Pokémon: Detektyw Pikachu (2019)
Dobra, ktoś musiał to zrobić. Padło na mnie.

Pojawiły się pierwsze recenzje i kurczę, to nie zapowiada się tak źle. Coś czuję, że to będzie całkiem przyjemne i urocze patrzydło dla fanów, którzy spojrzą na ten tytuł z lekką nutą nostalgii. Ja tam czekam, do kina też się wybieram :)

[Obrazek: CNBBbW9.png]

You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Ja sam nigdy nie grałem w Pokemony, ani w Pokemon Go. Choć brałem udział w biegach z graczami Pokemon Go. Jako, że lubię biegać, oni wyznaczali trasę gdzie są jakieś Pokemony i tak robiłem sobie z nimi jogging. 
Ale na ten film coś mnie kusi, aby się wybrać z prostego powodu: PIKACHU!
On wygląda tak SŁODKO, tak puszyście jak kotek perski, że chyba dla samego Pikachu mam ochotę zobaczyć ten film. No patrzcie jaki słodki:

[Obrazek: image?url=https%3A%2F%2Fpeopledotcom.fil...=face&q=85]

[Obrazek: detective-pikachu-reactions-00.jpg]
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
Warner Reynolds w dość niespodziewanym ruchu wypuścił cały film na YT:

<3

Odpowiedz
Zaskakująco dobry film, choć momentami trochę monotonny i wyraźnie widać, że tytułowy bohater zdominował całość kosztem innych postaci. O dziwo głos Reynoldsa nie przeszkadza w seansie, choć początkowo obawiałem się, że będzie się za bardzo kojarzył z Deadpoolem. Tymczasem bardzo szybko przestałem w ogóle zwracać na to uwagę.
Natomiast same dialogi trochę rozczarowują, mogły być zabawniejsze. Na szczęście twórcy postawili przede wszystkim na akcję.
Trudny wybór, ale chyba moją ulubioną sceną jest numer taneczny.
7+/10, ale fani marki powinni dopisać 1 punkt.

Odpowiedz
Wy tak serio, bo nie mogę teraz sprawdzić? XDD

Odpowiedz
Serio, serio. Warner Bros pozwolił Reynoldsowi wypuścić za darmo do sieci film za 150 milionów. Tacy już z nich filantropi.

Odpowiedz
Tak. Naprawde mile spędzony seans.

Odpowiedz
Zapomniałem dopisać do minusów: zdecydowanie za mało Psyducka. Może by tak spin-off?

Odpowiedz
Ach wy śmieszki!
Najlepszy film 2018: Suspiria

Najlepszy film 2017: A Ghost Story

Najlepszy film 2016: Zwierzęta Nocy

Najlepszy film 2015: Lobster

Odpowiedz
No faktycznie dobry film. Potrzebuje czasu żeby się rozkręcić, ale trzeci akt kozak. No i design Pikachu to miazga. 8.5/10.

Odpowiedz
Wow, Pokemony nieźle dowaliły do pieca. Nie dosyć, że recenzje bardzo spoko to w BO prawie 60 mln na dzień dobry.

Do tego dojdzie świat - Chiny i Japonia pewnie rozwalą system i raczej mamy pewniaczka, jeśli chodzi o sequel. Fajnie :)
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
W Azji z tego co widze akurat szalu nie bylo.

Odpowiedz
Sklepik.

Odpowiedz
Tak szybko? Legitna kopia?
"Wake the fuck up, Samurai. We have a city to burn."

Profil Letterboxd

Odpowiedz
Stuttetshit, więc raczej bym olał i poczekał na coś sensowniejszego.
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
Byłem dzisiaj w kinie i wyszedłem usatysfakcjonowany. Nie można mówić o jakichś nie wiadomo jakich ochach i achach, ale sprawdza się to jako sentymentalna podróż do lat dzieciństwa. W sumie jest tutaj dużo dobra dla wszystkich fanów, którzy oglądali serial w telewizji na przełomie wieków i grali namiętnie w różnego rodzaju gierki czy emulatory na kompie (sam ogrywałem wszelakie wersje od Pokemon Red po coraz to wymyślniejsze gry z coraz to lepszą grafiką).

Sama intryga, jak na film skierowany przede wszystkim do młodszego widza całkiem pogmatwana. Dodatkowo jest sporo mroku, co mnie niezwykle zdziwiło - szczególnie początek może dzieciakom under 10 lat wydać się nieco straszny. Takie przynajmniej odniosłem wrażenie. Dla mnie, widza dorosłego działało to na plus.

Relacja między Pikachu a głównym bohaterem bardzo fajnie nakreślona. Z każdą kolejną minutą nabierają do siebie coraz to większego zaufania. Wątek młodej dziennikarki nieco psuł tempo i ogólnie ta postać jakaś strasznie nijaka (Kathryn Newton natomiast bardzo fajniutka). Ryan Reynolds w roli Pikachu kradnie show - jest naprawdę zabawny, a jego sceny z Psyduckiem należą do najlepszych.

CGI trochę nierówne. O ile postać Pikachu to absolutne mistrzostwo, dla mnie oscarowe efekty specjalne, tak niektóre Pokemony - w sumie tak po namyśle to tylko jeden - Mewtwo nieco słabuje. Myślę, że przy ewentualnej miernej konkurencji dałbym nawet nominacje bo komputerowo wygenerowany świat Pokemonów naprawdę daje radę. Aaa, w sumie jako minus zaliczę Charizarda - jego disajz w filmie totalnie nie przypadł mi do gustu, a pamiętam, że za gówniarza był to mój ulubiony stworek.

Ogólnie jak na pierwszy film dali całkiem potężnego przeciwnika. Nie wiem co mogliby pokazać w ewentualnym sequelu, którego bardzo bym chciał. Na pewno teraz mogliby pójść w stronę bardziej "przyziemną" i skupić się na jakimś łatwiejszym śledztwie (a najlepiej, aby poszło to w zupełnie inną stronę). Za mało walk Pokemonów - chciałbym, aby skupiono się na tym w sequelu. Aby główny bohater wyszedł gdzieś w dzicz, gdzie będzie więcej stworków w naturalnym środowisku, a nie tylko miejska dżungla :)

Aktor grający główną rolę też mógłby być nieco bardziej charyzmatyczny. Finałowy twist raczej standardowy, bez żadnych zaskoczeń.

Takie 6+/10, od fana. Liczę na kontynuację :)

Odpowiedz
A mi się nie podobało i raczej nigdy do tego nie wrócę.
Poszedłem bo Reynolds a i zwiastuny zapowidaly świetna komedie. Niestety wydaje mi się, że napakowali najfajniejsze gagi w zwiastuny i nie zostało już nic ciekawego.
Pikachu fajny, główny ludzki bohater totalnie dla mnie bezplciowy, dziennikarka drewniana i jak już wyżej napisał Pelivaron wytracalo z rytmu.
Twist w finale przewidywalny, więc nie zaskoczył ani trochę.
Efekty strasznie nierówne.
Takie mocne 4/10
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Ja, gdzieś tak od połowy seansu:

[Obrazek: giphy.gif]

Reynolds fajnie imporwizuje, Pekemony są urocze, ale nic to, kiedy komedia nie śmieszy, a film jest niesamowicie przewidywalną kalką kilku innych filmów (przede wszystkim Zwierzogrodu, w finale wkradają się The Amazing Spider-Man i Batman).

Ten świat ma ogromny potencjał, więc liczę na kolejny film o Pokemonach. Ale ten - 4/10 i cieszę się, że nie wydałem kasy, bo dostałem na urodziny dwie darmowe wejściówki do Cinema City.
Terminator 3: Rise of the Machines  7/10
Terminator Salvation  5/10
Terminator Genisys  4/10
Terminator: Dark Fate  . . . ?

Odpowiedz
Nie wiedziałem, w którym dziale to umieścić, więc wrzucam tutaj.

"The End of Pokemon" to fanowski zwiastun, którego autorem jest Adi Shankar, twórca netflixowej "Castlevanii". Ponieważ zwiastun przedstawia świat Pokemonów jako bardzo brutalny, raczej nie ma co liczyć, że coś więcej się z tego urodzi (włodarze Nintendo raczej by na to nie przystali).

Żółte Krzesło, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Aug 2013.

Odpowiedz
Wow, autentycznie bym oglądał. Jakby to dopracowali i zrobili z tego serial. Kozak :o

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości