Ankieta: Jak oceniasz film?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

Parasite (2019) reż. Bong Joon-hoo
Kurde, to jeszcze przychodzi masa? U mnie też przedpremierowo cała sala była zapełniona aż po brzegi. Myślałem, że najwyżej z 40% miejsc będzie zajętych, bo reszta pewnie będzie wolała dołożyć się do kolejnego lamborgini dla Vegi, a tam - niespodzianka! :) Jestem ciekaw czy Gutek, którego dotąd było stać jedynie na wydania DVD pod wpływem przychodów zrobi nam niespodziankę w postaci Blu-ray, tak jak niedawno M2 z "Green Bookiem".

Dodam, że na moim seansie obok mnie trafiła się taka pozytywna Pani, która przyniosła ze sobą wiadro popcornu i zaniepokojenia perspektywą konsumpcji tego wszystkiego się śmiało mnie zapytała czy nie zechciałbym trochę skorzystać z jej wiadra. Z uśmiechem na ustach grzecznie odmówiłem :D
https://www.facebook.com/MialoBycSwiatlaKameraAkcjaAleNazwaBylaJuzUzywana/
- "Światła, kamera, akcja", czyli mój blog na FB, na którym dzielę się swoją milością do kina. Zapraszam do polubienia! ;)

Odpowiedz
Jednak jak azjaci zrobią jakiś głośny film, to nie ma ch*ja we wsi.

film torpeda, wszystko tam zagrało - żonglerka motywami, aktorstwo, fajna, nawet jeśli trochę zbyt nachalna symbolika. dodatkowy plus, że jest to film dla wszystkich - w kinie siedziały ze mną nawet jakieś tępe susiary, głośno przeglądające instagrama przed samym seansem - wyszły z niego z zachwycone.

daje 9/10...ale w mojej prywatnej azjatyckiej topce Służąca jest jednak wyżej, klimatem i fabułą notabene bardzo podobna, więc nadrabiajcie jeśli jeszcze nie widzieliście.

Odpowiedz
Służącą widziałem tylko raz, przydałaby się powtórka, ale też uważam ją za film lepszy od Parasite - tam wszystko jest na bogato, bo jeszcze bardziej pokręcona fabuła, jeszcze lepsze postaci, jeszcze więcej napięcia, jeszcze lepsze zdjęcia. Służąca to takie soczyste 9/10, Parasite to 8/10.

Odpowiedz
Dobry film. Dobrze napisany i zagrany, dobra muzyka, scenariusz. To film na więcej niż jeden raz.
W tym całym zalewie gówna, miło obejrzeć coś takiego.

Dobre kino rozrywkowe ale nie ma tu żadnych twistów a tzw. „reveal” można odgadnąć przy pierwszej wzmiance o alfabecie Morse’a, także zaskoczenie nie ma absolutnie żadnego.

Żadnego horroru tu nie ma (no chyba że ktoś się lubuje w Znakach), tylko dramat i czarna komedia.

To jest takie 7.5/10 ale do Oldboya to mu daleko. (tej „Pokojówki” nie widziałem jeszcze)

Odpowiedz
Oldboy? To ścierwo lepsze od Parasite? OK :)

Odpowiedz
Oldboy realizacyjnie jest momentami perłą, ale jako całość kompletnie sie nie broni, w porównaniu z precyzyjnym, złożonym, perfekcyjnie jasnym, ale nie oczywistym "Parasite" wypada bladziutko.

Kiedy pytałem czy Służąca jest podobna chodziło mi o to, że odbieram "Oldboya" jako taką dość tanią popisówe. Park ma świetne oko do inscenizacji, umie zbudować klimat i bawić się obrazem więc puszcza wszelkie hamulce i sie bawi, razem z operatorem. Za to fabuła jest tak kretyńska, pretensjonalna, męcząca i na pokaz udziwniona, że za to aż powinni wręczyć nagrode. Najgorszy przykład filmu "artystycznego" - reżyser próbuje za wszelką cene pokazać jaki z niego wielki twórca a w rzeczywistości nie ma nic do powiedzenia.

Odpowiedz
A czy to zawsze trzeba mieć coś do powiedzenia? Nie starczy dobra historia i zgrabny film? :D

No cóż, nic tylko trzeba samemu obejrzeć.

Odpowiedz
W teorii starczy, ale nie zawsze. Nie kiedy tworzysz film który nie ma żadnego sensu kiedy odbiera się go dosłownie.
No i historia sama w sobie jest daleka do bycia dobrą w Oldboyu ;D mimo fascynującego początku.

Odpowiedz
Namowiliscie. Tyle zachwytow w internecie i praktycznie wszystkie pozytywne opinie tutaj pchaja mnie do kina. Na szczescie cinema city Mokotów ma to jeszcze w repertuarze. W czwartek sie wybieram.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
(06-10-2019, 19:37)Snuffer napisał(a): Kurcze, ale to chyba nie jest twist, (...)

(06-10-2019, 18:31)Mierzwiak napisał(a): zombie, rozumiem że gdybyś odkrył że

Dlatego ja pisałem o tym jako o "twiście", a nie twiście. :)

I tak, sam fakt, pojawienia się tego co tam widzimy, miał u mnie chwilowy efekt: WoW. Jednak już wyjaśnienie: 'czemu? dlaczego?', wydaje mi się, że mocno zmiękczyło moją reakcję. Właśnie z uwagi na to, że to jest takie typowe, takie mało szalone, no i bo ja wiem.. takie mało koreańskie? No ale myślę też, że Bong specjalnie w tym aspekcie nie szalał, żeby zwiększyć uniwersalność przekazu tego filmu.
zombie001, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.

Najlepszy film:
2014 - "BIRDMAN"
2015 - "MAD MAX: FURY ROAD"
2016 - "SŁUŻĄCA"
2017 - "GHOST STORY"
2018 - "SPIDER-MAN UNIWERSUM"

Odpowiedz
Mnie tam akurat cieszy tak prozaiczne wyjaśnienie, a nie np. wpisywanie 4 8 15 16 23 42 w komputer ;)

Odpowiedz
Czy Wy też tak macie? To dzieło napastuje moją głowę od tych ładnych paru tygodni. Myślę o poszczególnych scenach i wiem, że to dziwnie zabrzmi, ale wydają mi się być one jeszcze lepsze niż wtedy, gdy widziałem je na ekranie. To podobno jeden z tych elementów po którym poznać można dobry film i mam podejrzenia, że ocena u mnie się powiększy o jedną gwiazdkę :)

Muszę w końcu zapamiętać jak bardzo różnorodny może być dla widza odbiór kina ;)
https://www.facebook.com/MialoBycSwiatlaKameraAkcjaAleNazwaBylaJuzUzywana/
- "Światła, kamera, akcja", czyli mój blog na FB, na którym dzielę się swoją milością do kina. Zapraszam do polubienia! ;)

Odpowiedz
(09-10-2019, 20:00)Kryst_007 napisał(a): Czy Wy też tak macie? Ten dzieło napastuje moją głowę od tych ładnych paru tygodni.
Nie. Po prostu obejrzałem bardzo fajny film, na podobnym poziomie jak dziesiątki innych :)

Odpowiedz
Też bym nie robił z Parasite ósmego cudu świata. Z drugiej strony, w wielu kategoriach (film azjatycki, inteligentna, dobrze zrobiona rozrywka) rzeczywiście jest to pewnie jeden z najlepszych filmów ostatnich lat i szkoda, że więcej takich produkcji nie dostajemy co roku. Bo to już jest taki poziom, na który miałem nadzieję przy wielu wyczekiwanych filmach ostatnich lat, tych wszystkich Arrivalach, filmach Nolana, MI, 90% oscarowych faworytach z ostatnich kilku lat a w tym roku choćby Once Upon a Time... Większość nie spełniała oczekiwań a tu akurat się udało. Dla mnie jest to idealny przykład solidnej ósemki, ale o 10/10 a nawet chyba 9/10 nie ma mowy. No ale na pewno będę z jeszcze większym zainteresowaniem wyczekiwał kolejnych filmów Bonga, nawet jeśli za Memoirs of Murder już miał u mnie spory kredyt zaufania. 

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon