Ankieta: Jak oceniasz najnowszą część - "War for the Planet of the Apes"?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

Planet of the Apes [original series/remake/reboot]
(06-10-2016, 16:44)Mierzwiak napisał(a): Z jakiegoś powodu ciągle zapominam, że taki film w ogóle ma być. Pomimo mojego uwielbienia dla Genezy i sympatii do Ewolucji (straciła z czasem) nie czekam na ten film i nie umiem nawet wyjaśnić dlaczego.

Same here. Obie części mi się podobały, ale na trójkę nie wybieram się do kina. Na pewno kiedyś obejrzę, ale żebym czekał. Póki co, nie widzę ku temu powodów.

Teaser spoko.

(31-07-2015, 14:38)Mierzwiak napisał(a): Tutaj, Phil, tutaj: http://forum.film.org.pl/Thread-Geneza-planety-ma%C5%82p-2011--2243?page=17

Może by tak zrobić z tym jakiś porządek?

Odpowiedz
Sraty taty, obie części to porządne filmy, drugi był inny, ale i tak był wierny wszystkiemu co oferowała część pierwsza i jeśli dostaniemy dobry trailer, to większość niezdecydowanych zmieni zdanie raz dwa :)

Odpowiedz
(06-10-2016, 16:44)Mierzwiak napisał(a): Z jakiegoś powodu ciągle zapominam, że taki film w ogóle ma być. Pomimo mojego uwielbienia dla Genezy i sympatii do Ewolucji (straciła z czasem) nie czekam na ten film i nie umiem nawet wyjaśnić dlaczego.

Pierwsza częśc jest dobra (choć potrzebowałem drugiego seansu by ją polubić), więc poszedłem do kina na drugą i... No niby nie było tak źle, ale do tej pory nie mam ochoty na powtórkę. Trójka to już dla mnie kategoria STT.
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
-------------------------------------------------------------
Pisanina archiwalna - fantasy/sf

Odpowiedz
Jedynka była bdb. , seans w kinie zaliczam do mega pozytywnych, za to druga część wgniotła mnie w fotel. Do tej pory uważam ją za wzór blockbusterowych produkcji, ze znakomitymi zdjęciami i CGI. Będę musiał do niej wrócić, bo ostatnio widziałem ją zaraz na premierę blu-ray :) Trailer klimatyczny,czyżby wrócili do formatu 2,35.1 ??. Panoramiczny 16:9 dodawał chyba większego powera jeśli chodzi o sekwencje w lesie i w ruinach miasta. Pięknie to wszystko wyglądało rodem z Unchnarted. No nic teraz tylko czekać na jakiś konkretny trailer, aby poznać zarys i ton najnowszej odsłony moich ukochanych Małpek.

Odpowiedz
Cytat:czyżby wrócili do formatu 2,35.1

Skąd ten pomysł? Teaser nie jest w takim formacie.

Cytat:16:9 dodawał chyba większego powera

Gorączki aby nie masz?
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
-------------------------------------------------------------
Pisanina archiwalna - fantasy/sf

Odpowiedz
Pierwsza część byłaby dobra gdyby nie średnie czy czasem kiepskie CGI. Psuje to całkowicie wrażenie wiarygodności i podejrzewam, że, z roku na rok, będzie to kłuło w oczy coraz bardziej
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
(07-10-2016, 01:16)Gieferg napisał(a):
Cytat:czyżby wrócili do formatu 2,35.1

Na imdb w specyfikacjach tak piszą :P

Odpowiedz
Ja tam czekam. Ta seria jak na razie trzyma równy wysoki poziom, więc mam nadzieję, że trzecia część będzie równie dobra.
Teaserek bardzo klimatyczny, jaram się.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
http://www.filmweb.pl/news/Dalsze+części+%22Planety+małp%22+powstaną-119913
Cała wypowiedź mega na plus ; ) Fajnie, że twórcy w zamierzeniu traktują te nowe filmy jako prequel pierwszej "Planety..." :)
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
No chyba skoro w jedynce, w telewizji, jest transmisja ze startu misji Hestona.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Bardzo fajne. Czekam.

Odpowiedz
Jeżeli małpy nie dostaną Oscara w 2018 za efekty specjalne to ja nie wiem. Coś będzie tutaj nie tak.
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
O ile u szympansów dalej jest to poczucie animowanej postaci, tak orangutan (w poprzedniej części też resztą) wygląda fotorealistyczne o_0
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
Rewelacyjnie to wygląda.

Odpowiedz
Aż mnie fizycznie boli, gdy patrzę na Tarzana i tamtejsze małpiszony (i zwierzynę w ogóle). Różnica jest kolosalna, jak niebo i ziemia.

Odpowiedz
No i to jest zwiastun! Strzelanina w lesie, zimowa twierdza, schronienie nad wodospadem, w tym zwiastunie pokazali naprawdę fajne zdjęcia, które robią klimat.
Czekam, zwłaszcza, że 1 i 2 bardzo lubię. Takie rimejki mają sens.

Garść informacji: SPOILERY!

Po seansie filmu Geneza planety małp wielu fanów zastanawiało się, czy Koba naprawdę zginął. Producent Wojny o planetę małp, Dylan Clark, zapewnia, że postać ta „na 100% nie jest żywa” w nadchodzącej produkcji. Clark dodaje jednak, że trwały naprawdę długie rozmowy na temat tego, by bohater nie zginął i można było go wykorzystać w kontynuacjach. Jego obecność w Wojnie o planetę małp ma być odczuwalna zarówno „emocjonalnie, jak i fizycznie”. Caesar będzie winił się za jego śmierć, a wśród małp silniejsza stanie się frakcja zwolenników Koby.

Andy Serkis zapewnia, że Wojna o planetę małp to „brutalniejszy, cięższy, mroczniejszy” film, niż pozostałe wchodzące w skład franczyzy.

Caesar już na początku opowieści będzie powątpiewał w swoje zdolności przywódcze. Przebędzie on jednak długą drogą, w trakcie której największe pułapki, o dziwo, mogą czaić się w nim samym.

Wiele scen będzie rozgrywać się w pokrytych śniegiem górach.

Steve Zahn wcieli się w rolę „całkiem zabawnej małpy”.

Film ma pokazać, czy małpy w innych rejonach globu także zachowują się jak samoświadome, inteligentne istoty.

Wirus ALZ zacznie wpływać na ludzi na całym świecie, a efekty jego oddziaływania twórcy porównują ze żniwami zbieranymi przez pandemię grypy z lat 1918-1919.
Niewykluczone, że wirus doprowadzi do powstania rasy Mutantów. - brzmi zajebiście i widzę w tym potencjał na dobre postapo z mutantami i małpami walczącymi z ludźmi.

W filmie pojawi się sporo nawiązań do klasycznych produkcji z uniwersum, przede wszystkim do dzieła W podziemiach planety małp.

Akcja rozpocznie się dwa lata po wydarzeniach ukazanych w poprzednim filmie – w tym okresie nieustannie trwała wojna.

Ludzie będą polować na Caesara przez cały czas – jest on kimś w rodzaju legendy.
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
Po obejrzeniu trailera cofam to co napisałem powyżej. Wskakuje na listę najbardziej oczekiwanych.

Odpowiedz
Miałem tak jak Mierzwiak - obie poprzednie części były bardzo dobrymi filmami, ale...no właśnie - nie są dla mnie fenomenem (ale nic nie straciły). Ten zwiastun natomiast jest ZAJEBISTY. A jak w kadr wszedł Woody, to ocena poszła jeszcze do góry. Swoją drogą myślałem, że będzie grał małpę :)
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Swoją drogą to chyba bardzo rzadkie zjawisko w Holly, żeby po remake'u filmu (Planeta małp Burtona) wracać do kontinuum oryginalnej serii. Z reguły kontynuują taki remake, albo całkowicie restartują uniwersum.
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon