Plebiscyty innych redakcji
(10-01-2019, 17:11)Mierzwiak napisał(a): W czym niby "dobry rip" będzie lepszy od Netfliksa? Chyba tylko taki 1:1 z płyty BD.

Twierdzisz, że nie ma ripów lepszych niż to co wrzuca u siebie Netflix? Generalnie nie narzekam na ich jakość, nie jestem wybredny i wszystko od 720p jest dla mnie oglądalne, ale pozwolę się nie zgodzić. Już abstrahując od warstwy technicznej samego pliku, to często jak już ktoś wyżej wspomniał korzystają z nie najlepszych źródeł.

Akurat Lawrenca oglądałem drugi raz parę tygodni temu i na 17GB ripie wyglądał dużo lepiej niż to co wisi na N. Artefakty przy kurzu/dymie/krawędziach kontrastowych obiektów, gradienty, ostrość. Coś tu poszło nie tak.

Edit: właśnie sprawdziłem i w statsach pokazuje, że bitrate dla FHD dla Lawrenca to 7500 Mbps. I tak poszaleli, bo dla takich Passengersto już 3500. Rip Lawrence'a miał około 12 Rzeczywiście nie ma bata by to się różniło jakością od releasów z Netflixa

Odpowiedz
szopman was podpuścił z nazwą kategorii, ale chociaż Lawrence'a nie widziałem wydaje mi się, że nawet ograniczając się do lat, w których główna kategoria tak się nazywała, trochę przesadza. Owszem, kilka mocnych zwycięzców bylo w tych latach, ale przejrzalem listę i kilku to nawet nie kojarzę. Co oczywiscie o niczym nie świadczy - oceniam film, którego nie widziałem na tle innych, których częściowo nie kojarzę. ;) Ale tak serio to chętnie poznam z 10 lepszych tytułów.

Odpowiedz
@zdzichon

Mówię oczywiście o sytuacji gdy Netflix oferuje film z tego samego źródła co BD będące źródłem ripa.

Na Netfliksie zdarzają się czasem kwiatki, np. Gladiatora mieli ze starego, paskudnego mastera z pierwszego wydania BD a nie poprawionego, pięknego remastera.

Odpaliłem właśnie Lawrence'a na Netfliksie i wszystko jasne - to nie jest ta sama wersja co na Blu-ray, od razu to widać. Nawet mocna kompresja nie zrobiłaby takiej krzywdy - totalny brak ziarna, gorszy kontrast, kolorystyka i drgające kadry. Dla formalności wrzuciłem jeszcze płytę i... wow :)

Trzymać się z daleka od tego co jest na Netfliksie.

Odpowiedz
Widziałem jakoś z pięćdziesiąt pare filmów ze statuetką BP i Lawrance byłby może jednym z 3-4 z oceną poniżej 7 ;) Tak jak wspomniałem, "Zabić drozda" powinien wtedy wygrać.

Cytat:wymaga co najmniej 2x więcej emotikonek niż zwykle używasz (co wedle precyzyjnie wyliczonej przez mnie średniej wynosi dokładnie 2584 na post).
Biorąc pod uwagę, że piszę posty na forum internetowym to chyba nic nie ma dziwnego w pojawiających się emotkach? Koluniu, jestem millenialsem, yo.

@Jakub
Cytat:Ja generalnie jak oglądam jakiegoś zwycięzce za BP który powstał przed 2008 rokiem zazwyczaj w pełni się zgadzam z wyborem.
Ja zazwyczaj też.

@simek
Cytat:Rozumiem, że można się na tym filmie nudzić, zwłaszcza biorąc pod uwagę czas trwania, ale nie doceniać tych bardziej obiektywnych spraw jak zdjęcia, muzyka, montaż (!!!) czy rola tytułowa to zakrawa na ignorancję, serio.
Doceniam, serio.

Nie napisałem przecież, ze film jest zły, brzydki czy ch*jowy. Napisałem tylko, że wśród tych 80 kilku (tj. wśród tych 50+, które ja widziałem) filmów, które zostały wyróżnione tą nagrodą, ten jest jednym ze słabszych. A propos rozmachu, lat 60-tych etc. polecam Spartacusa czy Ben-Hura (tak wiem, Ben-Hur to lata 50.).
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
(10-01-2019, 22:00)Mierzwiak napisał(a): Odpaliłem właśnie Lawrence'a na Netfliksie i wszystko jasne - to nie jest ta sama wersja co na Blu-ray, od razu to widać. Nawet mocna kompresja nie zrobiłaby takiej krzywdy - totalny brak ziarna, gorszy kontrast, kolorystyka i drgające kadry. Dla formalności wrzuciłem jeszcze płytę i... wow :)

Trzymać się z daleka od tego co jest na Netfliksie.

No dokładnie. Aż mi się wierzyć nie chciało jak to odpaliłem. Jeszcze mieli to czelność podpisać "restored version".

Odpowiedz
Wiem że zdjęcie telewizora nie odda tego nawet w połowie (nie zwracać uwagi na artefakty powstające gdy z bliska fotografuje się TV) ale z czym do ludzi...

[Obrazek: kQx0kaK_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&f...ity=medium][Obrazek: KZtCsuc_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&f...ity=medium]

Odpowiedz
(10-01-2019, 22:41)zdzichon napisał(a): No dokładnie. Aż mi się wierzyć nie chciało jak to odpaliłem. Jeszcze mieli to czelność podpisać "restored version".

No nie dziwię się, że mieli czelność to tak nazwać :) W końcu to jest naprawdę wersja "restored", niemal najdłuższa  z wszystkich dostępnych. 

Cytat:3 hr 36 min (216 min)
3 hr 48 min (228 min) (director's cut) (UK)
3 hr 7 min (187 min) (1970 re-release) (UK)
3 hr 30 min (210 min) (original) (UK)
3 hr 42 min (222 min) (premiere) (UK)
3 hr 47 min (227 min) (restored roadshow) (USA)

Ale jakość materiału, jak na warunki Netflixa, rzeczywiście dziwna.
zombie001, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.

Najlepszy film:
2014 - "BIRDMAN"
2015 - "MAD MAX: FURY ROAD"
2016 - "SŁUŻĄCA"
2017 - "GHOST STORY"
2018 - "SPIDER-MAN UNIWERSUM"

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości