PIŁKA KOPANA
@srebrnik

Amen.

Przy okazji: łącznie przez kontuzje Messi nie zagrał w 94 meczach (Ronaldo w 48). Statystyki za: transfermarkt.com

Odpowiedz
(Wczoraj, 02:22)srebrnik napisał(a): Gole na mecz to absolutnie naturalna statystyka. Analogicznie do niej nagradza się np. bramkarzy - Trofeo Zamora dostaje bramkarz, który ma najniższą średnią straconych goli. Średnia oczywiście wyliczana jest z ilości rozegranych spotkań i straconych goli. Tyle.
Co ciekawe Złota rękawica w Premier League idzie do bramkarza, który miał w sezonie najwięcej meczy z czystym kontem nawet jeśli w sumie puścił dwa razy tyle bramek co rywal.

Odpowiedz
W czwartek pierwszy mecz reprezentacji w eliminacjach. Jak widzicie naszą drużynę?

Fabiański czy Szczęsny? Brzęczek powiedział, że numer jeden w meczu z Austrią i Łotwą będzie podstawowym bramkarzem przez kolejne pół roku. Serce chciałoby Fabiańskiego, ale rozum mówi Szczęsny.

Jak z bokami obrony? Wg mnie zagra na lewej Bereś, a na prawej Kędziora. Na skrzydłach pewnie Grosik i Kuba. Sam chciałbym, aby na lewej grał Zieliński jak w Napoli, a na prawej Grosicki lub Frankowski. No, ale u nas się już przyjęło, że Zielu to 10 i tak ma być, szkoda. Ancelotii znalazł dla niego wreszcie pozycję i jeśli nie z Austrią, to chociaż z Łotwą selekcjoner mógłby tego spróbować. Z przodu Milik z Lewandowskim.

Pewnie będzie tak:
Szczęsny - Bereś, Glik, Janek, Kędziora - Klich, Krychowiak - Grosicki, Zieliński, Kuba - Lewandowski

A jak w chciałbym tak:
Fabiański - Kędziora, Glik, Janek, Bereś - Linetty, Krychowiak - Zieliński, Grosicki - Milik, Lewandowski
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Fajnie by było gdyby Messi też sprawdził się w innym klubie. W reprezentacji już tak dobrze nie wygląda. Cristiano strzelał w Manchesterze, strzelał w Realu i strzela w Juve.

Odpowiedz
@srebrnik

Właśnie jest odwrotnie, bo ja zarzuciłem Mentalowi negowanie sensu rekordu ilości bramek kosztem tej częstotliwości goli. Łączna liczba goli jest bardziej chwytliwą statystyką i bardziej emocjonujący jest taki wyścig na króla strzelców niż na "króla współczynników".

A meritum było uzasadnianie przez niego wyższości Messiego nad Crisem w LM, bo Messi ma większą częstotliwość goli, mimo że samych goli i pucharów LM ma już mniej.

Zresztą ja bym jeszcze poczekał, bo jak Cristiano wygra LM z Juventusem, to zdystansuje Messiego (w dodatku z pucharami w 3 różnych klubach i z 4 pucharami pod rząd), a jak Messi zrówna jego rekord bramek w pojedynczych rozgrywkach i wygra to szala pewnie się przechyli na jego korzyść.

srebrnik napisał(a):Gole na mecz to absolutnie naturalna statystyka. Analogicznie do niej nagradza się np. bramkarzy - Trofeo Zamora dostaje bramkarz, który ma najniższą średnią straconych goli. Średnia oczywiście wyliczana jest z ilości rozegranych spotkań i straconych goli. Tyle.

No to jest statystyka, ale tak jak Zamora podaje się tak jak mówisz (bramkarza trzeba oceniać trochę inaczej), to Pichichi i Asistencias jest już w łącznej liczbie goli i łącznej liczbie asyst.

Dla mnie najbardziej wymierna jest klasyfikacja kanadyjska czyli suma goli i asyst (wyjątkiem jest kibicowanie Piątkowi względem Cristiano, wtedy mogę przymknąć oczy na asysty tego drugiego). :p
You can't reason someone out of a position, they didn't reason themselves into.

Odpowiedz
( 11 godzin(y) temu)Mickey napisał(a): W reprezentacji już tak dobrze nie wygląda.

Jest tylko najlepszym strzelcem w historii Argentyny i prawie samodzielnie dał im Wiecemistrzostwo Świata. Nie jego wina, że selekcjonerzy nie ogarniają...

Odpowiedz
( 11 godzin(y) temu)Kuba napisał(a): Nie jego wina, że selekcjonerzy nie ogarniają...
Ja tam nie wiem co się dzieje w ich szatni reprezentacyjnej, ale nie uwierzę, że jakikolwiek trener może zrobić coś, na co Messi łaskawie nie pozwoli.
Wtedy śmieli się znowu, uważając, że to okropnie komiczne, że Paszczak przez całe życie robił to, na co nie miał ochoty, tylko dlatego, że nie potrafił odmówić.

Odpowiedz
( 11 godzin(y) temu)Capt. Nascimento napisał(a): Zresztą ja bym jeszcze poczekał, bo jak Cristiano wygra LM z Juventusem, to zdystansuje Messiego (w dodatku z pucharami w 3 różnych klubach i z 4 pucharami pod rząd), a jak Messi zrówna jego rekord bramek w pojedynczych rozgrywkach i wygra to szala pewnie się przechyli na jego korzyść.
Przecież obecnie Cristiano jest znacznie wyżej od Messiego jeśli chodzi o osiągnięcia w LM - Portugalczyk ma 5 pucharów, do tego w każdym z nich miał gigantyczny (śmiało można założyć, że bez niego, jego kluby by nie wygrały) udział, Messi ma raptem 4, do tego ten pierwszy, z 2006 roku to jego udział był raczej symboliczny, więc takich naprawdę swoich to ma trzy.

Odpowiedz
Ronaldo też jest najlepszym strzelcem reprezentacji i zdobył Mistrzostwo Europy. A z tymi selekcjonerami to bym sie wstrzymał bo nie raz się słyszało, że to Messi ustala tam skład. Nie chce się licytować bo nie kibicuje ani CR ani Messiemu, ale chcialbym zobaczyć Leo w innym klubie i innej lidze.

Odpowiedz
Do tego w Argentynie za czasów Messiego było dużo więcej świetnych piłkarzy niż w Portugalii, więc teoretycznie Messi miał łatwiej.

Też chciałbym zobaczyć Messiego w innym klubie, ale na dobrą sprawę to chyba nie ma takiej potrzeby - czy ktokolwiek wątpi, że w nowym, dobrym klubie wymiatałby dalej? Jakby dołączył do Man City, to właściwie nie byłoby po co rozgrywać kolejnego sezonu Premier League, bo zwycięzca byłby oczywisty.

Odpowiedz
Ad Vocem odnośnie Pelé

Proszę pamiętać, że Brazylijczyk grał w kilku rozgrywkach na raz, a także w paru drużynach równocześnie (w tym w drużyna wojska). Pelé nigdy nie chciał przyjść do Europy, bo wiedział, że traktowano by go jako obywatela drugiej kategorii. Taki Eusebio miał jaja żeby grać w Portugalii, samemu będąc murzynem z Portugalskiej kolonii w Mozambiku.

Messi to jest kumulacja bramkostrzelności, wizji gry, rozgrywania, techniki. CR7 IMHO to po prostu wybitny strzelec i sportowiec. Maszyna napędzana własną ambicją i tytan pracy. Messi to czysty geniusz. Jako piłkarz: Messi jest lepszy. Jako sportowiec: CR7.

Enviado desde mi Mi A1 mediante Tapatalk
"Rząd nie jest dla nas rozwiązaniem, jest dla nas problemem." Ronald Reagan

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
6 gości