Ankieta: Jak oceniasz najnowszą część - "Dead Men Tell No Tales" aka "Salazar's Revenge"?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

Pirates of the Caribbean (2003-2017)
Miałaby grać wojowniczkę piratkę-feministkę, która rozstawia po kątach wszystkich piratów-mężczyzn. W końcu to Walt Disney, więc bajki kręcą.

Odpowiedz
Nic nowego dla tej serii.

A piratki były, mogą spokojnie wzorować postać Robbie na którejś

Odpowiedz
Oczywiście, że piratki były. Zresztą sami piraci byli na swoje czasy, bardzo demokratyczni i postępowi jak się popatrzy na ich struktury. I nieraz kolor skóry, pochodzenie , płeć nie grały większej roli. Zresztą czytałem niedawno dobrą książkę pt. "Republika Piracka".

I sam chętnie zobaczyłbym dzielnie piratki w akcji, ale nie od Disneya i nie na podwalinach tej serii.
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys

Odpowiedz
(27-06-2020, 16:02)Mental napisał(a): Miałaby grać wojowniczkę piratkę-feministkę, która rozstawia po kątach wszystkich piratów-mężczyzn. W końcu to Walt Disney, więc bajki kręcą.

Ekhu Anne ekhu Bonny ekhu Mary ekhu Read

:)

Odpowiedz
Jej rzekoma biografia brzmi jak bajka Walta Disneya.

Odpowiedz
Rzekoma? Ale masz jakieś konkretne powody by zakładać zmyślenie jej biografii czy po prostu "no niemożliwe aby robiła to kobieta"? :)

Zreszta..ta seria zawsze była bajką więc jeśli to nic się nie zmienia. I git, jak się komuś zachce robić historie o piratach na poważnie to można to robić pod innym szyldem, ta seria polegała od zawsze na zabawie samym konceptem, stereotypem pirata i morskimi legendami. Nie wątpie jednak, że łatwiej uwierzyć w Davy Jonesa niż wojownicza piratke której słuchają mężczyźni :)

Odpowiedz
Cytat:Ale masz jakieś konkretne powody by zakładać zmyślenie jej biografii

Tak, mam - szybki rzut oka na jakość źródeł. Zakładam, że 3/4 jej biografii to niepotwierdzone żadnymi dokumentami opowieści przy ognisku, że coś ktoś widział albo słyszał.

Odpowiedz
Nic lepszego "na poważnie" w tematach pirackich niż "Black Sails" nieprędko wyjdzie, nie ma co się czarować :)
A piraci od Disney'a powinni już dawno zostać pogrzebani, ewentualnie zrestartowani z jakimś nowym ciekawym pomysłem i bez Deppa.
"Wake the fuck up, Samurai. We have a city to burn."

Profil Letterboxd

Odpowiedz
(27-06-2020, 16:02)Mental napisał(a): Miałaby grać wojowniczkę piratkę-feministkę, która rozstawia po kątach wszystkich piratów-mężczyzn. W końcu to Walt Disney, więc bajki kręcą.

Elizabeth Swann, Królowa Piratów ? ;)

Odpowiedz
(27-06-2020, 16:18)Lawrence napisał(a): I sam chętnie zobaczyłbym dzielnie piratki w akcji, ale nie od Disneya i nie na podwalinach tej serii.

Spoko, zobaczyłbym, pod warunkiem, że bez fantastyki, która akurat piratom do niczego potrzebna nie jest.
AS FOR THE GOOD NEWS... THERE'S NO FUCKIN' GOOD NEWS
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
Recenzje filmów i komiksów

Odpowiedz
(27-06-2020, 20:03)Gieferg napisał(a):
(27-06-2020, 16:18)Lawrence napisał(a): I sam chętnie zobaczyłbym dzielnie piratki w akcji, ale nie od Disneya i nie na podwalinach tej serii.

Spoko, zobaczyłbym, pod warunkiem, że bez fantastyki, która akurat piratom do niczego potrzebna nie jest.
Offtop: Obejrzyj "Black Sails" :)
"Wake the fuck up, Samurai. We have a city to burn."

Profil Letterboxd

Odpowiedz
Rada spóźniona o kilka lat :P

Odpowiedz
Black Sails Matter
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
https://www.polygon.com/2020/8/6/21348342/pirates-of-the-caribbean-2-3-dead-mans-chest-at-worlds-end-reviews-gore-verbinski
Fuck the cavalry and the committee that recieves 'em.

Odpowiedz
Nie ma najważniejszego - że Disney wlazł z butami w trzeci film i albo Verbinsky stracił film albo musiał na chama dokręcać, ciąć i zszywać. Dlatego zresztą jeśli chodzi o Verbinsky'ego i Keirę tak wyglądają ich dalsze losy z tą serią nie mówiąc o tym co stało się z pomysłem na te filmy. Przynajmniej takie wnioski nasuwają się po obejrzeniu trzech pierwszych części razem ^^

Odpowiedz
Czego by Disney nie zrobił z trzecim filmem, wyszło na dobre bo to dla mnie od lat zdecydowanie najlepsza część :P

Odpowiedz
Od początku było widać, że trójkę ktoś zarżnął. Już wiadomo kto (no surprise).

Odpowiedz
(Wczoraj, 12:07)Gieferg napisał(a): Czego by Disney nie zrobił z trzecim filmem, wyszło na dobre bo to dla mnie od lat zdecydowanie najlepsza część :P

No.. tak patrząc po filmie moim nieuczonym okiem...

Postać Elizabeth zmieniono z przebojowej Królowej Piratów w typową "dobrą" Disneyowską księżniczkę czekającą na swojego księcia, wywalono jej romans i relację ze Sparrowem, przycięto Lorda Becketta i jego relację ze Sparrowem z przeszłości. Dodano raczej pomysł z chęcią Sparrowa zostania kapitanem Latającego Holendra, mocno przycięto wątek chęci zemsty Elizabeth na Becketcie.

Najmniej "oberwał" Will a najbardziej - Elizabeth. No i widzowie, bo pierwotne zakończenie trylogii - gdzie relacje się zmieniły a Will i Elizabeth "zmienili swoje role" - dawało duże możliwości do kontynuacji.

Odpowiedz
No ale masz do tego jakieś źródła, czy to takie "wydaje mi się"? Bo brzmi ciekawie.

Poza zmniejszeniem skali ostatniej bitwy, ze względu na już kosmiczny budżet produkcji, nie kojarzę żadnych większych zakulisowych dramatów. Ba, relacja Disney-Verbinski musiała być całkiem dobra, skoro kilka lat później dali mu wolną rękę aby szaleć przy "The Lone Ranger" (gdzie też nieporozumienia sprowadzały się do budżetu i skali produkcji, a nie jako takiej wizji).
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
Tylko takie "wydaje mi się" :)

Grievous, takie rzeczy generalnie nie wypływają. Studio ma kasę, kontrakty i prawników. Ma też marchewki obok kijów. Właśnie sam opisałeś marchewkę która dostał Verbinsky :p

Nie zgadzają się rzeczy w budowie wątków i samych postaci.

Pierwsza część była robiona jako całość - nie wiadomo było czy powstanie kontynuacja. Druga i trzecia - w zasadzie razem.
Ale część pierwsza i druga bardzo dobrze się "zgrywają", ale później..

Na przykład...

- Osią drugiej części jest to że Jack Sparrow nie może korzystać z kompasu bo nie wie co jest dla niego najważniejsze na świecie. Powinno to być oczywiste - odnalezienie serca Davy Jonesa. Ale nie jest. Jest coś jeszcze. Pod koniec filmu sprawdza kompas i wraca na statek. Więc.. co było najważniejsze na świecie dla Jacka Sparrowa? Wyjaśnień brak.

- w pierwszej części Jack szuka Perły ale dowiadujemy się że najważniejsza jest dla niego wolność. Tym dla niego jest Perła. Jack chce być wolny ponad wszystko. Dlatego torturą jest kara na tamtym świecie - jest w więzieniu, na wieczność, bez możliwości uwolnienia się. Jaki jest sens dla tej postaci w chęci samouwięzienia się na pokładzie Latającego Holendra ?

- Elizabeth od początku jest budowana jako postać bardzo feministyczna, buntująca się przeciwko  "typowej roli kobiety".  Jakim cudem kończy jako "typowa baba" przy garach i dzieciach ?

- między Elizabeth a Jackiem dzieje się bardzo dużo w drugiej części, w trzeciej - te postacie właściwie ze sobą nie rozmawiają

itd

Kiedyś trochę pogrzebałem w treści tych filmów i napisałem na ten temat coś takiego ;)

https://www.filmweb.pl/user/Rozgdz/blog/584134

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon