Piesń Lodu i Ognia - Wątek Spoilerowy
Widzę nowe wiadomości w tym temacie i myślę sobie - stało się, spaślak zmarł albo zapowiedział datę premiery nowego tomu.

Wchodzę.
Cytat:pracują nad specjalną wersją "Starcia Królów"

...
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
xD

Wiedziałem, że ktoś sobie tak pomyśli.

Gruby pewnie nie zapowie premiery "WoW", przed finałem serialu. Nawet jeśli ma to już napisane. I o ile w ogóle dożyje...
zombie001, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.

"MAD MAX: FURY ROAD" - MotY 2015

"SŁUŻĄCA" - MotY 2016

"GHOST STORY" - MotY 2017

"SPIDER-MAN UNIWERSUM" - MotY 2018

Odpowiedz
Też jestem w trakcie - nic wybitnego, ale Westeros i skrzywionych pomysłów Grubasa nigdy za wiele ;) Tylko wiecie, że wydawnictwo to podzieliło na pół i reszta styczniu? :)
https://sklep.zysk.com.pl/ogien-i-krew-cz-2.html

IMO problemy z ilustrowaną edycją GoT są dwa:
- Format, przez który książka ta może pełnić funkcję obronną, ale do czytania nijak się nie nadaje, no chyba że w domu, ale życzę powodzenia z czytaniem tych cegieł tylko i wyłącznie w domu.
- Przez to, że ktoś wymyślił różnych rysowników niestety poziom artów jest bardzo nierówny, niektóre są wręcz słabe. "Rycerz z siedmiu..." i "Ogień i krew" mają po jednym rysowniku, przez co jest raz, że spójnie, a dwa są z reguły lepszej jakości niż te z macierzystej serii i szkoda, że nie poszli w tę stronę. Jakoś w ilustrowanymi wydaniami Pottera dało się ogarnąć z jednym rysownikiem (który i tak odwala robotę o klasę lepszą niż ci wszyscy tutaj zebrani), tym bardziej, że wydania ilustrowane "Pieśni..." wychodzą wolniej.

Edit: Teraz doczytałem, że art robi jedna osoba, niejaka Lauren Cannon... no spoko, całkiem przyzwoite arty w internetach pod tym nazwiskiem widzę, ale czemu nie dało się tak przy 1 tomie? I skoro Alan Lee robi jakiś pierdołowaty kalendarz, to mogliby go do tej roboty ściągnąć, bo sorry, ale raczej nikt nie zrobi tego lepiej :) Ew. John Howe albo Ted Nasmith, którzy robili jakieś pojedyncze fajne arty do serii.

Odpowiedz
Myślę, że przy pierwszym tomie założenia były inne. Z tego co kojarzę zebrano tam ilustracje wielu twórców, które już wcześniej przewijały się w innych miejscach + bodajże kilkanaście nowych rysunków, które tworzono "do szuflady". No cóż, chciano pewnie w ten sposób zadowolić każdego fana, bo przecież wiadomo, że jednym podoba się styl takiego grafika, a innemu już nie. :/

Z tym formatem to rzeczywiście prawda, ale co zrobić, skoro Gruby napisał takie obszerne książki.

Widziałem te ilustrowane wydania Pottera. Facet od ilustracji rzeczywiście robi tam nieziemską robotę. Miałem przez chwilę ochotę kupić tylko kurczę.. tam ten format zupełnie mi się nie podoba. No i ten tekst w kolumnach. Nie mogę przegryźć tego pomysłu.
zombie001, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.

"MAD MAX: FURY ROAD" - MotY 2015

"SŁUŻĄCA" - MotY 2016

"GHOST STORY" - MotY 2017

"SPIDER-MAN UNIWERSUM" - MotY 2018

Odpowiedz
Ja kupiłem te ilustrowane Pottery. Jasne, że to nie format do czytania w pociągu/metrze/autobusie, ale ilustracje są niesamowite :)
Ale tekst w kolumnach to faktycznie pomysł z gatunku marnych.

A te z "Ognia i krwi" to dla mnie żaden cymes. Standardowe takie sobie coś.
Wtedy śmieli się znowu, uważając, że to okropnie komiczne, że Paszczak przez całe życie robił to, na co nie miał ochoty, tylko dlatego, że nie potrafił odmówić.

Odpowiedz
Jeśli chodzi o wydania książkowe to imo tylko niektóre ilustracje w World of Ice and Fire były świetne (bodajże jakiegoś Polaka). Ale jak pisałem - Ted Nasmith, Alan Lee i John Howe narysowali do serii pojedyncze perełki, więc imo któryś z nich powinien dostać całe knigi do zrobienia.

Jeszcze jest niejaki Enrique Corominas, który robi okładki do hiszpańskiego wydania serii. Nieco mroczniejsze podejście, ale imo świetna robota, nie miałbym nic przeciwko oglądaniu jego artów dla całej serii.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości