Pacific Rim (2013-2018)
A, no właśnie. Wczoraj pisałem że zacząłem oglądać. Skończyłem. Nieprawdopodobnie głupi, okropnie zagrany film. Boyega i Eastwood to tragedia, Kikuchi gra jak za karę i dobrze że zginęła jeśli mialaby się męczyć w takim szrocie. Tylko dziewczyna się broni. W sumie tyle, nie chce mi się za bardzo o tym pisać, zastanawiam się tylko czy nie wstyd im było wypuszczać tak chamski plagiat wątków z TF: Age of Extinction. To zresztą bardziej Transformers niż Pacific Rim, dopiero w finale na którym można usnąć jest walka z Kaiju.

PS. Nie wiem co się dzieje z ludźmi od efektów, ale to kolejny pełen CGI film w którym najgorzej wyglądają ujęcia z aktorami kręcone na green screenie. Oczy bolą, tak bardzo źle to jest zrobione, zresztą efekty ogólnie są tu niesamowicie nierówne, a w większości scen wszystko, nieważne czy to Jaegery czy otoczenie, wygląda jak z plastiku.

3/10

Odpowiedz
Wszystko się zgadza. Szkoda tylko, że są też i dużo gorsze rzeczy od tego filmu ----> np. tegoroczna "Pułapka Czasu". Przy nim "PR: Rebelia" i jego bohaterowie wypadają wręcz niesamowicie korzystnie :)
zombie001, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.

Najlepszy film:
2014 - "BIRDMAN"
2015 - "MAD MAX: FURY ROAD"
2016 - "SŁUŻĄCA"
2017 - "GHOST STORY"
2018 - "SPIDER-MAN UNIWERSUM"
2019 - "TOY STORY 4"

Odpowiedz
(26-07-2018, 09:19)Danus napisał(a): w dodatku za ttzecim razem dopiero zaczelo mnie mocno wkurwiac

Oglądasz film oceniany na 1 aż 3 razy?
Jeszcze bym zrozumiał stary film powtarzany po latach ale nówkę?
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Taki sobie koszmarek z beznadziejnymi bohaterami na każdym planie. No ale przypomniałem sobie, że to film o wielkich robotach bijących się z potworami i stwierdziłem, że stąpam chyba po cienkim lodzie doszukując się w tym jakiejkolwiek logiki ;) O aktorach nie wspominam, bo zagrali tak jak im reżyser kazał czyli "faster, more intensive", tylko że nie mają ani grama charakteru aby im kibicować. Zresztą ten film to symbol naszych czasów - niesamowicie drewniany Boyega wali płomienną przemowę do dzieci, które mają za zadanie uratować świat. To nie ma prawa się udać.

Inna sprawa, że scenariuszowo jest tutaj kilka niezłych pomysłów, ale ich wykonanie jest leniwe i wali kiczem (zwłaszcza Charlie Day i jego "partnerka"). Film rozkręca się w końcówce i to ona w miarę ratuje tę abominację. No ale daleko Uprising do funu i pomysłowości jakie dostarczył del Toro (różnica w reżyserii scen akcji jest kosmiczna).

Aha, śmieć Kikuchi była tak bardzo daremna - już zapomniałem co bohaterom dała ta rozszyfrowana wiadomość poza tym, że Gypsy poleciał na Syberię i ponapierdzielał się z innym robotem.

Po drugie - Uprising udowadnia, że jest jeszcze miejsce dla paskudnych ekspozycji dla debili. Film De Knighta jest w tej materii pierwszorzędny.

3/10

Ta scena z jedynki zjada na śniadanie wszystkie walki z Uprising:

[Obrazek: X7Auh.jpg]
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Obejrzałem sequel. W sumie wygląda na to, że temat został wyczerpany... przez jedynkę. Widac, że rozpaczliwie próbują wymyślić coś nowego, ale nie wychodzi z tego nic ciekawego. Ekipa niezbyt fajna, walki bez jakiegoś napięcia czy odczuwalnej wagi. Ogólnie niby nie jest jakoś bardzo źle, oglądało się w miarę bezboleśnie, ale to raczej kolejny film z cyklu obejrzeć/zapomnieć, bo w sumie nie ma do czego wracać ani nie ma się o czym rozpisywać.

5/10

A to, że klapa i sequela nie będzie skwituję wzruszeniem ramion.
AS FOR THE GOOD NEWS... THERE'S NO FUCKIN' GOOD NEWS

Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.

Odpowiedz
Ostatnio syn chcial znow obejrzec Pacific Rim wiec nie wiele myslac obejrzalem razem z nim. Jedynke z lektorem a sequel z dubbingiem.
Druga czesc wiadomo to troche taki projekt zachaczajacy o dno, ale ja nie otym bo lezacego sie nie kopie.

Dopiero teraz ogladajac pierwsza czesc zobaczylem jaki to jest niesamowicie pieknie wygladajacy film. Nie szkodzi, ze większość scen akcji dzieje sie w nocy bo jest to nakrecone bardzo czytelnie. To wszystko jednak wyglada niesamowicie, Kaiju, Yeagery, cale tlo i to jak tutaj wszystko kolorowo wygląda ale jednoczesnie nie oczojebnie. Cala ta paleta barw, neony, krew Kaiju odbijajaca swoj bladk w wodzie i szybach wieżowców.

Final pod woda to tez piekna dla oka scena, pelna fajnych patentow wizualnych, ostro krytykowana jako najslabsza czesc filmu i tak zjada na sniadanie wszystko co wysrali w drugiej czesci.

Razem z synem zaczelismy zbierac figurki z pierwszej czesci, na stanie juz 4 Yeagery z bitwy o Hongkong, a w międzyczasie juz leci do nas paczka z pierwszym Kaiju:)
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Tak jest. Do tego projekty Jaegerów w jedynce są fantastyczne. Każdy inny, każdy charakterystyczny. Cherno Alpha sam bym sobie postawił na biurku (ta wieża chłodząca na głowie). Skąd i za ile kupujecie?

Odpowiedz
Dwa pierwsze Yeagery kupiliśmy na stronie alien group, mianowicie Gipsy Danger i Striker Eureka. Potem odkryłem allieexpress i od teraz kupuję tylko tam. Lepsze ceny tylko wiadomo przesyłka długo idzie.
Gipsy Danger bardzo fajny zestaw z wymiennymi dłońmi, doczepianym mieczem oraz tankowcem, którym w Hongkongu obijali pysk Otachiemu. Striker Eureka też fajny zestaw można kupić z wysuwanymi ostrzami oraz wymienna klatką piersiową, działa wychodzące z piersi wraz z imitacją wystrzelonych rakiet. Fajne zestawy, bardzo szczegółowe z masą ruchomych części.
Nasz zestaw na razie wygląda tak:
[Obrazek: f6f9182154ffef8d.jpg]
Niedługo powiększy się o Kaiju Tresspasera(już leci przesyłka z Chin) następnie uzupełniamy kolekcje o kolejne Yeagery z pierwszej części(te które widzieliśmy tylko w prologu i w retrospekcjach). Kaiju na końcu, chociaż za wiele na chińskim allegro nie ma.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon