PS3 vs. XBox
Gdybym kiedykolwiek miał jeszcze kupić jakąś konsolę (jedyną jaką kiedykolwiek miałem i wciąż mam jest wciąż sprawny PSX) to byłby to oczywiście PS3, również dlatego że jest dowtarzaczem BD. Ale jakoś wątpię by to szybko miało nastąpić bo do grania mnie niezbyt ciągnie.
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
-------------------------------------------------------------
Pisanina archiwalna - fantasy/sf

Odpowiedz
Arahan napisał(a):zaczął wydawać dźwięk podobny do tego jakim raczy mnie zepsuty Wizzair przy próbie silników.

Haha, no, to jest Xbox, czasem ma się wrażenie że chce odlecieć.:) To znaczy przed włączeniem gry, bo później płyta chodzi wolniej, czyli ciszej, albo zagłusza się ją odgłosami z gry. Choć są modele konsoli lepsze i gorsze, a te nowe, czarne, podobno są już cichutkie jak PS3.

A, no i oczywiście RROD, którego już przeżyłem i - mam nadzieję - więcej nie spotkam (aczkolwiek obsługa techniczna MS to full wypas, więc nic dziwnego że ludzie kupują X-a nie zważając na problem techniczny).

Gdybym miał kupować konsolę raz jeszcze, bo Xbox padłby plackiem - kupiłbym Xboxa. Za dużą kolekcję fajnych gier mam żeby to zaprzepaszczać. A PS3 pewnie kiedyś też kupię, dla exclusive'ów. Nie jestem maniakiem danej platformy - najchętniej miałbym wszystkie, no ale jeśli stać mnie na jedną, wybieram X-a.

P.S.

Aaaa właśnie, jest jedna rzecz, którą X bezapelacyjnie przebija PS3 i każdą inną konsolę, i nawet fani Sony tutaj nie powiedzą inaczej. Joypad. Pad do X360 to najwygodniejszy kontroler świata. Leży w ręce jak własny ku... ehm, jak dobrze zaprojektowany joypad.

Odpowiedz
Tak, joypad... Byłby świetny, gdyby nie ten pozbawiony sensu krzyżak. Musiałem się przez uczyć grać w bijatyki na gałce. Nic przyjemnego. Tak było do premiery Mortal Kombat - dla tej gry zdecydowałem się na zakup specjalnego pada z cudownym, regulowanym krzyżakiem. Oczywiście jak ktoś nie gra w fightery, to wyżej wymieniony problem przestaje nim być. W przeciwnym razie wypadałoby dołożyć kasiorę na arcade stick, albo wyżej wymienioną odmianę pada, która jest rozwiązaniem zdecydowanie tańszym (w zestawie akumulator i ładowarka, co daje nam kontroler, który prawdziwie przewyższa konkurencję).
I do not believe in the creed professed by the Jewish Church, by the Roman Church, by the Greek Church, by the Turkish Church, by the Protestant Church, nor by any church that I know of. My own mind is my own church

Odpowiedz
PS3, bo:

1) Blu-ray (co ważne, format ten wciąż jest "przyszłościowy")
2) Cell na pokładzie, a co za tym idzie framebuffer, dzięki któremu konsola ciągnie szereg rewelacji w czasie rzeczywistym (GoW III, Uncharted 2, WipEout HD), a czego X360 na pokładzie nie ma...
3) Mocarne tytuły na wyłączność (MGS4, serie GoW, Uncharted, inFamous, Resistance, Killzone, Yakuza, LittleBigPlanet, WipEout, MotorStorm, GT, itd.)
4) Kultowy pad.
5) Cichy tryb pracy konsoli.
6) Design wersji Slim.
7) Możliwości 3D, z którymi projektowano konsolę już sześć lat temu.

Tematu nie ma. Sony było, jest i będzie królem :razz:

Odpowiedz
Anielski_Pyl napisał(a):Tematu nie ma. Sony było, jest i będzie królem
Amen:)
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Anielski_Pyl napisał(a):Tematu nie ma. Sony było, jest i będzie królem :razz:
Gdyby Sony było KRÓLEM, X360 nie miałby racji bytu na rynku. Wydaje mi się, czy jest inaczej?

Odpowiedz
Tajest.

BTW, chce ktoś kupić nr karty kredytowej Danusa? :)
Im częściej na mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos - - stanę na szczycie.

Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

Odpowiedz
Ja, bo nie ma karty kredytowej, zawsze się przyda:P
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Anielski_Pyl chyba najdokładniej opisał PS3 i tym samym wyłonił zwycięzcę. Ja wspominałbym tylko jeszcze o bardzo dobrym skalowaniu filmów DVD do HD (widziałem wiele odtwarzaczy, ale żaden nie robił tego tak dobrze jak konsola Sony) oraz możliwość pracy jako Media Server. Co do kontrolerów ruchu to według mnie kwestia przyzwyczajenia, ja mam dwa move i jednego navigatora i nie zamieniłbym ich na kinecta. Po drugie system ruchu Sony lepiej według mnie sprawdza się w małych mieszkankach gdzie większość z nas mieszka.

Jedynym atutem xboxa oprócz kilku fajnych gier była możliwość...a tam zacytuję kolegę:
Mierzwiak napisał(a):Na X360 wszyscy grają w piraty więc siedzą cicho :P
Jednak od kilku miesięcy PS3 też sobie z tym bez problemu radzi :]

Co do Pada, to miałem w ręku tylko tego od PS3. Natomiast o padzie z Xboxa słyszałem wiele pozytywnych rzeczy, co ciekawe nawet od użytkowników PS3.

Odpowiedz
mroziek napisał(a):Jedynym atutem xboxa oprócz kilku fajnych gier

Większość z Was usilnie próbuje nie przyjmować do wiadomości, że to właśnie te kilka fajnych gier decyduje o zakupie sprzętu do GRANIA. Military już wspomniał, że tutaj nie da się wyłonić niekwestionowanego zwycięzcy, bo wszystko zależy od biblioteki gier (wyjątkiem są ludzie, którzy chcieli kupić tani odtwarzacz Blu-ray). Reszta to miły bonus.
I do not believe in the creed professed by the Jewish Church, by the Roman Church, by the Greek Church, by the Turkish Church, by the Protestant Church, nor by any church that I know of. My own mind is my own church

Odpowiedz
http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162,9548682,LA_Noire_to_gra_dla_poczatkujacych_zonglerow.html
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
:D Od razu przypomniała mi się słynna sprawa z Final Fantasy XIII na X360 na trzech DVD i jakość skompresowanych filmów, od których bolą gałki w porównaniu do wersji na PS3.

Odpowiedz
Rozgrywka ma zabrać 40 godzin, w tym czasie trzeba będzie 2 razy zmienić płytę. Dramat. Xbox do śmietnika.

Odpowiedz
Akurat o samym nośniku to dobrze nie świadczy i nie oszukujmy się :P

Inna sprawa, że kiedyś potrafiło się przetrwać żonglerkę siedmioma płytami w Phantasmagorii (która niestety zajmowała 5h, a nie 40) i było dobrze.

Odpowiedz
Khet napisał(a):Akurat o samym nośniku to dobrze nie świadczy i nie oszukujmy się :P

Równie dobrze możesz powiedzieć, że świadczy bardzo dobrze - najnowsza, najbardziej zaawansowana gra, wychodząca na najlepszej konsoli, w identycznym kształcie pojawi się na konsoli starszej, z o wiele gorszym nośnikiem.

Odpowiedz
Nie ma nigdzie tematu o PS3, więc piszę tutaj.

Właśnie pożyczyłem sobie od kumpla PS3, nigdy nie miałem konsoli. Jakoś na przełomie września i października planuje zakup PS4, więc jeszcze bardziej chce się nakręcić na konsolowe pykanie. Co polecacie ograć na początek dla totalnego laika, który pada trzymał jedynie w czasie nocnego naparzania w FIFE/PESa przy całonocnym chlaniu.

Pożyczyłem sobie takie tytuły: Uncharted, inFamous, Red Dead Redemption, Heavy Rain i God of War. Dzisiaj albo jutro mam zamiar sobie na poważnie przysiąść i zacząć w coś dziubać. Co najlepiej z tych tytułów zacząć ogrywać? Albo może jakiś inny godny tytuł polecenia macie dla początkującego - on to fanboj gier wszelakich i jego kolekcja liczy sobie pokaźną liczbę tytułów, więc możliwe że będzie miał.
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Unchartedy to gry, które polecałbym nawet osobie, która w życiu w nic nie grała i nie wie o co chodzi.
Totalnym laikom pokazywałem jeszcze dwie części Portala, zawsze z dobrym skutkiem, zwłaszcza gdy dysponujesz dwoma padami.

Odpowiedz
Po filmikach pokazujących Uncharted 4 mam zamiar zaliczyć wszystkie wcześniejsze części, więc w to akurat bankowo będę grał. Po prostu nie wiem czy to jest odpowiednia gra dla kogoś kto nigdy nie grał. Wczoraj spróbowałem sobie u kumpla pograć trochę w Battlefielda i totalnie nie ogarniam jeszcze pada, jeśli chodzi o celowanie itd. Trza się przyzwyczaić i potrenować :P
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Hmmmm, pierwsze Uncharted ma masę strzelania i jest dość trudne, więc zacząłbym od Red Dead Redemption, gdzie główny bohater może zwolnić czas i wtedy na spokojnie zaznaczać cele, w które ma strzelić, tak w ramach poćwiczenia, poza tym, że to znakomita gra :)

No i z Uncharted w ogóle wstrzymałbym się do remasterów na PS4, o! No, chyba że przy 2 i 3 chcesz zaliczyć szczękopad spowodowany tym, co potrafi sprzęt poprzedniej generacji.

Odpowiedz
No właśnie w takim kontekście pisałem: jak ktoś w życiu pada nie miał w ręce, to niech odpali Uncharted na najniższym poziomie trudności i się cieszy :)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon