Playstation 4 & Xbox One
(13-12-2018, 12:21)Arahan napisał(a): Orientujecie się czy można dzielić konto PS+? Podobno tak, tylko jak?

najprostszy poradnik

PS4 > Xbox, nawet nie ma się nad czym zastanawiać.
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Cytat: Idą święta - więc mam szybkie pytanie. Sama nie gram w gry ale muszę pokupować prezenty. Pytanie więc brzmi co lepiej wybrać dla 12 letniego dziecka PS4 czy XO? To znaczy na jaką platformę jest większy wybór gier i na którą są lepsze tytuły? Przede wszystkim chodzi o gry akcji (strzelanki) i gry sportowe jak na przykład FIFA. Która konsola lepiej się w takim wypadku sprawdzi?

Ja bym powiedział, że... to zależy na czym jego kumple grają. :) 

Te tytuły ekskluzywne to 12-latkowi będą pewnie wisieć, bo większość ludzi w jego wieku gra teraz w Fortnite, Fifę i tego typu popularne rzeczy.  Dlatego poleciłbym Ci Xboxa.

Xbox jest o tyle lepszy, że ma coś takiego jak Xbox Game Pass - za 40 zł masz dostęp do kilkudziesięciu gier, wymienianych co jakiś czas. Więc chłopak ma zapewniony stały dopływ gier i rodzice nie muszą nic robić. ;)

Tu jest lista:
https://www.xbox.com/en-US/xbox-game-pass/games?cat=featured

Na Playstation jest niby usługa PS Plus, ale tutaj  masz tylko te gry które dodasz na początku subskrypcji i musisz miesiąc w miesiąc pamiętać o dodawaniu ich  do koszyka na sklepiku. Czyli jakby teraz dostał PS4 to będzie miał po wykupieniu PS Plus 2-3 gry do ogrania na PS4 w ramach abonamentu. W porównaniu do Xboxa to tak średnio na start.

Zresztą bardziej nawet od PS4 polecałbym Nintendo Switch - konsola ma tryb grania na telewizorze i stacjonarny, więc chłopak może zabrać konsolkę do pokoju i grać. Jedyny problem to słaby online i brak podobnych usług z grami w cenie abonamentu.

Odpowiedz
Dzięki @Pelivaron! :)
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
Nawet nie wiedziałam, że są tam jakieś akcje z "abonamentami" ;) Muszę to ogarnąć. NINTENDO raczej odpada bo dla 12-latka może okazać się taka konsola zbyt mało "prestiżowa" w porównaniu do takiego PS4 czy XO. ;) Więc jakby zobaczył logo Nintendo po rozpakowaniu prezentu mógłby poczuć się nieco rozczarowany. :)

Odpowiedz
Abonament jest po to, aby grać online - same gry co miesiąc w tej ofercie dupy nie urywają, aczkolwiek Sony nieco poprawiło się względem roku ubiegłego. Nie masz subskrypcji np. PS Plus to nie zagrasz z kumplem meczyka online w FIFE albo nie porobisz rozróby na serwerze w GTA V. Do gry offline i zwykłego singla nie jest potrzebny abonament.
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Wg. mnie to i tak spoko, że możesz kupić używkę i nie potrzebujesz jak kiedyś w PS3 żadnego kodu czy klucza, bo wszystko masz zawarte w PS+ :)

Odpowiedz
(13-12-2018, 13:01)Pelivaron napisał(a): Abonament jest po to, aby grać online - same gry co miesiąc w tej ofercie dupy nie urywają, aczkolwiek Sony nieco poprawiło się względem roku ubiegłego. Nie masz subskrypcji np. PS Plus to nie zagrasz z kumplem meczyka online w FIFE albo nie porobisz rozróby na serwerze w GTA V. Do gry offline i zwykłego singla nie jest potrzebny abonament.

Dlatego Xbox Game Pass jest lepszy dla gracza, który ma wywalone na tytuły ekskluzywne i chce tylko pograć w to, co grają jego znajomi.
  • Dodajmy do tego, że Microsoft zapowiedział, że wszystkie jego ekskluzywne tytuły lądują od razu w Game Passie
  • Plus na Xboxie dla wielu tytułów dostępny jest granie cross-platform, czyli np. postrzelasz sobie w Fornite z kolegą który gra na PC.  Playstation ma na to w większości wywalone
  • No i Xbox One X jest mocniejszy od PS Pro. ;)
  • Minus, że do grania online trzeba też jeszcze płacić abonament Xbox Live - ale tam też dodają jakieś gry co miesiąc
Sam mam PS4, bo wolę ich tytuły ekskluzywne, a po sieci nie gram, ale dla świeżaka bardziej ekonomicznym wyborem będzie jednak XBOX. Sorry, ale Playstation przespało ostatnie 2-3 lata pod względem prokonsumenckiego podejścia.
What a bunch of a-holes.
---
KARTUNSY.PL - kreskówki, anime, bajki, animacja 
W wolnych chwilach -  copywriting

Odpowiedz
To już tak jak piszesz - wszystko zależy od podejścia samego gracza i tego w co i z kim będzie grał. Ja sam w życiu nie zamieniłbym PS4 na Xboxa - bo raz, że eksluzywne gry do dupy mają, a dwa u mnie wszyscy kumple mają PS4, więc nie raz czy dwa się pogrywało w FIFE, GTA czy TLOU.

Odpowiedz
Ogólnie to ze wszystkich posiadaczy konsol, strzelam, że w Polsce 70% to ma PS4 :)

Odpowiedz
Trochę za dużo, bo posiadaczy PS4 jest około 44%, na drugim miejscu cały czas jest Xbox 360 i jego 33%

Polecam raporcik:

http://polishgamers.com/infographics/

Odpowiedz
Nie wiedziałem, że takowe są :D dzięki!

Odpowiedz
Spoko. ;)

Z raportu wychodzi faktycznie, że Nintendo Switch w Polsce kupują tylko ultra nerdzi. :D

Odpowiedz
Fajne podsumowanie. Smuci mnie jedynie słaby wynik Switcha, no ale są to niestety echa decyzji Nintendo sprzed lat :(
Zaskoczył mnie za to parytet ;)
"Wake the fuck up, Samurai. We have a city to burn."

Profil Letterboxd

Odpowiedz
(13-12-2018, 13:42)Arahan napisał(a): Ogólnie to ze wszystkich posiadaczy konsol, strzelam, że w Polsce 70% to ma PS4 :)

(13-12-2018, 13:45)Maćko napisał(a): Trochę za dużo, bo posiadaczy PS4 jest około 44%, na drugim miejscu cały czas jest Xbox 360 i jego 33%

Polecam raporcik:

http://polishgamers.com/infographics/

No, ale jak porównać tylko PS4/XBO to wychodzi właśnie 71/29. Także mocno się Arahan nie pomylił. ;)

Odpowiedz
(13-12-2018, 12:33)Arahan napisał(a): Oczywiście, że PS4. Ilość ekskluzywnych tytułów na tą platformę gniecie.
W strzelanki i np. Fifę zagrasz na każdej platformie, ale na PS4 masz:
- God of War,
- Uncharted 1,2,3,4
- Spider-Man
- Ratchet & Clank
- Horizon Zero Dawn

i wiele innych :)

no i bierz wersję PRO

w zasadzie to dla pierwszych 3 pozycji z mojej listy kupiłem sprzęt
Zapomniales o The Last of Us, najlepszej grze pod sloncem:)
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Ale to remaster, oryginał ogrywałem na PS3 ;)

Odpowiedz
Przeciez wymieniles remastery Uncharted:)
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Z tym, że w przypadku U1-2 naprawdę sporo się zmieniło. A takie TLoU wygląda prawie identycznie.

Odpowiedz
Ok, na razie jednak jestem zdecydowana na PS4. Do tego wybrałam takie gry:

- God of War
- FIFA19

I jeszcze jest miejsce na trzecią grę i chciałam dorzucić tutaj najnowszy topowy tytuł Red Dead Redemption 2 ale z tego co pooglądałam sobie na prezentacjach to mam obawy czy to odpowiednia gra dla dwunastolatka i czy ją ogarnie. Bo wydaje mi się, że jej targetem jest starszy odbiorca.

Odpowiedz
Lol, kiedyś to 12latki mordowały się w Quake 3 po LANie w kafejkach internetowych, a Ty takie dylematy masz ;)
RDR2 mega spoko, ale może Spider-Mana do tego zestawu lepiej wrzucić?
"Wake the fuck up, Samurai. We have a city to burn."

Profil Letterboxd

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon