzieć

- "Captain Marvel" nie będzie tegorocznym "Black Panther" prawie na pewno. Mimo wielkiego sukcesu finansowego mieliśmy zdecydowanie zbyt wiele kontrowersji, znacznie gorsze recenzje a i sam film nie zrobił takiego politycznego szumu. Kobiety dostaną (chociaż w tym przypadku myśle, że nie będzie można mówić tylko o politycznej poprawności bo film może być faktycznie dobry) "Little Women", jeśli projekt będzie sukcesem to pewnie Ronan, Pugh i Meryl zgarną nominacje, Gerwig też ma szanse na chociaż jedną.

- "Us" to pierwszy z głównych kandydatów do nagród który jak wiemy przyjął się świetnie (bo jest bdb filmem), obstawiam nominacje dla Lupity i dla Peela za scenariusz.
- za to "Tolkien" całkiem spektakularnie spadł z rowerka :)
- oczywiście (o ile będą dobrymi filmami) najwięcej szumu w głównych kategoriach powinny narobić "Once Upon a Time in Hollywood" - spora szansa na pierwszego aktorskiego Oscara dla Pitta oraz trzecią statuetkę za scenariusz dla Tarantino; "The Irishman" - de Niro stanie przed szansą na trzeciego Oscara a Scorsese może dobić do 13 nominacji
- "Ad Astra", "Knives Out", "The Personal History of David Copperfield", "The Woman in the Window", "The King" to wszystko dość niepewne projekty, ale mające szanse zamieszać w paru kategoriach, przedostatni tytuł to kolejna szansa dla Adams
- o sprawiedliwość upomni się również Willem Dafoe, ma w tym roku pare filmów które przyciągną oczy publiki
- a nagrodę dla aktora pierwszoplanowego i tak wygra Tom Hardy, o nominacje będzie się bić Phoenix, Bale, Ian McKellen czy Mortensen
- "Cats" obok "Ad Astry" i "Króla Lwa" to najmocniejszy gladiator w walce o nagrode za efekty, patrząc na nazwisko reżysera spodziewałbym się również walki o kostiumy i scenografie
- "1917" pojawi się na sam koniec wyścigu, ale opis zapowiada film który może zapewnić Deakinsowi drugiego Oscara
- za film krótkometrażowy powalczyć może Guadagnino a w kategorii "najlepszy film dokumentalny" Peter Jackson (dwa filmy) oraz Martin Scorsese (jego dokument o Dylanie ma dostać potężne marketingowe wsparcie ze strony Netflixa)

- premiere ma również we wrześniu "Downton Abbey", nie spodziewam się aby wiele zwojował, ale jeśli Maggie Smith zagra na swoim standardowym poziomie to Akademia może chcieć ją w jakiś sposób jeszcze docenić, póki może :(

Odpowiedz
Bardzo wątpię w wyróżnienie krótkiego metrażu Guadagnino - po pierwsze jest trochę za długi (nie wiem co mówi regulamin, ale w ostatnich latach nominowane były filmy raczej po kilkanaście niż kilkadziesiąt minut), po drugie, mam wrażenie, że Akademia ma opory przed nagradzaniem twórców z "normalnego" kina porywających się na jakiś dokument, krótki metraż czy coś takiego.

Odpowiedz
Co będzie tegorocznym A Star Is Born, czyli sztucznie pompowanym (ciekawe ile $ na to poszło) tytułem który ostatecznie skończy z niczym? :) (Oscara za piosenkę nie liczę, to bez znaczenia)

Odpowiedz
"Lucy in the Sky" nie ma jakichś oscarowych ambicji? Bo po pierwszym zwiastunie wygląda na takie pretensjonalne #girlpower "First Man" ;]
"Wake the fuck up, Samurai. We have a city to burn."

Profil Letterboxd

Odpowiedz
A zapomniałem :P
O ile #girlpower w tym kontekście to, wybacz, ale bzdura to może wyjśc artystyczno ciekawe "cuś". Zobaczymy.

Odpowiedz
Na sam początek mogę tylko trzymać kciuki za "Us" i nomkę dla wspaniałej Lupity, a czas jeszcze pokaże jak tym razem wypadną Tarantino, Scorsese, Gray i Mendes.

Hardy i Dafoe z Oscarami to byłoby takie sympatyczne marzenie :) Poza Adams to jeszcze Bening w tym roku startuje z jakąś ciekawą kreacją i dobra reklama może jej pomóc. W Oscara, ani nawet samą nominację dla Pitta za OUATIH absolutnie nie wierzę - ta jego rola nie brzmi jak dla mnie na tyle oscarowo, no chyba jesli serio wyciśnie z siebie siódme poty ;)

Żaden z "Wielkiej Meksykańskiej Trójki" nie ma raczej żadnej zaplanowanej premiery na ten rok, więc oczekuję, że Scorsese lub Mendes siegną po reżyserskiego Oscara. Statuetka za efekty jest u mnie z kolei przez oczy wyobraźni widoczna w rękach twórcach "Ad Astry" lub "The Irishmana" z racji tego ile czasu post-produkcji jest w przypadku tych filmów na to poświęcane. Oby się tylko opłaciło...
https://www.facebook.com/MialoBycSwiatlaKameraAkcjaAleNazwaBylaJuzUzywana/
- "Światła, kamera, akcja", czyli mój blog na FB, na którym dzielę się swoją milością do kina. Zapraszam do polubienia! ;)

Odpowiedz
Nie byłbym taki sceptyczny w stosunku do "Kapitan Marvel". Wyszedł mniej więcej w tym samym czasie co "Black Panther", zbiera podobne recenzje no i zarobił też mniej więcej tyle samo i wciąż zarabia.

Pewniaków do nominacji na razie niewielu, za wcześnie, ale obstawiam:
- nowy Tarantino
- nowy Scorsese
- Rocketman
- Yesterday

Z animacji na razie tylko chyba nowe "Toy Story", nic lepszego na razie się nie zapowiada, no może "Frozen 2".
I can see your conciliation. I wanna see your conciliation.

Odpowiedz
Myślę, że "Endgame" coś tam zgarnie
Najlepszy film 2018: Suspiria

Najlepszy film 2017: A Ghost Story

Najlepszy film 2016: Zwierzęta Nocy

Najlepszy film 2015: Lobster

Odpowiedz
Myślę, że nie ma szans :) tam nawet do efektów się nic nie łapie. Jedynym przedstawicielem komiksowego kina imo będzie Joker.
Marvelka zgarnia znacznie gorsze recenzje i naprawdę kiepskie opinie od wielu zwyczajnych widzów (a Pantera nawet wśród nich wywoływała zbiorowe orgazmy), dodatkowo szum polityczny towarzyszący królowi Wakandy był znacznie, znacznie większy.

Odpowiedz
Pitero nie wiem na jakiej planecie żyjesz, ale na tej Kapitan Marvel ma zerowe szanse na jakiekolwiek nagrody.

Zaraz po premierze Pantery ludzie piali z zachwytu do tego stopnia, że mówiło się o nominacji za reżyserię, zresztą później i Kevin Feige, i Coogler zostali zaproszeni przez Hollywood Reportera do ich serii "Roundtables".

Infinity War moooże dostanie nominację za efekty i na tym się skończy.

Odpowiedz
(09-05-2019, 16:49)Mierzwiak napisał(a): Infinity War moooże dostanie nominację za efekty i na tym się skończy.

Wg mnie nie dostanie, nic dwa razy się nie zdarza :p

Endgame też nie dostanie. Prędzej Pająk, ale to też ciekawe jak będzie w filmie wyglądać. Mowa o efektach of kors.
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Elementals wyglądają okej, ale raczej standardowo. Popisówy Mysterio to taki bieda Doctor Strange. Mamy 5 miejsc za efekty i to będą (zakładając, że to będą dobre filmy) - "Ad Astra", "Król Lew", "Cats", SW, "The Irishman"/"Hobbs&Shaw"/"1917"

Odpowiedz
W sumie jeszcze jest Alita: Battle Angel :)

A zważywszy na to, że Akademia lubi czasami wyskoczyć czymś totalnie z czeluści, to nie zdziwie się jak bedzie jakiś Aladyn albo Maleficent :)
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
No tak, Aladyn, zapomniałem, że to powstaje.

@down e, lol XD faktycznie

Odpowiedz
Powstaje? Premiera za 2 tyg :)

@Pelivaron
:D

Odpowiedz
Wrzuciłem nawet wczoraj nowy plakat w odpowiednim temacie.
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
Ta, jak się tak zastanowić to nawet trailer przed Endgame widziałem :)

Odpowiedz
(09-05-2019, 17:19)Pelivaron napisał(a):
(09-05-2019, 16:49)Mierzwiak napisał(a): Infinity War moooże dostanie nominację za efekty i na tym się skończy.

Wg mnie nie dostanie, nic dwa razy się nie zdarza :p

Endgame też nie dostanie. Prędzej Pająk, ale to też ciekawe jak będzie w filmie wyglądać. Mowa o efektach of kors.

No ale jeśli nie zauważą filmu, który prawdopodobnie pobije boxofficowy rekord "Avatara" to będzie strasznie kiepsko wyglądać.
Najlepszy film 2018: Suspiria

Najlepszy film 2017: A Ghost Story

Najlepszy film 2016: Zwierzęta Nocy

Najlepszy film 2015: Lobster

Odpowiedz
Nie będzie, dla mnie kiepsko by wyglądało gdyby nominowali Endgame do czegokolwiek a Infinity War nie. Przy całej mojej miłości do tego zwieńczenia, ale nie ma kategorii w której ten film 100% zasłużyłby na nominacje, chyba, że wszystkie inne filmy w tym roku okażą się tragedią :P

Prędzej na miejscu Akademii rozważyłbym jakiegoś honorowego Oscara dla Kevina.

Odpowiedz
Cytat:Prędzej na miejscu Akademii rozważyłbym jakiegoś honorowego Oscara dla Kevina.
[Obrazek: tenor.gif]

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon