Ankieta: Jak oceniasz najnowszą część - "War for the Planet of the Apes"?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

Planet of the Apes [original series/remake/reboot]
(10-12-2017, 22:22)Kuba napisał(a): Jak myślicie, jeśli Disney przejmie FOXa to co stanie się z Małpami? Znikną? Czy jednak pociągną je dalej?

To jest bardzo trudne pytanie. Jeśli dobrze pamiętam, Disney ograniczył lata temu markę Touchstone Pictures, po to by pod szyldem WDP promować zarówno filmy familijne, jak i te dla starszych odbiorców. No ale dobrze wiemy, jak to z tymi drugimi obecnie bywa. Delikatnie mówiąc, bywają nieco niedorobione :) Co Disney zrobi teraz, gdy w jego łapska wpadną takie marki jak "Alien"/"Predator"/ "Planet of the Apes"? Może zrobić absolutnie wszystko.. albo nic.
zombie001, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.

Najlepszy film:
2014 - "BIRDMAN"
2015 - "MAD MAX: FURY ROAD"
2016 - "SŁUŻĄCA"
2017 - "GHOST STORY"
2018 - "SPIDER-MAN UNIWERSUM"
2019 - "TOY STORY 4"

Odpowiedz
Ja bym dał serii spokój bez względu na ludzi przy sterach. To trylogia doskonała.

Odpowiedz
Jeżeli Fox zostanie przejęty w całości, to marki bez większego potencjału merchandisingowego oraz przerobienia na atrakcję w parku rozrywki, czeka albo dalsza sprzedaż, licencjonowanie lub, niestety najprawdopodobniej, zamknięcie na cztery spusty i kurzenie się. Nie zdziwiłbym się jakby zaproponowano Sony, wiele tych franczyz w zamian za pełne prawa do "Spider-Mana".

Disney od dawna ma wyjebongo na filmy z eRką/dla starszej widowni. Studia które się tym zajmowały, zostały albo sprzedane lub oddelegowane do dystrybucji lub współfinansowania.
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
(10-12-2017, 22:53)Phil napisał(a): Ja bym dał serii spokój bez względu na ludzi przy sterach. To trylogia doskonała.
To.

Odpowiedz
Małpy mogą spokojnie kontynuować w zbliżonym stylu (albo olać, w sumie mi tam bez różnicy). Bardziej mnie martwi co będzie z Deadpoolem i Predatorem w rękach Disneya.
AS FOR THE GOOD NEWS... THERE'S NO FUCKIN' GOOD NEWS

Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.

Odpowiedz
Wyniki finansowe "War..." raczej zaprzepaszczają szanse na kontynuowanie cyklu w takim samym - dość dramatycznym - stylu. Jeśli Disney-FOX to ruszy, to tylko w formie akcyjniaka/przygodówki, może zbliżonego do "Avatara" :)

@Gieferg
Pewnie skończy się na tym co napisał Grevious.
Przy dobrych wiatrach - odsprzedaż licencji innemu studiu, przy złych - zamknięcie w "kufrze" na 4 spusty, aż przyjdą gorsze czasy. Oczywiście mówię tu o takich rzeczach jak Predator/Alien. Przy Deadpoolu będą mieli większy problem, zwłaszcza jeśli 2 skosi jeszcze więcej hajsu xD.
zombie001, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.

Najlepszy film:
2014 - "BIRDMAN"
2015 - "MAD MAX: FURY ROAD"
2016 - "SŁUŻĄCA"
2017 - "GHOST STORY"
2018 - "SPIDER-MAN UNIWERSUM"
2019 - "TOY STORY 4"

Odpowiedz
(10-12-2017, 22:53)Phil napisał(a): Ja bym dał serii spokój bez względu na ludzi przy sterach. To trylogia doskonała.

Z jednej strony- racja. A z drugiej..cholera, jakby po paru latach Małpy wróciły w formie nowej trylogii a może nawet serialu, z nowymi pomysłami, koncepcjami, ale starym tonem, no byłbym bardzo zadowolony bo dostrzegam tu nie mały potencjał.

Na pewno jednak musi trochę czasu upłynąć aby "War" odpowiednio zdążyła wybrzmieć.

Odpowiedz
W końcu obejrzałem WftPoA i na szczęście wiedziałem, czego się spodziewać. Tytuł faktycznie mylący, zwłaszcza po kierunku, który nadała część II tej serii. I po seansie mogę napisać, że seria jest przekozacka, a ostatnia część doskonale zamyka historię.

W tym filmie scenarzyści chwycili za myk pt. "dużo szczęści i przypadku", i ogólnie takie zabiegi mnie irytują - ale nie tu, ponieważ trafia do do mnie cały koncept ewolucji, którą rządzi przypadek. Więc, gdy widzę że Małpa rozwala zbiornik z paliwem i...
Ale na szczęście patent z przypadkiem nie jest naciągany aż nad to i scenarzyści trzymają kontrolę nad historią. Przede wszystkim ujęło mnie pociągnięcie losów Cezara - teraz jest to kino zemsty, ale ani przez moment nie dostaję łopatą w głowę, bo nawet sam Cezar wskazuje, że zamienia się w Kobę (wizje O.o) i chce się odżegnać od małp. bo wie że robi źle. Ta jego świadomość jest tutaj dużo ciekawsza, bo z całej serii to Cezar jest bardziej ludzki niż ludzie, co fajnie zostało wykorzystane w rozmowie z Pułkownikiem. Od strony rozpisania charakterów ten film to majstersztyk! Np. scena rozmowy po ataku głównym, kiedy Winter panikuje a Cezar wstaje..., po prostu czuć tu emocje i siłę postaci. CGI na poziomie KOSMOS, i się zastanawiam, gdzie Akademia ma oczka? Przecież ten film stoi CGI a momentami po prostu widać małpy i tyle.

Byłbym zachwycony, jednak kilka rozwiązań sprawia, że "ochy i achy" gasną. Spoilery ahead:
na tę chwilę 8/10
loading podpis...

Odpowiedz

Odpowiedz
Był blu-ray po 22 zeta to kupiłem i nadrobiłem... cóż, ktoś musi to powiedzieć: król jest nagi.

- NIE OZNACZONE SPOILERY od początku do końca-

Było fajnie, tak przez jakieś, nie wiem, 50 minut? Godzinę? Bo od momentu gdy Cezar dostaje się do niewoli miałem wrażenie, że śledzę sesję RPG prowadzoną przez niekompetentnego MG, który wpieprzył sobie ekipę w sytuacją bez wyjścia i zastanawia się, co zrobić, miotając się wte i we wte przez pół godziny improwizują c w biegu jakieś tam mało istotne wydarzenia, żeby zyskać na czasie, a jak już wymyślił co zrobić to... było jeszcze gorzej (motyw ze strażnikiem wchodzącym do klatki - niby typowe, ale w tym wypadku tak bardzo idiotyczne, że razi bardziej niż zwykle). Motyw z lalką sam w sobie był w sumie spoko, ale z chwilą gdy Woody strzelił samobója stwierdziłem, że nie wiem po co to jeszcze oglądam - finał stracił dla mnie jakąkolwiek wagę. Nie wiem, możliwe, że coś przespałem, bo późno już, a film mnie prawie uśpił, ale czy oni budowali mur do obrony przed uzbrojonymi w rakiety śmiglowcami (LOL, tyle sensu co w murze z Pacific Rim) do tego na cysternach z paliwem czy czymś tam łatwopalnym? Sposób scenarzysty na rozprawienie się z całą (bo wygląd ana to,że NIKT nie przeżył) tą armią która przybywa w finale tak mnie rozpieprzył, że nie mogłem przestać się śmiać, aż do napisów końcowych, a gdy Cezar miał już fiknąć i przechylał się, przechyłał, przechylał, zamiast się wzruszać jego losem miałem ochotę zawołać "Just die already!". Zabieg polegający na tym, że bohater przeżywa ale potem się okazuje że "a nie, jednak umrze" wypadł BARDZo słabo.

Swoją drogą - dlaczego małpy nie mogły wyjśc przez płot?

Dwójka była znacznie lepsza (tam czułem jakieś emocje, tutaj tylko na początku, potem ZERO) i nie wiem po co właściwie ta "wojna" w tytule, bo w filmie jej nie było jesli nie liczyć pierwszych 10 minut.

4/10 - nie będę się oszukiwał, że było zajebiście, inteligentnie i ambitnie tylko dlatego, że przez bite dwie godziny małpy robiły smutne miny a Woody coś tam pierdolił, że musiał zastrzelić syna, po czym sam skończył tak samo (swoją drogą - o jego złych i mhrrocznych uczynkach się głównie mówi, a nawet jak już kogoś zabije to poza kadrem). Końcówka mnie rozbawiła, a zdecydowanie nie powinna, więc coś tu zdecydowanie nie gra. Scenariuszowa chujnia, którą tu odstawiono i to, jak to coś jest oceniane na forum mnie po prostu przeraża.

PS. tak, efekty były bardzo dobre.
PPS> widać, że bardzo chcieli być małpim "Apocalypse Now". Cóż, nie wyszło.
PPPS. Reeves odpowiada też za scenariusz? I ten człowiek ma robić Batmana?
[Obrazek: tumblr_nyp9dctPly1u867ybo2_500.gif]

https://overratedcinema.wordpress.com/2017/07/29/thought-on-war-for-the-planet-of-the-apes-2017/
Spot on.

Zestawianie tego zakalca z Loganem czy BR2049 to obraza dla tamtych filmów.

Odpowiedz
Zabawne... Pisałem to już te 2 lata temu.
I pewnie nawet ktoś się przyp. bo tutaj padały same pochwały jaki to hiper-duper-super poważny, odważny, głęboki film i wspaniały finał.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
(23-12-2018, 02:55)shamar napisał(a): Zabawne... Pisałem to już te 2 lata temu.
I pewnie nawet ktoś się przyp.

Raczej nikt sie nie "przyp." bo już każdy wyjaśnił dokładnie co mu się podobało 2 lata temu. Kompletnie nie zgadzam się z opinią Gieferga i jego uwagami, ale i tak łatwiej na powaznie wziąc jego zdanie niż twoje.

Może i to nie jest odważny i głęboki film (sobie tam myśl jak chcesz), ale jest "poważny", doprawdy trudno temu zaprzeczyć. Nie pamiętam za bardzo wielu pochwał dla finału, budził kontrowersje. Ja doceniałem pewną metafore (bo braku logiki w scenariuszu nie da sie zaprzeczyć - tylko imo były one zwyczajnie zamierzone, nastawione na określony efekt i ja to akceptuje) oraz idealne domknięcie historii samego Cezara. Tyle.

Odpowiedz
https://www.antyradio.pl/Film/News/Powstanie-kolejna-Planeta-malp-Disney-zamierza-kontynuowac-serie-34166

Niby spoko, ale jednak nie.

Nowa trylogia jest wspaniała, a "Wojna" to idealne zakończenie. Jednak Disney robiący kontynuację, no cóż...

Odpowiedz
A niech robią, gorzej niż ostatnim razem już raczej nie będzie.

Odpowiedz
Tylko niech Andy Serkis nie bierze się za reżyserię czwartej części! :D

Odpowiedz
PseudoWojna byla kiepska więc...
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Jak już robimy takie jednozdaniowe wrzutki, to "Wojna o planetę małp" była fantastyczna. Doskonałe zakończenie jeden z najlepszych rozrywkowych trylogii - 9/10

Odpowiedz
Ja się nie powtarzałem bo wszystko co trzeba o tym filmie wiedzieć jest parę postów wyżej.
A słowo "rozrywkowy" w zestawieniu z tym filmem mi jakoś zgrzyta :P

Odpowiedz
No, arcydzieło, czołówka blockbusterów <3 historia Cezara rozbita na te 3 filmy to jedna z najlepszych i najpełniejszych opowieści o jednym bohaterze.

Sequele? Nie powiem, że nie - o ile będzie to już prawdziwe postapo, same małpy a wydarzenia z trylogii Serkisa stanowiłyby jedynie elementy wspomnień. Jeśli tak to zrobią to jestem otwarty na eksperymenty.
Wolałbym też aby piecze nad nowymi projektami objął Reeves, lubie jego podejście do tego uniwersum i sposób prowadzenia opowieści, tworzenia klimatu. Ale na razie jest Batman więc to niemożliwe.

Odpowiedz
Cytat:a wydarzenia z trylogii Serkisa
Que?

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon