Ankieta: Jak oceniasz najnowszą część - "Dead Men Tell No Tales" aka "Salazar's Revenge"?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

Pirates of the Caribbean (2003-2017)
O trzeciej odsłonie przeczytałem już tyle złego że z pewnościa sobie daruję wyprawę do kina. Kusiło mnei trochę żeby kupić sobie ten zestaw dwóch pierwszych filmów, i potem jednak pójść, ale potem stwierdziłem, że bez sensu kupować box z dwoma częsciami trylogii i potem stawiać obok niego częśc trzecią, zwłąszcza że nawet dodatków w tym boxie nie ma.

Poza tym chyba bajkowa konwencja tej serii do mnie nie przemawia, a że lubię morskie kino więc sięgnę prędzej po "Master & Commander" którego jeszcze nei widziałem (tak przy okazji - w polskim tłumaczeniu Piraci 3 i Pan i Władca mają ten sam podtytuł :) )

Odpowiedz
Galahard napisał(a):Film, niestety, nie dorównuje poprzednim częściom.
zupełnie sie z tym nie zgadzam, film na łeb bije dwojke, kolorową, opartą na jednym schemacie żartu. to film do bólu forujący postać sparrowa. jak dla mnie to nie w trojce, jak mogłoby sie wydawac, ale własnie w dwojce było za duzo jacka. przez to stracili zdecydowanie inni bohaterowi, a co dalej za tym idzie - caly film.
Galahard napisał(a):Za dużo też było scen komicznych, piraci przyzwyczajali do tego, ale jednak natłok humorystycznych scen pogrążył znowu klimat.
dyskusyjna sprawa, ale to co piszesz jak dla mnie idealnie pasuje do dwojki - w trojce otrzymujemy jak zwykle duzo humoru (scena z odskubanym palcem - drobna rzecz a cieszy :wink:), jednak przy calej dozie brutalnosci oraz ogolnie luźnej konwencji filmu nie poczulem sie w tym wzgledzie rozczarowany.

Galahard napisał(a):W filmie było znacznie za dużo intryg. Do tej pory knuł tylko Jack, teraz knują wszyscy przeciw wszystkim.

toc to chyba najwieksza zaleta filmu! przez to znowu zaistanialy inne postacie, film stał sie ciekawszy, żywszy, mniej przewidywalny. i przy tej całej, 'znacznej liczbie intryg' uważam ze twórcy świetnie poprowadzili wszystkie wątki do samego finału...

Odpowiedz
Gieferg, Master & Commander to świetny film do momentu... sam zresztą zobaczysz, do którego momentu.

Odpowiedz
A ja zgadzam sie z wypowiedzia Galaharda wlasciwie od pierwszej do ostatniej jej linijki.
I popieram - Barbossa w fenomenalnej kreacji Rusha to zdecydowany plus tego filmu. Swietnie, ze te postac przywrocono.

:Łukasz: napisał(a):jednak przy calej dozie brutalnosci oraz ogolnie luźnej konwencji filmu nie poczulem sie w tym wzgledzie rozczarowany.

Jakiej brutalnosci? Przeciez to Disney. ;)

Odpowiedz
Jakuzzi napisał(a):Jakiej brutalnosci? Przeciez to Disney. ;)
Wskaż mi inny tak brutalny film z kategorią PG-13.

Odpowiedz
Najpierw ty wskaz mi rzekoma brutalnosc.

Odpowiedz
Odrywanie palca z zamarzniętej stopy, wyrwane serce, ptak wygryzający mięso z pleców trupa, przebijanie szablą na wylot. Konkretnych przykładów więcej nie podam ale pamiętam że kilka rzeczy nieźle mnie podczas filmu zaskoczyło. Według ciebie to nie brutalne jak na PG-13?

Odpowiedz
Mylisz brutalnosc z makabra. W Piratach jest sporo (jak na wysokobudzetowe holyywoodzkie kino) tej drugiej, oczywiscie o nieprzesadnym natezeniu, natomiast tej pierwszej nie ma wlasciwie wcale.

Odpowiedz
Mierzwiak napisał(a):Odrywanie palca z zamarzniętej stopy, wyrwane serce, ptak wygryzający mięso z pleców trupa, przebijanie szablą na wylot. Konkretnych przykładów więcej nie podam ale pamiętam że kilka rzeczy nieźle mnie podczas filmu zaskoczyło. Według ciebie to nie brutalne jak na PG-13?
Wszystko pewnie dzieje sie z daleka albo bezkrwawo, albo najbardziej interesujaca czesc w danym momencie jest poza kadrem itd.
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
No właśnie nie, wszystko poza wyrywaniem serca jest bardzo ładnie pokazane.

Odpowiedz
sebas napisał(a):Mi też średnio podeszli "Piraci...", podobnie widziałem tylko pierwszą część i nie zamierzam oglądać reszty. Nie powiem, że jest to złe kino, choć przereklamowane na pewno.
Miałem tak samo, ale poczułem to COŚ... w ostatniej minucie seansu "Skrzyni Umarlaka", a konkretnie gdy po schodach schodzi... Wtedy coś mi się odkręciło w mózgu, zacząłem zupełnie inaczej patrzeć na te filmy, pokochałem je.

Dlatego też wstrzymaj osądy, obejrzyj do końca "Skrzynię". Może poczujesz to, co ja. ;)

sebas napisał(a):Ogląda się to wcale nieźle, ale samo intro programu "Morze" miało w sobie więcej pirackiej zadziornej energii niż cała rozwlekła "Czarna Perła":
http://youtube.com/watch?v=YOc0aVuwjoQ&mode=related&search=
Na tej (początkowej) scenie film "The Pirate Movie" mógłby się śmiało zakończyć i świat by na tym nie stracił. Ta zajefajna scena w zajechu...ym filmie jest ewenementem na skalę światową.

Odpowiedz
romeck napisał(a):poczułem to COŚ... w ostatniej minucie seansu "Skrzyni Umarlaka", a konkretnie gdy po schodach schodzi... Wtedy coś mi się odkręciło w mózgu, zacząłem zupełnie inaczej patrzeć na te filmy, pokochałem je.
Za każdym razem gdy oglądam "Skrzynię..." czuję w tym momencie ten przyjemny dreszcz :)

Odpowiedz
To ja bym się chętnie dowiedział z jakiego to filmu (no chyba że rzecyzwście tylko z tego "Pirate Movie" :P). Pamiętam to z dzieciństwa, jak się zaczynał program MORZE a ja miałem jakieś 7 lat to skakałem po meblach jak to leciało :D

PS. trafiłem na stwierdzenie, że to pochodzi z filmu o tytule "Black Swan"

Odpowiedz
To i ja bym się chętnie dowiedział, bo do tej pory myślałem (i dopóki nikt mnie nie wyprowadzi z błędu będę myślał tak dalej), że ta scena jest z filmu "The Pirate Movie". :)

P.S.: "The Black Swan"? No, no, no - trzeba będzie to sprawdzić. :) Ale i tak piosenki Mike'a Brady'ego tam nie będzie. :)

Odpowiedz
Cytat:A ja na tym kończyłem oglądanie tego programu
ja również :twisted: ale zdaje się że na końcu też leciało

Odpowiedz
Ten fragment był zarówno na początku jak i na końcu programu, dlatego też jednym okiem na ów program zawsze zerkałem. ;)

Odpowiedz
powinieneś dodać do ankiety opcje : Nienawidzę tej serii :D

Odpowiedz
"Klątwy Czarnej Perły" nic nie przebije, bo była pierwsza i tego szoku i euforii po seansie nic nie przebije (w końcu dostałem film przygodowy pełną gębą po długim okresie oczekiwania). Jednak "Na Krańcu Świata" stawiam tuż za częścią pierwszą, a daleko przed częścią drugą. Po pierwsze humor w 3 cześci jest zabawny, nie ma tu już samych slapstickowych gagów i dowcipków, które co najwyżej wywoływały lekki uśmiech; dostajemy za to przemyślane scenki wywołujące salwy śmiechu, "mroczne gadki" pana Gibbsa i zawiłe opowieści Sparrowa znów są śmieszne, a żarciki czasami nieco makabryczne, przez co oryginalne i przezabawne.
Poza tym akcja jest dynamiczna, ale cały czas mamy jakąś fabułę, która trzyma to wszystko w kupie (w przeciwieństwie do części drugiej, gdzie gubiłem się w tych szybkich zmianach lokacji, a cele bohaterów były zbyt enigmatycznie pokazane i pozostawał jakiś niedosyt i zmęczenie). Efekty specjalne są pierwsza klasa, co raczej nie dziwi, bo ta seria zawsze się tym charakteryzowała.
Zakończenie przywodzi na myśl legendy albo inne niesamowite opowieści, gdzie bohaterowie żyją długo i szczęśliwie, a miłość pokonuje wszelkie przeciwności.

No i w tym "odcinku" najlepszy tekst nie należy do Sparrowa lecz do Barbossy. "Zebraliśmy się tu wszyscy..." -> nieeeee... nie będę wam psuć zabawy, a ci co widzieli film i tak wiedzą, o co chodzi.

Odpowiedz
Guzeppe napisał(a):No i w tym "odcinku" najlepszy tekst nie należy do Sparrowa lecz do Barbossy. "Zebraliśmy się tu wszyscy..." -> nieeeee... nie będę wam psuć zabawy, a ci co widzieli film i tak wiedzą, o co chodzi.
Dla mnie to chyba najlepsza "tego typu" scena w historii kina.

Odpowiedz
Widzę, że nie jestem jedynym któremu ta czołówka utkwiła w pamięci. Samego programu nie pamiętam wcale (bo go nie oglądałem), nie potrafię powiedzieć nawet kto go prowadził, za to czołówka... Mniam.

Zaraz lecę na koniec świata. ;)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon